2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

merhaba kızlarr.. herkes ve bebişleri iyidir umarım biz iyiyiz çok şükür ..... sağlık ocağına gittik bugün biraz ciğerlerinden hırıltı geliyordu birde burnu tıkalı gibiydi hapşurmasıda cabası ... çok şükür ciğerlerinde birşey yok burun tıkanıklığı içinde serum fizyolojik gibi bişi verdi doktor.gözümüzde çapaklanıp akıyordu onada bir damla vermişti çok şükür 2 güne geçiriyor.
oğluş dün gece odasında ve yatağında yattı :nazar:pek seviyordu yatağını sallanmaktan hoşlanıyor anlaşılan .sabahta uyanmış dönencesindeki figürlere kahkahalar atıyordu.(1 tane telsiz edindik tabi)
şimdilik bukadar bizde.... işe başlayacağım gün hiç gelmesinnn........

Öncelikle geçmiş olsun. Ardından da şaşkınlığımı gizleyemediğim nidalarla sesleniyorum...Odasında ve yatağında yatmak mı? Sizi ve bebeğinizi tebrik ediyorum. Biz değil yatağında yatıtabilmek, babayı kovduk oğlumla birlikte yatıyoruz. Bütün gece pış pışlanmak, yatağında ya da ayağımda sallanmak istiyor. Gece de en az 3 kere emmeye kalkıyor. bu şartlar altında da değil odayı yatağı bile ayıramadık...Siz ne güzel yapmışsınız, yapabilmişsiniz...

merhaba kızlarr.. Herkes ve bebişleri iyidir umarım biz iyiyiz çok şükür ..... Sağlık ocağına gittik bugün biraz ciğerlerinden hırıltı geliyordu birde burnu tıkalı gibiydi hapşurmasıda cabası ... çok şükür ciğerlerinde birşey yok burun tıkanıklığı içinde serum fizyolojik gibi bişi verdi doktor.gözümüzde çapaklanıp akıyordu onada bir damla vermişti çok şükür 2 güne geçiriyor.
Oğluş dün gece odasında ve yatağında yattı :nazar:pek seviyordu yatağını sallanmaktan hoşlanıyor anlaşılan .sabahta uyanmış dönencesindeki figürlere kahkahalar atıyordu.(1 tane telsiz edindik tabi)
şimdilik bukadar bizde.... Işe başlayacağım gün hiç gelmesinnn........

merhaba canım odasında yanlızmı uyudu bebegin. Ben çok korkuyorum yanımda uyurken bile çok kusuyor benim oglum.haberim olmayacak diye.ayrı yatırmaya.:KK31::KK76:

Valla bende daha hiç yanımda yatırmadım doğduğundan beri beşikte bizim odada ama bu ay sonu itibariyle odasına taşınacak kızım 3. Ayda yapılmazsa sonra yapması zor oluyormuş bildigim kadariyla

şanlısınız kızlar ne diyim...benim oğlum doğduğu günden beri ten teması istiyor. Elimi sırtından çekince uyanıyor öyle olunca da park yatağın tepesinden elimi çocuğa dokundurayım derken kolum tutmaz oluyor. Bizde çareyi eşimle yatakları ayırmakta bulduk. Doğduğu günden beri ayrı yatabilir tabi ki çocuklar. Ama annenin verimi de düşünülerek ek gıdaya geçip düzeni iyice oturunca (mesela gecede 1 kez kalkmaya başlayınca) en geç 7-8 aylık gibi ayırmak gerekiyor. Ben psikoloğum, bizimki terzi kendi söküğünü dikemez durumu olmaz umarım. Daha çok küçük diye ve yatağın diğer ucunda yatırdığım için (benim kokumu içine çeke çeke uymasına izin vermiyorum) içim şimdilik rahat. Gaz problemimiz biter de uykular düzene girerse önce yatağı sonra da odayı ayırıcam tabiii...

Ya biberonla mama ya da sagdigi sütü veren arkadaslar bebekleriniz biberona alıştı mı? Benim bebegim süt geldigi zaman güzel güzel emiyo mememi ama azaldığı an çekmiyor ağlıyor ama çekmezse nasıl gelecek ki? Sağıyorum bu sefer biberona iyice alışacak sütümde su sıralar yine azaldı tam 6 kez mastit oldum:KK43: sutum iyice kesilecek diye odum kopuyor cok mutsuzum ama ağlamak bile yasak çünkü süt kesilir:KK43:

Ya biberonla mama ya da sagdigi sütü veren arkadaslar bebekleriniz biberona alıştı mı? Benim bebegim süt geldigi zaman güzel güzel emiyo mememi ama azaldığı an çekmiyor ağlıyor ama çekmezse nasıl gelecek ki? Sağıyorum bu sefer biberona iyice alışacak sütümde su sıralar yine azaldı tam 6 kez mastit oldum:KK43: sutum iyice kesilecek diye odum kopuyor cok mutsuzum ama ağlamak bile yasak çünkü süt kesilir:KK43:

bende de oldu aynısı. biberona alışınca kesti memeyi. 2 gün boyunca tutmadı. memeye gelince bas bas bağırıyodu. bende direndim. bi anda biberonu bıraktırdım. sık sık zorla emzirdim. şimdi yeniden alıştı memeye. ilk zamanlar önce boş biberonu ağzına tutuyodum sonra hemen çekip memeyi sıkıştırıyodum ağzına. tuttu bende bu yöntem dene istersen:)) şimdi emiyo eskisi gibi.

Ya biberonla mama ya da saganlar sütü veren arkadaslar bebekleriniz biberona alıştı mı? Benim bebegim süt geldigi zaman güzel güzel emiyo mememi ama azaldığı an çekmiyor ağlıyor ama çekmezse nasıl gelecek ki? Sağıyorum bu sefer biberona iyice alışacak sütümde su sıralar yine azaldı tam 6 kez mastit oldum:KK43: sutum iyice kesilecek diye odum kopuyor cok mutsuzum ama ağlamak bile yasak çünkü süt kesilir:KK43:

Vallahi benimde yaşadığım şeyi yazmışsın :KK17:. Benimde sütüm yetmiyor, emzirdikten sonra biberonla mama veriyorum. Oğlum beni emerken önce iyi başlıyor cukcuk emiyor ama 3dk falan sonra başlıyor memeyle kavga etmeye ağlamaya, bende bugün çok düşündüm emmesse nasıl artacak bu süt diye. En az 10ar dk emzirmek lazım tek göğüsü ama nasıl :KK53: bu arada mastit nedir, mastit olduğunu nasıl anladın?

Vallahi benimde yaşadığım şeyi yazmışsın :KK17:. Benimde sütüm yetmiyor, emzirdikten sonra biberonla mama veriyorum. Oğlum beni emerken önce iyi başlıyor cukcuk emiyor ama 3dk falan sonra başlıyor memeyle kavga etmeye ağlamaya, bende bugün çok düşündüm emmesse nasıl artacak bu süt diye. En az 10ar dk emzirmek lazım tek göğüsü ama nasıl :KK53: bu arada mastit nedir, mastit olduğunu nasıl anladın?

Benim kızımda en fazla 5 dakika emiyordu sonra biberonla veriyordum bu böyle olmaz dedim önce geceleri vermeye devam edip gündüzleri memeden vermeye başladım 5. Dakika bırakıp ağladığında gazını çıkartıp yeniden memeye tuttum almazsa bıraktım yarım saat sonra tekrar denedim şimdi çok şükür gecelerinde biberonu bıraktık disardayken falan veriyorum sadece sorun olmuyor ama cocuğun huyu nasılsa öyle değiştirmek çok zor Allah hepimizin yardımcısı olsun

Selam kızlar

55 gün oldu ben hala normale dönemedim,doktor kontrolünü bile erteledim korkudan.Değil cinsel hayat ,kendimi muayene için bile hazır hissetmiyorum.

Normal doğum yaptım,bilinç altımda hep acı duyacakmışım hissi var.Bu konuda bana neler söyleyebilirsiniz ?
canım baya olmuş yazalı ama ben yeni gördüğüm için... ben de psikolojik baskı hissettim çok başlarda bi de lohusa depresyonu etkisiyle... doktora gitmek hiç istemiyodum o kontrolü olmak... artık insan orasını inzivaya çekmek istiyo resmen:KK19: ama normal. korkma benim şu an hem korkum hem de dikişlerimdeki sızlamam çook şükür geçmiş durumda. ihtiyacım olan şey sadece zamanmış kolay olmuyomuş öyle ve 40 günde de iyileşmiyomuş insan hemen.
bebeğim 15 ağustosta doğdu.gaz sancısı oluyor emmek istemiyor karnına çekiyor bacaklarını kasılıyor ağlıyor ağlıyor.ben de stres oluyorum susmuyor sabah 5 e doğru bir de 11 civarı oluyo.ne önerirsiniz BİOGAİA ve SAB SİMPLEX kullanıyorum işe yaramıyor kafayı yiycem.ağlıyorum moral bozukluğundan lütfen özele mesaj bırakın sizin nerileriniz ve deneyimleinize ihtiyacım var.
gaz sancısı için: colinox. biogaia bizde işe yaramadı.
slm kızlar bizde bugün tam 44 günlk olduk çok şükür 1.ay aşılarımızıda olduk çok şükür ates olmadı 2.ay asıları ateş yapıyor diyolar sizde oldumu bide asıya gitmeden yarım saat önce ateş düşürücü fitil verin diyorlar sizler yaptızınmı veya neler yaptınız?? kızlarım 3700 olmuşlar çok şükür bu arada kızlarımın dili pamukçuk oldu çok kötüydü burtan okuduk kulak pamuğunu zayin yağına batırdım dilini sürttüm çok şükür baya çıktı çok az kaldı sizinde önerileriniz varmıı??
karma aşı (2. ay) bizde ateş yaptı ve çok ağrı:KK43: tecrübesizliğimize geldi o günü acılı geçti yavrumun. her bebekte yapmıyomuş ateş, bana söylemedi o yüzden hemşirem. bundan sonra o tarz aşılara calpol içirerek gidicez biz. o gün de onu kullandık ateşi düştü.

Hepimiz aynı dönemde benzer sıkıntılar yaşıyoruz, ama burda paylaşabilmek inanın bana iyi geliyor. Hem neler yapılabilir onları öğreniyorum hemde yanlız olmadığımı görüyorum. Ayy iyi ki var bu kk, iEn Büyük KK sizde tabi :KK34:
Bu arada arkadaşlar havalar soğumaya başlıyor yavaş da olsa, siz bebekler için evin ısısını kaçta tutmayı planlıyorsunuz, yani kaçın altına düşerse yakcam kombiyi bilemedim. Biraz erken belki düşünmek için ama ben eşime 22 dedim isyan etti, ben oturma odasında yatmaya devam ederim o zaman dedi. Sıcağı hiç sevmezde kendileri, şimdide cam kapı açık yatıyor, bebeğin yanında açamadığı içinde ayırdı odaları ve görünüşe bakılırsa uzun bi müddet oğlumla başbaşa takılacağım

oğlum kucak delisi oldu büyük bi sorun değil Allaha şükür de bütün gün bakmak çok zor, iş yapabilmek yeri geldiğinde kahvaltı edebilmek için de uyumasını beklemek durumundayım onu da geçtim sırt ve bel ağrılarımdan duramıyorum şimdiden ihtiyarlamış gibi zaman zaman ahlayarak hareket etmeye başladım:KK50: kucak sevdasından vazgeçirmek için ne yapıcam, kendiliğinden geçicek mi? "ağlasın bi süre sonra keser"i de denedim ama bi süre sonra kesmiyo daha da şiddetleniyo ve keyiften mi ağlıyo ihtiyaçtan mı ayıramıyorum bu sefer:26: tecrübesi olan var mı?

bende temmuzun 24 ünde anne oldum.inanılmaz bişey tarifsiz bir duyguymuş.hayatın tamamen değişiyo.ama böle değişime can feda.Allah bebişlerimize sağlık afiyet versin inşşş
anne değilken ne yapıyormuşum, blmyrm:97:

Bu arada arkadaşlar havalar soğumaya başlıyor yavaş da olsa, siz bebekler için evin ısısını kaçta tutmayı planlıyorsunuz, yani kaçın altına düşerse yakcam kombiyi bilemedim. Biraz erken belki düşünmek için ama ben eşime 22 dedim isyan etti, ben oturma odasında yatmaya devam ederim o zaman dedi. Sıcağı hiç sevmezde kendileri, şimdide cam kapı açık yatıyor, bebeğin yanında açamadığı içinde ayırdı odaları ve görünüşe bakılırsa uzun bi müddet oğlumla başbaşa takılacağım
yenidoğan hemşiresi bebeğin oda sıcaklığının 22-26 derece olması gerektiğini söylemişti.
benim evim çok sıcak. dışarda fırtına kıyamet.. evde tül oynamıyo:100:
bize kötü ama kızım için avantaj. yine de bazen sabah saatlerinde henüz güneş yüzünü göstermediyse
serin oluyor hava. genelde uzun kollu badi ile duruyor kızım, o saatlerde üzerine bi de ince yelek giydiriyorum.
ellerini ve burnunu kontrol ediyorum. üşümüz olursa, yeleği çıkarıp bi üst giydiriyorum..
üzerini giydirdiğim halde yine de üşürse o zaman kombiyi çalıştırırım.
yada klimayı.. ufo tarzı bi ısıtıcı da var. bakalım.. ihtiyaca binaen yapcaz bi şeyler:KK1:

oğlum kucak delisi oldu büyük bi sorun değil Allaha şükür de bütün gün bakmak çok zor, iş yapabilmek yeri geldiğinde kahvaltı edebilmek için de uyumasını beklemek durumundayım onu da geçtim sırt ve bel ağrılarımdan duramıyorum şimdiden ihtiyarlamış gibi zaman zaman ahlayarak hareket etmeye başladım:KK50: kucak sevdasından vazgeçirmek için ne yapıcam, kendiliğinden geçicek mi? "ağlasın bi süre sonra keser"i de denedim ama bi süre sonra kesmiyo daha da şiddetleniyo ve keyiften mi ağlıyo ihtiyaçtan mı ayıramıyorum bu sefer:26: tecrübesi olan var mı?

anakucağında da mı durmuyor? madem kucağa çok alışmış..
o zaman ayağına koyup sallamayı deneyebilirsin. hem belin kolların dinlenir. hem de ufak işlerini yaparsın..
yemeğini yersin.. o şekilde sallanmak hoşuna giderse beşiğinde sallarsın sonra.. :nazar:

ben emziriyorum. gazını çıkarıyorum. memede uyumadıysa ve eğer keyfi yerindeyse ana kucağında bi süre kendi duruyor.
abim fön makinesi sesi indirdi netten, tam bir saat. :KK9:
onu açıyorum. bazen dinlerken uyuyakalıyor olduğu yerde. açıkçası bu ''fön müziğinin'' çok faydasını görüyorum.. :KK9:
siz de deneyin belki işe yarar.. :KK34:

şurdan bi deneyin bakalım..
Fön Makinesi Sesi - Yüksek Devir - Bebekler İçin :) by daghanaslanger on SoundCloud - Create, record and share your sounds for free

gunaydın kızlar,
şu an okuldayım. dersım bos ve bende sut sagıyorum .
ben 3 haftadır çalışıyorum. çok sukur kızım hem memeyı hem bıberonu alıyor. boberonun delıgının etkısı olabılır dıye dusunuyorum.

Slm kızlar oda sıcaklığı 20-24 arası olmalı ve bebeklerinizin usudugunu ellerinden burnundan ayaklarından anlamaya çalışmayın yanılırsınız onlar uç noktalar oldugundan genelde soğuk olurmuş kan akısı tam olmazmış bize doğumdan sonra hastaneden çıkmadan Dr lar söylemişti derisine bakacaksınız usuyunce derisinde bütün damarlar ortaya çıkıyor dantel gibi bı görüntü oluyor boş yere bebekleri kat kat giydirip sıcağa alıştırmayın ben yarım kol bady üstüne alt üst uzun kollu takım giydiriyorum gündüz sıcak olunca üstünü çıkarıyorum ama alt hep duruyor

bneım kızım 20 gunluge kadar memeı aldı sonra almadı ne yaptuysam olmadı bende sagarak verıyorum ama ısledıgım ıcın gunde sadece 4 kez sağa bılıyorum sagıgım sut gun boyunca yetıyor ama gece aptamıl verıyorum sutum oldugu surece sagıp verıcem bıkmadan azalmaması ıcın de elımden gelenı yapıyorum bakalım emeydı gogsumu suum daha cok olurdu arada uyurken denıyorum ama oyle bıle almıyor yaramaz

Slm kızlar oda sıcaklığı 20-24 arası olmalı ve bebeklerinizin usudugunu ellerinden burnundan ayaklarından anlamaya çalışmayın yanılırsınız onlar uç noktalar oldugundan genelde soğuk olurmuş kan akısı tam olmazmış bize doğumdan sonra hastaneden çıkmadan Dr lar söylemişti derisine bakacaksınız usuyunce derisinde bütün damarlar ortaya çıkıyor dantel gibi bı görüntü oluyor boş yere bebekleri kat kat giydirip sıcağa alıştırmayın ben yarım kol bady üstüne alt üst uzun kollu takım giydiriyorum gündüz sıcak olunca üstünü çıkarıyorum ama alt hep duruyor

Banada doktor elinden ayagindan anlasilmaz, ensesine bakin sicakmi sogukmu diye soylemisti

Kızlar ben 7 temmuzda sezeyanla doğum yapmıştım ve halen kanamam bitmedi.Yani ilk 20-25 gün normal kanama oldu ondan sonra azaldı azaldı tam bitti derken tekrar kırmızı leke oluyo sonra rengi kahverengine dönüyo sarı derken tam bitti derken tekrar başa dönüyor.Bu döngü 1 hafta falan sürüyo.Siz de durumlar nedir ? normal midir ?haftaya doktora gitmeyi düşünüyorum ama çok fena aklıma takılıyo.:KK14:

X