2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

benim bebeğe hiç ateş falan yapmadı, aşıdan 2 saat sonra çıkarsa ateş çıkar dediler. bende 1,5 saat sonra calpol verdim. onun etkisimi bilmiyorum birşey olmadı. birde rota virüsü aşısınıda aynı gün yaptırdım. 4 aşı yapılmış oldu.

ne mutlu size:KK9:

kızım, ilk ay aşısından sonra çok huzursuz olmuştu, saat 9'da iğne yapıldı,
ondan sonra sürekli ağladı, mızmızlandı durdu, saat 3te uyuyakalmıştı :100:

o yüzden bu karma aşıdan epey tırsıyoz :18:
inş korktuğumuz gibi olmaz.

Hayırlı günler hanımlar..
kızım yeni doğduğunda hastanede alınan topuk kanında TSH değeri yüksek çıkmıştı..
:18: 10 günlükken 2. topuk kanını aldırdık. bir sorun varsa size dönerler demişlerdi.. ama kızım şuan 1.5 aylık olmasına rağmen arayan olmamıştı.. Taa ki bu sabaha kadar.. Bu sabah sağlık ocağından hemşiremiz aradı TSH değeri yüksek kızınız diye.. bizde 2. topuk kanını aldırdık ama sağlık bakanlığından bize dönen olmadı dedik.. onlarda tekrar araştırıp geri döneriz dediler.. sonra tekrar aradılar ve 2. topuk kanında da yüksek çıktığını söylediler..:KK53:

Sonra eşim sağlık ocağına gitti..oradan bizi Marmara eğitim ve araştırma Hastanesine sevk ettiler.. kan aldılar kızımdan.. :KK43: sonuç aslında p.tesi çıkar dediler ama siz kanı hemen laboratuara götürün sonuç öğleden sonra çıksın dediler.. sizin işiniz önemli geçe kalmasın dediler.. Eşim öğleden sonra sonucu almaya gitti.. Şükür yüksek çıkmamış
:KK16:ama 15 gün sonra tekrar kan alıp kontrol etcekler.. ona göre birşey söyleyecekler.. :nazar:

Allah hakkınızda hayırlı olanı versin..

Merhaba arkadaşlarrr.. Kızım 23 Temmuzda 3,3360 olarak doğdu.. 1.ayında 24 ağustosta kontrolde 3640 gramdı.. doktor normal dedi. doğumdan sonra kilo kaybederler ve sonra almaya başlarlar. ikinci ayında bakarız dedi.. ama benim kız çok fena huzursuz... çok gazı ve kolik sancısı var. gündüz neredeyse uyumuyor. gözü hep memede. ara ara günde iki kez olmak üazere mama vermeye başladım. gece uyuyor gibi ama zor dalıyor. daha rahat gaz çıkarıyor.. bu huzursuzluklarını söylemek için sağlık ocağına gittim. tarttılar... 3880 gram geldi.. baktı hemşire üzerinde kıyafetler falan düşersek 3600 gram diye yazdı.. 280 gram birden neden düşürüülür anlamadım.. doktora gidin hiç kilo almamış dedi. 24 eylüle randevu almıştım. bu hafta içi mevlid yaparız diuye planlıyordum.
şimdi sğlık ocağı hemşiresi gelişmez beyni hasar olur falan dedi telaşlandımmm.. ne yapayım. ne tavsiye edersiniz ?????

Merhaba arkadaşlarrr.. Kızım 23 Temmuzda 3,3360 olarak doğdu.. 1.ayında 24 ağustosta kontrolde 3640 gramdı.. doktor normal dedi. doğumdan sonra kilo kaybederler ve sonra almaya başlarlar. ikinci ayında bakarız dedi.. ama benim kız çok fena huzursuz... çok gazı ve kolik sancısı var. gündüz neredeyse uyumuyor. gözü hep memede. ara ara günde iki kez olmak üazere mama vermeye başladım. gece uyuyor gibi ama zor dalıyor. daha rahat gaz çıkarıyor.. bu huzursuzluklarını söylemek için sağlık ocağına gittim. tarttılar... 3880 gram geldi.. baktı hemşire üzerinde kıyafetler falan düşersek 3600 gram diye yazdı.. 280 gram birden neden düşürüülür anlamadım.. doktora gidin hiç kilo almamış dedi. 24 eylüle randevu almıştım. bu hafta içi mevlid yaparız diuye planlıyordum.
şimdi sğlık ocağı hemşiresi gelişmez beyni hasar olur falan dedi telaşlandımmm.. ne yapayım. ne tavsiye edersiniz ?????

Bence sağlık ocağındaki hemşireniz abartmış durumu..
:KK20: 3.880gram geldiyse en fazla 80gram düşmesi gerekirdi.. kürk yok ya çocuğun üstünde.:KK19:. endişe etmenize gerek yok..eğer sütünüz geliyorsa sık sık emzirin.. mama vermenizi tavsiye etmem.. siz yapın mevlüdünüz moralinizi bozmayın.. :KK34:

bence de abartmış b,zde kıyafetlerle tartılıyoruz 50gr düşüyo sadece sonuçta minicik bebek yani ayakkabı filan yokki ağırlık gelsin sen yinede dra götür ama takma yani hemşire abartmış

Bence 280 gr düşmesi normal, çünkü altında bez varsa, hele de ıslaksa kafadan 100 - 200 gr ediyo zaten. 100 grlık çikolata paketlerine düşünsenize, bi oturuşta yerken ne az geliyo halbuki :KK56: Arkadaşım hemşireni ciddiye al ve kotrollerini harfiyen yaptır mutlaka. Bi de mama veriyorum demişsin. Bunu doktor mu söyledi? Eğer sütün varsa mama yerine süt daha faydalı değil mi? Sütün az geliyorsa bol bol su içmeni tavsiye ederim. Her gün şeftali suyu içiyorum ben. Yumurta kahvaltıda 3 tane kırıyorum ne yalan söyliim. Bol bol sütlü tatlı, dondurma, çikolata. Sebze yemeği, bol bol da et tüketiyorum. İncir, ceviz de yardımcı oluyor sütün daha kalitesi yükseliyor. Doğumdan sonra kilolarımı veremedim ama bebeğim iyi beslensin de önemli değil. Yanlış anlama beni, benim kızım 1. ayında 1,5 kilo almıştı, yardımı olması için söylüyorum. 2. ayımızda diyetti bilmem neydi derken ben de sütümü azalttım salak gibi. Kızım da anca 400 gr alabildi. Şimdi gene deli gibi atladım yemeklere. Hem gözümü doyuruyorum, hem midemi, hem de bebişimi. Kilolara da Allah Kerim. :) İnşallah bi dahaki aya kadar bebişin sağlıklı kilosuna kavuşur. :KK54:

kızımın bugün aşısı yapıldı.. çok ağladı ama ateşi de çıkmadı maşallah.. sadece çok az kilo almış bu ay 300 gr.. canım sıkıldı.. işe başladım önceki gibi emziremiyorum.. süt sağıp bırakıyorum ama beni emdiği gibi olmuyor ..ne yapacağımı bilmiyorum.. tek bildiğim ağlamak istiyorum :KK43:

Cnm ben diğer arkadaşların aksini düşünüyorum bebeğinin en az ayda 500 gr alması lazım diğer türlü ise mamaya başlanır yine almıyorsa Dr kontrol eder bebeğini kısa kisa emziriyorsan belki ondan diyecem çünkü bebekler ilk basta gelen sütten kilo almıyor sütun sonuna doğru gelen sut kilo aldırıyor bı sütunu sag derim ben bak bakalım sütun nasıl az mı çok mü sulu munormal mı ve Dr hemen git çünkü normal değil bizde 2 tane cocuk Dr var ondan cnm korkutmasa da kork bebeğinde sonradan soruncikacagina

Son düzenleme:
kızımın bugün aşısı yapıldı.. çok ağladı ama ateşi de çıkmadı maşallah.. sadece çok az kilo almış bu ay 300 gr.. canım sıkıldı.. işe başladım önceki gibi emziremiyorum.. süt sağıp bırakıyorum ama beni emdiği gibi olmuyor ..ne yapacağımı bilmiyorum.. tek bildiğim ağlamak istiyorum :KK43:

canım çok erken başlamışsın işe özelde çalışıyorsun galiba, gerçi benimde 11 ekimde bitiyor ama rapor almayı düşünüyorum. ben günde 1-2 defa üçer ölçek mama takviyeside yapıyorum. gündüz hep uyanık olduğu için galiba sütüm yetmiyor doymuyor gibi.

canım moralini bozma gerçektende abartmış benim bebek 2 aylıkken gittiğimizde 5960 geldi doktor. 5900 gr dedi. kıyafeti ve bezli tartmıştı. bende günde 2 kez üçer ölçek mama veriyorum. gündüz uyumuyor hep emiyor sütüm yetersiz kalıyor. senide çok yersiz korkutmuş cılız zayıf çöp gibi olan bebekler hiç görmedinmi onlar beyin hasarlı mı.

canım moralini bozma gerçektende abartmış benim bebek 2 aylıkken gittiğimizde 5960 geldi doktor. 5900 gr dedi. kıyafeti ve bezli tartmıştı. bende günde 2 kez üçer ölçek mama veriyorum. gündüz uyumuyor hep emiyor sütüm yetersiz kalıyor. senide çok yersiz korkutmuş cılız zayıf çöp gibi olan bebekler hiç görmedinmi onlar beyin hasarlı mı.

Cnm öyle deme doğduğundan beri kilo almamış ciddi mama takviyesi lazım seninkinin masalları var Allah nazardan korusun

Cnm öyle deme doğduğundan beri kilo almamış ciddi mama takviyesi lazım seninkinin masalları var Allah nazardan korusun

o konuda haklısın canım, 280 gr düşmesine ve beyin hasarı olur deyip kızı tedirgin ettiği için dedim. tamamen anne sütü almaları güzel ama ama neyapacaksın eğer gerekiyorsa da mamayada çok karşı değilim.

yaptırmama gibi bi şansımız var mı
bir de ortopedi doktoru söyledi bana
bacaktan yapılan iğnenin kas zedeleme riski varmış dizini bükemeyebilirmiş ilerde bebek
kalçadan yapılması lazım demişti
ama hemşireler direk bacağa saplıyor:KK50:

benim eşim ortopedi uzmanı öyle birşey yok dedi... zaten öyle bir şey olsa biz kızmıza yaptırmayız canım

oğlum 3gündür huzursuz uykuya dalamıyo dalsada hemen uyanıyoor sürekli kucak istiyor..galiba büyüme atağı yaşıyoruz ama ben kaç gündür perşian oldum uyku yok yemek yapamıyorum eve bakamıyorum inşallh heemn geçer..

Bence 280 gr düşmesi normal, çünkü altında bez varsa, hele de ıslaksa kafadan 100 - 200 gr ediyo zaten. 100 grlık çikolata paketlerine düşünsenize, bi oturuşta yerken ne az geliyo halbuki :KK56: Arkadaşım hemşireni ciddiye al ve kotrollerini harfiyen yaptır mutlaka. Bi de mama veriyorum demişsin. Bunu doktor mu söyledi? Eğer sütün varsa mama yerine süt daha faydalı değil mi? Sütün az geliyorsa bol bol su içmeni tavsiye ederim. Her gün şeftali suyu içiyorum ben. Yumurta kahvaltıda 3 tane kırıyorum ne yalan söyliim. Bol bol sütlü tatlı, dondurma, çikolata. Sebze yemeği, bol bol da et tüketiyorum. İncir, ceviz de yardımcı oluyor sütün daha kalitesi yükseliyor. Doğumdan sonra kilolarımı veremedim ama bebeğim iyi beslensin de önemli değil. Yanlış anlama beni, benim kızım 1. ayında 1,5 kilo almıştı, yardımı olması için söylüyorum. 2. ayımızda diyetti bilmem neydi derken ben de sütümü azalttım salak gibi. Kızım da anca 400 gr alabildi. Şimdi gene deli gibi atladım yemeklere. Hem gözümü doyuruyorum, hem midemi, hem de bebişimi. Kilolara da Allah Kerim. :) İnşallah bi dahaki aya kadar bebişin sağlıklı kilosuna kavuşur. :KK54:

Teşekkürler.. Dediğin tavsiyelerin çoğunu yapıyorum zaten de. Süt içme gaz yapar bebeğe geçer dediler. ya madem bebeğe geçiyorsa bu herşey. Ben rezeneyi kendim çay gibi demliyorum ve içiyorum azar azar. Geçsin bebeğe gazını falan alsın . Şeftali erik kayısı ne bulursam banamısın demiyorum. Ama işte bu kız uyumayınca bende dinlenemiyorum. uyutmak için çabala dur. haliyle süt azalıyor. uyusa ve biraz birikse güzel emiyor. bu rezene bilmem ne çayları bile banamasın demedi.

oğlum 3gündür huzursuz uykuya dalamıyo dalsada hemen uyanıyoor sürekli kucak istiyor..galiba büyüme atağı yaşıyoruz ama ben kaç gündür perşian oldum uyku yok yemek yapamıyorum eve bakamıyorum inşallh heemn geçer..

O huzursuzluk bizde hep var.. bi geçen gece rahat ve huzurlu uyudu. bu gece yine mır mır ağla ağla dur.

slm hanımlar.Mamalardan falan konuşulmuş gündüz akşama doğru benim oğlan da doymuyo uyumadığım için gündüz sanrım sütüm iyice azalıyor.Ben de doymadığı zamanlarda 2 ölçek mama hazırlyıp içiriyorum.Aç kalmasın bebişim diye.

X