2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

ahhhh midemmm öğür öğür öğür... 10. haftaya girdim şükürler olsun. lakin 6. haftadan beri gitmedim doktora. gitmek lazım mıdır? sizler napıyorsunuz?

bence git derim eğer beslenme sıkıntın varsa serum takıyorlar. ya da şiddetli bulantılara sanırım ilaç veriyorlar emin değilim bende bulantı olmadı canım.

ya da ayvayı denedinmi burada kızlar ayvanın iyi geldiğini söylemişlerdi. Denemediysen dene sonra git istersen

ahhhh midemmm öğür öğür öğür... 10. haftaya girdim şükürler olsun. lakin 6. haftadan beri gitmedim doktora. gitmek lazım mıdır? sizler napıyorsunuz?

bencede git canım benimde bulantım var doktor ilaç verdi ama kullanyıda pek tavsiye etmedi bende kullanmadım çekiyorum bulantıları

Kızlar prima dünyasından hediye talebinde bulunan varmı? Beni bugün aradılar 19 aralıkta alıcam hediyemi. Sizde form doldurun güzel şeyler vardı elime geçmedi geçince yazarım.

benide aradılar ben de 19 aralıkta alıcam hadi hayırlısı inşallah işe yarar şeyler gelir:))

teşekkrler canım bende hergün ceviz yemeye çalışıyordum iyi oldu çok sağol
Kızlar prima dünyasından hediye talebinde bulunan varmı? Beni bugün aradılar 19 aralıkta alıcam hediyemi. Sizde form doldurun güzel şeyler vardı elime geçmedi geçince yazarım.
eveet benide aradılar 9 aralıktan sonra adresime gelicek benim

teşekkrler canım bende hergün ceviz yemeye çalışıyordum iyi oldu çok sağol

eveet benide aradılar 9 aralıktan sonra adresime gelicek benim

inşaAllah düzgün şeyler gelir:)) bu arada cevizden ben tiksindim iyice yiyemiyorum üzülüyorum çok faydalı beyin gelişimlerinde. ki şuan kafası en hızlı gelişen yeri. senin yiyebilmen çok güzel devam et hergün yemeye çalış

kızlar çok önemli!!!

yeyip içtiklerimize çok dikkatli olmamız gereken 9 aylık bir dönem içersindeyiz. Ve bilmediğimiz o kadar çok şey varki mümkün olduğunca hazır gıdalardan uzak duralım. Örneğin canım salep istedi. içindekilere baktığınızda fenilalalin yazıyor. fenilalalin gelişmekte olan beyinde hasara yol açıyormuş ALLAH korusun. ayrıca fenilalalin birçok üründede varmış. mesela meyve suları, toz içeceklerde vs. mutlaka içindekilere bakın kalbinizi karıncalandıran maddeleri almayın.

Ben de formu doldurmuştum beni aramadılar..Hepinizi aynı gün mü aradılar kızlar??

ne zaman doldurduğunu hatırlıyomusun canım? ben yaklaşık 10 gün önce doldurmuştum sanırım 25 kasımdı. bugün aradılar hediyenizi 19 aralıkta kimliğinizle birlikte alabilirsiniz dediler.

Eki Görüntüle 301458

kizlar iste benim 9 hafta 2 gunluk gobegim bir kac gun once komsum seninle bahse girerim bu bebek erkek dedi
sizden de yorum yapan anlayan varmi 2 bebek anneleri

Maşallah göbüşün ne kadar büyümüş.Benim göbüşüm ancak 20. haftalarda çıkıyor.Böyle görünce özeniyo insan.allahım inşallah sağlıklı bi şekilde alırız hepimiz kucağımıza.

Ben de 25 kasımda doldurmustum canım ama ben Beylikdüzü Torium'u yazmıstım.Belki orası daha aramaya başlamamıstır..

merhaba senin yaşadığın sorunu bende yaşadım 6+0 da usg bakıldı ve kese var 13 mm yolk sac var 5mm ama bebek yok dendi ve bu hafta mutlaka görülmesi lazım hatta kalp atışı duyulmalı dedi doktorlar 2 doktora gittim ikiside 1 hafta bekliyelim 1 hafta sonra olmazsa kürtaj yapalım dedi ama hiç ümitlenme boş gebelik dendi ben ağla ağla bi hal oldum ama bu arada midem bulanıyor halsizim buna anlam veremiyordum içimde hep bi ümit vardı. benim mide bulantılarım arttı 6+5 de acile gittim ve acilde doktor bebeğimi gördü ve kalp atışlarınıda dinletti ben sevinçten ağladım bebeğimi kaybettiğimi düşünürken meğer o hep benimleymiş inşallah seninde hikayen mutlu sonla biter.

günaydın kızlar, inşallah güne güzel uyanırsınız.
ben akşamdan beri çok kötüyüm. akşam eşimle beraber yemeğe gittik, bir güzel eğlene eğlene yedik yemeğimizi. sonra bir arkadaşımız evine avize almış, onlara gittik, eşim anlar o işlerden, avizeleri taktılar. saat 11.30a kadar oturduk . hiçbirşeyim yoktu. eve geldik. yatağa gittik. bir mide bulantısı başladı bende. uyumam ne mümkün... dönüp durdum. sonra saat 1 gibi tamamen yediklerimi çıkardım. resmen gözümden yaşlar geldi. boğazım da çok kötü oldu. hep yanık gibi oldu bu güne kötü başladık biz yani... sabahı sabah ettim dönerek...
bulantı ve kusması olan arkadasları şimdi daha iyi anlıyorum. içim dışıma çıktı. sesim de kısıldı. umarım sadece 1 kereliktir ((

bu arada prima formunu ben de doldurum. arayıp adres teyidi aldılar. 9 aralıktan sonra dağıtıma başlıcaklarmış. benden böyle...
inşallah sizin günleriniz güzel geçer...

günaydın arkadaşlar
nasılsınız?
ben iyiyim şükür ama biraz şiştim galiba uykudan, akşam 7:30 dan beri uyuyorum ben bile inanamıyorum kendime ki 12den önce yatan biri hiç değildim...
1 saat sonra randevum var ve çok heyacanlıyım , umarım kalp atışlarını dinletir....dua edin benim için bir problem olmaz inşallah....
yeme içme konusunda bende dün okudugum ve beni tedirgin eden bir haberi yazmak istiyorum..pirinçte arsenik oldugunu ve bununda özellikle ilk 3 ayda bebişlere ciddi zararlar verdiğini yazıyordu , canım sıkıldı çünkü pirinci bir sürü yemekte kullanıyoruz..yazıyı kopyalıyayım size bir göz atın isterseniz

''ABD'nin Hanover kentindeki Dartmouth tıp fakültesi bilim adamları, Diane Gilbert Diamond başkanlığında yaptığı ve sonuçları Amerikan Bilim Akademisinin dergisi PNAS'ta yayımlanan araştırmada, hamile kadınların idrarındaki arsenik oranını inceledi.

Günde yarım fincan pişmiş pirinç tüketen hamilelerin idrarında arsenik oranının belirgin olarak arttığını belirten bilim insanları, arseniğin doğmamış bebeğe ciddi zarar verebilen bir madde olduğuna dikkati çekti.

229 hamile üzerinde yapılan araştırmada, pirincin içerdiği arsenik miktarına değil, deneklerin idrarındaki arsenik oranına bakıldı. İçme suyunun arsenik zehirlenmelerinin potansiyel kaynağı olarak bilindiğini anımsatan bilimciler, yiyeceklerin de giderek artan oranda arsenik içerdiğini belirtti. ''

canım uyku oluyor bende de :) inşallah hiçbir aksilik yaşamadan, bebişinin pıt pıtlarını duyarsın :) doktordan gelince de bizi gelişmelerden haberdar et

canım günaydın güzel haberlerle dönersin inşallah doktordan :)

günaydin anne adaylari.
herkes iyidir insallah..kusan arkadaslarim insallah en yakin zamanda iyi olur ve hamileligin tadini cikarmaya baslarsiniz

sinopee canim rahat ol bebisin bugun seni heyecandan sevincten aglatacak hazirlikli ol bu duygulara:)

canım uyku oluyor bende de :) inşallah hiçbir aksilik yaşamadan, bebişinin pıt pıtlarını duyarsın :) doktordan gelince de bizi gelişmelerden haberdar et

canım günaydın güzel haberlerle dönersin inşallah doktordan :)

teşekkür ederim arkadaşlar allah razı olsun , inşallah problemsiz geçiririz .....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…