2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

günaydın kızlar, inşallah güne güzel uyanırsınız.
ben akşamdan beri çok kötüyüm. akşam eşimle beraber yemeğe gittik, bir güzel eğlene eğlene yedik yemeğimizi. sonra bir arkadaşımız evine avize almış, onlara gittik, eşim anlar o işlerden, avizeleri taktılar. saat 11.30a kadar oturduk . hiçbirşeyim yoktu. eve geldik. yatağa gittik. bir mide bulantısı başladı bende. uyumam ne mümkün... dönüp durdum. sonra saat 1 gibi tamamen yediklerimi çıkardım. resmen gözümden yaşlar geldi. boğazım da çok kötü oldu. hep yanık gibi oldu :KK43: bu güne kötü başladık biz yani... sabahı sabah ettim dönerek...
bulantı ve kusması olan arkadasları şimdi daha iyi anlıyorum. içim dışıma çıktı. sesim de kısıldı. umarım sadece 1 kereliktir :KK43:((

bu arada prima formunu ben de doldurum. arayıp adres teyidi aldılar. 9 aralıktan sonra dağıtıma başlıcaklarmış. benden böyle...
inşallah sizin günleriniz güzel geçer...

Günaydın canım inşaAllah son kez olur:) Dışarda yememeye dikkat edersek daha güzel olur. Bende ne zaman başka yerde birşey yeyim eve geldiğimde kötü olurum.

günaydın arkadaşlar
nasılsınız?
ben iyiyim şükür ama biraz şiştim galiba uykudan, akşam 7:30 dan beri uyuyorum ben bile inanamıyorum kendime ki 12den önce yatan biri hiç değildim...
1 saat sonra randevum var ve çok heyacanlıyım , umarım kalp atışlarını dinletir....dua edin benim için bir problem olmaz inşallah....
yeme içme konusunda bende dün okudugum ve beni tedirgin eden bir haberi yazmak istiyorum..pirinçte arsenik oldugunu ve bununda özellikle ilk 3 ayda bebişlere ciddi zararlar verdiğini yazıyordu , canım sıkıldı çünkü pirinci bir sürü yemekte kullanıyoruz..yazıyı kopyalıyayım size bir göz atın isterseniz

''ABD'nin Hanover kentindeki Dartmouth tıp fakültesi bilim adamları, Diane Gilbert Diamond başkanlığında yaptığı ve sonuçları Amerikan Bilim Akademisinin dergisi PNAS'ta yayımlanan araştırmada, hamile kadınların idrarındaki arsenik oranını inceledi.

Günde yarım fincan pişmiş pirinç tüketen hamilelerin idrarında arsenik oranının belirgin olarak arttığını belirten bilim insanları, arseniğin doğmamış bebeğe ciddi zarar verebilen bir madde olduğuna dikkati çekti.

229 hamile üzerinde yapılan araştırmada, pirincin içerdiği arsenik miktarına değil, deneklerin idrarındaki arsenik oranına bakıldı. İçme suyunun arsenik zehirlenmelerinin potansiyel kaynağı olarak bilindiğini anımsatan bilimciler, yiyeceklerin de giderek artan oranda arsenik içerdiğini belirtti. ''

Günaydın canım, aynen bende 12'den aşağı uyumazdım hatta 1'i bulurdu artık erkenden uyuyorum, çok fazla uyumaya başkadım:)) Bu arada çok teşekkürler pirinç gerçekten devamlı kullanılabilen bir nimet. Akşama pirinçli yemek yapmak niyetindeydim vazgeçtim. gönlünü ferah tut rabbimin izniyle bebişinin kalp atışlarını inşaALLAH duyarsın hiçbir olumsuz cevap almadan :)

günaydin anne adaylari.
herkes iyidir insallah..kusan arkadaslarim insallah en yakin zamanda iyi olur ve hamileligin tadini cikarmaya baslarsiniz:nazar:

sinopee canim rahat ol bebisin bugun seni heyecandan sevincten aglatacak hazirlikli ol bu duygulara:)

Günaydın canım, dualarına amin diyorum. Gerçekten bulantı kusması çok olan arkadaşların ALLAH yardımcısı olsun çok hızlı geçer inşaALLAH zaman çabucak 12. hafta gelirde bulantıları geçer.

canim senin hala geccmedi dime?doktorun ne diyor herhangi bi ilac kullaniyor musun?

canım fitil verdı doktorum ama fazla kullanmak ıstemıyorum tam gelısım donemı bebegın dıye gercı kullanmak zorunda kalıyoum dun ıyıydım bugun ıse geldım ama fecıyım yatacak yer arıyorum

canım fitil verdı doktorum ama fazla kullanmak ıstemıyorum tam gelısım donemı bebegın dıye gercı kullanmak zorunda kalıyoum dun ıyıydım bugun ıse geldım ama fecıyım yatacak yer arıyorum

canim benim....Allah yardimcin olsun ne diyim hani ayva ya da baska bise dogal olarak yani hafifleten bisey yok muki yesen de sana yardimci olsa?

insallah 12. haftaya az kaldi canim accik daha sabret annesi

$Photo0088.jpg

Buda bizim göbüşümüz teyzeleri :)

canim benim....Allah yardimcin olsun ne diyim hani ayva ya da baska bise dogal olarak yani hafifleten bisey yok muki yesen de sana yardimci olsa?

insallah 12. haftaya az kaldi canim accik daha sabret annesi

canım herseyı denedım inanki yok yaramıyor işe dayanmamı sağlayanda bebeişim o bana guc verıyor sonunda kucagıma alacagımı dusunuyorum ve rahatlıyorum. haftaya da kontrol var gorunce belkı gecer bırazcık :)

Canım leblebi denedin mi hiç? sürekli yanında bulundur. 3-4 tane aralıklarla yemeye çalış böylelikle midedeki suyu çeker ve bulantın minimum seviyelere iner.

canım deniyorum yanımda leblebi grisini elma hersey var ama yok işe yaramıyor :KK43:

kızlar günaydın :KK3:
2012 temmuz annelerinin bebeklerine alacağı cicileri koymak için bir topik açtım
ilk cicilerimize ekledim daha erken ama yavaş yavaş cinsiyetöğrenmeye başlayacak kişiler olacaktır
fikir alışverisinde bulunuruz :KK34:

canım herseyı denedım inanki yok yaramıyor işe dayanmamı sağlayanda bebeişim o bana guc verıyor sonunda kucagıma alacagımı dusunuyorum ve rahatlıyorum. haftaya da kontrol var gorunce belkı gecer bırazcık :)

ahh ahh anneler simdiden fedakar iste...bencede canim rahatlarsin accik minigi görünce..herseyi unutuo insan ya nasil bi mucizedir:)

kızlar günaydın :KK3:
2012 temmuz annelerinin bebeklerine alacağı cicileri koymak için bir topik açtım
ilk cicilerimize ekledim daha erken ama yavaş yavaş cinsiyetöğrenmeye başlayacak kişiler olacaktır
fikir alışverisinde bulunuruz :KK34:

ay bende o kadar cok istiyorumki biseler almak, ama cinsiyeti bekliyoruz iste..canim linkini atabiliyormusn buraya yapistirsan

ay bende o kadar cok istiyorumki biseler almak, ama cinsiyeti bekliyoruz iste..canim linkini atabiliyormusn buraya yapistirsan

bende daha çok sey almak istiyorum ama iste dediğin gibi cinsiyet ama bebek gereçlerini bile şimdiden yavaş yavaş alabiliriz
mesela oda termometresi falan ?

ayyy maasallah kirkbinkere yaaa:nazar:

ne tatli canim yaa ben de habire aynanin karsisindayim ama ciksss pek bise yok..:)))tütütüttü nazar degmesin

Sağolasın canım hiçbirimizin bebişine nazar değmesin. 8. haftalarda benimde varla yok arası birşeydi şişlik gibi ama bu haftada iyice büyüdü :)

günaydın herkese....

izmirde yağmurlu bir güne uyandık şuan sakin sakin ıslatıyor camları...ama tam uyku havası şimdi evde olmak lazımdı diyorum..herkes iyidir umarım

Sağolasın canım hiçbirimizin bebişine nazar değmesin. 8. haftalarda benimde varla yok arası birşeydi şişlik gibi ama bu haftada iyice büyüdü :)

ay canim insaallah..ben de 11. haftam gibi Türkiye ye gidecegim ayrildigimda ordan bebis filan yoktu, simdi göbüsümle dönmek istiyorum belki benimkide o zamana belli olur:))):nazar: ama seninkine bayildim maasallah annesi

günaydın herkese....

izmirde yağmurlu bir güne uyandık şuan sakin sakin ıslatıyor camları...ama tam uyku havası şimdi evde olmak lazımdı diyorum..herkes iyidir umarım

günaydin canim..afrika da su an izmir gibi hafif güzel bi yagmur var..

X