2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

doktorunla konuşma şansın varsa bence konuş çamaşırın ıslanacak şekilde olursa suyunda zamanla azalmaya neden oluyor , önlemini al bence .
peçeteye sildiğimde peçeteye gelio ama öle böle değil şuana kadar gelmemişti böle bi akınrtı her wc ye grdiğimde hemen hemn geldi diebilirm bugün o tarz bişey afedersiniz

kızlar yine geldi böle sümüksü yumurta akı gibi az da değildi fındık büyüklüğünde top gibi bişidi :26::26::26:

tatlım sezeryan sürecini yazıyı dahada uzatmamak için es geçmişim..sancıların en can alıcı yerinde hemşireler durup durup beni tahrik edercesine yok söle olursa yok böyle olursa sezaryan olacaksın deyip durdular..ama allah var doktorum bu teklifi yada durumu hiç ağzına almadı..ama yine fitne ben bu işi benim yanlış anlamamamı istemek için hemşirelerle yaptığınıda düşünmedim de değil..neyse..sezaryan teklifi sancılarımı yaklaşık 1 buçuk saat çekmiş derin derin alacağım başka nefes kalmamışken yapıldı..kocama dönüm ki o asla sezaryan olmamı istemiyordu, ne olur bana acı, sezeryan olayım dedim..o da bana bukadar sancı çektin çoğu giti azı kaldı, sen çok güçlüsün biraz daha dayan dedi...zaten içimde bir ses buraya kadar geldin sakın pes etme desede...hemşireler hadi kessin beni şuracıkta yapın iğneyi uyuşturun alın beni sezeryana demedim de değil...ama sağolsun dr geldi doğum çoktan başlamış dedi de sezeryan fikri unutuldu..yada o iş için belkide fırsatı kaçırmışlardı bilemiyorum..hala içimde kuşkular yok değil:)
ama şu var her sancıda öleceğimi düşünsemde, bu acıların elbet sonlanacağını biliyordum..dedim ki müge bu kadar acı çektin bu noktalara kadar kendin isteyerek geldin al sana normal doğum bu işi bitir...ve bitti.. dikişlerim var onlar acıdıkça ve bende bu acı ile ah oh dedikçe kendime kızıyorum..buda acımı naz yapma diyorum kendime..ama acıyorlar işte..2-3 gün sonra azalır sanırım dikişlerimin acısı..sana söyleyeceğim tek şey kafandan ne geçiyorsa ve ne istiyorsan o yoldan şaşma..canın yansada yanmasada uzun yada kısa olsada sakın pes etme..sonunda seni bekleyen minik elleri ve gözleri düşün..o kadar insanın arasında senin sesini ve kokunu bulup seninle huzur bulan sana bu hayatta ait olan tek şeyi düşün..bebeğini.....
inanıyorum ki sende normal doğuracaksın hemde hiç acı çekmeden ..en azından ben kadar..lütfen bana da haber ver doğumunu..şimdiden bebişin hayırlı olsun

Oglusum uyudu, biberonlar kaynatildi, şimdi uyku vakti, bakalım ne kadar uyumama izin verecek oğlum :) 2 saatte kararlı kaç gündür
hadi herkese iyi geceler

Dogum hikayemiz o kadar birbirine benziyor ki saskinlikla okudum
Ayni seyleri yasamisiz valla bebeklerin boyu kilosu ve yasadiklarimiz birebir ayni. Neyse bebeklerimizi kucagimiza aldik ya saglikla ona bakalim. Gozun aydin canim saglikla buyut bebegini

Ayni seyleri yasamisiz valla bebeklerin boyu kilosu ve yasadiklarimiz birebir ayni. Neyse bebeklerimizi kucagimiza aldik ya saglikla ona bakalim. Gozun aydin canim saglikla buyut bebegini

doktor benm suyumu patlattıktan sonra sancılarım inanılmaz şiddetlenmişti, demek ki su patlatılınca öyle oluyo

ahhh ahhh haber vermezmiyim anons ettireceğim doğurduğumda ama bilhassa yazacağım inşallah dediğin gibi ben de bu kadar zaman beklemişken normal doğurabilirim ve senin gibi rahatlayabilirim sonunda inan yazdıkların bana çok güç verdi çünkü tüm günü geçmişlerin hikayelerindeki suni sancı denemelerinde hep başarısızlık gördüm ve bu beni ister istemez etkiledi yapamayacağım endişesine kapıldım ve hergün geçtikçe bebeğe bişey olacak diye korkuyorum işte aynı şeyleri çok kısa bir süre önce yaşadın beni çok iyi anlıyosundur..ayrıca benzer bir başka yön de benim de eşim sezeryan olmamı hiç istemiyo sanki doğuma kendi girecek ama son raddeye kadar illa normal doğum diye diretiyor tabiiki ben de istiyorum ama senin yazını okurken eşime sancı çekerken kızdım gibi şeyleri okurken çok güldüm dedim işte ben ! :) ben kimbilir neler yapıcam ona hatta diyorum doktorla görüşücem bir suni sancı serumu da sana taksalar hiç fena olmaz hanii :)) canım tekrardan çok çok saol o kdar acıya direnmişsin Allah'ın izniyle dikişlerin de bi çabukta geçer bebişi benim için de kokla ben de en kısa zamanda yazabilirim umarım yaşadıklarımı tekrardan çok saol :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…