2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

çok teknolojik kayınvaliden var daha ne istiyosun :) gerçekten Allah yardımcın olsun canım yaa gerçekten çok zor kendimi yerine koyuyorum büyük sabır gerektiriyo Rabbim mükafatını kat kat versin inş ve çocugunu tez zamanda kucağına alıp rahat eski hayatına geri dönersin inş..

öyledir canm övünmek gibi olmasın arkadaşlarım bana derdiki ne güzel anlaşıyorsun k.v diye ama yakın olmayınca anlaşıyormuşuz
yanyana olunca çekememezliğini gösterdi işte konuşmalarından anladığım elden ayaktan düşünce ben bakacakmışım onlara

Allah kimseyi elden ayaktan düşürmesin diyorum ben öyle bi muhabbet olunca şimdiden taa ne zamanı düşüyolar Allah'ın izniyle çok az kaldı canım sabrın sonu selamet inş...
En son 27 dk arayla sanci girdi suan altta ,kasiklarimda hafif sizi
ve damla damla ter akitiyorum yuzumden :18:

ben heyecanlandım şimdi haydi bakalım bismillah...

herkese merhaba... uzun ve sabırsız bir bekleyişten sonra bende dün saat 17:45'de suni sancı ile normal olarak doğurdum..epidural olamadım malesef..bebeğimi 40+6 da 2810gr ve 48cm olarak doğdu....gebeliğimin başından beri normal doğurmak istiyordum ve bunun için bayağı bir mücadele ettim..haftayı tamamlamama rağmen sezaryan olmak beni hep korkutuyordu...herkese ve herşeye inat normal olarak doğurdum..
doğum hikayem bayağı uzun ve benim için zor bir süreçti..hiç beklemediğim kadar zor bir doğum oldu benim için...doktorum içinse çok hızlı ilerleyen bir doğum oldu...
doğum hikayemi de bir ara yazacağım...hala bekleyen annelere allah sabır versin..beklemenin ne kadar zor olduğunu biliyorum..ama şu varki normal doğum süreci beklemekten ve beklenenden çok daha zormuşş..
sormak istediğiniz bir işey olursada seve seve cevaplayabilirim...

anacım daha neler düşünyorlarda dedemden kalan evim var ah bi onu satsam ona da desemki annecim sizin evi yenileyelim yada daha iyi bir eve çıkartalım size diye dünyalar onun olur gitmediğin ev niye duruyor orda diyor e kirası geliyor tıkır tıkır niye sataym diyorum susuyor bizde evi yenileyelim diyoruz diyor bende evi sataym sizi daha iyi bir eve çıkartalım demiyormuşum ki k.v de k.p de emekli ve gelirleri iyi insanlar anlamıyorum neye çalışıyor
burayıda dert köşem eyledim kusura bakmayın arkadaşalr ama cidden bunaldım

canım öncelikle hayırlı olsun azminden dolayı tebrik ediyorum kaç saat sancı çektin nasıldı ayrıntıları ilk fırsatta yazabilirsen çok sevinirim çünkü benim de günüm geçti ve çok büyük ihtimalle aynı şeyleri yaşıcam çok merak ediyorum

ayrıca rahim yumuşatıcı birşey varmış ondan verdiler mi yoksa kendiliğinden açılman veya silinmen falan varmıydı çok merak ettim yaa yazabildiğin kadarını yazsan :)

öyle şey olur mu canım burada herkes sıkıntılarını paylaşıyo burası da olmasa insan iyice daralacak zaten çok şükür ki kendi annen sağ ve başında bu da çok önemli onun desteği ile rahatlıyosundur eminim tek başına kaynana ile olmak çok daha zor mecbur da kalıyor insan onlar kendi kendilerine kursun bizim Allah'ın izniyle bebişlere kavuşmamıza çoook az kaldı sonrasında dünyayı görmicek inş gözümüz herkes kafasına göre konuşuyo ve özellikle bu hamilelik ve lohusalıkta hiiç çekilmediklerini anlayamıyolar maalesef..

Gozun aydin canim emin ol sezaryen den daha iyidir
melegini yerime kokla

tatlım inşallah sende normal yollardan bebeğini ben gibi kucağına alırsın..ve inşallah ben kadar hızlı bir süreç olmazda bebeğini daha rahat doğurursun..
bana gelince doğum hikayemi anlatayım sana...
40+6 olunca beklemek canıma tak etti doktorum 1 gün daha bekleme süresi vermişken ben niyeti bozup gittim ve başlatalım atık dedim.. gittiğimde sadece 1 cm açılma vardı..ilk olarak alttan rahim açıcı hap verdi ..3 saat geçti ben de hala tık yok..hafif sancılar var ama düzensiz..sonra ikinci rahim açıcı ilacı verdi..yine bekleme süresi 3 saat dedi..2 saat geçti yine tık yok..sadece açılma 2 cm oldu..ama dr bunu yetersiz olduğunu, eğer 1 saat sonra açılma ilerlemezse ve bebekte stres olup kalp atışları düzensizleşirse sezaryan yapacağını söyledi.. fitne fesat olan ben önce doktorun sezaran yapmak için ilaç dozlarını düşük tuttuğunu(çünkü çeyrek dozda verdiğini söylemişti), nst sonuçlarına bakarakta bebeğe bahane bulup beni keseceğini düşünüyordum hep...
3 saatin sonunda açılma 2buçuk cm olunca ve nst de sancıların düzenli olması (fakat ben sancı mancı hissetmiyor aksine sancı yok diye dalga geçiyordum) bebeğin kalp atışlarının da normal olmasından sonra eline aldığı bir çubukla suyumu boşalttı..bunun açılma sürecini hızlandıracağını söyedi, fakat doğumun yaklaşık gece yarısı anca olacağını uzun bir zaman bekleyeceğimi söyledi..hatta kediside bu arada evine gitmiş.
doktor suyumu boşalttıktan sonra olan oldu..benim sancılar çıldırdı tabi bende..dayanılmaz boyutta ve o kadar sık gelmeye başladılar ki tüm hastaneyi inlettim..eşime küfürler ettim kızdım.doktorum yürümemi bunun beni rahatlatacağını söyleyip gitmişti..dediklerini yaptım ama hiçde rahatlama olmadı aksie dahada şiddetli ve sık gelmeye başladı sancılarım..1 saat sonra ise sancılar 2dk ara ile dahada şiddetli gelmeye başladı..ağlamaya vaktim bile olmadı derin nefes alıp vermekten ..sancılar daha başlamadan doktorun eğer istersem epidural yapabileceklerini söylemişler bende kabul etmiştim..sancılar bu kadar çekilmez olunca ben epidural diye yalvarmaya başladım..her gelene gelsin şu doktor yapsın iğneyi diye yalvarıyordum..ama onlar bana açılmamın daha az olduğunu epidural için en az 4 cm olması gerektiğini söyleyerek meğer beni kandırıyorlarmı..sancılar o kadar sık ve şiddetli olduğunda 1 buçuk saat sonra açılma 7-8 cm olmuş ve evden doktorumu çağırıp doğumun başlaığını söylemişler..bana 10dk sonra 10 dk sonra diyerek yaklaşık 2 sat oyaladılar..doktorum geldiğinde odamdaki yatakta ben ıkınmaya başlamışım bile..beni uyardı ıkınmamamı bebeğin başını şişirebileceğimi ona zarar vereceğimi söyledi..ama nafile..insan o zaman ne yapcağını bilemiyor..tabi bu arada epidural hayal oldu..beni ameliyathaneye aldılar..eşimde yanımdaydı...popodan bir kas gevşetici iğne yaptılar ve çatala yattım..sadece 15 dk ve 3 ıkınma sonunda kızımın çıktığını hissettim..nasıl bir rahatlama anlatamam...
canım öyle çok yanmıştıki bebeğime kzıdığım için doğunca ona bakmadım bile...eşim bak kızımıza diye ağlarken ben yüzümü çevirip o benim canımı çok yaktı istemiyorum bile dedim..
tabi şimdi herşey çok farklı..garip bir duygu bu..gebelik doğum ve annelik...farklı deneyimler herbirir..farklı anılar..ama sonunda anne oldum...buna değer sanırım.......

Hic kafana takma kimseyi,taktığında kalıyorsun,bebeğini eline alacağını duşun, bizimki şimdi de emzirmeye taktı, bebek almıyor memeyi tam olarak, mecburen sagınca olay oluyo. Sonuçta hic sütüm de gelmeyebilirdi. velveleci kadin ,delirticekti beni de bebek gelince herseyi unuttum.

oyyy okurken bir bir yaşadım sanki...ben de senin kadar cesur ve ısrarcı olabilecekmiyim acaba ne güzel o sancı anlarında bile sezeryan ihtimalini hiç aklından geçirmemişsin ben biraz tırsağım ama yine de bu zamana kadar nasıl bekledim bilmiyorum...sen şimdi yaşamıssın bitmiş ya ben de hemen o duruma gelmek istiyorum ama tabi bir de sana sormak lazım nasıl geçti o saatler dicem ama her saniye ayrı geçmiştir...Rabbim sana sonuçta normal doğumu nasip eylemiş bu da çok güzel birşey o kadar bekleyip sezeryana alınmak zorunda kalan bir sürü insan var hem de o kadar sancıyı çekmişken öncelikle bunun için çok şükür...ben de doktorun dediği tarihi bekleyemeyip haydi başlayalım demek istiyorum hemencik :) çok saol aydınlattığın için umarım bir çabukta kendini toparlarsın tabii dikişin var mı bilmiyorum ama varsa da bu süreçten sonra tamamen bebeğe odaklanacağın için sanırım herşeyi unutursun Rabbim seni ve onu korusun güle güle büyüt inş bebişini...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…