2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

yazayım tabi. Aslında bebegim bi hafta öncesinden 3400 kilo görunuyordu ama şok şok dogumda 3070 gram dogdu aradaki farka bakın. Doktor olabiliyor böyle seyler dedi ama bilseydim sezeryan tercih etmezdim. Hayatımda kendime yaptıgım en buyuk kotuluk bu oldu sanırım.
Size uzun uzun anlatmak istiyorum ama bebek durmuyorki cok aglıyor ve sebebini bulamadıkça deliriyorum cunku sezeryanlı oldugum icin oturdugum yerden kalkıp onu kucaklayamıyorum hep birileri kucagıma getiriyor. Herneyse ben kombine sezeryanla dogum yaptım. Epidural yeri cok zor bulundu duruş şekli biraz canınızı acıtıyor koca göbekle egilip bükülmek zor oluyor. Anında ameiyat baslıyor bebek 2 dk demeden basıyor cıglıgı :KK30: Neyse ben cok ayrıntılı anlatmak istemıyorum kimsenin gözünü korkutmak istemem herkesin bünyesi ve dgum hıkayesi farklıdır. Ben doktorumdan memnunum ama ben dirençsiz cıktım yada sezeryan bana göre degilmiş. Sormak istediginiz ameliyatla ilgili bişey varsa sorabilirisinz

cnm öncelikle gözün aydın...
Rabbim kolaylıklar versin...
Sağlıkla sıhhatle büyüt bebeğini inş...
Senin vesilennle tekrar edelim kızlar ne olur acele etmeyin bebek gelene kadar bekleyin sezeryana girip kendinizi kestirmeyin geri dönüşü yok bunun...
Su yada nişan geldi diye hastanenin dr un sizi hemen yatırmasına müsade etmeyin...
çünkü bu belirtilerden sonra ilk doğum en az 13 saat sürüyor...
Az bi sancı var diye sakın koşa koşa hastaneye gitmeyin yada gidersenizde açılmanız 4 cm den aşşağıysa eve gelmeyi isteyin...
çünkü 4 cm den sonra biraz daha hızlı ilerliyor 4 cm olana kadar yaşadığınız sancılar adet sancısı gibi bişey...
Evde çekerseniz sancınızı normal doğurursunuz yok hastaneye giderseniz,bebek inmedi,açılma olmadı,yavaş ilerliyor beklemeye gerek yok, vs.vs gibi bir sürü sudan bahane sunup sezeryana almak istiyorlar...

hemen basladı cunku ben hem spinal hem epidural oldum sadece epidural olsaydım onun bekleme suresı oluyormuş

cnm bayada vakit varmış keşke biraz daha bekleseydin...
Ben diyorum ya sana diyolar "ooo bebek çok önde" bebek doğuyo bii bakıyosun dedikleri kiloya yaklaşmamış bile...
Sonra" olabilir +- 300 gr yanılma payı var"diyolar ...
Yani usg verileri %100 doğru olmuyor malesef...

selam kızlar nasılsınız bakalım...bende dün kontrole gittim benim bebiş 3300gr 49 santim olmus(masalllah)hersey yolunda sükür...üstelik ben sadece 7 kilo almısım yarısı ona yarısı bana ...neyse doğum için persembeye gün verdi...bende korkmaya basladım genel oacagı için...ama zaten ben biraz yüreksizimdir epidurale dayanamayabilirdiö..neyse hayırlısı artık herkese allahtan kolaylıklar diliyorum...bende dua bekliyorum...amin:KK1:

cnm benım bende genel oldum cok ta memnundum epıdural bana bıraz daha kötu gelıyo hanı ben ordayken kesssılmek falan zaten benım dr um asla yapmıyo yaşanan vaklardan hadı hayırlısı azda kalmış

cnm bayada vakit varmış keşke biraz daha bekleseydin...
Ben diyorum ya sana diyolar "ooo bebek çok önde" bebek doğuyo bii bakıyosun dedikleri kiloya yaklaşmamış bile...
Sonra" olabilir +- 300 gr yanılma payı var"diyolar ...
Yani usg verileri %100 doğru olmuyor malesef...

ay evet ya mesela benım kızıma 2800 gr falan dedıler tam doğuma gırdım ebe geldı 3 kg cıkmaz dedı ben uzuldum cunku 38.haftadaydım hatta amelıyattan ayılırken hep sordum kac kg falan dıe etkılenmısım bebegım 3500 gr doğdu 40 haftada olsaymış 4 kg yı falan olcskmış

Merhaba hanımlar 10 gun önce 28 Haziran Perşembe gunü saat 13:30 da Demir'i kucağıma aldım :nazar:
Epidural normal dogum yaptım ilk zamanlar zor gecti simdi iyiyiz şükür sizlerde ne var ne yok

gozun aydin canim darisi basimiza.epidural normal dogumdan memnun kaldin mi

merhaba hanımlar dogum yaptım dün. spinal+epidural kombine. benden dogum hikayemi bekleyenler var. siz siz olun normal dogurabiliyorsanız dogurun sezeryan insanı dozer ezmişe döndürüyor. su an bunları oturarak yazıyorum cunku ne yatabiliyorum ne tuvalete oturabiliuyorum ne egilip dogru düzgün bebegimi emzirebiliyorum. annem bakıyo 2 gündür. dogru düzgün kendi acılarımdan öpüp koklayamadım bile. ayy neyse gözünüzü korkutmak istemem ben kendimi cesaretli agrılara dayanıklı zannederdim. su an rezilleri oynuyorum. üstüne üstlük gögüs yaralarımda cabası. o emmek istiyor ben kacmak istiyorum sezeryan agrılarıma birde gögüsler eklendi.

ama ben hayatımda bir bebege sahip olmak kadar güzel bir duyguyu baska hiçbişeyde yaşamamıştım. Allah hepinizi bi avazda kurtarsın. olmayanların basına versin herkes hayatında boyle bi mutlulugu mmutlaka tatsın.
aynen canım duygularıma tercüman olmuşsun.ağzıma tukurdu bu sezeryan 2 gundur.hele ılk gun ayağa kaldırdılar yuruyeceksın dıye..eşimin kollarında can teslim edıyorum sandım.2 adım attım gözum karardı.benım sutum de gelmedı hala.kızım allahtan uslu.dediğin gibi şu acılarım bıtsede fındık kızımı bı opsem koklasam

nie uyuttular ki sadece belden olmuyomu spinal anlayamadım:26:

ben çok korktum.sezeryana alıyoruz dedıler.balyoz yemış gıbı oldum.cunku ben kendımı hep normale hazırlmıştım.benı sedyeyle amelıyathaneye gotururlerken nerdeyse kaçacaktım.onedenle anestezı uzmanına benı de uyut dedım.
kıyamam ben senin o tatlı kızına canımmm rabbim analı babalı sağlıkla büyütmeni nasip etsin inşallah darısı bebişlerini bekleyen tüm hamişlerin başına inşallahhhh

amin canım amin

üzüldüm dicem ama vardır bir hayır canım çok şükür aldın kucağına bekle bekle daha kötüydü şimdi hiç değilse birlikte başladınız hayata yeniden..tekrardan maşallah kızına inşallah en kısa zmanda toparlarsın sen de iyi haberlerini ve doğum hikayeni bekliyoruzzz...

evet canım.çok guzel bı duyguymuş.ınanamıyorum hala.bu arada hık demıs babasının burnundan dduşmuş kızım.boşuna tasımısım 9 ay:)

Deliricem sanırım, kayınvalidem erkenden geldi,hem de yanında 17 yasında oğluyla. Hiçbirşeye yardım etmediği gibi herseye karışıyor , hic susmuyo, esimin yanında numaralar yapıyo,yalnız buldu mü sıkıştırıyo. Ramazan'da gider diye bekliyordum ama bugun imsakiye sorunca yerle bir oldum resmen. Çok fena bunalimdayim .kadin saka gibi yaa,anlatılmaz yaşanır resmen. Napicam ben onunla :KK43:(

ay evet ya mesela benım kızıma 2800 gr falan dedıler tam doğuma gırdım ebe geldı 3 kg cıkmaz dedı ben uzuldum cunku 38.haftadaydım hatta amelıyattan ayılırken hep sordum kac kg falan dıe etkılenmısım bebegım 3500 gr doğdu 40 haftada olsaymış 4 kg yı falan olcskmış

YA SENİNKİ HİÇ DEĞİLSE (TEŞBİHTE HATA OLMAZ DERLER) EŞŞEĞİ BULMAK GİBİ BİŞEY(HANİ DERLER YA ALLAH SEVDİĞİ KULUNA EŞŞEĞİNİ ÖNCE KAYBETTİRİP SONRA BULDURURMUŞ)...
YANİ AZ BEKLERKEN kilosu çok olması epey mutlu edici bi durum...
ÇOK KİLOLU SEZERYAN OLMAN GEREK DİYİP, EL KADAR BEBEKLER İÇİN MİLLETİ KESİP BİÇİOLAR...

Deliricem sanırım, kayınvalidem erkenden geldi,hem de yanında 17 yasında oğluyla. Hiçbirşeye yardım etmediği gibi herseye karışıyor , hic susmuyo, esimin yanında numaralar yapıyo,yalnız buldu mü sıkıştırıyo. Ramazan'da gider diye bekliyordum ama bugun imsakiye sorunca yerle bir oldum resmen. Çok fena bunalimdayim .kadin saka gibi yaa,anlatılmaz yaşanır resmen. Napicam ben onunla :KK43:(

cnm stres yapmıycan...
sana ve bebeğine çok zarar verir stres...
gaz bile yapar...
kulağını tıka...
canın söylemek istersede şaka yollu söyle ...
ha tamam de gidene kadar sabret ,eninde sonunda gidecek...

yazayım tabi. aslında bebegim bi hafta öncesinden 3400 kilo görunuyordu ama şok şok dogumda 3070 gram dogdu aradaki farka bakın. doktor olabiliyor böyle seyler dedi ama bilseydim sezeryan tercih etmezdim. hayatımda kendime yaptıgım en buyuk kotuluk bu oldu sanırım.
size uzun uzun anlatmak istiyorum ama bebek durmuyorki cok aglıyor ve sebebini bulamadıkça deliriyorum cunku sezeryanlı oldugum icin oturdugum yerden kalkıp onu kucaklayamıyorum hep birileri kucagıma getiriyor. herneyse ben kombine sezeryanla dogum yaptım. epidural yeri cok zor bulundu duruş şekli biraz canınızı acıtıyor koca göbekle egilip bükülmek zor oluyor. anında ameiyat baslıyor bebek 2 dk demeden basıyor cıglıgı :KK30: neyse ben cok ayrıntılı anlatmak istemıyorum kimsenin gözünü korkutmak istemem herkesin bünyesi ve dgum hıkayesi farklıdır. ben doktorumdan memnunum ama ben dirençsiz cıktım yada sezeryan bana göre degilmiş. sormak istediginiz ameliyatla ilgili bişey varsa sorabilirisinz

benım de oyle oldu.3400 gr dı en son 2 hafta once.bı doğdu 3210

kızlar sıze tavsıyem normal yada sezeryan olsun sakın ha doğum hıkayelrınden etkılenmeyın herşey kısının bunyesıyle ılgılı mesela ablam normal yaptım 2 satat ıcınde bebgını kucagına aldı çok kıolay bı doğumdu ben sezeryan oldum genel anestesı altında benımde kılaydı 3 saat sonra kaldırdılar o gece wc ye gıttım bebegımı emzırdım hatta sutum hemen geldı sezeryan olanalara tavsıyem drum bana amelıyattan sonra amrıkan benı sarmamı söledı ordakı herşıreller sardı okadar rahar bışeykı cıvı gıbı ayaga dıkıyo ındsanı amelıyat yerınde bı boşluk sallanma olmadıgından acıda azalıyo bunu sakın unutmayın derım

YA SENİNKİ HİÇ DEĞİLSE (TEŞBİHTE HATA OLMAZ DERLER) EŞŞEĞİ BULMAK GİBİ BİŞEY(HANİ DERLER YA ALLAH SEVDİĞİ KULUNA EŞŞEĞİNİ ÖNCE KAYBETTİRİP SONRA BULDURURMUŞ)...
YANİ AZ BEKLERKEN kilosu çok olması epey mutlu edici bi durum...
ÇOK KİLOLU SEZERYAN OLMAN GEREK DİYİP, EL KADAR BEBEKLER İÇİN MİLLETİ KESİP BİÇİOLAR...

sorma tatlım ya cok sevındım sonra benım durum herkezın tersı olmuş

öncelikle merhabalar. bütün doğum yapanlara hayırlı uğurlu olsun. Allah analı babalı büyütsün. ben daha önce bi kaç kere takip ettim ilk defa yazmak nasip oldu. 4 Temmuz da sipinal sezaryen oldum. bebeğim saat 11 de doğdu. ilk başlarda biraz ağrılar falan. Akşam hastanede sürekli koridorları turladım. doktorum yürümemi ve bol sıvı almamı söyledi. ertesi güne daha iyiyidim. ve 5 temmuzda hastaneden çıktık. bebişimi emzircem diye helak oldum sütüm gelmedi ama çok azimliydim. sürekli emzirdim. göğüs çatlakları çabası. gerçekten çok kötü. ama kesinlikle bırakmamak gerekiyor. süt emzirdikçe geliyor. sütüm daha dün geldi. miniğim öle bi emiyorki. ağzından zor çekiyorum şimdi. bu arada bebişime 38 haftalıkken 3700 söylendi. ve 40. haftada 3250 olarak dogdu.

günaydın kızlar.. dün geçen kabus gibi günümün ardından tüm gece ağladım, gözlerim kan çanağına döndü resmenn.. sonra da gece baş ağrısından uyuyamadım tabi.. sabaha karsı yeni dalmışken sabahın köründe evdeki canavarlar uyandı, sonra da uyu uyuyabilirsen.. öyle dolanıyorum ortalarda.. bişeyler yedim bi bakim dedim var mı doğuran? sonunda kendimce bi karar verdim, bugün hazırlıklarımı yapıp çantamı toplayıp anneme gidecem.. evimi bunlara bırakmak istemediğimden son anıma kadar direndim ama artık dayanacak gücüm yok.. çaktırmadan laf dedim hep ama hiç üzerine alınmadı sağolsun sevgili görümcem, madem onun gidesi yok, ben g,idiyorum anneme.. aklım evde kalacak ama hiç değilse sinirlerim oynamaz her dakika.. eşime dedim ben yarın anneme gidiyorum katlanamıycam daha fazla, sende bunları evimden bi an önce postala.. tamam dedi bakalım, sen gidince kendiliğinden gider o diyo.. saf temiz kalpli kocam benim.. annemde internet olmadığından buradan da uzak kalacağım.. yarına kadar daha buralardayım ama şimdiden aklımdayken söyleyeyim.. hepiniz hakkınızı helal edin, doğum yapanlar bebişlerini sağlıkla büyütsün, yapacaklara da allah yardım etsin ağrısız acısız kurtulun inşallah..

ay cnaım sakin olmaya çalış sen git annene sakin kafa ol stresle doğurma :KK43:

selam kızlar nasılsınız bakalım...bende dün kontrole gittim benim bebiş 3300gr 49 santim olmus(masalllah)hersey yolunda sükür...üstelik ben sadece 7 kilo almısım yarısı ona yarısı bana ...neyse doğum için persembeye gün verdi...bende korkmaya basladım genel oacagı için...ama zaten ben biraz yüreksizimdir epidurale dayanamayabilirdiö..neyse hayırlısı artık herkese allahtan kolaylıklar diliyorum...bende dua bekliyorum...amin:KK1:

ay ne güzel hem sağlıklı hem az kilo almışsın ben 2 günde 5 kilo aldım şaka gibi

Kizlar ben doguruyorum. 3 cm acilmam varmis doktor istersen yatiralim bekleyelim. İstersen suni sanci verelim istersen eve git dayanamayinca gel dedi. Ben eve geldim. İyi mi yaptim bilmiyorum. Evde yuruyorum surekli. Ogleden sonra yada aksama gorusuruz dedi cok sasirdim.:)) dua edin kizima kavusayim cabucak saglikla

hadi hakkınızda hayırlısı olsun

Selam kızlar.. Ben 30 haziranda doğum yaptım biliyosunuz, bugün 1 haftalık olduk. Annelik anlatılmazmış inanın. Ona baktıkça sen benim misin diyorum. Öpmeye bile kıyamıyorum kokluyorum doya doya ( tabii babanesinden fırsat bulabilirsem :KK1:) ilk 3 gün sütüm gelmedi bol bol sıvı şeyler aldım su demek süt demek bunu bilin. 4. gün geldi, bu arada mama takviyesi yaptık hala da arada veriyoruz yoksa sarılıkla uğraşağız. Emmediği zamanlar sağıyorum sütümü şu elektirkli pompalardan aldım gerçekten çok faydasını gördüm yoksa bebişim ememedi ve göğüslerim neredeyse patlayacaktı. Dikişlerim arada acıyor tabii ki ama şükürler olsun ki iyiym. Rabbim isteyen herkese göstersin,nasip etsin. Bu arada oğlumun adı DORUK.

ay ne güzel bi duygu allah analıbabalı büyütsün canım

arkadaslar selam sonunda doğurdum perşembe gunu 5 temmuzda spinal anesteziyle sezeryanla.hala dikiş yerlerim acıyor.fena bıseymıs bu sezeryan.benı vurdu resmen.kızım 3200g 50 cm doğdu.dunyanın en tatlı şeyi.minicik.sutum hala gelmedi.yavrum aç aç bağırıyor.mama verdı hemsıreler.banada bol bol emzır sutun gelsın dedıler.emzırmeye calısıyorum kavga dövüş.bugun eve geldık.bende haberler boyle.baska doğuran var mı,alya cok sevındım canım,normal doğum en ıyısıdır emınım

allah analı babalı büyütsün gözün aydın

allah kolaylık vere sakin olmaya çalış

arkadaslar selam sonunda doğurdum perşembe gunu 5 temmuzda spinal anesteziyle sezeryanla.hala dikiş yerlerim acıyor.fena bıseymıs bu sezeryan.benı vurdu resmen.kızım 3200g 50 cm doğdu.dunyanın en tatlı şeyi.minicik.sutum hala gelmedi.yavrum aç aç bağırıyor.mama verdı hemsıreler.banada bol bol emzır sutun gelsın dedıler.emzırmeye calısıyorum kavga dövüş.bugun eve geldık.bende haberler boyle.baska doğuran var mı,alya cok sevındım canım,normal doğum en ıyısıdır emınım
Destinyy canım gözün aydın sonunda kızına kavuştun.. Rabbim kızının hayırlı bir evlat olabilmesini nasip etsin.. Allah Ağrılarına şifa versin İnşaallah bol bol sütün gelir.. seni ve bebişini çok çok öpüyorum..:KK54::KK54: Allah'a emanet olun..:KK16:

cnm öncelikle gözün aydın...
Rabbim kolaylıklar versin...
Sağlıkla sıhhatle büyüt bebeğini inş...
Senin vesilennle tekrar edelim kızlar ne olur acele etmeyin bebek gelene kadar bekleyin sezeryana girip kendinizi kestirmeyin geri dönüşü yok bunun...
Su yada nişan geldi diye hastanenin dr un sizi hemen yatırmasına müsade etmeyin...
çünkü bu belirtilerden sonra ilk doğum en az 13 saat sürüyor...
Az bi sancı var diye sakın koşa koşa hastaneye gitmeyin yada gidersenizde açılmanız 4 cm den aşşağıysa eve gelmeyi isteyin...
çünkü 4 cm den sonra biraz daha hızlı ilerliyor 4 cm olana kadar yaşadığınız sancılar adet sancısı gibi bişey...
Evde çekerseniz sancınızı normal doğurursunuz yok hastaneye giderseniz,bebek inmedi,açılma olmadı,yavaş ilerliyor beklemeye gerek yok, vs.vs gibi bir sürü sudan bahane sunup sezeryana almak istiyorlar...

Kozmatik sana kesinlikle katılıyorum..
:KK9: erkenden gitmemek gerekiyor hastaneye güven olmuyor çünkü.. Bende suyum gelmesin diye dua ediyorum korkuyorum sezeryan olurum diye.. :18:

gozun aydin canim darisi basimiza.epidural normal dogumdan memnun kaldin mi

Canım benim dogum zor oldu memnun kalmadım ama mecbur kaldım suyum geldi acilmam vardi sancım yoktu mecbur suni sanci yedim dayanılcak gibi deildi epidural vurdular neyse doguma girdim ikinmada zorlandı
Oksijensiz kaldık maske taktılar neyse paşam doğdu bu seferde sonum çıkmadı binde bir olan bı olay varmış cocuğumun sonu rahimime yapışmış patladı bide onu kazıdılar kürtaj oldum dogumun üstüne resmen bide epidural sisilik ve agri yapıo sezeryan olcaklar anestezi olsun normal dogum yapicaklarda suları gelmediyse epidural vurmasın bence ama her iste var bı hayır sezeryan olsam yasama şansım %30 mus iyki normal doğurdum ve kanamam artmadı

merhaba hanımlar dogum yaptım dün. spinal+epidural kombine. benden dogum hikayemi bekleyenler var. siz siz olun normal dogurabiliyorsanız dogurun sezeryan insanı dozer ezmişe döndürüyor. su an bunları oturarak yazıyorum cunku ne yatabiliyorum ne tuvalete oturabiliuyorum ne egilip dogru düzgün bebegimi emzirebiliyorum. annem bakıyo 2 gündür. dogru düzgün kendi acılarımdan öpüp koklayamadım bile. ayy neyse gözünüzü korkutmak istemem ben kendimi cesaretli agrılara dayanıklı zannederdim. su an rezilleri oynuyorum. üstüne üstlük gögüs yaralarımda cabası. o emmek istiyor ben kacmak istiyorum sezeryan agrılarıma birde gögüsler eklendi.

ama ben hayatımda bir bebege sahip olmak kadar güzel bir duyguyu baska hiçbişeyde yaşamamıştım. Allah hepinizi bi avazda kurtarsın. olmayanların basına versin herkes hayatında boyle bi mutlulugu mmutlaka tatsın.

canım gözün aydın darsı biz doğuramayanların başına sezeryanın ilk günü .ok zor dediğin gibi ama her geçen gün daha iyiye gidiyosun bebişler için katlanıcaz artık napalım:KK14:

allah kolaylık versin canım benim.. allahtan sana bol bol sabır diliyorum seni en iyi ben anlarım sanırım.. bende de görümce vardı oğluyla, taa ki 1 saat öncesine kadar.. bi cinnet her şeyi hallediyor valla.. her yerde her zaman görümcemin iyiliğini, çok iyi anlaştığımızı, kardeş gibi olduğumuzu övüne övüne anlatıyordum.. ama artık bitti. yapım gereği kavga ettiğim yüze bi daha asla bakmam.. geçmiş olsun onlar adına.. gül gibi gelinleri yok artık.. o kadar eziyet çekmeme rağmen tek kelime laf söylemedim ne çocuğuna ne kendine.. herşeye katlandım.. bu evrelerden o da geçmiş olmasına rağmen beni anlamadı bu halimde.. kendi çapında alınmış bazı şeylere, sen benim çocuğumdan rahatsız oluyorsun madem rahet et dedi kalktı gitti apar topar.. bi de tartıştık bi güzel gider ayak.. sadece güle güle dedim yolladım bende.. yazık ya, olan zavallı kocacığıma oluyor..

slm kızlar sizi hep takipdeyim bende 34 haftalık oluyorumgcen hafta ikizlerim 2100 ve 2500 kg olmuşlardı ama tam cigerleri gelişmemişti banada nolur dua edin kasılmalarım başladım inş 37 haftaya kadar dayanırlarda cigerleri gelişir kuveze girmeyizz

X