2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

arkadaslar selam sonunda doğurdum perşembe gunu 5 temmuzda spinal anesteziyle sezeryanla.hala dikiş yerlerim acıyor.fena bıseymıs bu sezeryan.benı vurdu resmen.kızım 3200g 50 cm doğdu.dunyanın en tatlı şeyi.minicik.sutum hala gelmedi.yavrum aç aç bağırıyor.mama verdı hemsıreler.banada bol bol emzır sutun gelsın dedıler.emzırmeye calısıyorum kavga dövüş.bugun eve geldık.bende haberler boyle.baska doğuran var mı,alya cok sevındım canım,normal doğum en ıyısıdır emınım

cannım çok sevndm
Allah analı babalı büyütsün hayırlı evlat olsun
sezeryandan bende çok korkuorum inş normal olur bnimki :18:

merhaba hanımlar dogum yaptım dün. spinal+epidural kombine. benden dogum hikayemi bekleyenler var. siz siz olun normal dogurabiliyorsanız dogurun sezeryan insanı dozer ezmişe döndürüyor. su an bunları oturarak yazıyorum cunku ne yatabiliyorum ne tuvalete oturabiliuyorum ne egilip dogru düzgün bebegimi emzirebiliyorum. annem bakıyo 2 gündür. dogru düzgün kendi acılarımdan öpüp koklayamadım bile. ayy neyse gözünüzü korkutmak istemem ben kendimi cesaretli agrılara dayanıklı zannederdim. su an rezilleri oynuyorum. üstüne üstlük gögüs yaralarımda cabası. o emmek istiyor ben kacmak istiyorum sezeryan agrılarıma birde gögüsler eklendi.

ama ben hayatımda bir bebege sahip olmak kadar güzel bir duyguyu baska hiçbişeyde yaşamamıştım. Allah hepinizi bi avazda kurtarsın. olmayanların basına versin herkes hayatında boyle bi mutlulugu mmutlaka tatsın.

gözün aydın canım Allah uzun ömürler versn size

Canım benim dogum zor oldu memnun kalmadım ama mecbur kaldım suyum geldi acilmam vardi sancım yoktu mecbur suni sanci yedim dayanılcak gibi deildi epidural vurdular neyse doguma girdim ikinmada zorlandı
Oksijensiz kaldık maske taktılar neyse paşam doğdu bu seferde sonum çıkmadı binde bir olan bı olay varmış cocuğumun sonu rahimime yapışmış patladı bide onu kazıdılar kürtaj oldum dogumun üstüne resmen bide epidural sisilik ve agri yapıo sezeryan olcaklar anestezi olsun normal dogum yapicaklarda suları gelmediyse epidural vurmasın bence ama her iste var bı hayır sezeryan olsam yasama şansım %30 mus iyki normal doğurdum ve kanamam artmadı

cnm gecmış olsun analamadım neden yuzde 30 muş yaşama sansın

arkadaslar selam sonunda doğurdum perşembe gunu 5 temmuzda spinal anesteziyle sezeryanla.hala dikiş yerlerim acıyor.fena bıseymıs bu sezeryan.benı vurdu resmen.kızım 3200g 50 cm doğdu.dunyanın en tatlı şeyi.minicik.sutum hala gelmedi.yavrum aç aç bağırıyor.mama verdı hemsıreler.banada bol bol emzır sutun gelsın dedıler.emzırmeye calısıyorum kavga dövüş.bugun eve geldık.bende haberler boyle.baska doğuran var mı,alya cok sevındım canım,normal doğum en ıyısıdır emınım

Gözünüz aydın, bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almanız çok güzel. Allah sağlıklı uzun ömürler versin. Tavsiyem; emzirirken elden geldiğince sakin ve yalnız olmak. Kolayca normal düzene dönersiniz inşallah.

canımm gözünaydın inş ağrılarında en yakın zamanda geçer ...Allah bebeğine ve ailene sağlıklı hayırlı ömürler versin:nazar:
merhaba hanımlar dogum yaptım dün. spinal+epidural kombine. benden dogum hikayemi bekleyenler var. siz siz olun normal dogurabiliyorsanız dogurun sezeryan insanı dozer ezmişe döndürüyor. su an bunları oturarak yazıyorum cunku ne yatabiliyorum ne tuvalete oturabiliuyorum ne egilip dogru düzgün bebegimi emzirebiliyorum. annem bakıyo 2 gündür. dogru düzgün kendi acılarımdan öpüp koklayamadım bile. ayy neyse gözünüzü korkutmak istemem ben kendimi cesaretli agrılara dayanıklı zannederdim. su an rezilleri oynuyorum. üstüne üstlük gögüs yaralarımda cabası. o emmek istiyor ben kacmak istiyorum sezeryan agrılarıma birde gögüsler eklendi.

ama ben hayatımda bir bebege sahip olmak kadar güzel bir duyguyu baska hiçbişeyde yaşamamıştım. Allah hepinizi bi avazda kurtarsın. olmayanların basına versin herkes hayatında boyle bi mutlulugu mmutlaka tatsın.
gözdecim hayırlı olsun bebeğin en yakın zamanda toparlanıp bebeğine doya doya bakarsın inş..şansı bahtı açık olsun bebişinin:nazar:

Canım benim dogum zor oldu memnun kalmadım ama mecbur kaldım suyum geldi acilmam vardi sancım yoktu mecbur suni sanci yedim dayanılcak gibi deildi epidural vurdular neyse doguma girdim ikinmada zorlandı
Oksijensiz kaldık maske taktılar neyse paşam doğdu bu seferde sonum çıkmadı binde bir olan bı olay varmış cocuğumun sonu rahimime yapışmış patladı bide onu kazıdılar kürtaj oldum dogumun üstüne resmen bide epidural sisilik ve agri yapıo sezeryan olcaklar anestezi olsun normal dogum yapicaklarda suları gelmediyse epidural vurmasın bence ama her iste var bı hayır sezeryan olsam yasama şansım %30 mus iyki normal doğurdum ve kanamam artmadı

canım yaa çok geçmiş olsun neyse sağlıklısınız ikinizde çok şükür her şerde bir hayır vardır en kötü günün bundan öteye gitmesin inş:nazar:tekrar tebrik ederim:KK16:

Son düzenleme:

Çok geçmiş olsun canım benim.. Kadınların doğumda çektikleri sıkıntı günahlarına kefaret oluyormuş..:KK34: Doğumdan sonra anadan doğma gibi günahsız olurmuş( Tabi acı sancı çekerse) İnşaallah seninde günahların dökülmüştür canım.. Neyseki şuanda iyisin İnşaallah bebişinde iyidir.. ikinizi de öptüm:KK54::KK54:

Bebegini kucagina alanlari okudukca hevesleniyorum bende, insallah hayirlisiyla biz geriye kalanlarda bebislerini kucagina alir:))
Dogum yapan arkadaslarimizin gozuaydin,bebislerinede masallah:nazar:
Dogum normalde olsa sezeryanda olsa zorluklari var, birde her binyeyi farkli etkiliyor kimi epidurali överken kimide hic memnun kalmiyor, bunye meselesi heralde hamileligi bile hepimiz ne kadar farkli gecirdik gecirmeyede devam ediyoruz, hepimizin dogum hikayeside birbirinden farkli olacak. Allahtan hepimize hayirli dogumlar diliyorum, herkes kendi icin en guzel sekilde atlatir insallah. Bebegime kavusacagim gunu iple cekiyorum, onu cok merak ediyorum, opup koklamak istiyorum mis kokusunu.
Ayyy gece gece bir duygulandim vallaaa:KK5::KK5:

allah kolaylık versin canım benim.. allahtan sana bol bol sabır diliyorum seni en iyi ben anlarım sanırım.. bende de görümce vardı oğluyla, taa ki 1 saat öncesine kadar.. bi cinnet her şeyi hallediyor valla.. her yerde her zaman görümcemin iyiliğini, çok iyi anlaştığımızı, kardeş gibi olduğumuzu övüne övüne anlatıyordum.. ama artık bitti. yapım gereği kavga ettiğim yüze bi daha asla bakmam.. geçmiş olsun onlar adına.. gül gibi gelinleri yok artık.. o kadar eziyet çekmeme rağmen tek kelime laf söylemedim ne çocuğuna ne kendine.. herşeye katlandım.. bu evrelerden o da geçmiş olmasına rağmen beni anlamadı bu halimde.. kendi çapında alınmış bazı şeylere, sen benim çocuğumdan rahatsız oluyorsun madem rahet et dedi kalktı gitti apar topar.. bi de tartıştık bi güzel gider ayak.. sadece güle güle dedim yolladım bende.. yazık ya, olan zavallı kocacığıma oluyor..

Teşekkür ederim canım, olan eşlerimize oluyo doğru diyosun, bugun esim çok sabrediyorsun teşekkür ederim,annemi biliyorsun filan diye ayar verdi bana ama olmuyo iste. Şimdi dogum zamanı insan kendi annesini istiyo yanında,Pazartesi anneler de gelecek,kayınvalidem,oğlu,bizimkiler derken icim şişecek iyice. Bı de bunun emzirmesi filan olacak,nası rahat edicem bilmiyorum . En güzeli cirkeflik yapmak,insanlara saygı gösterdikte tepene çıkıyorlar,onlar sana saygı gösterme gereği duymuyorlar malesef. Sen en guzelini yapmışsın, psikoloji çok önemli çünkü,ne istiyorsan onu yapmak en güzeli bosver,biraz da onlar düşünsün hatam ne diye.

cnm gecmış olsun analamadım neden yuzde 30 muş yaşama sansın

SezeRyanda rahime acil müdahale daha zor oluomus plasenta Acreata denen bisey iste benim doktor hemen müdahale etti kanamanın durmama olasılığı yüksek bı durummus sürekli kontrol ettiler Allah korudu doktor karar verip o an rahimi bile alabilirmiş saçma sapan bisey iste beni buldu fazla dikişim var ama ilk zaman cok şiştim odem olmuştu ama simdi iyiyim şükür oğlumda iyi :))

şimdi gerçek bir temmuz annesiyim artık, oğlumu koklayabiliyorum.!!! bu nasıl bir kokudur Allah'ım duymak için 9 ay bekledim... Rabbim sabırsızlanan, son zamanlarda sıkıntıları artan tüm hamilelere de bir an önce sağlıkla kavuşmayı nasip etsin yavrularına. Daha iki gün öncesine kadar ben öyleydim artık umudu kesmiştim hatta, sezaryena razı olma fikrini düşünmeye başlayacaktım ki ......... 39+4'te o umudu kestiğim gün doğurdum gününün dolmasına 2 gün kalmıştı, 6 temmuzda... Sabah sancılarım başladı ve hemen düzene girdi (3 dakikada bir, 40-50 sn) öğleden sonra inadım sonucunda:KK1: normal doğumla anne oldum. doğumun son evresine kadar her şey hayal ettiğim gibiydi ama o son evre bir o kadar zordu. Zorluğu kanala bir türlü inmemesinden kaynaklandı. 3.700 gr Ekrem bebeğim bugün eve geldi uyuyo. İlk gün emzirme problemi yaşadık şimdilik aştık. Hepiniz bir an önce kavuşursunuz inşallah.

şimdi gerçek bir temmuz annesiyim artık, oğlumu koklayabiliyorum.!!! bu nasıl bir kokudur Allah'ım duymak için 9 ay bekledim... Rabbim sabırsızlanan, son zamanlarda sıkıntıları artan tüm hamilelere de bir an önce sağlıkla kavuşmayı nasip etsin yavrularına. Daha iki gün öncesine kadar ben öyleydim artık umudu kesmiştim hatta, sezaryena razı olma fikrini düşünmeye başlayacaktım ki ......... 39+4'te o umudu kestiğim gün doğurdum gününün dolmasına 2 gün kalmıştı, 6 temmuzda... Sabah sancılarım başladı ve hemen düzene girdi (3 dakikada bir, 40-50 sn) öğleden sonra inadım sonucunda:KK1: normal doğumla anne oldum. doğumun son evresine kadar her şey hayal ettiğim gibiydi ama o son evre bir o kadar zordu. Zorluğu kanala bir türlü inmemesinden kaynaklandı. 3.700 gr Ekrem bebeğim bugün eve geldi uyuyo. İlk gün emzirme problemi yaşadık şimdilik aştık. Hepiniz bir an önce kavuşursunuz inşallah.

sen de tahmin edebiliyosun ki yazdıklarını okurken artık daha da heyecanlanıyoruz :) ama çok güzel ifade etmişsin gerçekten Rabbim güle güle büyütmeni nasip etsin paşanı maşallah ona...Ben de normal doğum için beklemedeyim ama kısaca özetleyebilirmisin süreçlerini benim inadımla demişsin çok sabır ettin sanırım ama herşeye değerdir eminim o koku :)

Kizlar gecmisi okuyamadm. Bugun saat 9 da normal dogum yaptim. 2800 gr 48 cm uzunlugunda minik cirkin bi kizim oldu:)) hala hastanedeyoim yarin sabah cikicam. Yorgunluktan oluyorum 2 gundur ama kizima bakmaktan uyuyamiyorum:) dogum biraz uzun surdu ama hic korkmayin derim ben. Allahim hepinize bu duyguyu yasatsin.simdilik gecmisi okuyamadim sonra okuyup cevaplarim sorulari

Kizlar gecmisi okuyamadm. Bugun saat 9 da normal dogum yaptim. 2800 gr 48 cm uzunlugunda minik cirkin bi kizim oldu:)) hala hastanedeyoim yarin sabah cikicam. Yorgunluktan oluyorum 2 gundur ama kizima bakmaktan uyuyamiyorum:) dogum biraz uzun surdu ama hic korkmayin derim ben. Allahim hepinize bu duyguyu yasatsin.simdilik gecmisi okuyamadim sonra okuyup cevaplarim sorulari

maşallah normal doğumlar da gelmeye başladı senin bebişin de hayırlı olsun güle güle büyüt inş prensesi :) seninki neden uzun sürdü sancılardan mı açılmamı olmadı müsaitsen sen de özetlermisin hikayeni...

maşallah normal doğumlar da gelmeye başladı senin bebişin de hayırlı olsun güle güle büyüt inş prensesi :) seninki neden uzun sürdü sancılardan mı açılmamı olmadı müsaitsen sen de özetlermisin hikayeni...

Canim sanci vardi acilma yoktu uzun sure. 3cm de kaldi. 3 kere suni sanci yemek zorunda kaldim. Bu durum beni cok yordu. Onun disinda hersey olmasi gerktigi gbydi. Sutum hemen geldi cok sukur. Bebek emebiliyor. Dogum hikayemi de en kisa zamanda yazicam insallah. Biraz enerji toplayim da.

X