2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Selam kızlar.. Ben 30 haziranda doğum yaptım biliyosunuz, bugün 1 haftalık olduk. Annelik anlatılmazmış inanın. Ona baktıkça sen benim misin diyorum. Öpmeye bile kıyamıyorum kokluyorum doya doya ( tabii babanesinden fırsat bulabilirsem :KK1:) ilk 3 gün sütüm gelmedi bol bol sıvı şeyler aldım su demek süt demek bunu bilin. 4. gün geldi, bu arada mama takviyesi yaptık hala da arada veriyoruz yoksa sarılıkla uğraşağız. Emmediği zamanlar sağıyorum sütümü şu elektirkli pompalardan aldım gerçekten çok faydasını gördüm yoksa bebişim ememedi ve göğüslerim neredeyse patlayacaktı. Dikişlerim arada acıyor tabii ki ama şükürler olsun ki iyiym. Rabbim isteyen herkese göstersin,nasip etsin. Bu arada oğlumun adı DORUK.

canım benim doğum şeklim belli sezeryan olucam benim için midat 20 temmuz tabi benim minik prensesim erken gelmek istemezse :):) senin doğum şeklin belli mi normal mi sezeryan mı ?

ohh maaşallah :) benimki normal o yüzden bekleyecekiz ne zaman olursa artık:)

Alya çok şükür canım ya ınşallah sağlıcakla bir cirpida doğar

Kizlar ben doguruyorum. 3 cm acilmam varmis doktor istersen yatiralim bekleyelim. İstersen suni sanci verelim istersen eve git dayanamayinca gel dedi. Ben eve geldim. İyi mi yaptim bilmiyorum. Evde yuruyorum surekli. Ogleden sonra yada aksama gorusuruz dedi cok sasirdim.:)) dua edin kizima kavusayim cabucak saglikla

canım merhaba ben de agustos annesı olacagım Rabbim izin verirse.Allah yardımcın olsun kolay saglıklı dogumlar dılıyorum. bende doktora kayserıye gıdıyorum.tekden hastanesı gulcan hanıma sen nereye gıdıyorsun kımı tavsıye edersın canım tesekkurler.

arkadaslar selam sonunda doğurdum perşembe gunu 5 temmuzda spinal anesteziyle sezeryanla.hala dikiş yerlerim acıyor.fena bıseymıs bu sezeryan.benı vurdu resmen.kızım 3200g 50 cm doğdu.dunyanın en tatlı şeyi.minicik.sutum hala gelmedi.yavrum aç aç bağırıyor.mama verdı hemsıreler.banada bol bol emzır sutun gelsın dedıler.emzırmeye calısıyorum kavga dövüş.bugun eve geldık.bende haberler boyle.baska doğuran var mı,alya cok sevındım canım,normal doğum en ıyısıdır emınım

arkadaslar selam sonunda doğurdum perşembe gunu 5 temmuzda spinal anesteziyle sezeryanla.hala dikiş yerlerim acıyor.fena bıseymıs bu sezeryan.benı vurdu resmen.kızım 3200g 50 cm doğdu.dunyanın en tatlı şeyi.minicik.sutum hala gelmedi.yavrum aç aç bağırıyor.mama verdı hemsıreler.banada bol bol emzır sutun gelsın dedıler.emzırmeye calısıyorum kavga dövüş.bugun eve geldık.bende haberler boyle.baska doğuran var mı,alya cok sevındım canım,normal doğum en ıyısıdır emınım

destinyyyy hoşgeldinn sen de bebeişin de hoşgeldi öncelikle hayırlı olsun güle güle büyüt bi arkadaş senle ilgili hep haber verdi ama senin ağzından iyi oldugunu duymak çok güzel o sunni sancıdan falan bahsetmişti sanki yanlış hatırlamıyorsam sancı çekip sonra mı sezeryana döndün :KK43: vaktin varsa kısaca anlatırmısın çok merak ediyorum

destinyyyy hoşgeldinn sen de bebeişin de hoşgeldi öncelikle hayırlı olsun güle güle büyüt bi arkadaş senle ilgili hep haber verdi ama senin ağzından iyi oldugunu duymak çok güzel o sunni sancıdan falan bahsetmişti sanki yanlış hatırlamıyorsam sancı çekip sonra mı sezeryana döndün :KK43: vaktin varsa kısaca anlatırmısın çok merak ediyorum

evet canım dogrudur.bılgıyı veren kardesım.once vajınal muayne yaptı dr.açılma 1 cm varla yok arası dedı.sunnı sancıı verelım acılma varsa devam ederızdedi.tabı ben 5-6 saat bekledım sunnı sancıyla acılma olsun dıye ama tık yoktu.dr artık beklemenın anlamı yok dedi sezeryana aldılar benı.

masallah canım Allah analı babalı biyitsin masallah kızına:nazar:bizede dua ettin mi....bu arada spinal genele göre daha iyimi degerlendirecek olursan...

masallah canım Allah analı babalı biyitsin masallah kızına:nazar:bizede dua ettin mi....bu arada spinal genele göre daha iyimi degerlendirecek olursan...

valla bılmıyorum kı canım.benım belımden ıgne vurdular once.sonra uyuttular ama 10 dk surdu.bebegımın dogum anını hatırlamıyorum ama ben gozumu actıgım da bebegımı bana uzatmışlardı ve amelıyat devam edıyodu. herkese dua ettim hala da edıyorum cunku hala sancım var canım.

merhaba hanımlar dogum yaptım dün. spinal+epidural kombine. benden dogum hikayemi bekleyenler var. siz siz olun normal dogurabiliyorsanız dogurun sezeryan insanı dozer ezmişe döndürüyor. su an bunları oturarak yazıyorum cunku ne yatabiliyorum ne tuvalete oturabiliuyorum ne egilip dogru düzgün bebegimi emzirebiliyorum. annem bakıyo 2 gündür. dogru düzgün kendi acılarımdan öpüp koklayamadım bile. ayy neyse gözünüzü korkutmak istemem ben kendimi cesaretli agrılara dayanıklı zannederdim. su an rezilleri oynuyorum. üstüne üstlük gögüs yaralarımda cabası. o emmek istiyor ben kacmak istiyorum sezeryan agrılarıma birde gögüsler eklendi.

ama ben hayatımda bir bebege sahip olmak kadar güzel bir duyguyu baska hiçbişeyde yaşamamıştım. Allah hepinizi bi avazda kurtarsın. olmayanların basına versin herkes hayatında boyle bi mutlulugu mmutlaka tatsın.

merhaba hanımlar dogum yaptım dün. spinal+epidural kombine. benden dogum hikayemi bekleyenler var. siz siz olun normal dogurabiliyorsanız dogurun sezeryan insanı dozer ezmişe döndürüyor. su an bunları oturarak yazıyorum cunku ne yatabiliyorum ne tuvalete oturabiliuyorum ne egilip dogru düzgün bebegimi emzirebiliyorum. annem bakıyo 2 gündür. dogru düzgün kendi acılarımdan öpüp koklayamadım bile. ayy neyse gözünüzü korkutmak istemem ben kendimi cesaretli agrılara dayanıklı zannederdim. su an rezilleri oynuyorum. üstüne üstlük gögüs yaralarımda cabası. o emmek istiyor ben kacmak istiyorum sezeryan agrılarıma birde gögüsler eklendi.

ama ben hayatımda bir bebege sahip olmak kadar güzel bir duyguyu baska hiçbişeyde yaşamamıştım. Allah hepinizi bi avazda kurtarsın. olmayanların basına versin herkes hayatında boyle bi mutlulugu mmutlaka tatsın.

gözün aydın canım gülerek büyüt bebişini kaç kilo doğdu ameliyat nasıldı kısaca yazsana san azahmet

kıyamam ben senin o tatlı kızına canımmm rabbim analı babalı sağlıkla büyütmeni nasip etsin inşallah darısı bebişlerini bekleyen tüm hamişlerin başına inşallahhhh

gözdemmmm canımm benimmm allahım analı babalı sağlıkla büyütmeni nasip etsin inşallahhh ağrılarını sızılarını düşünmemeye çalış bence bak sende söylemişsin bir bebeğe sahip olmak kadar güzel bir duygu yok diye sahip olduğun bebişinin tadını çıkar
buarada müsait olunca da doğum hikayeni yazar mısın canımmm yaaa bende epidural olucam yaaa merak ediyorummm :KK43:

evet canım dogrudur.bılgıyı veren kardesım.once vajınal muayne yaptı dr.açılma 1 cm varla yok arası dedı.sunnı sancıı verelım acılma varsa devam ederızdedi.tabı ben 5-6 saat bekledım sunnı sancıyla acılma olsun dıye ama tık yoktu.dr artık beklemenın anlamı yok dedi sezeryana aldılar benı.

üzüldüm dicem ama vardır bir hayır canım çok şükür aldın kucağına bekle bekle daha kötüydü şimdi hiç değilse birlikte başladınız hayata yeniden..tekrardan maşallah kızına inşallah en kısa zmanda toparlarsın sen de iyi haberlerini ve doğum hikayeni bekliyoruzzz...

Allah analı babalı büyütsün ilk zamanlar zor oluyor diye söylüyor herkes ama bak ne güzel bu duygu bambaşka diyosun Rabbim bizlere de hayırlısıyla yaşatsın..Duaların için çok saol bebişine de maşallah...

yazayım tabi. aslında bebegim bi hafta öncesinden 3400 kilo görunuyordu ama şok şok dogumda 3070 gram dogdu aradaki farka bakın. doktor olabiliyor böyle seyler dedi ama bilseydim sezeryan tercih etmezdim. hayatımda kendime yaptıgım en buyuk kotuluk bu oldu sanırım.
size uzun uzun anlatmak istiyorum ama bebek durmuyorki cok aglıyor ve sebebini bulamadıkça deliriyorum cunku sezeryanlı oldugum icin oturdugum yerden kalkıp onu kucaklayamıyorum hep birileri kucagıma getiriyor. herneyse ben kombine sezeryanla dogum yaptım. epidural yeri cok zor bulundu duruş şekli biraz canınızı acıtıyor koca göbekle egilip bükülmek zor oluyor. anında ameiyat baslıyor bebek 2 dk demeden basıyor cıglıgı :KK30: neyse ben cok ayrıntılı anlatmak istemıyorum kimsenin gözünü korkutmak istemem herkesin bünyesi ve dgum hıkayesi farklıdır. ben doktorumdan memnunum ama ben dirençsiz cıktım yada sezeryan bana göre degilmiş. sormak istediginiz ameliyatla ilgili bişey varsa sorabilirisinz

yazayım tabi. aslında bebegim bi hafta öncesinden 3400 kilo görunuyordu ama şok şok dogumda 3070 gram dogdu aradaki farka bakın. doktor olabiliyor böyle seyler dedi ama bilseydim sezeryan tercih etmezdim. hayatımda kendime yaptıgım en buyuk kotuluk bu oldu sanırım.
size uzun uzun anlatmak istiyorum ama bebek durmuyorki cok aglıyor ve sebebini bulamadıkça deliriyorum cunku sezeryanlı oldugum icin oturdugum yerden kalkıp onu kucaklayamıyorum hep birileri kucagıma getiriyor. herneyse ben kombine sezeryanla dogum yaptım. epidural yeri cok zor bulundu duruş şekli biraz canınızı acıtıyor koca göbekle egilip bükülmek zor oluyor. anında ameiyat baslıyor bebek 2 dk demeden basıyor cıglıgı :KK30: neyse ben cok ayrıntılı anlatmak istemıyorum kimsenin gözünü korkutmak istemem herkesin bünyesi ve dgum hıkayesi farklıdır. ben doktorumdan memnunum ama ben dirençsiz cıktım yada sezeryan bana göre degilmiş. sormak istediginiz ameliyatla ilgili bişey varsa sorabilirisinz

sezeryanı kendinmi tercih etmiştin igneyi vurduktan ne kadar sonra uyusmaya basladın cnm:44:

Ay canim simdi gordum yazini. Hastanedeyim suan. Kanama 3. Kez ( gece saat 1 de, sabah 6 da, sabah 10 da normal mi bilmiyorum) oldu bide suyum gelmis olabilir bebek mikrop kapmasin diye geldim. Doktor bi baksin acilma azsa eve gidip sonra gelirim.

Kizlar ben doguruyorum. 3 cm acilmam varmis doktor istersen yatiralim bekleyelim. İstersen suni sanci verelim istersen eve git dayanamayinca gel dedi. Ben eve geldim. İyi mi yaptim bilmiyorum. Evde yuruyorum surekli. Ogleden sonra yada aksama gorusuruz dedi cok sasirdim.:)) dua edin kizima kavusayim cabucak saglikla
ben sana demiştim:KK9:"
iyi yapmışsın eve gelerek hastane ortamı sancı çekmek için stresli bi ortam vede dr lar acele edip suni sancı yok olmadı sezeryan diyolar...,
acaba ne durumdasın şimdi?
ALLAH KOLAYLIKLAR VERSİN...

kozmatikcim hiç yardımcı olmuyosun...sen bari bişey de...:KK16:
cnm benimn ilki genel anestezi ile oldu ve çok memnundum,şimdi dr tuttursu spinAl,epidural diye hiç istemiyorum eğer galip gelebilirsem yine genel istiyorum...

gözün aydın GÜLE GÜLE BÜYÜT KUZUNU İNŞ...
ALLAH GÜÇ KUVVET VE BOL BOL SÜT VERSİN...

X