2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

evet canım aynen öyle.bende kendime bi düzen kuramadım nasıl daha verimli akılda kalıcı olur diye düşünüyorum.önce video izleyip sonra kitaptaki konuyu okuyorum sonra çözüyorum 2-3 gün böyle çalıştım.sonra bi yazı bulmuştum orda önce konuyu hızlı bişekilde okuyun sonra test çözün 2 hafta bu şekilde uyguladıktan sonra başa dönüp testlerdeki soruların içeriğini konu anlatımında bulup altını çizin diyordu.bu sistemimi uygulasam yararlı olurmu bilemedim.nasıl daha akılda kalıcı olur yaa.unutmaktan çok korkuyorum zamanımın boşa gitmesinden.bide bi site buldum bakalım pazartesi salı ders var canlı onada bi katılayım anlıcağın şuan deneme yanılma yöntemindeyim:KK1::KK1::KK1:

lilliabutterfly Benim aylarım işte deneme yanılma yöntemiyle hep boşa geçti bir an önce oturtmak lazım sistemi işte, Bir de herkesin yöntemi farklı, yani başkasının yöntemi bende işe yaramayabiliyor, Ben en son zihin haritası çıkarıyorum işte sözel derslerden, sonra onları bi kez okuyup tüm kitaplardan test çözerek ilerliyorum inanılmaz yavaş oluyor tabi, ama gerçekten çoğu şey aklımda kalıyor, bende arada acaba yanlış mı yapıyorum diyorum çok zaman aldığı için okuyup geçsem mi diyorum ama haziran ayı gelince kitabı açıp bi daha okuyamam ki bu notlar beni haziranda kurtarcak diyorum ondan bu yöntemde ısrar etcem ama sanırım günde 8 saat falan çalışmam lazım yoksa yetişmeyecek gibi.. Onu da pek başaramadım şimdilik bugün sadece 3 saat çalıştım önce 4 saat çalışayım diyorum bu hafta sonra 5,6,7,8 derken 8de sabitlerim. Bakalım nasıl olacak? Benim videolarla birlikte çalışacağım konu sayısını çıkardım toplamda 84 konu idi, onu 74e indirdim ama az çalıştığım için bi ayda belki 10 konu çalışmışımdır günde iki saat çalışmayla o yüzden bu hafta 4 saatle başlıyorum bana katılmak isteyen olursa da beklerim :) Gerçi siz benden çok çalışıyor olabilirsiniz :)

lilliabutterfly Benim aylarım işte deneme yanılma yöntemiyle hep boşa geçti bir an önce oturtmak lazım sistemi işte, Bir de herkesin yöntemi farklı, yani başkasının yöntemi bende işe yaramayabiliyor, Ben en son zihin haritası çıkarıyorum işte sözel derslerden, sonra onları bi kez okuyup tüm kitaplardan test çözerek ilerliyorum inanılmaz yavaş oluyor tabi, ama gerçekten çoğu şey aklımda kalıyor, bende arada acaba yanlış mı yapıyorum diyorum çok zaman aldığı için okuyup geçsem mi diyorum ama haziran ayı gelince kitabı açıp bi daha okuyamam ki bu notlar beni haziranda kurtarcak diyorum ondan bu yöntemde ısrar etcem ama sanırım günde 8 saat falan çalışmam lazım yoksa yetişmeyecek gibi.. Onu da pek başaramadım şimdilik bugün sadece 3 saat çalıştım önce 4 saat çalışayım diyorum bu hafta sonra 5,6,7,8 derken 8de sabitlerim. Bakalım nasıl olacak? Benim videolarla birlikte çalışacağım konu sayısını çıkardım toplamda 84 konu idi, onu 74e indirdim ama az çalıştığım için bi ayda belki 10 konu çalışmışımdır günde iki saat çalışmayla o yüzden bu hafta 4 saatle başlıyorum bana katılmak isteyen olursa da beklerim :) Gerçi siz benden çok çalışıyor olabilirsiniz :)

denemecim 10 saat de çalışırsın ama çalışma şeklini bilerek, kendini tanıyarak.
Her insan dediğin gibi farklı.
Sen kendi beynini tanı ne kadar dk da ara istiyor, ilk önce sözel mi açıyor zihnini.
Ya da coğrafya mı tarihmi bunları bilerek çalışmalısın.
Öss gibi bir sınavı geçmişsin anlatmıyım şimdi o kadar :)
Zihin haritası evet yavaş olur ama herşeyi yazmak zorunda değilsin.
Uzun uzadıya cümleler kurmak zorunda değilsin.
Ben daha haritalarımı çıkarıp okumadım aydan aya okucam çünkü bikaç gün sonra genel tekrar yapıcam
biliorum ki ben neresine hangi sayfasına ne yazdım
misal test çözerken bir kronolji sorusunda savaşalrın sıralaması
hmm diyorum getiriyorum gözümün önüne ben hangisi nereye yazdım?
en basit örneği bu şekilde.
deftere de yazarsın okursunda ama bu kadar kalıcı olmaz sanıyorum.
tabi sen okuyarak aklında tutarsın ben tutamadım kişiden kişiye.
sürekli unutman yerine az ama öz çalışman yerinde olacaktır.
çalışma saatlerine gelirsek ben bikaç haftadır çalışamadım sadece günde 100-150 soruyla geçiştirebiliyorum.
daha iyiyim inş tekrar aynı moda giricem.
benim aöf derslerimde var çünkü
umarım emeklerimiz boşa gitmez :)

ahhh canım kıyamam üşenmeyip ayrıntısına kadar yazmışsın.sağol teşekkür ederim.bugün hallettim o mevzuyu.gazeteyi aldığım yere gittim bayi tel numaralarını aldım aradım bayi kodu istedim verdiler.sonrada bayi kodu,ürün kodu isim soyisim yazıp gönderdim.kayıt yapıldığına dair msj geldi.çok sağol yardımcı olmaya çalıştığın için şekerim.

rica ederim cnm..
bu arada hürriyet gazetesi soru bankası seti verio 25 kupona biriktiriyorum onu..
8000 soru işgörür yani..

bi de kıslar acaba kaç soru çözmeliyiz sınava kadar??

öncelikle hepinize iyi çalışmalar kızlar.. coğrafya'da türkiye'nin fiziki özellikleri konusunda iki terim geçti ve internette araştırmama rağmen anlamlarını bulamadım. birincisi; "dağların masif niteliği", ikincisi; göller konusunda "gideğen aracılığı ile boşaltım". bilgisi olan varsa yazabilir mi acaba ? :44:

öncelikle hepinize iyi çalışmalar kızlar.. coğrafya'da türkiye'nin fiziki özellikleri konusunda iki terim geçti ve internette araştırmama rağmen anlamlarını bulamadım. birincisi; "dağların masif niteliği", ikincisi; göller konusunda "gideğen aracılığı ile boşaltım". bilgisi olan varsa yazabilir mi acaba ? :44:

one beeee:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:

canım :)
bildiiğim kadarıyla anlatmaya çalışayım.
dağların masif niteliği; tırmanma olanağı ile ilgili. çok engebesi yoksa tırmanmak zordur.
gideğen aracılığı ile boşaltım ise; bir gölün giderinin olup olmamasından bahsedilmiş büyük ihtimalle.
hani kapalı havza açık havza durumu varya o.
kısaca göl ayağından bahsetmiş.
umarım anlatabilmişimdir.

canım :)
bildiiğim kadarıyla anlatmaya çalışayım.
dağların masif niteliği; tırmanma olanağı ile ilgili. çok engebesi yoksa tırmanmak zordur.
gideğen aracılığı ile boşaltım ise; bir gölün giderinin olup olmamasından bahsedilmiş büyük ihtimalle.
hani kapalı havza açık havza durumu varya o.
kısaca göl ayağından bahsetmiş.
umarım anlatabilmişimdir.

Allah razı olsun sevgi meleği.. :KK16:

ya kızlar nerdesiniz gocagün :) ara ara girdim baktım ama kimse yok canım sıkılda valla sizsiz

Ben burdayım. Netten soru çözüyorum. İnşallah bi aşka gelirsem. tekrar videolarını izlicem.
Maşşallah bi hasta oldum.
kağnıya döndüm :KK53:

türkçeden 140 soru çözdüm bi oturuşta :KK70: bi yandan ygs ye de hazırlanıyorum iyi oldu hergün çözssem 150 soru çok daha iyi olucak ama işte çocukla zor oluyor ...
sınava kadar ortalama kaç soru çözmeliyiz kızlar ?

türkçeden 140 soru çözdüm bi oturuşta :KK70: bi yandan ygs ye de hazırlanıyorum iyi oldu hergün çözssem 150 soru çok daha iyi olucak ama işte çocukla zor oluyor ...
sınava kadar ortalama kaç soru çözmeliyiz kızlar ?

günlük olarak her derten çözebilirsek 100er soru ideal. ama çözersek tabi :)

günlük olarak her derten çözebilirsek 100er soru ideal. ama çözersek tabi :)

her konudan 100 er soru çok cnm yaa 500 yapar çok zor kafa kalmaz yani fazla yüklenmeden kayış kopar bende :KK52: :KK76:

bence günde 150 soru ideal sınava kadar ortalama 40bin soru yeter hatta fazla bile yani...

konu tekrarları çok zaman alıyor..

zaten son 2 ay kala falan deneme çözmek lazım hergün 2 deneme falan anca yani..

her konudan 100 er soru çok cnm yaa 500 yapar çok zor kafa kalmaz yani fazla yüklenmeden kayış kopar bende :KK52: :KK76:

bence günde 150 soru ideal sınava kadar ortalama 40bin soru yeter hatta fazla bile yani...

konu tekrarları çok zaman alıyor..

zaten son 2 ay kala falan deneme çözmek lazım hergün 2 deneme falan anca yani..

evet öyle bende öyle düşünüyorum.
bugün nerden baksan her dersten mat hariç 50 yi geçmiştir.
nette çok soru çözüyorum ama bakalım
gözüme görünen kitaptan çözdüklerim oluyor :)
şimdi tekrar videosunu izlicem tarihten bi izleyemedim
4 saat ama birer saat olarak izlesem sıkılmadan biter.
tekrar zaman alıyor malesef
günde 30 sorudan 150 soru eder.
evet mantıklı :)

evet öyle bende öyle düşünüyorum.
bugün nerden baksan her dersten mat hariç 50 yi geçmiştir.
nette çok soru çözüyorum ama bakalım
gözüme görünen kitaptan çözdüklerim oluyor :)
şimdi tekrar videosunu izlicem tarihten bi izleyemedim
4 saat ama birer saat olarak izlesem sıkılmadan biter.
tekrar zaman alıyor malesef
günde 30 sorudan 150 soru eder.
evet mantıklı :)

devamlı konu tekrarı yapmak şart tarihten...
videolardan anlmıyorum pek netimde yavaş 2 gündür...

devamlı tarihten konu çalışıyorum... üstüne test çözüyorum...

deneme sınavı almak lazım son 2 ay çözmek için hangilerini alsak acaba ?
netten çözemiyorum pc gözlerimi bozuyo :KK52::KK52:

X