2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

kimse bişey yazmamış... herkes dersmi çalışyo yoksa uyuyomu acaba :)

Slm Alara,

benim yaşım senden daha büyük bende bu sene çalışıp girmeyi düşünüyorum. ama vu yaşta tekrar başlamak çok zor geliyo okek, obeb, havuz problemi, atatürkü çıkar samsuna başlat kurtuluş savaşını, ezberle beyliklerin bıraktığı tarihi eserleri offff çok zor ne yapmalı bilmiyorum. Kurs faydalı oluyormu? Ben önce konuları evde bitirip sonra kursa gidersem daha faydalı olur gibi düşünüyorum. Senin çalışma programın nasıl?

kızlar ders arasında kar gösterisi izlemek istedim ve şu nefis olaya denk geldim.

8 dakikanız varsa izleyin The Snowstorm finale by Slava - YouTube

eğer link gözükmezse youtube da The Snowstorm finale by Slava yazarsanız çıkacaktır

1 dk 48. saniyede çalan müziği bilen var mı?

Son düzenleme:
Slm Alara,

benim yaşım senden daha büyük bende bu sene çalışıp girmeyi düşünüyorum. ama vu yaşta tekrar başlamak çok zor geliyo okek, obeb, havuz problemi, atatürkü çıkar samsuna başlat kurtuluş savaşını, ezberle beyliklerin bıraktığı tarihi eserleri offff çok zor ne yapmalı bilmiyorum. Kurs faydalı oluyormu? Ben önce konuları evde bitirip sonra kursa gidersem daha faydalı olur gibi düşünüyorum. Senin çalışma programın nasıl?

merhaba illaki,
eğer evde çalışabiliyosan ne mutlu ama ben kendimi bildiğim için kursa yazıldım yani biri beni itmediği sürece çalışamıyorum... zaten kursa görüşmeye gittiğimdede aynen böyle konuştum.. bu dersler zaten bildiğim dersler kendş kendime çalışcak iradeye sahip olsam kursa gelmem eğer gerçekten benimle ilgileniceseniz takip edicekseniz gelicem kursa dedim. çok güzel konuştu hoca benimle o yüzden kayıt oldum. çünkü 2010 yılındada dershaneye gitmiştim ama kim kime dum duma bi yerdi ve sınav berbat geçti. eğer kursa gitmeyi düşünüyosan bence bir an önce başla derim. en azından kurs bittiğinde nerde eksiklerin olduğunu görüp ona göre tekrarlarını yaparsın. bizim yarın türkçe bitiyo haftaya matematik başlıcak.. tarihtende bugün inkılap tarihine geçtik. 2 ay bitti kursa başlayalı.
Kursta rehberlik hocam var. gidip progran yaptırmak istedim. önce bana sadece 1 haftalık program verdi. bu seni tanımam için dedi. karakter tahlili gibi dedi. mesela.tarih tekrarı yap. bak bakalım kaç satte sıkılıyosun dedi. sonra test çöz bak bakalım kaç saat oturabiliyosun dedi. 1 hafta tuttum bunu.1 hafta sonra baktıkki 1 saatte sıkılıyorum ben. bana her gün 1 saat çalışma verdi. en az 1 saat çalış dedi. daha fazla çalışrsan senin için artı olur ama 1 saatten aza düşme dedi. böyle devam ettim. şimdi yarın yeni program yapıcaz konular çoğaldı çünkü.
Yaşa takılma bence çünkü o sadece nüfus cüzdanında yazan bi rakam sadece. Sen enerjini yüksek tut :KK66:) Umarım yardımcı olmuşumdur...

merhaba illaki,
eğer evde çalışabiliyosan ne mutlu ama ben kendimi bildiğim için kursa yazıldım yani biri beni itmediği sürece çalışamıyorum... zaten kursa görüşmeye gittiğimdede aynen böyle konuştum.. bu dersler zaten bildiğim dersler kendş kendime çalışcak iradeye sahip olsam kursa gelmem eğer gerçekten benimle ilgileniceseniz takip edicekseniz gelicem kursa dedim. çok güzel konuştu hoca benimle o yüzden kayıt oldum. çünkü 2010 yılındada dershaneye gitmiştim ama kim kime dum duma bi yerdi ve sınav berbat geçti. eğer kursa gitmeyi düşünüyosan bence bir an önce başla derim. en azından kurs bittiğinde nerde eksiklerin olduğunu görüp ona göre tekrarlarını yaparsın. bizim yarın türkçe bitiyo haftaya matematik başlıcak.. tarihtende bugün inkılap tarihine geçtik. 2 ay bitti kursa başlayalı.
Kursta rehberlik hocam var. gidip progran yaptırmak istedim. önce bana sadece 1 haftalık program verdi. bu seni tanımam için dedi. karakter tahlili gibi dedi. mesela.tarih tekrarı yap. bak bakalım kaç satte sıkılıyosun dedi. sonra test çöz bak bakalım kaç saat oturabiliyosun dedi. 1 hafta tuttum bunu.1 hafta sonra baktıkki 1 saatte sıkılıyorum ben. bana her gün 1 saat çalışma verdi. en az 1 saat çalış dedi. daha fazla çalışrsan senin için artı olur ama 1 saatten aza düşme dedi. böyle devam ettim. şimdi yarın yeni program yapıcaz konular çoğaldı çünkü.
Yaşa takılma bence çünkü o sadece nüfus cüzdanında yazan bi rakam sadece. Sen enerjini yüksek tut :KK66:) Umarım yardımcı olmuşumdur...

Süpermiş çok beğendim. Çok başarılı bir program görünüyor. Bende yarın kitapları çıkarıp çalışmaya başlıyacağım. Bir süre böyle devam edeyim sonra gidişata göre kursa karar vereceğim. Daha önce 2 yıl kursa gittim. Param boşuna gitti. 82 puanlada açıkta kaldım. Şevkim çok kırıldı ama memur olmayı çok sitiyorum. Ev hanımı olmak için okumadım. Yaş itibari ilede artık özelde çalışamıyorum. Belli bi yaştan sonra görüşmeye bile çağırmıyorlar. Hayırlısı artık burayı düzenli takip edeceğim sizlerle irtibat halinde olursam beni bu konuda isteğim artabilir.

alarafalara hangi dershaneye gidiyosun değişik geldi türkçeyi bitirip mat başlamak bizimde başlayalı nerdeyse 2 ay oldu ama konular çok yavaş ilerliyo tarihten 3 konu türkçeden 3. mat basit eşitsizlik geo üçgende açı coğrafya daha ilk konuyu anca bitirebildi böyle yani dershaneye gidenler siz hangi konulardasınız yetişcekmi diye endişeleniyorum her hafta deneme oluyo bide ilkinden 70 aldım sizce 85 çıkarmı kızlar

Tarihten 1 deneme
coğrafyadan 1 deneme çözüldü.
Vatandaşlıktan ilk konuyu bitirebildim çok şükür.
Bir kez okuyup test çözücem.
Yarında videosunu izlicem.

alarafalara hangi dershaneye gidiyosun değişik geldi türkçeyi bitirip mat başlamak bizimde başlayalı nerdeyse 2 ay oldu ama konular çok yavaş ilerliyo tarihten 3 konu türkçeden 3. mat basit eşitsizlik geo üçgende açı coğrafya daha ilk konuyu anca bitirebildi böyle yani dershaneye gidenler siz hangi konulardasınız yetişcekmi diye endişeleniyorum her hafta deneme oluyo bide ilkinden 70 aldım sizce 85 çıkarmı kızlar

merhaba elff,
bizim dershanede sistem biraz farklı... yani bütün dersleri aynı anda görmüyoruz. mesela ben tarihten iyi olmadığım için ilk tarih görmek istedim. c.tesi günü tarih pazar günleri türkçe görüyoruz. türkçe bittiği zaman matematiğe başlıcaz. tarih ocak sonu gibi bitcek ondan sonrada coğrafya başlıcak.. bende ilk defa böyle bi sistemle karşılaştım ama çok memnunum. mesela 1 gün boyunca hep tarih görüyoruz konular bölünmüyo ve akılda kalıyo. tabi herkesin anlama şekli farklıdır ama bana çok uydu diyebilirim..
ilk denemeden 70 alman iyi bence daha çok erken... hedefini daha yüksek tutsan daha iyi olur... mesela ben 90 istiyorum ama 95 alırsamda hayır demem :KK1:

Tarihten 1 deneme
coğrafyadan 1 deneme çözüldü.
Vatandaşlıktan ilk konuyu bitirebildim çok şükür.
Bir kez okuyup test çözücem.
Yarında videosunu izlicem.

sevgi meleği maşallah çok istikrarlı gidiyosun.
inşallah böyle devam eder.
ben çok sıkılıyorum artık bide kursa gitmesem hiç yüzüne bakmıcam galiba...
bugün pegemim kim korkar tarihten diye ders notları vardı onu aldımda biraz hevesim geri geldi.
güzel hazırlanmış resmen bizim için ders notu tutmuşlar gibi :KK1:

Merhaba kızlar. Ben de bu sene ilk defa giricem sınava. Okulu uzattıkça uzattım da inş bu sene bitecek artık, o yüzden kpssden kaçmak olmaz dedim :) Bu hafta hiç çalışmadım, motivasyonum düştü. Bir de benim A grubu olduğundan konular oldukça çok. Ay ne yapacağım bilmiyorum. Şöyle bir okudum da sizi, çalışma aşkım geri geldi resmen :) Yarın güzel bir şekilde başlıyorum tekrar yoksa bu konular bitmezz :)

sevgi meleği maşallah çok istikrarlı gidiyosun.
inşallah böyle devam eder.
ben çok sıkılıyorum artık bide kursa gitmesem hiç yüzüne bakmıcam galiba...
bugün pegemim kim korkar tarihten diye ders notları vardı onu aldımda biraz hevesim geri geldi.
güzel hazırlanmış resmen bizim için ders notu tutmuşlar gibi :KK1:
Valla canım 2 saat ya çalıştım ya çalışmadım:KK1:
Onu biliyorum evet.
Pegem güzel bir yayın sorularını zevkle çözüyorum.
Elimdeki yargı denemeleri bitsin pegemin her dersten 50 deneme setini alıcam inş.

Merhaba kızlar. Ben de bu sene ilk defa giricem sınava. Okulu uzattıkça uzattım da inş bu sene bitecek artık, o yüzden kpssden kaçmak olmaz dedim :) Bu hafta hiç çalışmadım, motivasyonum düştü. Bir de benim A grubu olduğundan konular oldukça çok. Ay ne yapacağım bilmiyorum. Şöyle bir okudum da sizi, çalışma aşkım geri geldi resmen :) Yarın güzel bir şekilde başlıyorum tekrar yoksa bu konular bitmezz :)

Eda hoşgeldin :)
Hadi bakalım güzel birşeye vesile oluruz inşallah En Büyük TÜRKİYE

Günaydın kızlarrr. Kahvaltımı yapıp hemen konu çalışmaya başlıyorum :) Coğrafya çalışacağım sanırım bugün biraz.

X