2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

bn çalışıyorum. eve gidince çalışıyorum. ihtiyaç videoları kalsın şimdilik bakalım..

türkçe ve matematiği naptın canım..
lin içinde tşk ederim. ALLAH razı olsun. kmsenn emeğini boşa çıkarmasın. bn pc programcılıgı mezunuyum. terch kitapcılıgı yayınlarnmış 1400 ortak kadroyla bnm bölüm var. inş seneyede bukdar çok olur:KK43:

Matematik ve türkçe en son canım. İlk önce gk bitirmek amacım.
Gy yi soru çözerek çalışıcam.
Bende pc işletmenliği sertfikası için kursa gidiyorum. En azında tercih alanım genişlesin.
Bu arada istediğin bir kurum var mı?
Ben shçek istiyorum.

bugün tarih çalıştım ve soru çözdüm...
iyi çalışmalar kızlar bugünlük benden bukadar :KK6:

Matematik ve türkçe en son canım. İlk önce gk bitirmek amacım.
Gy yi soru çözerek çalışıcam.
Bende pc işletmenliği sertfikası için kursa gidiyorum. En azında tercih alanım genişlesin.
Bu arada istediğin bir kurum var mı?
Ben shçek istiyorum.

canım bn geçen yıl hazırladım. bu yüzden tarhte ve çoğ. pek bi sorunum yok.
okuyacam bikere. sonrada soru çözcem yani. çok vaktimi almaz..

bnm türkçe berbat. çalış çalış olmuyor. özel ders alırım belki bakim.
15 soruda 10 doğru anca oluyor. full yapmam lazım..

ben teknikerlik istiyorum. maaş olarak daha iyi diye..
gençlik ve spor bakanlıgıda olabilir.tayin daha kolay oluyor diye.
yarın öbürgün evlenirsem sorun çıkmasın die..
iç içleride öyle. tayin daha kolay...
dün shçeki görünce. inş bende böyle bi yere atanırım. nblm çok işten ve istek yaparım işimi. birilerine sadece memur dışında yarandığımı bilmek mutlu eder beni. ama shçekin kadrolu bize verilmio pek

bu arada:)
2.beyazıt kulliyesi, edirnede(2.başkent) sultan 2.beyazıt mimar hayrettin e yaptırmıştır.
bu bir darüşşifadır.(sağlık kuruluşu)

Son düzenleme:
Allah korusun canım kaşıdım biyerimi :KK1:
Bende saldım bir haftadır gerçekten.
Ben forumlara göz atıyorum, hoşuma giden birşey olursa sizinle paylaşıyorum canım.
Verim alabileceğiniz türden olanlarını.
Bu yöntem de çok güzeldir, şahsen şimdi soru çözerken bile yararını gördüm.
Önemli olan konu çalışmak değildir, akılda kalıcılığı sağlayabilmektir.

Doğru canım, haklısın:)

bu konu tam bana göreymiş
malesef kpss sınavına defalarca girmiş birisiyim, çocukta olunca son 3 yıldır ipin ucu tamamen kaçtı yalnız, 90 civarı almam lazım ama oda olmuyor bir türlü, nasılsa hep bana 1-2 puan kala atamalar bitiyor, 0.04 puanla atamayı kaçırdıktan sonra (1 kişi daha alsaydı o ben olacaktım yani) "öğrenilmiş çaresizlik" oldu resmen bende
bu sene tekrardan ve daha azimli olarak çalışmaya başlıyorum, gkgy ve eb çalışmam lazım
elimde bu seneye ait kaynak yok daha doğrusu henüz almadım
sizler hangi kaynaklardan çalışıyorsunuz, en iyi konu anlatımı sizce hangi kaynakta? görüşlerinizi merak ettimmm
ben geçen sene son 2 hafta beyaz kalemden eb baktım, sadece konu sonlarındaki 16 adet soruyu çözdüm o kadar ve sınavda 3 soru yakaladım, beyaz kalemin soru bankasını kesin alcam ama konu anlatımı için hangisini önerirsiniz??

aranıza tekrar katılabilmek için can atıyorum yaaa 2 ay sonra geliyorum inşallah.bide bu yıl kimle konuşsam b grubu için sınava gireceğini söylüyor işimiz zor gibi:26:

aranıza tekrar katılabilmek için can atıyorum yaaa 2 ay sonra geliyorum inşallah.bide bu yıl kimle konuşsam b grubu için sınava gireceğini söylüyor işimiz zor gibi:26:

yanlış hatırlıyorsam düzelt geçen senede hazırlanıyordun hamileydin yada yeni bebiş olmuştu
ben bENGİSU eski ismim yani bende ozaman hazırlanıyordum seni hatırlıyorum

Evet özelde az para çok iş parasından geçtim de çok yıpratıyorlar çok.
Nerden verdin kitap siparişini?

Sevinirim canım. Ders çalışmayı bir mecburiyet olarak görürsen o işin sonu gelmiyor malesef. Bir yerde salıyorsun.
Ama eğlenceli olarak görürsen sürekli çabalamak istiyorsun.
Bahaneler üretme, kendine ödüller vererek zaman ayır.

Kitap.sec'den canım ben ilk o siteyi buldum zaten sen de orayı tavsiye edince verdim direk siparişleri genel kültürden başlamak planım en sona A grubu konuları bırakıyorum onları az çok halledebilirim ama benim matematiği filan halletmem soru kaçırmamam gerek bakalım bir başlayalım Allah emeklerimizi boşa çıkarmaz inş.

merhaba arkadaşlar:)
kitaplarım geldi sipariş verdiğin ikinci günü elime ulaştı umarım memnun kalırım kitaplardan.
bu aralar biraz sağlık sorunum vardı çok şükür iyiyim şimdi artık derslere çalışmaya başlıyorum ara vermeden ve sıkılmadan inş.
data coğrafya çalışıcam herkese allah zihin açıklığı versin :)

kızlar Rabbim yardımcımız olsun severek çalışınca gerçekten bu iş oluyor.
bende kitaplarımı kitap.seç ten aldım sevgi meleğinin önerisi ile çokta memnun kaldım
yargı yayınevinden internet yolu ile aldım ama bana biraz geç yolladılar uğraştırdılar.
komşumuzun kızı öss test kitapları vermişti ordanda çözüyorum konu sonunda yani şunu diyeceğim
öss kitaplarından da yararlanın.
geçen eski bir komşumuz geldi bana ne dedi biliyormusunuz hayla ders mi çalışıyorsun :) evet dedim biraz bozuldum ama tabi kötülüğüne demedi onu biliyorumda yaşlı bir teyze zaten işsizliğimi konu alıp dert yandı
biraz insana koyuyor ama napalım .

Herkese iyi akşamlar:KK3:

kızlar bugün İhtiyacın tg denemesi vardı ona girdim bakalım sonuç nasıl gelecek? Türkçem berbat geçti,diğer sınava kadar bol bol soru çözüp telafi etmem gerek, tabi ki diğer alanlarda da çok eksiğim var ,umarım diğer denemeye kadar eksikliklerimi gideririm :KK57:

sevgi meleği nerde ?
çok sessiz kalmış buralar. :26:
nasıl gidiyoır bakalım çalışmalar :KK23:

Son düzenleyen: Moderatör:
Kızlar sonunda gelebildim.
Bikaç gündür giremedim.
Nasıl gidiyor çalışmalar?
Ben coğrafyayı bitirdim sayılır bir ünitem kaldı.
sonra önümde ki 2 haftayı tarih ve coğrafya tekrarları ile testlerine ayırıcam.
Daha sonra vatandaşlığa yada matematiğe başlarım artık.

kızlar sayfamız gerçekten çok sessiz kalmış .
bende tarih çalışıyorum yakında biticek gibi
şimdi tarihten bir konu çalıştım yemek yedim bir topiğimize bakayım diye girmiştim
kaç gündür kimse yok merak ediyordum nerdesiniz diye.
şimdi tarihten test çözmeye gidiyorum
bitince haftaya coğrafyaya başlıycam
kızlar günde kaç soru çözüyorsunuz ve hangi kaynaklardan
iyi çalışmalar

kızlar sayfamız gerçekten çok sessiz kalmış .
bende tarih çalışıyorum yakında biticek gibi
şimdi tarihten bir konu çalıştım yemek yedim bir topiğimize bakayım diye girmiştim
kaç gündür kimse yok merak ediyordum nerdesiniz diye.
şimdi tarihten test çözmeye gidiyorum
bitince haftaya coğrafyaya başlıycam
kızlar günde kaç soru çözüyorsunuz ve hangi kaynaklardan
iyi çalışmalar

konularım bitmeden günlük soru çözemiyorum malesef.
az kaldı bitcek inş.
anayasa da bitsin full teste döncem.
hergün bir deneme ve her dersten 100 soru hedefliyorum.

merhaba arkadaşlar 2012 kpss için şimdiden herkese başarılar diliyorum, umarım kopyaların adaletsizliklerin olmadığı bir sınavdan geçeriz,malesef ummaktan başka güvenebilceğimiz hukukta dahil hiç birşey kalmadı güzel ülkemde...bende geçen sene mezun oldum ve bu sene vaktimin tamamını kpss ye hazırlanmaya ayırcam,geçen sene 77 aldım eğitim bilimlerine son iki ay çalıştım ancak genelkültür genelyeteneğe hiç çalışamadım,en azından bu sene eğitim için az çok bir alt yapım oldu ancak sınavda belirliyici olan genel kültür ve genel yetenek..geçen sene de forumda sınav için başlık açılmıştı ve güzel paylaşımlar yapılıyordu,bu başlığında faydalı olcağına inanıyorum benide aranıza kabul edin kızlar :),ben henüz ders çalışmaya başlamadım pazartesi günü başlıyorum aralığın üçüncü haftasındada kpss kursum başlıycak,eskişehir pegem akdemiye yazıldım uzun araştırmalar sonucunda umarım memnun kalırım aranızda oraya giden varmı ve varsa nasıldır,kendime adam akıllığı haftalık ve aylık olmak çalışma planı yapıcam ama nasıl yapıcam kafam çok karışık,hem gk-gy hem eğitim ikisi bir arada nasıl bir programla yürür karar veremedim,bu konuda öneriniz olursa çok sevinirim, birde kaynak araştırmaktan helak oldum resmen kurstan pegem akedeminin konu anlatımlı kitapları soru bankaları yaprak testlerini verdiler, başka bir yayın vermiycekler, benim elimde şuan eğitim bilimleri için geçen seneden kalma 2011 ihtiyaç konu anlatımlı modüler set ve 2012 pegem konu anlatımlı modüler set var,sizce eğitim için başka bir konu anlatımlı kitap almaya gerek varmı, genel kültür genel yetenek içinde yalnızca 2012 konu anlatımlı pegem modüler set var, pegem tek başına yetmez yanına datanın tarih coğrafya ve anayasasını alıyım diyorum ne dersiniz,bunların haricinde tüm yayınların soru bankalarını alıcam zamanla, ama şuan acilen tarih coğrafya ve anayasa için konu anlatımlı kitaba ihtiyacım var ,önerinlerinizi bekliyorum ,biraz geç kaldım derslere başlama konusunda ama sizlere çok çalışarak yetişicem,hepimize Allah zihin açıklığı versin.

daisey87 ilk önce hoşgeldin aramıza :KK9:

bu topik sevgi_meleğinin sayesinde açıldı bende onun sayesinde kafamdaki çoğu soru işaretini çözdüm yıktım ve kpss adam gibi hazırlanmaya başladım çünkü son çarem ve tek yolum üni bitireli 2 sene oldu işletme fakultesi mezunuyum her neyse canım.

kaynak olayına gelince anladığım kadarıyla eğitim fakultesi çıkışlısın bir sitede yedi iklimin eğitim soruları çok iyimiş diye okumuştum alıp çözmeni öneririm canım.
bende sınav akademi, data ve yargı konu anlatımlı kitapları var onlardan çalışıyorum .
eski deneyimlerime bakarak söylüyorum konu çalışırken tek kaynağa takılı kalma birden fazla kaynağa yönel birisinin anlattığını biri anlatmıyor .

Daisy canım öncelikle hoşgeldin, sefalar getirdin.
Gelen herkes başımız üstüne...
Soruna gelecek olursak, eğitim bilimlerinde yargı, yediiklim ve ihtiyacı beğeniyorlar.
Memurlar.nette takip ettiğim kadarıyla böyleydi.
Gk ve gy de pegem güzeldir. Sorularını çözüyorum memnunum fakat çok kolay seviyesi.
Yani şöyle; yargı çok zorluyor, pegem çok kolay. İhtiyaç ve data daha yakın sanki sınava...
Şuan için yararlandığım kaynaklara bakarsak tabi.
Yediiklim henüz almadım. Ama onu da çok övüyorlar. Teoremin kitabını inceledim bugün (soru bankasını) çok hoşuma gitti. Kaliteli görünüyor.
Sen lostun dediği gibi bir iki tane yayın al çalış, kavram haritalarından ve videolardan da yararlan.
Olmayacak bir iş değil. 77 alan bir insan 90 elbette alır.
Sadece bu sınavı sevmek gerekiyor. Bir test sorusunu çözerken veya bir konuyu çalışırken sıkılmamak en önemli etken...
Herhangi bir sorun daha olursa sorabilirsin.
Sonuç olarak önereceğimiz kitaplar;
İhtiyaç ( gk- gy ben sevmedim eğitimini bilemiyorum)
data
yargı
yediklim ve pegemdir.
Güvenderden hoşlanırım dersen oda iyi bir kaynaktır.
Fazla düşünme al ve çalışmaya başla.

Matematik, çarpanlara ayırma çalıştım. Biraz soru çözdüm.
Buraya yazarak kendimi motive edeyim bari:)

daisey87 ilk önce hoşgeldin aramıza :KK9:

bu topik sevgi_meleğinin sayesinde açıldı bende onun sayesinde kafamdaki çoğu soru işaretini çözdüm yıktım ve kpss adam gibi hazırlanmaya başladım çünkü son çarem ve tek yolum üni bitireli 2 sene oldu işletme fakultesi mezunuyum her neyse canım.

kaynak olayına gelince anladığım kadarıyla eğitim fakultesi çıkışlısın bir sitede yedi iklimin eğitim soruları çok iyimiş diye okumuştum alıp çözmeni öneririm canım.
bende sınav akademi, data ve yargı konu anlatımlı kitapları var onlardan çalışıyorum .
eski deneyimlerime bakarak söylüyorum konu çalışırken tek kaynağa takılı kalma birden fazla kaynağa yönel birisinin anlattığını biri anlatmıyor .

lost87 teşekkürler canım hoşbuldum inşallah 2012 kpss hepimiz için son ve güzel olur ,ben edebiyat fakültesi çıkışlıyım sosyoloji okudum pedagojik formasyon aldım felsefe grubu öğretmeniyim canım bende birden fazla kaynak kullanmak taraftarıyım , bir arkadaştan ödünç aldığım 2009 yargı konu anlatılı modüler seti var,hiç bakmadım ödünç aldığım arkadaşta artık sınava hazırlanmaktan vazgeçti galiba kitaplar benim oldu :) ,kitapların varlığını bile unutmuşum şimdi hatırladım vallahi onada bakıyım ben en iyisi.

X