2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

Merhaba arkadaşlar güzel bir topic olmuş. sevgi meleği topici açtığın günden beri takip ediyorum fakat yazmaya fırsatım olmamıştı :KK43: kızlar benim 2.5 yaşında bir kızım var ikinciside yolda :)) yani hamileyim ve Allah izin verirse ocak sonu şubat başı gibi doğumum var. çocukla çalışmak zor oluyor ama ben ocağa kadar yoğun çalışmaya çabalayacağım nekadar konu ilerleyebilirsem benim için kardır. çocuk doğduktan sonrada mart gibide tekrar derse devam edeceğim. tabiki başarabilirsem :)) bende yeni ders çalışmaya başladığım için bana arkadaş oldunuz. zihin haritaları çok hoşuma gitti daha basitlerini ben yapıyordum ama bu daha ayrıntılıymış. özellikle tarih ve inkılap tarihinde çok işimize yarar teşekkürler canım. ders çalışırken bir taraftan ocağa kadar hafta sonları kursa gideyim diyorum daha düzenli olur diye düşünüyorum. ben Bursadayım ve dersane araştırıyorum içinizden bursada olupta bana bu konuda fikir verecek olan olursa çok sevinirim. arkadaşlar hepimize kolay gelsin Allah hepimize zihin açıklığı versin inşallah başarırız. umarım bu topic bize gerçekten destek olur ve azmimizi artırır.

çok sağol canım. Rabbim ailene sağlık sıhhat nasip etsin öncelikle.
hayırlısıyla bebişde gelsin dünyaya. ay onun minik ayakları dünyaya bedel :)

bursa da isen kesinlikle pegema akademiye git.
hem fiyat olarak hemde kalite olarak çok iyi.
istanbulda olsa bende gidicem ama yok malesef.
googleye pegemakademi yaz araştır tatlım.
kolay gelsin sana da bu zorlu yolda. :))

TARİH ÖZETLERİNİN OLDUĞU BİR LİNK BULDUM. FERHAT HOCANIN KONUSUNDA BİR ARKADAŞ PAYLAŞMIŞ.BELKİ FAYDASI OLUR SİZE DE.
İÇİNDEKİ KONULAR DA ŞUNLAR:

ÖNSÖZ 2

İLK TÜRK DEVLETLERİ DÖNEMİ 3

İLK TÜRK DEVLETLERİNDE KÜLTÜR VE MEDENİYET 4

TÜRK-İSLAM DEVLETLERİ DÖNEMİ 13

TÜRK-İSLAM DEVLETLERİNDE KÜLTÜR VE MEDENİYET 14

ANADOLU SELÇUKLU DEVLETİ VE İKİNCİ BEYLİKLER DÖNEMİ 18

ANADOLU SELÇUKLU DEVLETİ VE BEYLİKLER KÜLTÜR - MEDENİYETİ 18

OSMANLI KÜLTÜR VE MEDENİYETİ 30

OSMANLI’DA ISLAHAT FAALİYETLERİ 45

MEŞRUTİYET DÖNEMLERİ VE İSTİBDAT DÖNEMİ 57

TRABLUSGARP VE BALKAN SAVAŞLARI 65

I.DÜNYA SAVAŞI 71

MONDROS ATEŞKES ANTLAŞMASI 87

ULUSLARARASI HEYETLER VE RAPORLARI 88

CEMİYETLER 89

KUVAY-I MİLLİYE 91

MİLLİ MÜCADELENİN HAZIRLIK AŞAMASI 96

I.TBMM DÖNEMİ 106

KURTULUŞ SAVAŞI CEPHELERİ 116

LOZAN BARIŞ ANTLAŞMASI 125

CUMHURİYET DÖNEMİ SİYASAL GELİŞMELERİ 133

ATATÜRK İLKE VE İNKILÂPLARI 136

ATATÜRK DÖNEMİ DIŞ SİYASİ GELİŞMELER 155

II. DÜNYA SAVAŞI VE SONUÇLARI 158

II. DÜNYA SAVAŞI SONUNDA KURULAN ULUSLARARASI ÖRGÜTLER 160

ATATÜRK KRONOLOJİSİ 167

TÜRK TARİHİNDE İLKLER 169

OSMANLI TARİHİNDE İLKLER 170

İNKILAP TARİHİNDE İLKLER 173

TÜRK SİYASİ TARİHİNDE PARTİLER 177

TÜRKİYE CUMHURİYETİ CUMHURBAŞKANLARI 179

TÜRKİYE CUMHURİYETİ BAŞBAKANLARI 180

TÜRKİYE CUMHURİYETİ GENELKURMAY BAŞKANLARI 181

SON SADRAZAMLAR 183

TÜRKİYE CUMHURİYETİ SEÇİMLERİ VE SONUÇLARI 181

KARMA TESTLER 184

BİBLİYOGRAFYA: 295

ÖZET ŞEKİLİNDEYMİŞ YANİ.
http://kkkkkkkkkkkkkkkkkkkk.com/files/73428140/kpss-tarihkkkkkkkkkk

çok sağol canım. Rabbim ailene sağlık sıhhat nasip etsin öncelikle.
hayırlısıyla bebişde gelsin dünyaya. ay onun minik ayakları dünyaya bedel :)

bursa da isen kesinlikle pegema akademiye git.
hem fiyat olarak hemde kalite olarak çok iyi.
istanbulda olsa bende gidicem ama yok malesef.
googleye pegemakademi yaz araştır tatlım.
kolay gelsin sana da bu zorlu yolda. :))

canım iyi dileklerin için teşekkür ederim. pegem daha önce iyiymiş ama iyi hocaları başka dersanelere geçmiş diye duydum bu yüzden vazgeçtim. murat eğitim kurumlarıyla görüşmeyi düşünüyorum ama alternatiflere açığım.

canım iyi dileklerin için teşekkür ederim. Pegem daha önce iyiymiş ama iyi hocaları başka dersanelere geçmiş diye duydum bu yüzden vazgeçtim. Murat eğitim kurumlarıyla görüşmeyi düşünüyorum ama alternatiflere açığım.

bursadaki arkadaşlarımda memnundu aslında ama tabi yanlış yönlendirmek istemem.
Ankaradaki sistemi çok güzel.
Murat da güzel bir dershnae ama nedense o aöf de çok daha iyi gibi.
Ikisine de git ortamı şekli şemali gör öyle karar ver bence.

ferhatcan kimdir faydası olucaksa bende okuyayım. tugba arkadasım demek ki kamu özel farketmiyor sorun nasıl bir işte çalıştığında ama bilmiyorum ya özel sektör çok başka. cumartesi çalışıyorum akşam bir an önce ders çalışmak için hızlıca eve gidiyorum yemeğimi hızlı yiyorum herseyi hızlı yapıyorum ki ders çalışmaya fırsat kalsın :) hadi şimdilik böyle idare ediyorum da bi kaç ay sonra canıma tak edicek bırakıcam ders mers çalışmayı ondan endişe ediyorum.

cnm lınk koymustu sevgı melegı 4.sayfada olmalı .....

ferhatcan kimdir faydası olucaksa bende okuyayım. tugba arkadasım demek ki kamu özel farketmiyor sorun nasıl bir işte çalıştığında ama bilmiyorum ya özel sektör çok başka. cumartesi çalışıyorum akşam bir an önce ders çalışmak için hızlıca eve gidiyorum yemeğimi hızlı yiyorum herseyi hızlı yapıyorum ki ders çalışmaya fırsat kalsın :) hadi şimdilik böyle idare ediyorum da bi kaç ay sonra canıma tak edicek bırakıcam ders mers çalışmayı ondan endişe ediyorum.

LİNK KOYMUSTUM AMA YİNE VERİYİM SORUN DEĞİL.
kpss Etkin Çalışma Teknikleri (Memurlar.Net - Forum)

KPSS YE DAHA ÖNCE HAZIRLANMIŞ VE YÖNTEMLERİNİ PAYLAŞMIŞ ARKADAŞ.
KOLAY BİKAÇ İPUCU VE AZİM VERMİŞ ANLICAN
BİZ ÇOK ETKİLENDİK YAZDIKLARINDAN.
DERS ÇALIŞMAKTAN VAZGEÇİCENİ ANLADIĞIN BUNU AÇ OKU İYİ GELECEKTİR. HEM ETKİLİ ÇALILMAYI DA ÖĞRENMİŞ OLURSUN.
DERS ÇALIŞMAK DEĞİL DERS ÇALIŞMAYI BİLMEK ÖNEMLİ.

BU LİNKİ YERİM İMLERİNİZE KAYDETMENİZDE YARAR VAR KIZLAR.
TARİHTE BÜTÜN KONULAR BİTİNCE BURAYI İNCELEYİN.
PÜF NOKTALARI VERMİŞ. ÇOK DA MANTIKLI GELDİ:)
KPSS tarih püf noktalar | Taban Puanlar

BİR DE ŞU KODLAMALAR VAR. AKLINDA TUTAN VAR MI?
ÖRNEĞİN D8 Ülkeleri

Bangladeş
Endonezya
Nijerya
İran
Malezya
Türkiye
Pakistan
M ısır
B E N İ M T O P U M olarak kodlanabilir.

LİNK KOYMUSTUM AMA YİNE VERİYİM SORUN DEĞİL.
kpss Etkin Çalışma Teknikleri (Memurlar.Net - Forum)

KPSS YE DAHA ÖNCE HAZIRLANMIŞ VE YÖNTEMLERİNİ PAYLAŞMIŞ ARKADAŞ.
KOLAY BİKAÇ İPUCU VE AZİM VERMİŞ ANLICAN
BİZ ÇOK ETKİLENDİK YAZDIKLARINDAN.
DERS ÇALIŞMAKTAN VAZGEÇİCENİ ANLADIĞIN BUNU AÇ OKU İYİ GELECEKTİR. HEM ETKİLİ ÇALILMAYI DA ÖĞRENMİŞ OLURSUN.
DERS ÇALIŞMAK DEĞİL DERS ÇALIŞMAYI BİLMEK ÖNEMLİ.

sevgi_meleği paylaşım için tesekkürler eve gidince bakıcam..

ben dün tarihte 2.ci bölümü tamamladım zihin haritalarımı çıkardım:)
türkçeden tam 7 konu bitirmiş oldum dünle beraber. kaldı 4 konum. 150 civarı soru çözdüm.
şimdilik bu kadar :KK43:
bugün 3.cü bölümü ve kalan türkçe konularımı bitiricem. test çözücem canım :)
çok yavaşım kaplumbağa gibi:KK1:

he bir de dün ihtiaycın uzaktan eğitim videolarını indirdim. bugünde indireceklerim var.
öğleden sonra tarihte çalıştığım yere kadar olanki videoları izlicem. tekrar amaçlı.

türkçe bitsin de yavaştan coğrafyaya başlıcam.

dün yaptıklarım ve bugünkü planlarım bunlar.
sen ne yaptın bakalım MDree :))

işten eve gittim coğrafyadan bir kaç sayfa okudum bir kaç soru çözdüm sonra uyukladım :KK43: asıl kaplumbağa ben olmalıyım..:KK43:

he bir de dün ihtiaycın uzaktan eğitim videolarını indirdim. bugünde indireceklerim var.
öğleden sonra tarihte çalıştığım yere kadar olanki videoları izlicem. tekrar amaçlı.

maşallah cnm çok ii gıdıyorsun ben hıcbırsey yapmıyorum şuan tek yaptıgım nette gördüğüm işe yarar vıdeoları ındırmek bır daha ugrasmak ıstemıyorum çünkü...ben tarıhı bastan sona 1 kez okumustum mat de ıse köklüye gelmiştim ama hala unutmadıysam tabi:)

bende 5 aylık ve 2.5 yaşında 2 kız var şuan.onlarla çalışması zor oluyor.sabah erken kalkıp matematik türkçe çözüyorum 2 gündür.amacım onları hızlandırmak.tarihtande günde 2 video dinliyorum mp3 e attım.yemek yaparken temzilik yaparken kulağımda.şimdilik böyle devam edeceğim.şubatta annem gelecek inşallah.o gelince iyice sarılacağım.sabah eşimle bir evden çıkıp kütüphaneye gideceğim.evde bana engel olurlar.öğle arası gelip öğleden sonra yine gideceğim.belkide gitmem öğleden sonra uyurlar çünkü

bende 5 aylık ve 2.5 yaşında 2 kız var şuan.onlarla çalışması zor oluyor.sabah erken kalkıp matematik türkçe çözüyorum 2 gündür.amacım onları hızlandırmak.tarihtande günde 2 video dinliyorum mp3 e attım.yemek yaparken temzilik yaparken kulağımda.şimdilik böyle devam edeceğim.şubatta annem gelecek inşallah.o gelince iyice sarılacağım.sabah eşimle bir evden çıkıp kütüphaneye gideceğim.evde bana engel olurlar.öğle arası gelip öğleden sonra yine gideceğim.belkide gitmem öğleden sonra uyurlar çünkü

:nazar::nazar:demek çıtır anne adayı ile karsı karsıyayız çok ii cnm bu sekılde bıle azmetmen çok güzel....

kızlar bende dün geometri çalıştım 1 konu bitirdim soru çözdüm . coğrafyaya başladım ben ihtiyaç yayınlarından çalışıyorum fakat coğrafyada ilk konuyu çok kısa almış, ayrıntılı almamış.bende dün eski notlarımıda çıkarıp özet şeklinde harmanladım tüm notları. bu biraz zamanımı aldı ama daha iyi anladım. bugünde tekrar edip soru çözeceğim inşallah.

X