2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

Ben grafiklerden hiç soru kaçırmam diyordum ama bu soruyu soracaklarını sanmıyordum
önceki yıllarda girenler çok şanslıymış keşke o zamanda girme şansım olsaydı benimde

kızlarr hepimize geçmiş olsun sınavdan sonra yeni girebildim
çoğu yazılanları okudum anladığım kadarıyla pek iç açıcı değil durumlar
benimde zaman yetmedi türkçeyi bitirdim matematiğe geçtim
onun yarısına geldim bi baktım yarım saat kalmış hemen bıraktım yani problemler,grafik sorusu falan
hiç okuyamadım sonra g.kültüre geçtim
tarih,anayasa ,coğrafya şeklinde çözdüm ama uzun soruları hiç okumadan geçtim
düşünmeye bile vakit bulamadım hızlı hızlı okudum kesin bildiğimi işaretledim
gerisi hep boş durum böylee benimde moral bozuldu biran önce açıklansa rahatlasak

Evet tatlım sınavdan çıktığımda çok ümitliydim sonra nette yazılanları cevapları filan görünc bi panik oldum karamsarlığa kapışdım
ancak açıklanınca rahat edicez

günaydın kızlar buraya bile yazasım gelmedi hayal kırıklığına uğradım doğrusu. matematiğe çok emek vermiştim günde yedi sekiz saat çalıştığım günler olmuştu netlerim yükselmişti dersanede ama sınavda yapamadım yapamayınca heyecanım kaygım arttı. matematiğe harcadığım vakte acıdım doğrusu. otuz tane boşum vardır daha da fazla olabilir diye düşünüyorum vakit yetmedi zaten. bir ara soruları görmez oldum anlama seviyem sıfıra düştü. genel kültürden birkaç soru yaptım ama bilmiyorum. bilmediklerimi boş bıraktım. ev evlikten çıktı son bir ay zaten hep çalıştım belki günde sekiz on saat. güncel bilgiler kitabımı deniz kıyısına bile götürdüm neler ezberledim hiç çıkmadı. liselere Aslı Çakır Alptekini sormuşlar bari bize de bir tane sorsalardı o tarz. bu yıl soruları hazırlayanlar değişmiş çok belliydi zaten 2006 da girenler ne kadar şanslıymış mat soruları çok kolaydı. son günlerde hem konu okudum, hem deneme yaptım, hem dersanenin denemelerine gittim. beş günde bir kitap bitirdiğim oldu ama o heyecan beni mahvetti. şimdi evimi temizliyorum. kendime bir haftada anca gelicem galiba. herkes biliyor soruyorlar soracaklar iyi geçti diyemem yalan söyleyemem. aptal gözüyle bakacaklar o kadar çalıştı dersaneye gitti diyecekler desinler napayım artık. hakkımızda hayırlısı olsun geride işim de iş imkanımda yok. Allahım hayırlı kapılar açsın.

üzülme günlükgüneşlik elinden geleni yaptın sonuçta için rahat olsun, çalışmasan daha çok üzülürdün keşke diyip dururdun. Çevrendekileri çok da takma bana bile diyenler oldu, iyi bir puan almama rağmen, o kadar çalışmaya 90 mı aldın diye küçümseyenler oldu çevremde. Ben senin kadar çalışsaydım 100 alırdım düşük almışsın diyip dalga geçenler oldu düşün. İnsanlar böyleler işte kendileri sınava girmedikleri için bilmiyorlar sonuca bakıyorlar, ama bilmiyorlar ki çalıştığımız şeylerden mi geliyor sorular, sınav stresi nasıl bir şey. Ben sınavdan önce 500e yakın coğrafyadan grafik sorusu çözdüm yanlış anlıyorum yanlış okuyorum yanlış geliyor grafik yorum soruları diye. Ve her sene sorarlardı bu sene sırf bilgi sordular hem de müfredat dışı bir sürü bilgi sorusu. İtiraz da edemezsin sonuçta genel kültür sınavı diyor adam istediğini sorabilir. O yüzden başkalarını çok takmamak lazım. Sınav sonuçta zekayı ölçmüyor ki. Yüksek alan zeki düşük puan alan adam aptal mı yani. Hiç alakası yok. Bir kapı kapanır birisi açılır. ÜStelik belki yüksek puan alıp kötü bir yere de atanabilirsin ve huzursuz bir ortamda mutsuz şekilde çalışmak zorunda kalabilirdin, ben her zaman bir işte başarısız olduğumda benim için bir hayrı olduğunu düşünürüm. Fırsatlar insanın eline her zaman geçer belki bu fırsatın kaçtı ama başka güzel fırsatlar da geçer eline. O yüzden bir dahaki sefere başarılı olacağını düşün yine elinden geleni yap, umutsuz olma hiç bir zaman. Artık iş imkanım yok bir daha çalışamam gibi düşünme, hiç beklemediğin bir anda eline bir fırsat geçer bir kapı açılır mutlaka.

Günlükgüneslik, üzülme bende kendimi harap ettim 2 gündür ama yapacak bişey yok artık
beklemek zorundayız
deli gibi çalışıp böyle sorularla karşılaşmayı düşünmemiştim
en azından bir kaç yorum sorsalarmış ama 1 tane bile yoktu
hakkımızda hayırlısı olsun

kızlarr hepimize geçmiş olsun sınavdan sonra yeni girebildim
çoğu yazılanları okudum anladığım kadarıyla pek iç açıcı değil durumlar
benimde zaman yetmedi türkçeyi bitirdim matematiğe geçtim
onun yarısına geldim bi baktım yarım saat kalmış hemen bıraktım yani problemler,grafik sorusu falan
hiç okuyamadım sonra g.kültüre geçtim
tarih,anayasa ,coğrafya şeklinde çözdüm ama uzun soruları hiç okumadan geçtim
düşünmeye bile vakit bulamadım hızlı hızlı okudum kesin bildiğimi işaretledim
gerisi hep boş durum böylee benimde moral bozuldu biran önce açıklansa rahatlasak

üzülme günlükgüneşlik elinden geleni yaptın sonuçta için rahat olsun, çalışmasan daha çok üzülürdün keşke diyip dururdun. Çevrendekileri çok da takma bana bile diyenler oldu, iyi bir puan almama rağmen, o kadar çalışmaya 90 mı aldın diye küçümseyenler oldu çevremde. Ben senin kadar çalışsaydım 100 alırdım düşük almışsın diyip dalga geçenler oldu düşün. İnsanlar böyleler işte kendileri sınava girmedikleri için bilmiyorlar sonuca bakıyorlar, ama bilmiyorlar ki çalıştığımız şeylerden mi geliyor sorular, sınav stresi nasıl bir şey. Ben sınavdan önce 500e yakın coğrafyadan grafik sorusu çözdüm yanlış anlıyorum yanlış okuyorum yanlış geliyor grafik yorum soruları diye. Ve her sene sorarlardı bu sene sırf bilgi sordular hem de müfredat dışı bir sürü bilgi sorusu. İtiraz da edemezsin sonuçta genel kültür sınavı diyor adam istediğini sorabilir. O yüzden başkalarını çok takmamak lazım. Sınav sonuçta zekayı ölçmüyor ki. Yüksek alan zeki düşük puan alan adam aptal mı yani. Hiç alakası yok. Bir kapı kapanır birisi açılır. ÜStelik belki yüksek puan alıp kötü bir yere de atanabilirsin ve huzursuz bir ortamda mutsuz şekilde çalışmak zorunda kalabilirdin, ben her zaman bir işte başarısız olduğumda benim için bir hayrı olduğunu düşünürüm. Fırsatlar insanın eline her zaman geçer belki bu fırsatın kaçtı ama başka güzel fırsatlar da geçer eline. O yüzden bir dahaki sefere başarılı olacağını düşün yine elinden geleni yap, umutsuz olma hiç bir zaman. Artık iş imkanım yok bir daha çalışamam gibi düşünme, hiç beklemediğin bir anda eline bir fırsat geçer bir kapı açılır mutlaka.

inşallah canlarım Allahım hayırlı kapılar açsın hep diyorum severek gidip geleceğim bir işim olsun diye. insanlar bilmiyorlar işin iç yüzünü biz dersanede grafiklerde hiç zorlanmıyorduk. basit sorular çıkıyordu. bu sınavda yapamadım. epey uğraştım ama soruyu anlamamıştım ki zaten. bir türlü sakin olamadım sınavda kendimi rahatlatmaya çalıştım boşver sonunda ölüm yok falan ama olmadı. öyle ev temizlerek kendimi meşgul ediyorum. üç aydır tv seyretmedim ilk defa dün akşam bir film izledim. birkaç hafta sonrada işletmede okuyordum ya onun derslerini seçecekmişiz sonra çalışmaya ders başlarım belki halkeğitime ingilizce kursuna falan yazılırım bilmiyorum .

Son düzenleme:
inşallah canlarım Allahım hayırlı kapılar açsın hep diyorum severek gidip geleceğim bir işim olsun diye. insanlar bilmiyorlar işin iç yüzünü biz dersanede grafiklerde hiç zorlanmıyorduk. basit sorular çıkıyordu. bu sınavda yapamadım. epey uğraştım ama soruyu anlamamıştım ki zaten. bir türlü sakin olamadım sınavda kendimi rahatlatmaya çalıştım boşver sonunda ölüm yok falan ama olmadı. öyle ev temizlerek kendimi meşgul ediyorum. üç aydır tv seyretmedim ilk defa dün akşam bir film izledim. birkaç hafta sonrada işletmede okuyordum ya onun derslerini seçecekmişiz sonra çalışmaya ders başlarım belki halkeğitime ingilizce kursuna falan yazılırım bilmiyorum .

Bende sanki sıfırı çekmiş gibi türlü türlü planlar yapıyorum
Bilmiyorum kafayı yiyorum heralde

Bende sanki sıfırı çekmiş gibi türlü türlü planlar yapıyorum
Bilmiyorum kafayı yiyorum heralde
çok emek verdik canım ondan şimdi korkuyoruz insanların yanında konuşuyorum gülüyorum ama kendi başımayken üzülüyorum. şu matematiğe coğrafyaya çalıştığım vakte acıdım ama tarihe değil. tarihe iyiki çalışmışım faydasını gördüm baya bildiklerim çıktı. beş altı boşum var yinede. coğrafya çok değişikti o bizim dağlar ovalar madenler hiç çıkmadı baya uğraşmıştım her yere kağıt yapıştırmıştım ezberlemek için. yaptım ama nasıl yaptım çok hızlı bilmiyorum cevapları hatırlayabilecek miyim baksam mı bakmasam mı? türkçeyi yaptım inşallah doğrularım çoktur.

Son düzenleme:
Ben bakıcam sorulara en azından başıma ne geleceğini önceden bilirim şok olmam sonuclarda

günaydın kızlar buraya bile yazasım gelmedi hayal kırıklığına uğradım doğrusu. matematiğe çok emek vermiştim günde yedi sekiz saat çalıştığım günler olmuştu netlerim yükselmişti dersanede ama sınavda yapamadım yapamayınca heyecanım kaygım arttı. matematiğe harcadığım vakte acıdım doğrusu. otuz tane boşum vardır daha da fazla olabilir diye düşünüyorum vakit yetmedi zaten. bir ara soruları görmez oldum anlama seviyem sıfıra düştü. genel kültürden birkaç soru yaptım ama bilmiyorum. bilmediklerimi boş bıraktım. ev evlikten çıktı son bir ay zaten hep çalıştım belki günde sekiz on saat. güncel bilgiler kitabımı deniz kıyısına bile götürdüm neler ezberledim hiç çıkmadı. liselere Aslı Çakır Alptekini sormuşlar bari bize de bir tane sorsalardı o tarz. bu yıl soruları hazırlayanlar değişmiş çok belliydi zaten 2006 da girenler ne kadar şanslıymış mat soruları çok kolaydı. son günlerde hem konu okudum, hem deneme yaptım, hem dersanenin denemelerine gittim. beş günde bir kitap bitirdiğim oldu ama o heyecan beni mahvetti. şimdi evimi temizliyorum. kendime bir haftada anca gelicem galiba. herkes biliyor soruyorlar soracaklar iyi geçti diyemem yalan söyleyemem. aptal gözüyle bakacaklar o kadar çalıştı dersaneye gitti diyecekler desinler napayım artık. hakkımızda hayırlısı olsun geride işim de iş imkanımda yok. Allahım hayırlı kapılar açsın.

kendını sakın uzme bende aynı durumdayım maleseff matetıge bakamadım bıle bır tane bıle cozemedım son yarım saat heycanıma yenık dustum ellım ayagım zangır zangır tıtredı cok emek ettım ama sunu anladım naıpten oteye gecemıyorsun sınavdan cıktım hungur hungur algadım kendıme daha yenı yenı yenı gelıyorum tatıle cıktık pazar gunu emek ettım ve vıcdanen cok rahatım bır dahakı yıl belkıde sonucta ılk gırısınde herkes kazanıcak dıye bır sey yok neler duyoruz sınav seklı tamamen degıstırılmıs sekılde onumuze sunuldu resmen:2:yanı olan onlısanslara oldu

2012KPSS sınavı gelmiş geçmiş EN ZOR SINAV OLARAK TARİHE GEÇMİŞTİR.Lisanslar kızmasınlar ama 2012 lisans sınavı bile önlisans sınavının yanında hafif kalmıştır.120 dakikada bu denli matematik sorularının ve genişşşşşş türkçe sorularının çözümlenmesi insan beyninin sınırlarını aşmıştır.coğrafya soruları adeta türkçe paragraf sorularını aratmadı.

üzülmeyin kızlar yaa nasip kısmet işi bu işler....bn lisans mezunuyum yani temmuzda girdim ve tabiri caizse eşşekler gibi çalışmıştım,hatmettim özellikle tarih ve vatandaşlığı,branşım matematik bu arada,coğrafyadan da çözmediğim kaynak kalmadı,hiç konu eksiğim yoktu,gece 4 lere kadar çalıştım ve ne mi oldu,81 aldım oturdum aşağı.....atamalar kasım ayında ve hiç ama hiiiç umudum yok.....ama şuan mutsuz muyum??? aslaa çünkü hayatta daha önemli şeyler de var,bu beyin bende olduğu müddetçe sağlık sorunum olmadıkça yapamayacağım şey yok...ben kendime inanıyorum,bu sınavda olmazsa öbüründe olur ne var yanii hayatım buna mı bağlı,kendimi harap etmeme ne gerek var??

evliyim çocuk istiyorum ama işim yok belki sizden daha zor durumdayım ve eşim maddiyatı öne sürerek çocuk yapmıyor peki bn yıkılayım mı?? harap mı edeyim kendimi?? yaşım olmuş 28 özel sektörde de tecrübem yok yani işim devlete kaldı ama umudum bitmedi,elimden kurtulamıyacak bu devlet...lütfen ama lütfen canınızı sıkmayın....

Son düzenleme:
baya geç verilmişti ya, ben baya beklemiştim gerçi sabırsız olduğum için de uzun gelmişti bana baya bi :)) sanırım 2-3 hafta sonra falan koymuşlardı soruları
uzunmuş gerçekten de çok mu zor sanki nete vermek. aöf sorularını üç beş güne veriyorlar bakıyoruz hepsini hatırlayamıyorum ama merakımı gideriyorum yine de

kendını sakın uzme bende aynı durumdayım maleseff matetıge bakamadım bıle bır tane bıle cozemedım son yarım saat heycanıma yenık dustum ellım ayagım zangır zangır tıtredı cok emek ettım ama sunu anladım naıpten oteye gecemıyorsun sınavdan cıktım hungur hungur algadım kendıme daha yenı yenı yenı gelıyorum tatıle cıktık pazar gunu emek ettım ve vıcdanen cok rahatım bır dahakı yıl belkıde sonucta ılk gırısınde herkes kazanıcak dıye bır sey yok neler duyoruz sınav seklı tamamen degıstırılmıs sekılde onumuze sunuldu resmen:2:yanı olan onlısanslara oldu
aynen canım mata baktım ama denedim olmadı denedim olmadı inanılmaz ellerim titremeye başladı türkçede bu kadar değildim. mattan çoğu boş çok az soru işaretleyebildim. mat bilenler yapanlar yüksek puan alacak diye düşünüyorum. ben de ağladım gözlerim doluyor şimdi bile. bundan sonraki yıllar kolay olmayacak gibi. zaten hevesim de kırıldı yaşta geçti. şıklar bile farklıydı beş noyu a şıkkına vermiş karışık karışık vermiş. sorular tuhaftı. pamukla ilgili soruyu bile yanlış yapmışım çünkü soruyu tam anlayamadan inceleyemeden işaretledim. o kadar iyi bildiğim şeyi. bazı arkadaşlarımı gördüm sınavdan önce de sonra da çok sakinlerdi çok şaşırdım aslında. o kafama takılıyor. elimi kolumu sallayarak girsem buna yakın yapardım zaten. seksen alabilirim diye seviniyordum matematik öğrendikçe ama şimdi yetmiş alabilir miyim diyorum.

yazdığını görünce hemen sorayım dedim canım geçmişide okumadm.nasıl geçti sınavın ?

X