2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

Bsd döneminde yaşamış kendi adına bağdatta medrese yaptırmış ünlü devlet adamı?
a- ibni rüşt
b- firdevsi
c- ali kuşçu
d- nizamül mülk
e- farabi

Not: bunuda uydurdum

Selçuklularda mali işlerle uğraşan divan?
a - divanı pervane
b- d. işraf
c- d. tuğra
d- divanı istifa
e- divanı arz

Selçuklularda mali işlerle uğraşan divan?
a - divanı pervane
b- d. işraf
c- d. tuğra
d- divanı istifa
e- divanı arz

d diyorumçbunlar aklımda söyle kalıyor belki faydası olur sizede.divanı arz azr ediyorum komutanım(askeri işler aklıma geliyor) divanı istifa paramı vermedin istifa ediyom (mali işler aklıma geliyor) işrafta sanırım askeri haric denetleme yapıyordu müşrifler tarafından işraf müşrif

cevap istifa dgdfgdgdfg

kızlar ben kaçar. eşim gelmek üzere. iyi akşamlar. hepinizi sevgiyle kucaklıyorum
bi daha gündüz uykusuna yatmicam sapıtıyorum

hangileri yöneticilerle halk arasında kaynaşma olmadığından kısa sürede yıkılmış?
a- karahanlılar
b- akşitler
c- aydınoğulları
d- tolunoğulları
e- saruhanoğulları

2 şık doğru olan.
soruları sallıyom kızlar

kızlar ben kaçar. eşim gelmek üzere. iyi akşamlar. hepinizi sevgiyle kucaklıyorum
bi daha gündüz uykusuna yatmicam sapıtıyorum
aa ne sapıtması ne kaa güzel çözdükk kardeşçe bende eş istiyorum bende istediğim eşin eve gelmesini istiyorum istiyorum ya bananee

bilmiicimmm bunu ya ama sallamak gelii içimden b ve d

aa ne sapıtması ne kaa güzel çözdükk kardeşçe bende eş istiyorum bende istediğim eşin eve gelmesini istiyorum istiyorum ya bananee

ne tatlısın arkadaşım sen Allah gönlünüze göre hayırlı yakışıklı bir eş versin herkese ...

not : ne güzel takılıyorduk yaa ben gitmek istemiyorum

ne tatlısın arkadaşım sen Allah gönlünüze göre hayırlı yakışıklı bir eş versin herkese ...

not : ne güzel takılıyorduk yaa ben gitmek istemiyorum

aa çok teşekkür ederim gönlümdeekii hayrım olsun insallah o şimdi asker git gt benimde eşim olsa benimde işten ya da her nerden gelcekse gelse 1 dk bile durmamm

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…