2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

Canım karstik şekiller iç anadolu sivas, batı karadeniz ve güneydoğu anadoluda da var
Doğrudur özka ben en çok akdenizde yaa bir onu biliyorum :KK1: Teşekr bilgi için:KK66:

Evet ya cevaplar farklı. Benım lisede cografyam kötüydü şimdiden söyleyeyim de rezil olmayayım:))
yok yok benim de aynı :))) Hala çok iyi sayılmaz sınav zor olursa 5 neti görmüşlüğüm de var coğrafyadan :)))

Doğrudur özka ben en çok akdenizde yaa bir onu biliyorum :KK1: Teşekr bilgi için:KK66:

yok yok benim de aynı :))) Hala çok iyi sayılmaz sınav zor olursa 5 neti görmüşlüğüm de var coğrafyadan :)))

Ben 2010da 5 yanlıs yaptım. Tarıh 2 yanlıs ama cografya 5 yanlıs. Bu sefer cok yuklenıyorum korkudan. Zaten o 5 yanlısı yapmasaydım sımdı atanmıstım

Ben 2010da 5 yanlıs yaptım. Tarıh 2 yanlıs ama cografya 5 yanlıs. Bu sefer cok yuklenıyorum korkudan. Zaten o 5 yanlısı yapmasaydım sımdı atanmıstım

Bende öyle sözele yükleniyorum konularım tam bitmedi tam bir gazla başladım çalışmaya sınav yaklaştıkça gaz azalmaya başladı :KK1: özka senin konuların bitti mi çok merak ettim de :)))
Bir de konu çalıştıkça 2011 sorularını gördükçe korkuyorum valla 2011de yapamamıştım zaten de o zaman laf olsun diye girdim çalışmadım bilmediğim için yapamadım sanmıştım ama sorulara çalışırken bakıyorum konu anlatımların sonunda oluyor ya arada baya kazık sorular varmış yani, çalışsaydım o zaman yapar mıydım hiç bilmiyorum açıkçası :44:

Evet var bende bitirmek üzereyim. Matematiği güzeldir onun Türkçe ile matematiği bitirdim. Türkçesi çok kazık gelmişti bana, ama hatalı sorular da mevcut içinde. Tarihini de bitirdim. Bi tek coğrafyası ile anayasası kaldı. Anayasadan yasamaya kadar gelmiştim önceden. Coğrafyadan da Ormancılığı bitirdim en son gerisi duruyor.

Türkçesini söylüyorum zaten. Hatalı birde çok kazık kpss düzeyi değil gibi geldi bana.
Bu yaprak test modüler setin hediyesiydi ben anlamadım yani özellikle.

Türkçesini söylüyorum zaten. Hatalı birde çok kazık kpss düzeyi değil gibi geldi bana.
Bu yaprak test modüler setin hediyesiydi ben anlamadım yani özellikle.

istersen Türkçesini çözme gerçekten gereksiz yani, matematikte de hatalı sorular var ama güzel sorular da var onları çöz kesin.
aklıma gelmişken türkçe için bir kaç öneride bulunabilirim. Yargının Türkçe Soru Bankası, Bir de Yargının Kozmik Oda Çıkmış ösym soruları var onlar güzel ben beğendim kaliteli sorular. İhtiyacın denemelerindeki Türkçe soruları da çok kazık oluyor deneme seti alacaksanız ihtiyaç 20liyi tavsiye ederim. 15.ye kadar çözdüm ben.

Bende öyle sözele yükleniyorum konularım tam bitmedi tam bir gazla başladım çalışmaya sınav yaklaştıkça gaz azalmaya başladı :KK1: özka senin konuların bitti mi çok merak ettim de :)))
Bir de konu çalıştıkça 2011 sorularını gördükçe korkuyorum valla 2011de yapamamıştım zaten de o zaman laf olsun diye girdim çalışmadım bilmediğim için yapamadım sanmıştım ama sorulara çalışırken bakıyorum konu anlatımların sonunda oluyor ya arada baya kazık sorular varmış yani, çalışsaydım o zaman yapar mıydım hiç bilmiyorum açıkçası :44:

Tekli yılların sınavları daha zor oluyor. Çok fazla takılma sen onlara

Benım konularım bitmedi, ben son bir haftaya kadar konu çalışıcam. Ne kadar çok soru çözersem çözeyim unutuyorum ben, çalıştıgım konuyla alakalı soruyu yapamayınca canım sıkılıyor. Sen maşallah iyi çalışıyorsun. Emeğinin karşılığını alırsın umarım, gerçekten yaş gençken halletmek lazımmış, zamanında özel diye tutturmasaymışım keşke.

2010 cografya soruları da zordu. Türkçesinin de özellikle paragraf soruları zordu. Ben denemelerde 25dakıkada türkçe yaparken 2010dakı sınavda rahat bi 35 dakıka harcamıştım, sadece tarihi kolaydı, bu sene türkçe ve tarihten zorlayacaklar gibime geliyor

Evet kızlaar gelelim cevaplara.
1.D
2.C
3.E
4.D
5.B
6.B
7.D
Şıklar bu şekilde cevaplarınız için teşekkür ederim..
Özka tarihte nasıl çalışıyorsun?

Evet kızlaar gelelim cevaplara.
1.D
2.C
3.E
4.D
5.B
6.B
7.D
Şıklar bu şekilde cevaplarınız için teşekkür ederim..
Özka tarihte nasıl çalışıyorsun?

sorular zormus canım. Jeopolıtık konumla akarsuların denge profılının ılgısını tam kuramadım ben

Tarihe pelin hocadan videı izleyerek ve ihtiyaçtan konuyu yazarak çalışıyorum, üzerine uzman kariyer tarih öğreten, kozmik oda tarih ve yaprak testler çözüyorum, çözümlü sorularla pekişmiş oluyo konu

Kısa bilgi;

Orta Asya'da; değiş tokuş amacı ile kullanılan bez parçasına "kamdu" adı verilmiştir.
Bunu en çok kullanan devlet ise, Uygurlardır.

Kaynak: Yediiklim Yayıncılık

Soru: Kiril alfabesi aşağıdaki coğrafyalardan hangisinde yaşayan Türkler tarafından kullanılmıştır?

a) Çin b) Rusya c) Afrika d) Anadolu e) Hindistan

Hayırlı sabahlar kızlar nasılsınız neler çalışıyorsunuz?
Sorularım var

1.Türkiyede kıyı bölgelerindeki illerde nüfus yoğunluğu iç kesimlere göre daha fazladır.
Hangisi bu genellemeye uymaz?
A.Muğla
B.Adana
C.İstanbul
D.Rize
E. İzmir

2.Türkiye mevsimlik göçlerin yoğun oalrak yaşandığı ülkelerden biridir.
Verilen hangi iki merkez bu durumu en fazla yaşayan alanlara örnektir?
A.Ankara-İstanbul
B.İzmir-Gaziantep
C.Adıyaman-Muğla
D.Antalya-Adana
E.Elazığ-Bursa

2. soruyu ben antalyanın yaz mevsimindeki turistik çoğalmaya karşı adananın da çukurovasındaki tarım için işçilerin mevsimlik göç yapmaları açısından düşündüm ama cevap başka bi şık :44: Anlamadım ben bu işi

selamlar ,

kafayı yemek üzereyim :KK47:

elimde yargı yayinevi'nin türkçe ve coğrafya deneme kitapları var. 50 'lik.
birde teoremden tarih deneme kitabım var o da 30'lu.
bunlardan çözdüğümde coğrafya 12, tarih 21 netten aşağı düşmüyorum buraya kadar güzel ...

ayrıyetten ihtiyaç yayınlıcık'tan i love memurluk deneme kitabı var.
ordan deneme çözünce de netlerim çok çok düşük çıkıyor.
tarih 13 net , coğrafya 8 net gibi. resmen facia.

toplu deneme çözünce neden yapamıyorum anlamıyorum. size ilginç ve saçma gelebilir ama kızlar inanın durum böyle:KK5:
motivasyon 0 .
nerde hata yapıyorum, akıl verin lütfen. çöktüm resmen:KK5:

Hayırlı sabahlar kızlar nasılsınız neler çalışıyorsunuz?
Sorularım var

1.Türkiyede kıyı bölgelerindeki illerde nüfus yoğunluğu iç kesimlere göre daha fazladır.
A.Muğla
B.Adana
C.İstanbul
D.Rize
E. İzmir

2.Türkiye mevsimlik göçlerin yoğun oalrak yaşandığı ülkelerden biridir.
A.Ankara-İstanbul
B.İzmir-Gaziantep
C.Adıyaman-Muğla
D.Antalya-Adana
E.Elazığ-Bursa

2. soruyu ben antalyanın yaz mevsimindeki turistik çoğalmaya karşı adananın da çukurovasındaki tarım için işçilerin mevsimlik göç yapmaları açısından düşündüm ama cevap başka bi şık :44: Anlamadım ben bu işi

1 A
2 D olması lazım.soruda hata olabilir mi şıklarda yani ?

hayırlı sabahlar kızlar nasılsınız neler çalışıyorsunuz?
Sorularım var

1.türkiyede kıyı bölgelerindeki illerde nüfus yoğunluğu iç kesimlere göre daha fazladır.
A.muğla
b.adana
c.istanbul
d.rize
e. Izmir

2.türkiye mevsimlik göçlerin yoğun oalrak yaşandığı ülkelerden biridir.
A.ankara-istanbul
b.izmir-gaziantep
c.adıyaman-muğla
d.antalya-adana
e.elazığ-bursa

2. Soruyu ben antalyanın yaz mevsimindeki turistik çoğalmaya karşı adananın da çukurovasındaki tarım için işçilerin mevsimlik göç yapmaları açısından düşündüm ama cevap başka bi şık :44: Anlamadım ben bu işi

[sıze=3]1- a
2- d:44::44::44:
[/sıze]

Evet kızlar 1. sorunuz doğru bana anlatırmısınız neden a :44: Rize olması gerekmezmi
2. soruyu bende d yaptım fakat şıklarda c diyo.

selamlar ,

kafayı yemek üzereyim :KK47:

elimde yargı yayinevi'nin türkçe ve coğrafya deneme kitapları var. 50 'lik.
birde teoremden tarih deneme kitabım var o da 30'lu.
bunlardan çözdüğümde coğrafya 12, tarih 21 netten aşağı düşmüyorum buraya kadar güzel ...

ayrıyetten ihtiyaç yayınlıcık'tan i love memurluk deneme kitabı var.
ordan deneme çözünce de netlerim çok çok düşük çıkıyor.
tarih 13 net , coğrafya 8 net gibi. resmen facia.

toplu deneme çözünce neden yapamıyorum anlamıyorum. size ilginç ve saçma gelebilir ama kızlar inanın durum böyle:KK5:
motivasyon 0 .
nerde hata yapıyorum, akıl verin lütfen. çöktüm resmen:KK5:

Moralini bozacak hiç bir şey yok tatlım. Demekki elinde ki deneme sınavı biraz zor sormuş. Kendini sürekli deneme çözmeye alıştırmalısın.
Motivasyonunu düşürme ve yola devam :KK34:

Evet kızlar 1. sorunuz doğru bana anlatırmısınız neden a :44: Rize olması gerekmezmi

1.soru muğla'da yerşekillerinden dolayı nüfuslanma azdır.
2. soruda kesinlikle D. şıklarda yanlışlık olabilir:KK34:

Tatlım muğla- menteşe yöresi engebeli olduğu için nüfusu seyrektir.
2. soru D, sorunun cevabı hatalı yazılmış olabilir.

Moralini bozacak hiç bir şey yok tatlım. Demekki elinde ki deneme sınavı biraz zor sormuş. Kendini sürekli deneme çözmeye alıştırmalısın.
Motivasyonunu düşürme ve yola devam :KK34:

o kadar sinirlendim ki sabah sabah ağlamaktan gözlerim şişti. emek veriyorum ama sonuç fiyasko. umarım düzelir.
çok teşekkür ederim canım, haklısın bolca deneme çözmem gerek...
sende hangi yayınevlerinin denemeleri var ?

X