2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

Kızlar merana. Mat den bı sorum var:8
Aralarında uzaklık 100 km olan iki noktadan hızları saatte 80 km ve65 km olan sbt hızlı iki araba aynı yonde ve aynı anda hareket ediyor. Hızı fazla olan araba kaç saat sonra ağır gidenin 50 km önüne gecer?

Cevap 10. Şimdiden teşekkürler

Gerekli açıklamayı özka yaptı şükür öğrendim sayenizde :)Özkacım sağolasın :KK31:Bu kitabı biliyorum söylediğin iyi oldu denemecim
:)))
Kızlar 1000m ye kadar geniş yapraklı orman, 1000-1500 m arası karışık orman,1500m den yüksek yerlerde de iğne yapraklı orman görülüyo
teşekkür ederiz özka o kadarını ben bilmiyordum. Ama çok ince bir soru bilgiden çok, anlamaya dayalı bir soru. Resmen Türkçe sorusu gibi olmuş yani.

Günaydın bayanlar
Kandiliniz mübarek olsun :KK31:Bugün bol bol dua edin önemli bi gündeyiz..

Kızlar akşamları burda soru çözümü yapsak ne güzel olur ya.Hergün bi konu belirleyip yapalımmı böyle bişey?

Doğru diyorsun yarın başlayacağım hem de stres atıyor insan bende evde yapıyorum sporu. Zaten diyeti miyeti bıraktım baya kilo aldım ayıptır söylemesi :))) Stresten kendimi yemeğe verdim ama bugün başladım tekrar sporu da eklersem daha iyi olacak. Neye bir saat ayırmıyoruz ki günde 10 saat ders çalıştığımız yok zaten. 8 saatten sonra ben gidiyorum :KK1: bunalıp bırakıyorum dersi 8 saati hiç geçemedim şimdiye kadar.

Ben de 115 kılodan 75e dustum toplam 3 senede ama son 1 senede 24 kg verdım. Ders calısırken ınsan açlıga dayanamıyor, ben de şu aralar dıyetı bıraktım ama yıne de börek çörek yemıyorum. 6 öğün yiyorum mutlaka hatta bazen 7. Akşamları çok acıkırsam gece ya 1 yeşil elma ya nescafe içiyorum. Evde yürüyüş bandı var ama eşim dışarıda yürüyelim dedi. Sitede yürüycez artık akşamları

Kızlar merana. Mat den bı sorum var:8
Aralarında uzaklık 100 km olan iki noktadan hızları saatte 80 km ve65 km olan sbt hızlı iki araba aynı yonde ve aynı anda hareket ediyor. Hızı fazla olan araba kaç saat sonra ağır gidenin 50 km önüne gecer?

Cevap 10. Şimdiden teşekkürler

merhaba cnm ben ilk defa yazıyorum buraya sorunu cevaplamak istedim

hızı fazla olanın gideceği yol 100+X+50= 80.t X=80t-150
yavaş olanın gideceği yol X=65.t X=65t

80t-150=65t
15t=150
t:10

Cümleten hayırlı kandiller fıstıklaaar
ben dün konsere gittiğimden sadece tarih 45 soru çözebilmiştim ama bugün telafi ettimm

matematik 15 soru
tarih 190 soru ve 2 konu çalıştım

ayrıcana aöf ten 1. dersime de başlamış bulunmaktayım.

Rabbim hepimize çalışma azmi isteği, anlama kabiliyeti versinnn
Aminnnn.. :KK31:

Bugün kimseler uğramamış. NAsıl gidiyor neler yapıyorsunuz? Beni sorarsanız bugün ingilizce çalışmaya başladım kpss ingilizce kitabı almıştım duruyordu bitirmeden girersem yazık olacak ingilizcem de çok iyi değil 2010da 60 sorudan 26 NET yapabilmiştim bakalım ona da hedef koydum 60 sorudan 50 Doğru yapsam yeter de artar bile :)) Coğrafya da ekonomik coğrafya bitti bir tek bölgeler kaldı ama sıkıldım coğrafyadan. Bugün anayasa çalışmaya başlıyorum. Ondan önce de Türkçe ve Matematik çalışcam birer saat. Siz neler yapıyorsunuz?

Denemem, sende uzman kariyerin yaprak testi var mı? Son haddede kazık sorular. Bu kadar kasmak çok mantıksız :KK19::KK19:

Kızlar sorularım var.Cevapla birlikte açıklama da istiyorum ama :KK1:

1.Ülkemizde orman alanları daralmasına rağmen yeni orman alanları hazırlamak oldukça zordur.
Bu durumun temel nedeni aşağıdakilerden hangisidr?
A.Ağaçların sanayide kullanılması
B.Erozyonun yaygın olması
C.Yazın görülen orman yangınları
D.Yağış miktarının az olması
E.Yağışların kışın kar şeklinde düşmesi

2.Akarsu rejimleri yağış rejimleriyle paralellik gösterir.
Aşağıdakilerden hangisinin en yağışlı dönemi akarsuların en az su taşıdığı döneme denk gelir?
A.Karadeniz bölg.
B.Akdeniz bölg.
C.Doğu anadolu
D. Ege
E.Marmara

3.Aşağıdakilerden hangisi akarsularımzın denge profiline ulaşmadığını göstermez?
A.Baraj yapımına uygun olmaları
B.Akış hızlarının yüksek olması
C.Erozyon yapmaları
D.Hidroelektirik potansiyellerinin fazla olması
E.Rejimlerinin düzensiz olması

4.İç anadoluda erozyonun fazla olması
I. Bitki örtüsünün cılız olması
II.Sıcaklık farkklarının fazla olması
III.Yağış oluşum biçimi
hangileri ile doğrudan ilgili değildir?
A.I.
B.Ive II
C. I.ve III
D.III
E.II.ve III

5.Tuz gölü ve konya ovasın kapalı havzadır
Aşağıdakilerden hangisi kapalı havza oluşumuna etki eden nedenlerden biri değildir?_
A.Yaz sıcaklığının fazla olması
B.Akarsuların debisinin yüksek olması
C.Buharlaşmanın fazla olması
D.Torosların kıyıya paralel uzanması
E.Yağışların yetersiz olması

6.I.Toroslarda
II.İç anadolu sivas çevresinde
III.Ergenede
Hangilerinde karstik erime ve aşındırma şekilleri yaygındır?
A.yalnız I.
B.I ve II
C.Yalnız II.
D.II. III
E.I,II,III

7.I. Denizlerin bağlantısını sağlayan önemli boğazlara sahip olması
II.Ilıman iklim kuşağında yer alması
III.Akarsularının denge profiline ulaşmamış olması
IV.Maki bitki örtüsünün görülmesi
Hangileri ülkemizin jeopolitik konumuyla ilgili değildir?
Ayalnız I
B Yalnız II
C.II ve III
D. II ve IV
E.III ve IV

Kolay gelsin:KK1:

Denemem, sende uzman kariyerin yaprak testi var mı? Son haddede kazık sorular. Bu kadar kasmak çok mantıksız :KK19::KK19:

Evet var bende bitirmek üzereyim. Matematiği güzeldir onun Türkçe ile matematiği bitirdim. Türkçesi çok kazık gelmişti bana, ama hatalı sorular da mevcut içinde. Tarihini de bitirdim. Bi tek coğrafyası ile anayasası kaldı. Anayasadan yasamaya kadar gelmiştim önceden. Coğrafyadan da Ormancılığı bitirdim en son gerisi duruyor.

1.Ülkemizde orman alanları daralmasına rağmen yeni orman alanları hazırlamak oldukça zordur.

Aşağıdakilerden hangisinin en yağışlı dönemi akarsuların en az su taşıdığı döneme denk gelir?
A.Karadeniz bölg.
B.Akdeniz bölg.
C.Doğu anadolu
D. Ege
E.Marmara

3.Aşağıdakilerden hangisi akarsularımzın denge profiline ulaşmadığını göstermez?
C.Erozyon yapmaları

III.Yağış oluşum biçimi
A.I.
B.Ive II
C. I.ve III
D.III
E.II.ve III

Aşağıdakilerden hangisi kapalı havza oluşumuna etki eden nedenlerden biri değildir?_

6.I.Toroslarda
III.Ergenede
A.yalnız I.
B.I ve II
C.Yalnız II.
D.II. III
E.I,II,III

Ayalnız I
B Yalnız II
C.II ve III
D. II ve IV
E.III ve IV

1-D dıyorum

2-A dıyorum cunku akarsular kar erımesınden dolayı en fazla ilkbaharda en az sonbaharda su taşır

3-E dıyorum
4-kararsız kaldım D ıle E arasında ama E dıyorum
5-B dıyorum
6-B dıyorum ıc anadolu sivasta ve tororlarda gorulur
7-E dıyorum

Cevapları neler

Yağışların az olması çünkü karadenizde ormanlar o kadar tahrip ediliyor kendi kendini yeniliyor hemen neden çünkü yağış fazla ve düzenli. Diğer bölgelerde yapıl olmadığı için yeni orman hemen oluşturulamıyor. Cevap D

A.Karadeniz bölg.
B.Akdeniz bölg.
C.Doğu anadolu
D. Ege
E.Marmara

Akdeniz çünkü karstik şekiller fazla olduğundan yağan yağış yeraltı sularını besliyor akarsuları beslemiyor diye düşündüm karadenizde parallellik vardır direk eledim. Cevap B

C.Erozyon yapmaları
Denge profiline ulaşmamış demek deli gibi akıyor demek akarsular yani hızlar fazla sebep yükselti. Yükselti fazla olunca hızlı akacak hızlı akınca hidroelektrik potansiyeli olacak bunun için baraj yapılacak. ERozyon toprağın akarsu ile sürüklenmesidir,demek ki akarsu o kadar kuvvetli akıyor ki toprağı taşıyacak güce sahip o da gitti. Ama rejimin düzenli olması demek her mevsim yağışın 100mm nin altına düşmemesi diyor burdan bir yorum yapamayız.Cevap E

III.Yağış oluşum biçimi
A.I.
B.Ive II
C. I.ve III
D.III
E.II.ve III
Erozyon toprağın süpürülmesi bunda ağaç olmaması ve rüzgar ve akarsular etkili.o yüzden yalnız I dedim. Yağış oluşum biçimi konveksiyonel yağış vardır o etkilemez dedim.
Cevap B çünkü kapalı havza demek denize ulaşamayan demek. Sıcak fazla olursa buharlaşma fazla olur sular azalır ve yavaş akar denize ulaşamaz.Toroslar denize ulaşımı engeller.Yağış yetersiz olunca akarsuların miktarı az olur yine denize ulaşamaz

6.I.Toroslarda
III.Ergenede
A.yalnız I.
B.I ve II
C.Yalnız II.
D.II. III
E.I,II,III
.yalnız I çünkü karstik şekiller en fazla Akdenizdedir. Özellikle Teke Taşeli platolarında fazla. Toroslarda Akdenizde

Ayalnız I
B Yalnız II
C.II ve III
D. II ve IV
E.III ve IV
Yalnız I çünkü jeopolitik konum bizim siyasi ekonomik beşeri gibi özellikleridir ve diğer devletlerle ilişkimizi de etkiler. Boğazlarda diğer ülkelere göre önem kazanmamızı sağlar zaten 2 ve 4 matematik konumdur. 3 de özel konumun sonucu ama yükselti ile ilgili jeopolitik değil.

1-D dıyorum

2-A dıyorum cunku akarsular kar erımesınden dolayı en fazla ilkbaharda en az sonbaharda su taşır

3-E dıyorum
4-kararsız kaldım D ıle E arasında ama E dıyorum
5-B dıyorum
6-B dıyorum ıc anadolu sivasta ve tororlarda gorulur
7-E dıyorum

Cevapları neler

özka düşündüm de 2. soruda senin cevabın doğru ben kar erimelerini hesaba katmadım ama diğer cevaplarımız hep farklı kiminki doğru acaba :))))
7.soruyu da yanlış okumuşum bir daha düşündüm cevabı D olarak değiştirdim :KK66: yükselti fazla olunca turizm gelişiyor o yüzden jeopolitik olur gibi geldi.
4.soruyu da yanlış okumuşm yaa değildir diyomuş :KK1: O da E olacak o yüzden

Kısaca cevapları bi daha yazıyorum
1D
2A
3E
4E
5B
6A
7D

Son düzenleme:

[/COLOR]Yağışların az olması çünkü karadenizde ormanlar o kadar tahrip ediliyor kendi kendini yeniliyor hemen neden çünkü yağış fazla ve düzenli. Diğer bölgelerde yapıl olmadığı için yeni orman hemen oluşturulamıyor. Cevap D

A.Karadeniz bölg.
B.Akdeniz bölg.
C.Doğu anadolu
D. Ege
E.Marmara

Akdeniz çünkü karstik şekiller fazla olduğundan yağan yağış yeraltı sularını besliyor akarsuları beslemiyor diye düşündüm karadenizde parallellik vardır direk eledim. Cevap B

C.Erozyon yapmaları
Denge profiline ulaşmamış demek deli gibi akıyor demek akarsular yani hızlar fazla sebep yükselti. Yükselti fazla olunca hızlı akacak hızlı akınca hidroelektrik potansiyeli olacak bunun için baraj yapılacak. ERozyon toprağın akarsu ile sürüklenmesidir,demek ki akarsu o kadar kuvvetli akıyor ki toprağı taşıyacak güce sahip o da gitti. Ama rejimin düzenli olması demek her mevsim yağışın 100mm nin altına düşmemesi diyor burdan bir yorum yapamayız.Cevap E

III.Yağış oluşum biçimi
A.I.
B.Ive II
C. I.ve III
D.III
E.II.ve III
Erozyon toprağın süpürülmesi bunda ağaç olmaması ve rüzgar ve akarsular etkili.o yüzden yalnız I dedim. Yağış oluşum biçimi konveksiyonel yağış vardır o etkilemez dedim.
Cevap B çünkü kapalı havza demek denize ulaşamayan demek. Sıcak fazla olursa buharlaşma fazla olur sular azalır ve yavaş akar denize ulaşamaz.Toroslar denize ulaşımı engeller.Yağış yetersiz olunca akarsuların miktarı az olur yine denize ulaşamaz

6.I.Toroslarda
III.Ergenede
A.yalnız I.
B.I ve II
C.Yalnız II.
D.II. III
E.I,II,III
.yalnız I çünkü karstik şekiller en fazla Akdenizdedir. Özellikle Teke Taşeli platolarında fazla. Toroslarda Akdenizde

Ayalnız I
B Yalnız II
C.II ve III
D. II ve IV
E.III ve IV
Yalnız I çünkü jeopolitik konum bizim siyasi ekonomik beşeri gibi özellikleridir ve diğer devletlerle ilişkimizi de etkiler. Boğazlarda diğer ülkelere göre önem kazanmamızı sağlar zaten 2 ve 4 matematik konumdur. 3 de özel konumun sonucu ama yükselti ile ilgili jeopolitik değil.

[/FONT][/B]

Canım karstik şekiller iç anadolu sivas, batı karadeniz ve güneydoğu anadoluda da var

özka düşündüm de 2. soruda senin cevabın doğru ben kar erimelerini hesaba katmadım ama diğer cevaplarımız hep farklı kiminki doğru acaba :))))

Evet ya cevaplar farklı. Benım lisede cografyam kötüydü şimdiden söyleyeyim de rezil olmayayım:))

X