2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

Denemem teşekkür ederim cevabın için.
Matematikte çok şükür ön yargım yok. Ama malum sınav stresi ya yapamazsam edemezsem paniği var:)
İnşallah hepimiz çok güzel puanlar alırız.....

O sınav stresi yok mu bugün baktım 39 gün kalmış sınava son bir haftayı saymıyorum ama o hafta tüm dersleri full tekrar edip deneme çözerim.
Ama çalıştıkça rahatlıyorum stresim azalıyor konular bitti dediğimde daha bir rahat olcam biliyorum. Senin matematik duruyor ya onun stresi de vardır. Bende şuan coğrafya ile anayasa stres yapıyor eksiklerim var çünkü onları bitirince çok rahatlayacağım.İnşallah iyi puanlar alır emeğimizin karşılığını alırız
Neyse gideyim de başlayım çalışmaya :)) Herkese iyi çalışmalar kızlar:KK3:

ben hala tarih ve matematik çalışıyorum kızlar tarihi bitirmeden diğerlerine geçemiycem herhalde :)
günde 1-2 konu bitirip üstüne konunun sorularını çözüyorum
ayrıyettende matematikten karma olarak soru çözüyorum
genelde ;
matematik 60 soru, tarih 2 konu 50 soru şeklinde oluyo aldığım ders çalışma notlarım da :) Sizde yapın kızlar ben gün gün küçük bi not defterim var ne yaptığımı yazıyorum çok iyi oluyor :KK76:

tarihin konu çalışması bitse soru çözmelerim daha çok olcaktaa henüz bitmedi işte :)

öyle 200 soru çözemedim hiç acayip ayrıntı sorular var tarihte ayrıntıları konu çalışmadan öğrenemiyor insan oyüzden şuan tarihi kasıyorum..
o bitince coğrafya vatandaşlığa geçicem işte :KK31:

Konu çalışmamı bir kitaptan bitirdim bugünkü denememi de çözdüm 120 soru çözdüm sadece konu okumak çok vakit alıyor yoruldum çözdüğüm denemedeki yanlışlarıma da bakmadım daha. Mola verdim buraya geldim kimsecikler yok :KK5:Bildiğiniz bir hikayedir ama yine de paylaşayım bilmeyenler varsa diye :))
[video=dailymotion;xb6ds8]http://www.dailymotion.com/video/xb6ds8_felsefe-profesoru-kiyisel-geliyim-v_people[/video]

Ders aralarında güzel yazıları falan okuyorum kafam dağılıyor bir tane daha yazıya denk geldim hoşuma gitti 4 yaşındaki bir kızın duası o yaşta neler neler düşünüyo :))

“ALLAH’ IM !!!
Üstü olmayanlar üst ver ve dışarıda yaşayanlara ev ver,
Herkese dondurma ver, oyuncakları olsun,…”
ALLAH’ IM !!!
Üstü olmayanlara üst ver ve dışarıda yaşayanlara ev ver,
Herkese dondurma ver, oyuncakları olsun,
Telefonları olsun, oyuncak ve gerçek telefon.
Ben Kur-an okuyorum günahımı affet
Cennetine koy, cennette seni göreyim
Seni çok özledim.
Herkesi koru,
Babalar uzaklara gitmesin,
Fakirlerin bilgisayarları olsun,
Ve kapı kilitleri olsun
Çocuklar arkadaşlarıyla on gün oynasınlar
Sohbette sessiz duranları çok sev.
Annesi, babası ablası, abisi olmayanlara anne baba abla ve abi ver
Ve onlara çiçek yarat.
Bebeklerin bebek arabası olsun
Kardeşleri olsun
Yolları açık olsun.
Paraları olsun fakirlerin.
Yatakları olmayanlara yatak ver, dışarıda yaşamasınlar, hırsızlar çalmasın
Allah’ım seni çok seviyorum
Sakın cehennemine koyma, yılanları, aslanları gösterme.
Allah’ım lütfen herkesi cennete koy, cehenneme hiç kimse girmesin.
Allah’ım bütün dualarımı kabul et.Amin, amin amin…

KAYNAK:
KÜÇÜK KIZIN DUASI.. « Hikayeler

Ders aralarında güzel yazıları falan okuyorum kafam dağılıyor bir tane daha yazıya denk geldim hoşuma gitti 4 yaşındaki bir kızın duası o yaşta neler neler düşünüyo :))

“ALLAH’ IM !!!
Üstü olmayanlar üst ver ve dışarıda yaşayanlara ev ver,
Herkese dondurma ver, oyuncakları olsun,…”
ALLAH’ IM !!!
Üstü olmayanlara üst ver ve dışarıda yaşayanlara ev ver,
Herkese dondurma ver, oyuncakları olsun,
Telefonları olsun, oyuncak ve gerçek telefon.
Ben Kur-an okuyorum günahımı affet
Cennetine koy, cennette seni göreyim
Seni çok özledim.
Herkesi koru,
Babalar uzaklara gitmesin,
Fakirlerin bilgisayarları olsun,
Ve kapı kilitleri olsun
Çocuklar arkadaşlarıyla on gün oynasınlar
Sohbette sessiz duranları çok sev.
Annesi, babası ablası, abisi olmayanlara anne baba abla ve abi ver
Ve onlara çiçek yarat.
Bebeklerin bebek arabası olsun
Kardeşleri olsun
Yolları açık olsun.
Paraları olsun fakirlerin.
Yatakları olmayanlara yatak ver, dışarıda yaşamasınlar, hırsızlar çalmasın
Allah’ım seni çok seviyorum
Sakın cehennemine koyma, yılanları, aslanları gösterme.
Allah’ım lütfen herkesi cennete koy, cehenneme hiç kimse girmesin.
Allah’ım bütün dualarımı kabul et.Amin, amin amin…

KAYNAK:
KÜÇÜK KIZIN DUASI.. « Hikayeler

Aman Yarabbimmmmm bu nasıl güzel bi duadır ya.
Okadar sevdim okadar sevdimki tarif bile edemiyorum şahane ya.Keşke bu kadar içten olsak bizde çooooooook güzel çooooooooooook

kızlar ben kendımı ıyıce saldım bugunlerde ama bugun güzel bir haber aldım ne oluyorusun dedım kendıne gel kuzenım vergi gelir uzmanı oalrak atanmıs antepe onu gorunce cok buyuk sevınc yasadım benı çok motıve ettı çalış bak yaprsın diye

Ben bugün kpss çalışmadım izin verdim kendime çünkü kaç parçaya bölüneyim bilemiyorum artık.
Ev işleri, kpss, aöf, diyet :)) valla aöf den bir kurtulsam çok güzel olacak:KK31:

kızlar cevaplar için teşekkür ederim. okudumda bugün öğleden sonra parka gittik uyuduk derken cevap yazamamıştım. bilmiyorum kodlama yapabilir miyim inşallah aklıma gelir birşeyler. ama seviyorum ben tarihi yaparım diye de düşünüyorumda fazla vakit ayıramıyorum. bir ara çok güzel mat çalışıyordum onu da bıraktım son haftalarda. bugün sabah aöf iki ünite... son dersime başladım. Allahım emeklerimi boşa çıkarma diyorum. vakit ayırıyorum çünkü aöfye.
öğleden sonra tarihten soru çözdüm. akşamda parktan dönünce iki coğrafya test çözdüm. işte yüz soru ancadır. ama hamd olsun baya oturmaya başladı bilgiler. tarih öğreten soru bankası almıştım uzman kariyerin çözümlerinde anlatıyor güzel o kitap. ondan çözdüm bugünkü soruları. birkaç soru ihtiyaçtan birkaç soruda sınav akademinin soru bankasından çözdüm. birazdan da datadan çözerim. yatarım. bana başka soru bankası lazım kaldığım teste bakıyorum yarısı sonraki konudan ondan birkaç soru bakıp kapatıyorum bilmediğim sorularıda okumak oyalıyor.

Günaydın kızlar :))
Bugün uyuyakalmışım dün 12 de yattım yorgundum ondan sanırım baya bi uyudum 9 da kalktım :))
Kahvaltı ettim daha çalışmaya başlamadım buraya bi bakim dedim çayımı içerken, daha kimsecikler gelmemiş bugün
Bugün bir tane deneme çözcem coğrafya çalışacağım sonra da soru çözcem konu bakcam akşama kadar denemeden sonra bugün bitirmeye çalışacağım coğrafyayı bakalım bitmese da yarına az bir şey kalsın ki en geç yarın bitsin istiyorum. Cuma günü de full tarih tekrarı yapcam :)) Cumartesi de inşallah anayasaya başlayacağım. Bu ayın bitmesine 8 gün kaldı. anayasayı bitirmem için de 6 gün verdim kendime. Sonra bol tekrar bol soru çözümü yaparak denemeler çözerek geçireceğim son bir ayı yaşasın :))

selamlar, çarşıdan geldim şimdi. teoremin kpss kitaplarında indirim varmış. 3 tane soru bankası ve 12li deneme sınavı aldım. 35 tl ödedim. fiyat bana uygun geldi.
kitap almayı düşünüyorsanız aklınızda bulunsun.

Herkese hayırlı günler..
Allah zihin açıklığı dolu bi gün nasip etsin hepimize..Bugünkü planın Allah izin verirse coğrafyanın 2. konusuna çalışmak.Dün ilk konuyu bitrdim coğrafi konum.Ama çok karışık yeterli gelmedi çalışmam sanırım çok karışık ama ya matematik konum filan..Paragraftan soru çözüyordum onu bitirip coğrafyaya geçerim.
Dün gece memurfoniden teoremin kampanyasından kitap aldım kargo dahil 14.40 a geldi.Burayada link vermiştim bir soru bankası ve 13lü deneme 9.90dı..
İnşallah yetiştirebilirim..
Denemem bide tavsiye etmek istediğin bişi varmı önlisanslar olarak.Yani şu kadar zamanınız var şunları yapın dediğin bişi varmı?

Herkese hayırlı ve güzel çalışmalar..:KK31:

Merhaba kızlar bugün ders yapamayacağım maalesef.
Ama üzülmüyorum arada dinlenmekte lazım. Dün bir bugün iki. İyice vicdana gelip sarılırım artık yarın derslere :))
Bugün çalışamamamın sebebi ise ise misafirim var. Onlarla vakit geçirmek istiyorum. Kafam dağılır en azından :KK31:

Bu arada aöfde son dersime çalışmaya başlayacağım. Sonra genel bi tekrarını yaparım. Haftaya kpss devam :)

Herkese hayırlı günler..
Allah zihin açıklığı dolu bi gün nasip etsin hepimize..Bugünkü planın Allah izin verirse coğrafyanın 2. konusuna çalışmak.Dün ilk konuyu bitrdim coğrafi konum.Ama çok karışık yeterli gelmedi çalışmam sanırım çok karışık ama ya matematik konum filan..Paragraftan soru çözüyordum onu bitirip coğrafyaya geçerim.
Dün gece memurfoniden teoremin kampanyasından kitap aldım kargo dahil 14.40 a geldi.Burayada link vermiştim bir soru bankası ve 13lü deneme 9.90dı..
İnşallah yetiştirebilirim..
Denemem bide tavsiye etmek istediğin bişi varmı önlisanslar olarak.Yani şu kadar zamanınız var şunları yapın dediğin bişi varmı?

Herkese hayırlı ve güzel çalışmalar..:KK31:
Duru ben ekimden beri çalışıyorum, ama ciddi anlamda ocak ayında yoğun ve verimli çalışmaya başladım. Sen de bu aralar başla, hedef koyarak çalışırsan daha iyi olur. Bugün şu konu şu kitaptan şu kadar sayfa bitecek şu sorular çözülecek gibi faydasını görürsün, böylece dersleri boşlamazsın. Ben kendime diyorum ki bugün bu konuyu bitirmeden asla yatmayacağım. Bir de matematikten eksiğin varsa bu aralar hallet çünkü matematikte çok konu var sona bırakırsan çok panik olursun. Sözel konular sona da kalsa çok stres yaratmıyor insanda, okuyup testini çözüyorsun aklında kalıyor çoğu.
Bir de her konuyu çalıştıktan sonra mutlaka 400-500 soru çöz her konudan anca o zaman pekiştiriyorsun öğrendiklerini. Bunu tüm dersler için uygularsan çok faydasını görürsün. Bir de bir dersi bitirdikten sonra 2 haftada bir 2 gününü tekrara ayır. PEgemin ders notları varsa sende de onları kullanıp tüm konuları tekrar edip deneme çözebilirsin ya da soru bankası seçip bir tane, pegemden okuyup soru bankasından sorularını ünite ünite çözerek ilerlersen çok faydasını görürsün ben tarihte yaptım 2 günde bitirdim tarihi o şekilde, ve tüm konular aklında oluyor kendine güvenin artıyor çok iyi oluyor, tavsiye ederim :KK66:

Merhaba kızlar bugün ders yapamayacağım maalesef.
Ama üzülmüyorum arada dinlenmekte lazım. Dün bir bugün iki. İyice vicdana gelip sarılırım artık yarın derslere :))
Bugün çalışamamamın sebebi ise ise misafirim var. Onlarla vakit geçirmek istiyorum. Kafam dağılır en azından :KK31:

Bu arada aöfde son dersime çalışmaya başlayacağım. Sonra genel bi tekrarını yaparım. Haftaya kpss devam :)
sevig meleği anlatım bozukluğu yapmışsın :KK1: :KK1: :KK1:
ders yapılmaz ders çalışılır :KK1: :KK1::KK1:
Arada dinlenmek de lazım, bir söz vardır hoşuma giden ders çalışırken sadece çalış, oyun oynarken de sadece oyna diye :)
Yani sevdiğin bir şeyleri yaparken vicdan azabı çekme, misafirlerin geldiğinde ders çalışamıyorum diye vicdan azabı çekme onun tadını çıkar, onlar gidince gerekirse bir iki saat uykusuz kalıp çalışır telafi edersin
dedim de kafam neredeyse artık :KK1: Sende aynısını demişsin zaten ben yanlış anlamışım neyse :))) Artık vicdan azabı çekenler varsa mesaj onlara gitsin :KK1:

Son düzenleme:
Kızlar kafama takılan bişi var yükseltinin fazla olduğu yerde yani dağlık da denebilir, bitki türleri açısından zengin mi olur bu yerler?
Çalıştığım yerde tarim ürünlerindeki çeşitlilik azalır demiş doğuya gittikçe.Tamam.Peki bitki türleri açısından zengindir diyo yüksek yerler.çıkmış bi kpss sorusundada
Yükseltisi fazla yerlerde Bitki türü çeşitliyse tarım ürünüde çeşitlidir diye düşünmüştüm mantık olarak.Nerde yanlışım bi düzeltiverin..

Son düzenleme:
Denememcim teşekkürler tavsiyelerin için.matematik bitti ama bitti biteli bakmıyorum yüzüne dün bikaç tane soru baktım sadece okadar.Şuan coğrafyaya yoğunlaştım konularım bitmediği için başka bi derse bakamıyorum.

Kızlar kafama takılan bişi var yükseltinin fazla olduğu yerde yani dağlık da denebilir, bitki türleri açısından zengin mi olur bu yerler?
Çalıştığım yerde tarim ürünlerindeki çeşitlilik azalır demiş doğuya gittikçe.Tamam.Peki bitki türleri açısından zengindir diyo yüksek yerler.çıkmış bi kpss sorusundada
Yükseltisi fazla yerlerde Bitki türü çeşitliyse tarım ürünüde çeşitlidir diye düşünmüştüm mantık olarak.Nerde yanlışım bi düzeltiverin..

İlginç geldi bana yükseltinin fazla olduğu yerde bence bitki türü açısından zengin olmaz ama şöyle bir şey var: Batıdan doğuya doğru Yükseltinin artması bitki çeşidini arttırır. Demek istediğim şu batıdan doğuya doğru alçaktan yükseğe gidiyor ya alçak yerde başka bitki yüksek yerlerde de soğuğa dayanıklı başka bitki olur. Dolayısıyla yükseltinin artması çeşidi arttırır Ama yüksekte bitki türü çeşitli olmaz yani.

Merhaba kızlar teyzem, annem ve spora gittik. Biraz dinlendim size bakayım dedim. Şimdide mercimek köftesi yapıyoruz :KK70:
Denemem ben okulu bitirip, evde duralı inan Türkçe katili bir insan oldum. Bilmiyorum sebep ne ama baya baya köylü dili konuşmaya başladım.
İlginç olan evde hiç kimse böyle konuşmaz. Babaannem bile birkaç bilindik şeyler dışında öyle konuşmaz.
Dikkat ediyorum bundan sonra sınavda çok lazım olacak :KK1:

Bu ara Uzman kariyerin modüler setine ve Datanın kral kızı anayasasına aşık oldum :KK16:
Nasıl bir dizaynsa çöz beni çöz beni diyor :KK1:
Ve soruları da gerçekten çok kaliteli. Özellikle uzmanın matematiği.
Bir an önce çözmek istiyorum :KK16:

Yargının 5000 soruluk kitabını hiç beğenmedim diyebilirim. Bir konudan 10 test vermiş ama sorular hep aynı, gerçekten aynı. Ben onu zaten çözmek istemiyorum. Her konusundan 2 er test çözeceğim ve bırakacağım. Aynı soruları çözmenin mantığı yok. Yoksa diğer kitaplarım kalacak. O nedenle eğer sınava kadar yeniler biterse öyle çözeceğim onu. Bu arada zaten gk si bitti. Türkçe ve matı için söylüyorum bunları :)

Ben çok konuştum galiba :KK1:

İlginç geldi bana yükseltinin fazla olduğu yerde bence bitki türü açısından zengin olmaz ama şöyle bir şey var: Batıdan doğuya doğru Yükseltinin artması bitki çeşidini arttırır. Demek istediğim şu batıdan doğuya doğru alçaktan yükseğe gidiyor ya alçak yerde başka bitki yüksek yerlerde de soğuğa dayanıklı başka bitki olur. Dolayısıyla yükseltinin artması çeşidi arttırır Ama yüksekte bitki türü çeşitli olmaz yani.

Bende zaten aynı şeyi söylemek istemiştim.yükselti fazlalaştıkça bitki çeşitliliği artıyo diye.Biraz olsun anladım sanırım.Ama böyle bi soru gelirse çok dikkat etmek gerek.

yükseltinin arttığı yerlerde benim bildiğim bitki çeşidi azalır hatta belli bir noktadan snra ağaç bile yetişmiyordu.sadece alpin çayırları vardı yanlış hatırlamıyorsam :s :SSS

Errescim denemem açıklamış bitki türüyle çeşidi aynı şeyler değil ben burdan bu sonucu çıkartıyorum.Türü değilde çeşit artıyo heralde.Sizin de kafanızı karıştırmak istemezdim soru ve cevabı şu;
$Adsız.jpg

X