2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

Kızlar neyin ne olduğunu biliyorum da hiç sıralama yapmamıştım karıştı :KK37:
Şu iltizami tımar iyice yalayıp yuttuğum şeyler orada sorun yokda. Kandil, bu sıralama önemli mi canım ya?

Siralamasi belli zaten cnm, ama tabi hangi sistemin kimin zamaninda oldugunu bilmek sorulari cozerken yardimci olur bize.
Osym direk bu siralamayla ilgili soru sormayacaktir ama bu bilgiyi kullanabilecegimiz sorular gelebilir.

:)) Sgl cnm. Tarihten ben, ihtiyac 2011 basim tarih konu anlatimi
+ guvender oss tarih konu anlatimi
+ aci konu anlatimi ve netten buldugum ayrica kaynaklardan harmanlayip, ozetler hazirladim.
Cok soru cozdum sayilmaz.
Hatta tarihten sdc ihtiyacin soru kitabini bitirdim daha.
Yaninda datanin 41 denemesini cozuyorum.
Ve cahide bolatin 25 denemesine basladim.

Kaç net yapıyorsun? Bugün gk çözdüm ben 52 çıktı. Normalde bu kadar düşük yapmıyordum.:KK25:
Birde diğer derslerden kaç yapıyorsun?
Ne çok soru sordum:KK37:

:)) Sgl cnm. Tarihten ben, ihtiyac 2011 basim tarih konu anlatimi
+ guvender oss tarih konu anlatimi
+ aci konu anlatimi ve netten buldugum ayrica kaynaklardan harmanlayip, ozetler hazirladim.
Cok soru cozdum sayilmaz.
Hatta tarihten sdc ihtiyacin soru kitabini bitirdim daha.
Yaninda datanin 41 denemesini cozuyorum.
Ve cahide bolatin 25 denemesine basladim.

Canım bu güvender çok iyiymiş ya.
Bende mi alsam napsam.
Ama konu anlatımına para vermek yerine soru bankası almak istiyorum.
Bende şuan özetle ilerliyorum cnm.
Ama harman yaptığım söylenemez yani bazen sırf datadan çıkartıyorum özetleri.

Kızlar size bi önerim var ben burda böyle tartışarak daha iyi anlıyorum tarihi.
Hergün bi saat ve tarihten konu belirlesek o gün o konuyu böyle sorularımızla tartışsak nasıl olur :KK16:

Super olur:))
Biz daha once 2kiz arkadasimla bu sekilde calisiyorduk.
Konularimiz boylece daha kalici oldu.
Gun ve konuyu belirlerseniz her gun bende katilmak isterim.
Tekrar niyetine guzel oluyor.

Siralamasi belli zaten cnm, ama tabi hangi sistemin kimin zamaninda oldugunu bilmek sorulari cozerken yardimci olur bize.
Osym direk bu siralamayla ilgili soru sormayacaktir ama bu bilgiyi kullanabilecegimiz sorular gelebilir.

Kimin ne ettiğini filan biliyodum da işte şu şu sırada hiç düşünmemiştim. İyi olduğu öğrendiğim sağol canım:KK54:

Super olur:))
Biz daha once 2kiz arkadasimla bu sekilde calisiyorduk.
Konularimiz boylece daha kalici oldu.
Gun ve konuyu belirlerseniz her gun bende katilmak isterim.
Tekrar niyetine guzel oluyor.

Aynen bu herkes için çok faydalı bi yöntem.
Bugünkü limitimizi doldurduk zaten Allah izin verirse yarın başlayalım nedersin?
Akşam koyalım saati.
Yarın akşam 8 uygunmu?
Sen zaten tarihi bitirmişsin yarın konumuz osmanlı olsunmu ben o konudayım çünkü ilerisini bakmadığım için.
Yarın bu konudan sorular çözelim akşam 8 e kadar ondan sonra akşam bilemediklerimizi aklımıza takılanları tartışırız.inşallah süreklilik olur

Kaç net yapıyorsun? Bugün gk çözdüm ben 52 çıktı. Normalde bu kadar düşük yapmıyordum.:KK25:

Denemelere daha baslamadim cnm, tarih denemelerimde ise en cok 22 gordum:))
Yani cokta iyi sayilmam hala. Onumuzde ama 4ay var, hallederim ins diyorum bakalim.
Cog ve matimda idare ediyor.
Vata gecen hafta basladim.
Benim sikintim turkceden. Konu calismalarina basladim bu hafta. 18-20 net anca cikiyor. Onlarda paragraflardan.

Canım bu güvender çok iyiymiş ya.
Bende mi alsam napsam.
Ama konu anlatımına para vermek yerine soru bankası almak istiyorum.
Bende şuan özetle ilerliyorum cnm.
Ama harman yaptığım söylenemez yani bazen sırf datadan çıkartıyorum özetleri.

Yok cnm bencede konu anlatimi almana gerek yok.
Acininkileri linke atayim, buraya yazayim.
Ona da bir goz at derim.

1) Aşağıdakilerden hangisi Türkiye'nin Kuzey Yarım Küre'de yer aldığını kanıtlamada kullanılamaz?
a) 21 martta cisimlerin gölge yönü
b) 22 haziranda gece uzunluğu
c) 21 haziranda gece süresi
d) 21 aralıkta gündüz süresi
e) 23 eylülde cisimlerin gölge yönü

.---------------------------------
2) Eşsiz bir yer şekli laboratuvarı olan Türkiye'de jeolojik devirler boyunca yoğun tektonizmanın yaşanmış olduğuna aşağıdakilerden hangisi kanıt olarak gösterilemez?
a) Volkanik dağ
b) kıyı taraçası
c) karstik mağara
d) senklinal
e) graben

Aynen bu herkes için çok faydalı bi yöntem.
Bugünkü limitimizi doldurduk zaten Allah izin verirse yarın başlayalım nedersin?
Akşam koyalım saati.
Yarın akşam 8 uygunmu?
Sen zaten tarihi bitirmişsin yarın konumuz osmanlı olsunmu ben o konudayım çünkü ilerisini bakmadığım için.
Yarın bu konudan sorular çözelim akşam 8 e kadar ondan sonra akşam bilemediklerimizi aklımıza takılanları tartışırız.inşallah süreklilik olur

Aksamlari gelemem cnm ben, esim aksamlari onunla ilgilenmemi istiyor.
Gunduz yine bu saatler olsa olmaz mi?
Tarih kultur ve medeniyet mi konumuz?

Kız 52 dusuk mu
52 de gy yapsan en az 104 eder zaten. Sen önlisans olarak gıreceksın hayatım, bu netlere super bi puan gelir, lisans için bile çok iyi netler

Denemelere daha baslamadim cnm, tarih denemelerimde ise en cok 22 gordum:))
Yani cokta iyi sayilmam hala. Onumuzde ama 4ay var, hallederim ins diyorum bakalim.
Cog ve matimda idare ediyor.
Vata gecen hafta basladim.
Benim sikintim turkceden. Konu calismalarina basladim bu hafta. 18-20 net anca cikiyor. Onlarda paragraflardan.

Tatlım bilgilerin çok çok güzel. 22 net yapıyorsan ya dikkat eksikliğin var yada yorum yapamıyorsun. Çok soru çözersen hiç soru kaçırmazsın eminim. Türkçe de malesef hem hız bakımından hemde bilgi açısından bol soru istiyor. Benim onda sorunum yok. İşte benimde madenler ve problemler sorun :KK31:

Kız 52 dusuk mu
52 de gy yapsan en az 104 eder zaten. Sen önlisans olarak gıreceksın hayatım, bu netlere super bi puan gelir, lisans için bile çok iyi netler

Ay sınav yaklaştıkça kafayı sıyırıyorum galiba.:KK14: Ama gk tam olsun istiyorum ben çünkü matematiğe hiç başlamadım. 18-20 arası tur atıp duruyorum onda. Yani Allah göstermesin insanlık hali en azından bir taraf tam olmuş olsun. Rabbim ağzından duysun gyden 52 gelse göbek atarım :KK70: Hepimiz kazancaz inş

1) Aşağıdakilerden hangisi Türkiye'nin Kuzey Yarım Küre'de yer aldığını kanıtlamada kullanılamaz?
a) 21 martta cisimlerin gölge yönü
b) 22 haziranda gece uzunluğu
c) 21 haziranda gece süresi
d) 21 aralıkta gündüz süresi
e) 23 eylülde cisimlerin gölge yönü

.---------------------------------
2) Eşsiz bir yer şekli laboratuvarı olan Türkiye'de jeolojik devirler boyunca yoğun tektonizmanın yaşanmış olduğuna aşağıdakilerden hangisi kanıt olarak gösterilemez?
a) Volkanik dağ
b) kıyı taraçası
c) karstik mağara
d) senklinal
e) graben

1. b) 22 haziranda gece uzunluğu
2. b) kıyı taraçası

Son düzenleme:
Duru bende güvenderin konu anlatımı var. Ama 2006 yılının. Tarihten farketmiyor zaten. İstersen gönderirim ben sana onu. Kitap biraz eski ama benim işimi gördü seninde görür muhtemelen

Aksamlari gelemem cnm ben, esim aksamlari onunla ilgilenmemi istiyor.
Gunduz yine bu saatler olsa olmaz mi?
Tarih kultur ve medeniyet mi konumuz?

Tabiki tatlım neden olmasın.
Yarın öğlen oldun ozaman.
Osmanlı kültür medeniyet gerileme duraklama kuruluş yükselme.
Bunlar olsun konumuz
Zaten bu saydıklarım 1 ünite yapıyo.

Tatlım bilgilerin çok çok güzel. 22 net yapıyorsan ya dikkat eksikliğin var yada yorum yapamıyorsun. Çok soru çözersen hiç soru kaçırmazsın eminim. Türkçe de malesef hem hız bakımından hemde bilgi açısından bol soru istiyor. Benim onda sorunum yok. İşte benimde madenler ve problemler sorun :KK31:

Ewt cnm, yorumda sikinti cekiyorum.
Tarih temelim olmadigindan dolayi o da.
Dedigin gb bol soruyla halledecegim ins onu da:))
Buna da sukur diyorum, tarihim sifirdi cunku.

Duru bende güvenderin konu anlatımı var. Ama 2006 yılının. Tarihten farketmiyor zaten. İstersen gönderirim ben sana onu. Kitap biraz eski ama benim işimi gördü seninde görür muhtemelen

Canımmm inanki çok sevinirim ya.
Güvender istiyordum ben zaten çok iyi diyorlar ona tarihte.
Mailime mi gönderirsin nasıl yapalım?

X