2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

bu arada kızlar çok istediğim bir şey gerçekleşti hayatımda bu yıl doğuya tayınımız cıkmadı buda bana cok buyuk avantaj olur artık yoksa benı tasınma yerlesme cok etkıleyecektı kafadan bır ayım gıdecektı ama suan cok mutluyum rabbım bana bır sans sundu bu şansı çok değerlendirmem lazım hayatımız hepımızın güzelliklerle dolu olsun :KK1:

cok moral bozuyor sınavlar yoksa baska bişey değil. sınav formatına en uygugn yayın hangisi sence .ihtiyacın 15 li setini cozdüm bide yediiklim dersanesine gidiyrm onn denemelerine giriyorm.baska yayın alıp evde cozmek istiyorm . İhtiyacı kesinlikle kimseye tavsiye etmiorumm

Bende bi kaç girmiştim yediiklimin sınavına güzel oluyor soruları ama arada matematikte saçmalayabiliyorlar öncüllü sorular sorarak. İhtiyaç da arada saçmalıyor zor soracağız derken. Ama yine de şimdiye kadar en iyi matematik sorularını ben hep ihtiyaçta gördüm beğeniyorum oranın matematik sorularını zekice sorular çıkıyor arada. Bir de türkçesi zor geliyor bana ihtiyacın hep iki şık arasında kalıyorum. Beyaz kalemin denemeleri de güzel. Yargının denemelerini de almayı düşünüyorum elimdekiler bitince.

Denemem tarihte bi konuya kaç gün ayırdın?
Bide sahip olduğun kitapları yayınları yazarmısın

Canım çok sağol ilgilendiğin için:KK19:
Tarihin 3. konusundayım 2 gün çalıştım 4. üniteye geçip geçmemekte kararsız kaldım.
Bilgiler çorba olmasın beynimde diye..
Oyüzden sormak istemiştim:KK17:

Canım benim tavsiyem konuları çalışıp bol soru çözmen sonra tekrarlarla devam etmen.
Misal şuan 3 ünite çalıştın ya soru çözüp 4. üniteye geçmeden pegemin notlarından tekrar etmen.
Öyle öyle bir sonraki ünitee geçişlerde hem bilgilerin oturmuş hemde tekrar etmiş olursun.
Çok fazla zaman almıyor merak etme hatta gece yatarken bile okuyabilirsin o notları.
Benim kaynaklarımsa yargı ve dataydı. Arada güvenderden okuyordum.
Benim işime en yarayanı data ve pegem notları oldu.Birde en son tekrar ihtiyaç 24 saatte den yaptım.
Gerisi senin kararın tatlım.
Uzun yazdım k. bakma:KK34:

Canım benim tavsiyem konuları çalışıp bol soru çözmen sonra tekrarlarla devam etmen.
Misal şuan 3 ünite çalıştın ya soru çözüp 4. üniteye geçmeden pegemin notlarından tekrar etmen.
Öyle öyle bir sonraki ünitee geçişlerde hem bilgilerin oturmuş hemde tekrar etmiş olursun.
Çok fazla zaman almıyor merak etme hatta gece yatarken bile okuyabilirsin o notları.
Benim kaynaklarımsa yargı ve dataydı. Arada güvenderden okuyordum.
Benim işime en yarayanı data ve pegem notları oldu.Birde en son tekrar ihtiyaç 24 saatte den yaptım.
Gerisi senin kararın tatlım.
Uzun yazdım k. bakma:KK34:

Ne demek cnm çok teşekkür ederim.
Sorularımı çözdüm hepsi bitmedi ama 306 soru oldu toplam.
Tekrarlarımı da öss deyken bi hocamızın verdiği planı göre yapıyorum.
Zaten senin yöntemin ve elkocumun yöntemini bi not kağıdına yazdım karşımda asılı duruyo..
Size göre ilerlemeye çalışıyorum.:KK19:

Kızlar çok hoşuma gitti benim hep çözüm bulmak istediğim bi konuydu sizin de yararınıza olur inşallah:KK16:

"Her bakkaldan-marketten rahatca bulabileceğimiz halde kuruüzümün hafızaya olan etkisi pek bilinmememktedir.Her sabah aç karnına 10-15 adet yenmesi yeterlidir.Okuduğum kaynaklarda,hafızasının zayıflığında şikayet eden bir adama Hz.Ömer'in yapmış olduğu tavsiye kuruüzüm yemesi olmuştur.

Yine kişisel tecrübelerim müthiş işe yaradığınıgösterdi. üniversiteye hazırlandığım bir dönemde 1 ay devam etmiştim.15 gün sonra beynimde tuhaf bişeyler olmaya başladı.Alakasız işler yaparken bile,mesela televizyon izlerken,araba kullanırken beynimin dersanede öğrendiklerimi otomatik olarak tekrar ettiğini farkettim.Zihnim sanki otomatik pilota bağlanmış uçak gibiydi.Bu etki artarak devam etti ve ben hafıza oyunları oynayacak kadar şımardım:)Olur olmaz şeyleri hafızama almaya başladım.Tabi kuurüzümü yemeyi bırakınca zihnim tekrardan eski haline döndü."

Memurlar nette ferhatçanın yazdığı bi yorum bu..

Biliyorum cnm ben onu. Dolabımda her daim kuru üzüm bulundururum. Burda da çok paylaştım ben o konuyu :))

Denemem tarihte bi konuya kaç gün ayırdın?
Bide sahip olduğun kitapları yayınları yazarmısın

Duru konuya göre değişti aslında normalde günde 6-7 sayfa okuyarak ilerledim konu bittikçe de test çözdüm hep.
MEsela osmanlı kültür uygarlık 30-40 sayfaydı benim çalıştığım kitapta onu ilk gün okudum ama inan çok zor geldi hiç bi şey aklımda kalmadı moralim bozulmuştu. O yüzden sevgi meleğine sormıştum bende :KK1: sevgi meleği 5-6 sayfa çalıştım diyince bende öyle yaptım. ŞEy gibi geliyor günde 5-6 sayfa okumayla tarih biter mi :)) Ama bitiyor yani bazen 8e çıktığı da oldu o sayfa sayısının. Osmanlı kültür uygarlık için 5-6 gün ayırdım bende. Ama o arada o konu bitmediği için soru çözemedim bende önceki iki konuyu tekrar ettim aynı zamanda çünkü günde 5-6 sayfa çalışmak yarım saat ya da bir saat sürüyor. Geri kalan vakitte de önceki konuları tekrar ederek onların testlerini çözdüm bende bol bol soru çözdüm :)) Bi de diyelim konunun hepsini okudum bitti ya ondan sonra en baştan hızlıca göz atarak bi tekrar ettim tüm konuyu sonra da yine bol bol test çözdüm en az 400 soru çözdüm her konudan da. Bütün konular bitince biraz unutmuş gibi hissediyorsun ama bir iki gününü ayırırsın tüm konuları baştan sona kadar okuyarak bol testlerle halledersin tüm tarihi de.

Bendeki kitaplarda şunlar tarih için olanları yazıyorum:
Pegem 2 si bir arada konu+soru bankası birlikte-->Bu kitabı bitirdim
Uzman konu anlatım-->Bu kitabı da bitirdim
Yediiklim konu anlatım-->Bu kitabı da bitirdim hem de bugün :))
Bitmeyenler de şunlar: Bunlar da da inkılap tarihine kadar geldim, yani osmanlı bitti gerisi kaldı en kısa zaman da onlar da bitecek inşallah :))
ihtiyaç konu anlatımlı tarih
fem konu anlatımlı tarih
istikrar soru bankası
yargı tarih soru bankası-->Bu cidden zor :))
molekül seri tarih soru bankası
data tarih konu anlatım
data tarih soru bankası

Ve şunu anladım tarih çok nankör bir ders sürekli tüm konuları tekrar etmek gerekiyor. Araya uzun zaman girdi mi uçmaya başlıyor bilgiler o yzden artık haftada bir günümü tarihe ayırıp tüm konuları tekrar etmeyi düşünüyorum

kızlar bugün baktım sene başından beri 33.000 soru çözmüşüm aslında çok değil çünkü günlük 130 soruya denk geliyor. Artık haftada 2.000 sorunun altına düşmüyorum hiç. hedef sınava kadar 60.000 ve üstü :))

kızlar bugün baktım sene başından beri 33.000 soru çözmüşüm aslında çok değil çünkü günlük 130 soruya denk geliyor. Artık haftada 2.000 sorunun altına düşmüyorum hiç. hedef sınava kadar 60.000 ve üstü :))

Ya ben toplamda ne kadar soru çözdüğümü bilmiyorum daha ya. Bugün ders ders soru bankamın coğrafyası tarihi bitti. yarın vatandaşlığını çözecem 270 soru.
Kitap toplamda 1500 soru sanırım. Bütün kitaplarımı toplayıp nası sayacam bilmiyorum birkaç tanesinide attım. hatta yaprak test olan 3 kitabıda attım.
Ne kadar çözdüğümü nasıl anlıcam:KK14:

Duru konuya göre değişti aslında normalde günde 6-7 sayfa okuyarak ilerledim konu bittikçe de test çözdüm hep.
MEsela osmanlı kültür uygarlık 30-40 sayfaydı benim çalıştığım kitapta onu ilk gün okudum ama inan çok zor geldi hiç bi şey aklımda kalmadı moralim bozulmuştu. O yüzden sevgi meleğine sormıştum bende :KK1: sevgi meleği 5-6 sayfa çalıştım diyince bende öyle yaptım. ŞEy gibi geliyor günde 5-6 sayfa okumayla tarih biter mi :)) Ama bitiyor yani bazen 8e çıktığı da oldu o sayfa sayısının. Osmanlı kültür uygarlık için 5-6 gün ayırdım bende. Ama o arada o konu bitmediği için soru çözemedim bende önceki iki konuyu tekrar ettim aynı zamanda çünkü günde 5-6 sayfa çalışmak yarım saat ya da bir saat sürüyor. Geri kalan vakitte de önceki konuları tekrar ederek onların testlerini çözdüm bende bol bol soru çözdüm :)) Bi de diyelim konunun hepsini okudum bitti ya ondan sonra en baştan hızlıca göz atarak bi tekrar ettim tüm konuyu sonra da yine bol bol test çözdüm en az 400 soru çözdüm her konudan da. Bütün konular bitince biraz unutmuş gibi hissediyorsun ama bir iki gününü ayırırsın tüm konuları baştan sona kadar okuyarak bol testlerle halledersin tüm tarihi de.

Bendeki kitaplarda şunlar tarih için olanları yazıyorum:
Pegem 2 si bir arada konu+soru bankası birlikte-->Bu kitabı bitirdim
Uzman konu anlatım-->Bu kitabı da bitirdim
Yediiklim konu anlatım-->Bu kitabı da bitirdim hem de bugün :))
Bitmeyenler de şunlar: Bunlar da da inkılap tarihine kadar geldim, yani osmanlı bitti gerisi kaldı en kısa zaman da onlar da bitecek inşallah :))
ihtiyaç konu anlatımlı tarih
fem konu anlatımlı tarih
istikrar soru bankası
yargı tarih soru bankası-->Bu cidden zor :))
molekül seri tarih soru bankası
data tarih konu anlatım
data tarih soru bankası

Ve şunu anladım tarih çok nankör bir ders sürekli tüm konuları tekrar etmek gerekiyor. Araya uzun zaman girdi mi uçmaya başlıyor bilgiler o yzden artık haftada bir günümü tarihe ayırıp tüm konuları tekrar etmeyi düşünüyorum

Cnm çok sağol.
Maşallah ne de güzel ilerlemişsin.
Allah ın izniyle bende bi bitirebilsem tarihi :KK31:
Şükürler olsun ki sen, sevgi meleği bikaç arkadaşım daha bu topikteki herkesde çalışma yöntemlerinizle bana çok yardımcı oldunuz.
Hakkınızı helal edin :KK16:

Ya ben toplamda ne kadar soru çözdüğümü bilmiyorum daha ya. Bugün ders ders soru bankamın coğrafyası tarihi bitti. yarın vatandaşlığını çözecem 270 soru.
Kitap toplamda 1500 soru sanırım. Bütün kitaplarımı toplayıp nası sayacam bilmiyorum birkaç tanesinide attım. hatta yaprak test olan 3 kitabıda attım.

Cnm ben kaynakları bitse bile atma taraftarı değilim.
Onları mutlaka sakla en azından sınava kadar.
Zararı olmaz faydası olur..

Sevgi meleği,
ben üniversiteye hazırlanırken bi defter edinmiştim her haftaya bir sayfa ayırıyordum. yazıyordum 1. hafta diye en başına sonra devam etmiştim 2. hafta,3.hafta diye...
Sonra her haftanın başına gün gün yazıyorum örneğin bugün 5 mayıs 2012-pazar diye sonra da hangi dersten kaç soru çözdüm yazıyorum o sayfaya gün gün olarak. sayfanın en altına da haftalık soru sayımı yazardım bu hafta şu kadar soru çözdüm diye ve haftalar bittikçe soru sayılarımı toplaya toplaya her haftanın bir köşesine yazardım bu sene de aynı metodu uyguladım. Şu an 29. haftanın son günündeyim. Ekimin 15inde başlamışım çalışmaya. hatta ilk hafta toplam 290 soru çözmüşüm bir hafta boyunca :KK1: ve de ilk aylarda 700-800 soruyu hiç geçmemişim :)) Şimdi ise 2000 deyim :)) Baktıkça hoşuma gidiyor bende ilerleme var diye :)) SEn de şimdi başlayabilirsin bunu yapmaya 4-5 ay var senin sınavına hedef koyarsın kendine şu kadar soru diye.

Canlar attım sanıyordum atmamışım nasıl rahatladım anlatamam :KK16:
Denemem canım bende gün gün çözdüklerimi yazıyorum ama daha yeni başladım. Şimdi kitaplarımdan sayar hesaplarım. Hazine bulmuş gibi sevindim :KK53:

Sevgicim datanın tarih kitabından 70 ve 71. sayfaları ezberledinmi sen?

Tatlım benimki tek tarih kitabı değil datanın tüm derslerinin olduğu konu anlatım.
Hangi konuyu soruyorsun duraklama mı?

Cnm Anadolu kültür ve medeniyetten hani Anadolu beylikleri ve selçuklu zamanında inşa edilen camiler medreseler külliyeler kervansaraylar varya..
Hangisi hangi şehirde hangi beyliklere ait.. Onları diyorum cnm..
Sorularda geliyo ezberlemek lazım aslında

Matemarik Sıfır, Karekök Yayınları... basit anlatımı varmış, sıfırdan başlamak isteyenler içinmiş. Alanlar çok faydalandıklarını söylüyorlar, ben de almadım, imkanın varsa almayı düşünebilirsin bence.

benm mat sıfır düzeyde değil ama teşekkür ederm bakabilirim :)

X