2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

ben de bugün başvurumu yaptım

yalnız canım bişeye sıkkın. eve yakın bi lisede yaptım başvuruyu. eve gelip internetten bakayım dedim, fotoğrafımı aşırı bulanık çekmişler. hem karanlık hem de gözüm hiç belli olmuyor. eşim de aşlese basvurmus ama onun fotografı çok net. sınavda sorun çıkarırlar dıye endıse edıyorum. evham mı yapıyorum acaba. sadece fotografı degıstırmek ısın baska bir basvuru merkezine gitsem değiştirirler mi bilmiyorum

arkadaşlar sağlıktan ötesi yokmuş inanın az çalıştım az soru çözdüm diye vicdan azabı çekerdim üç gündür ateşim var titreme terleme. buraya yazı yazacak halim yoktu. işte nasip aöf geçsin kapanıcam dersle diyordum daha iki üç gün yoracak sanki bu hastalık beni. biraz mat çalıştım işte yirmi soru falan. aöf sınava gidince dersanedeki hız problemlerini kaçırdım şimdide hiç anlamıyorum.

canım yine aynı yere gidip sorsan sorun olur mu diye yarın git sor için rahat etsin?

memurlar nete konu actım da millet bizimkide bulanık bişey olmaz demiş. aslında ben de sorun etmezdim de eşiminki vesikalık gibi benimki baya karanlık.

Cnm çok çok geçmiş olsun Allah şifanı versin inşallah..
Olsun okadar telaş yapma önemli olan sağlık.
Dert etme dinlenmene bak sen cnm

meraba kızlar . ya hangi sayfada okudum bilmiyorum ama 24 saatte tarih birde coğrafya linki vardı bilen varsa gönderebilirmi lütfen

merhaba canım.. ahanda linkler
Ihtyc_Trh.pdf download for free on file share letitbit.net
IhtycCgrfy.pdf download for free on file share letitbit.net

merhaba hoşgeldin canım..istediğin linkler burda da var ama üye olman gerekiyor foruma..
İhtiyaç Akademi Uzaktan Eğitim- Tüm Dersler- FULL

Ebrulimuharrem 2012 CALIS CALI CALIS - YouTube kızlar mutlaka dınleyın molada arada muzıkte lazım demı

bu şarkıyı biliyorummmm.. radyo programcısı zeki kayahan coşkun'un sık çaldığı bir şarkı..

Son düzenleme:
kızlar merhaba bende kpss ye çalısanlardanımmm ama artık çok zor gelmeye basladıı ve az kaldıı ben hem bye hem a ya giricem hepimize kolay gelsinn

kızlar başvurunuzu nasıl yaptınız kısa bir özet seklinde yazarmısınız formu nrereden alıyoruz dolduruyoruz falan filan gibi
ben evime yakın okulda yapacagım başvuruyu ve en son 2008 de girdim.yeni yu numarası almama gerek varmı acil cevap.
bide dudağımdan ucuk cıktımı 2 saatte bir kremliyorum uyuz oldum cuma yada yarın yapayım diyorum.

ben bugun basvurmak için bulundugum ilçedeki milii egitim müd gidecegım ,okuldan öğrenım belgemi aldım malum hala daha mezun olmadım ben...

3tldi sanırım klavuz ,bankaya 35yatırcam bakalım.. randevu alıyormusuz sanırım ,randevuyu 1-2gun sonrayamı verıyorlar yoksa bu randevu formalite ıcabımı giidnce oğrenecegım

son olarak belirtmekte fayda var dıye dusunuyorum... 9-18 nısan arası basvuru tarıherı sadece lisanslar içindir bilginize... önlisans ve ortaoğretımlerin basvuru tarıhlerı henuz yayınlanmadı cunku..

ya kızlar bişey sorucam.ben 3.sınıfım kpss lisansa giricem öğrenim belgesi mi almam gerekiyo malum mezun değilim daha.bi de nasıl başvuru yapcaz kılavuzu eşim alabilir mi ki başvuru yapacağımız liseden illa kendim mi almam gerekiyo.

bi de ben 3 oturum gircem cumartesi sabah pazar sabah ve pazar öğleden sonra.ne kadar yatırıcam bankaya. ya zaten 3. sınısın girsen de puanın geçerli olaz diyenler de var asabım bozuluyo yani.

bi de ben 3 oturum gircem cumartesi sabah pazar sabah ve pazar öğleden sonra.ne kadar yatırıcam bankaya. ya zaten 3. sınısın girsen de puanın geçerli olaz diyenler de var asabım bozuluyo yani.

mezuniyet tarihini istedi benden başvuru yaparken, önceden istememişti. Nasıl oluyor bilmiyorum. Eskiden benim bildiğim 3. sınıfta giriyordun 2 sene geçerli ya sınav. MEzun olduktan sonra iş başvurusu yapabiliyordun. NE kadar yatıyor bilmiyorum bankaya ama bu sorduğun tüm soruların cevabı ösym nin sitesinde başvuru kılavuzunda var canım.

ya kılavuzu inceledim biraz.mezun olanlardan diploma,mezun olabilecek durumda olanlardan da öğrenim belgesi istniyomuş.bi de ben 2010daki önlisans oratöğretim sınavına ortaöğretim olarak girmiştim.acaba öğrenim bilgilerini değiştirip lisans olarak internetten başvuru yapabilir miyim

Son düzenleme:

canım ben bugun basvurdum... mutlaka kendın gitmen gerekıyor ve oğrenım belgesi almalısın yoksa kpssye basvurunu yapmıyorlar..

öğrenım belgesını al okulundan..sonra bankaya gıt paranı yatır en son kpss basvuru merkezıne git canım..

birde ben mezun olunan kişilerin yalnızca 1den fazla oturum sınavına girebildiklerını biliyorum..yanı mezun olmayan yalızca 1oturum gırebılıyormus dıye bılıyorum ama sen yınede ıyıce sor sorustur ..olmazsa direk sınav basvuru merkezine git ordakilere sor..

hmmm son sorun içinde bişey dıyemıyorum ama en ıyısı bence sınav basvuru nerkezine gitmek..

teşekkür ederim canım.zaten sanırım karar değiştirdim.3.sınıfta kisans düzeyinde girenlerin puanı geçerli değilmiş.yani bir yıl geçerliymiş.lisans sınavı her yıl olduğu için.o iki yıl geçerli olan ortaöğretim önlisans mezunları içinmiş.ben de önlisanstan girmeye karar verdim.seneye okul bitince de lisanstan girerim.ben çeko okuyorum da son sınavlarımdan sonra haziranda yani önlisans diplomamı alcam.en kötü ihtimalle bütlerde verip eylülde alıp sınava girerim.son kararım bu.çok muaallakta kaldım çünkü umarım benim iin daha avantajlı olur böylesi.

doğru canım mezun olmayanın kpss a puanı hesaplanmıyor..

temmuzdaki olan b kategorısı lisans düzeyindekine girebilirsin aslında.. yani tek oturum cmt sabah olan..böylece 2yıl sonra mezun oldıugunda atanma sansın olur.. sanırım sen yeterli yada verımsız calıstıgın için kpssye lisans duzeyındekını ıstemıyorsun.. ama tabıkı oncelık okul derslerınde olsun bir an önce gecmeye bak büte kalmaya filan dusunme..

yada dedıgın gibide yapabılırsın önlisans olarak gir sonra sözleşmeli yerleşki istifa etıgınde kpss a daki yenı işine baslaman kolay olsun..biliyorsunki memur olan bir kişi istifa ettiği zaman 6ay gecmedıkce yenıden memur hakkı kazanamıyor.. usulune uygun istifa etmemısse eger o kişi 1yıl gecnmedıkce yenıden memur olamıyor.. istifa etmek sözleşmeli veya kadroda olanlar için 1ay onceden ilgili bakanlıga haber vermek gerekıyor yanı ayın 14ünde çıkacak sekılde..yoksa cebınızden ödemek zorunda kalırsınız 500-600 kesın gider...

kısaca iyice arastır bılgı edın not et ...

vebde senın gibyim bu sene eger yerleşecegım bi puan alırsam sözleşmeli yazıcam seneye tekrar kpss aya hazırlanıcam en azından içimde ukte kalmasın dıyorum..

bu arada gelir uzmanlıgı hemen oyle olamıyormusuz...önce geliruzmanlıgı yardımcısı olacagız..3yıl devlet memuru olarak calıstıktan sonra sıcılıne bakılıyor ve tekrar ocakta geır uzmanlıgı sınavı var oraya muracat edıyoırsun vsvs zaten gelir uzmanlıgı ve 3tane daha uzmanlık 35 yasa kadar uzatılmıs gerısı yas sınırı 30 son.. bunları arastır ve ona gore calıs canım..

işte bende kpss a eger olmazsa 2014te tekrar düz memurluk için calısıp busefer adam akıllı biyer tutturacagım bakalım benım planım bu sekılde ins hedeflrımden şaşmam..Allah yardımcım olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…