2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

kızlar ben soyu sayımı artırmayaı dusunuyorum nasıl yapaıcam bılmıyorum bır ardkas 1200tane couoymru gunde sızce bu mumkunmu bana cok abartılı geldı
canımıniçi ben ikiyüz bile çözmedim daha günde ortalama yüz. soruyu anlamak en güzeli yanlış yapınca bakıyorum doğrusunu anlıyorum verimli oluyor. bazen konuya geri dönüyorum. bazen bir cümle not bile alıyorum deftere. senin önlisansmıydı konular bitti mi bilmiyorum ama kendini bilirsin ayarlarsın sen ona göre.

kızlar ben soyu sayımı artırmayaı dusunuyorum nasıl yapaıcam bılmıyorum bır ardkas 1200tane couoymru gunde sızce bu mumkunmu bana cok abartılı geldı

Bence abartmış konu çalıştığım zaman ben 200-300 arası soru çözüyorum diğer günler 400 fln gecen hafta toplam 1650 soru çözmüşum bir günde 1200 soru imkansız ya

bi sorum daha var acaba videolu mu ders çalışsam yoksa kitabtan mı çalışsam ki bu arada daha yeni başlicam ders çalışmaya ön bilgimde pek yok

bi sorum daha var acaba videolu mu ders çalışsam yoksa kitabtan mı çalışsam ki bu arada daha yeni başlicam ders çalışmaya ön bilgimde pek yok

ikisine de çalış

Soru sayısını arttırmak güzel ama 1200 soru aşırı abartı ki ben bunu söyleyen kişinin 1200 soru çözdüğüne de inanmıyorum açıkçası imkansız değil ama bi kere yapar onda da pişman olur zaten her soruyu yarım dakikadan çözsen 10 saati bulur 1200 soru bir insan 10 saat çalışamaz her gün mümkün değil gerek de yok zaten o kadar abartmaya.
ya da verimsiz olur yani. Bu adam hiç mi konu çalışmıyo hadi konular bitti diyelim, deneme çözersin günde 10 deneme demek yaa 1200 soru ben bir kişinin her gün 10 tane deneme çözebileceğine inanmıyorum çok saçma yani.Ayrıca zor sorularda bir soruya bir dakikadan fazla ayırman gerekir yani. Zaten o 1200 sorunun hepsi kolaysa yaptığı şey zaman kaybından başka bi şey olmaz bence. Adam akıllı zor soru çöz günde 100 soru çöz bence daha mantıklı yani. Çünkü kpssnin 120 sorusu da kolay değil ki. Hem konular bitmiş olsa bile tekrarlar bitmiyor günde 2 saat de tekrara ayırsa bu adam 12 saat mi çalışıyor yani imkansız kesinlikle.. Bazıları çıkıp kendini bir şey sanıp sallıyorlar böyle milleti paniğe sürükleyip kendince eğleniyor bence. Günde 1000 soru bile abartı 500-600 neyse de üzerine çıkmanın bi mantığı yok zaten o kadar çözsen günde 500-600 kadar piyasadaki tüm kitaplar bir kaç aya kalmadan biter. günde 1200 soru demek ayda 36000 soru demek ben eylülden beri 22000 soru anca çözdüm o zaman demek ki ben boşa çalışmışım benim 6-7 aylık çalışmamı adam bir ayda yapıyor hatta geçiyor demektir bu mantıkla bakınca. Ayrıca günde 1200 soru çözünce piyasa da kitap kalmaz ki

yok canım konularım bıtmedı hala devame dıyorum çalısmalara

günaydın arkadaşlar dün gece uyumadan birbuçuk saat kadar coğrafyadan soru çözdüm madenler konusuydu. az kaldı coğrafyam biliyor

matematikten iyi oluyor video izlemek videoyu izliyorum sorularını çözüyorum. sonra kitaplarımdan konulardaki çözümlü sorulara bakıyorum sonrada teste geçiyorum.

Cnm bu zamanla oturan bişi
Ama bence önce kitaptan çalış pekiştirmek içinde video ya geç sonra bol soru..
Allah zihin açıklığı versin

selamlar herkese,
vatandaşlığa nasıl çalışıyorsunuz ?
ben ilk üniteyi az önce bitirdim. bölüm sonundaki sorulardan da 5-6 net anca çıkarabildim .
hepsini unutmuşum bile o kadar şeyi nasıl aklımda tutacağım bilmiyorum
sevgi_ melegi özellikle de senin önerilerini bekliyorum . sen bitirmiştin dimi vatandaşlığı ?
başka bitiren var mı ?
çok moralim bozuldu bu ders yüzünden

Ben anayasada bir üniteyi 3-4 kitaptan okuyorum o zaman daha iyi akılda kalıyor hem de ek bilgiler olabiliyor. Benim bildiğim üzere sevgi meleği günde 5 sayfa çalışarak bitirdi tüm dersleri. Oturup bi günde tüm üniteyi bitirmiyor. Bende o şekilde gidiyorum şimdi tarihte inanılmaz iyi oluyor günde bir saat çalışıyorum 5 sayfayı tekrar ediyorum sürekli de çok iyi oluyor. Tüm ünite uzun olduğu için pek akılda kalmıyor çünkü.

anladım :44: bide öyle deneyeyim o zaman:26:
sil baştan alıyorum konuyu.
teşekkür ederim, iyi çalışmalar

Cnm test nasıul çözüyorsun ozaman
Çünkü şeyden dolayı soruyorum
Hani konu bitmeden testlerde başarılı olamıyo insan :26:
Tanınmadık terimler çıkıyo
Onu nasıl yapıcaz
Çok verimli bi yöntem aslıdna ya
İnşallah bende sözellere geçince öle çalışırım

tarihten denelerim hep 27-28 ay sinir oluyorum kızlar o kadar çalıştı soru çözdüm ((

son konularda soru yokta osmlıda tıkanıyorum off off

Elkocum gördüm seni
Gelde çalışmalarını anlat

dün 150 soru anca çözdüm oğluş huysuzdu burnu akioo

ama bugün 300 e tamamlıcam osmanlıyı çalışıyorum bi yandan da coğ.video dinliyorum...

durucum ekol hocada kpss konu anlatım videoları var coğrafya hocası çok matrak anlatio tavsiye ederim :)

Canım ben günde yarım konudan fazla çalışmadım hiç. Tüm üniteyi birden çalışınca akılda hiçbirşey kalmıyor.
Bugün 5 sayfa çalıştıysam yarın o 5i tekrarlayıp diğer 5 i çalışıyorum öyle öyle gidiyor...
Ben bu konuyu ilk açtığımdan beridir söylüyorum, çok çalışmayı biran önce bitirmeyi hedeflemeyin. Verim alabilin ki o masaya oturduğunuz, çalıştığınız zaman boşa gitmiş olmasın.
Videolardan da yararlandım. İlk 3 ünite. çok yararı oldu. Diğerlerinden izleyemedim aöf derslerim olduğu için. Tekrarımı yaptım geçen hafta hiçbirşey unutmamışım.
İşin özü az ve öz çalışmak...

Kızlar ben bugünde ders çalışamayacağım, yarında.
Geçen haftadan beri ders mers yok çok üzülüyorum
Haftaya dolu dolu devam etmeliyim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…