2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

vatandaşlığa yeni başladım. hayatımda bu kadar sıkıcı bir ders görmedim ya.. içim sıkıldı offfff diyorum :KK31:

Maşallah oğlunuz var ona rağmen bu kadar çalıştınız öylemi. Tarihten full yaparsınız kesin ben inanıyorum. Yani hepınız yapalım tabi ama çalışan kazanır bu sınavda.

saol cnm..hem oğlum var hem de 31 yaşındayım...

evet oğluşa rağmen çözüyorum..uykudan fedakarlık yapıyorum..

ev , odası her yer oyuncak dolu boyama kitapları falan...oyalanıyor..babasıda ilgileniyor :KK70:

tabi benlede vakit geçiriyor..

günde 200-250-300 arası soru çözerek yaptım bu kadar.. ama daha da çözücem..

tarihten full çıkarmak istiyorum hayırlısı inş..

mat.hariç her dersten 10bin soru çözerek girmek istiyorum sınava hayırlısı artık...inş.yetişir..

Feodalıte yıkılınca avrupada bılımsel teknık gelısmeler oldu ve Osmanlı bunu takıp edemedı acaba bundan mı?
SAnırım öyle feodalite yıkıldığı için din adamları bilim adamları hepsi avrupaya kaçtı ve rönesans bilim teknikte gelişme meydana geldi osmanlı takip edemedi.

Korkmaya başliyim mi tarih için:44:
Duru korkman için söylemedim korkulacak bir şey yok sadece senin için değil herkes için aynı durum zor da sorsalar kolay da sorsalar herkese aynı sadece tedbir almakta çok çalışmakta fayda var.

Canım maşallah sana ya..
Çok özendim şimdi sanaa :KK6:
Ben şimdi mat. çalışıyorum bilemediğim soruları biriktirip konum bitince buraya yazsam bana yardımcı olur musun..
Bide ben yediiklimin matematiğini çok severek çözüyorum
Pegemde güzel..
Bide vatandaşlığı sevmenin sırlarını anlatsana nasıl oldu bu :44:
Matematikte tabi yardımcı olurum ama sorularını buraya yazma
çünkü bizim soru çözdüğümüz topic var http://www.kadinlarkulubu.com/kpss-sorular-cozumleri-f1191/ burda herkes yardımcı olur sana ara ara bende girip yapılamayan sorulara cevap yazıyorum.
Anayasa konusuna gelince de insan bir şeyi başarınca seviyor. Anayasayı sevmek için önce konuyu güzelce çalış sonra bol test çöz. Ben sözel derslerde şey yapıyorum mesela bir soruda bilgi eksikliğinden takılırsam hemen konu anlatımını açıp bi daha okuyorum ondan sonra çözüyorum soruyu. Tabi bu ilk başlarda öğrenirken oluyor. Sonra konu oturuyor zamanla kitaba gerek kalmıyor. Tüm bilgiler beyninde oluyor. Zaten bir derste başarılı olunca insanın hoşuna gidiyor ve o dersi seviyor yani :)

cnm eğer son konumuda bitirrisem tarihten...

irem: 2250
data:1620
arge:1850
molekül:1850
karacan:1500

toplam :9070 soru çözmüş olucam... bunda deneme sınavları da var onları son konum bittikten sonra çözücem cnm.. yani 2 haftaya tarih tamamdır...

ama taramadığım sonraya sakladığım tarihle ilgili ;

yargı
yeniçağ
ihtiyaç
sınav var bunlarda da 1000er soru var ortalama...en sona saklıyorum tüm konular dersler bitince çözücem...

işte otalama yeni aldıklarımla 45000 e yakın sorum var inş..yetişir...
vatandaşlıktan fazla soru bankam yok alıcam artık en son...
bir de kıslar size de oluyor mu türkçenin paragraf sorularında çok sıkılıyorum 30 soruyu 1 saatt de çözemedim...
oğlanda rahat bırakmıyor.. :KK43:((
Ben de elimdeki tüm kitapları bitirmeye çalışacağım bakalım ama hızlı ilerlemek için sadece konu oturana kadar çalışıyorum. Mesela bazen 3 bazen 6 kitaptan bitiriyorum bir konuyu, durumuma göre. Sonra ilerleyip tekrar yaparken de çalışmadığım kitaplara dönüyorum. Konu anlatımlı ise konusunu okuyorum test çözüyorum. Soru bankası ise pegemin tarih notlarından tekrar yapıp testleri çözüyorum. Bakalım bende plan yaptım işte mart başladı bugün mart sonuna kadar tarihi bitircem. Aralara matematik türkçe de ekliyorum. Hatta tarih konuları biterse kitaplar bitmese bile coğrafyaya ya da anayasaya başlayacağım bende bakalım.

elkocum aynen canım paragraf sorularımda çok sıkılıyorum anlamıyorum uzun sürüyor iki test birbuçuk saat hele çocuk birşeyler sorar durursa yandım. ne vardı ki bekarken çocuk yokken çalışsaydım şu sınava neyime güvenmişim sanki. yedi yanlışım varsa altısı paragraf oluyor denemede. dikkat dağınıklığı var galiba bende.be

Bende de oluyor sanırım bu durumu çok soru çözerek atlatabiliriz. MEsela geçen ben baktım paragraftan o kadar çok soru var ki. Ne zaman çözcem bilmiyorum beni bekliyor. Hatta bugün bnde onu düşünüyordum. Şeye karar verdim. İnternette 5 yaprak diye bi şeye denk gelmiştim öğrencinin birisi anlatmış rehber hocasından öğrenmiş o da. Sınava az zaman kalınca bir kitabı bitirmek için her gün 5 yaprak yapıyorsun bu da 10 sayfa ediyor. 300 sayfalık kitap bir ayda bitiyor :) Bende türkçeyi öyle yapmayı düşünüyorum yoksa kaçıyorum hep soru çözerken fenalık geliyor. Bende her gün 5 yaprak çözsem, sınava kadar 4 türkçe kitabı biter.
Yok canım bilgisayar muhendısıyım ama 2 yıllıktan dıkey gecısle gectım o nedenle mat cok ıyı değil. Her sınavda mutlaka 2,3 tane ıslem hatası yapıyorum.
ozka82 ben senin rakibinim ona göre çalış haa :KK1: :KK1: Meslektaşmışız matematiği ona göre çalış :KK53: Hiç acımam seni geçerim valla :KK1::KK1:
onamak:

bir işi doğru ve uygun bulmak, tasvip etmek

arkadaşlar sözcük anlamı da çok önemli arada buraya yazsak göz aşinalığı olur iyi olur
Bir tane de ben vereyim örnek :
kanıksamak : bir şeyi benimsemek,kabullenmek,alışmak.
Böyle bir soru çıktığında ilkin yapamamıştım anlamını bilmiyordum sonra bi baktım kitaplarda varmış :KK1:

ozka82 ben senin rakibinim ona göre çalış haa :KK1: :KK1: Meslektaşmışız matematiği ona göre çalış :KK53: Hiç acımam seni geçerim valla :KK1::KK1:

Canın saolsun geç canım:) Zaten sımdıden gecmıssın. Sen özelde çalışmışmıydın hiç. Ben 1 aydır evdeyım yenı ayrıldım işten. Bakalım ne kadar yapabılıcem 4 ayda sımdılık 75-80 net arası yapabılıyorum.( tarıhde duraklam gerılemedeyım daha) . 2010 sınavına gırmısmıydın sen. Puanlar 81e kadar düştü hatta ben tercıh etseydım 2 yere yerlesebılıyodum ama evlı oldugum için Istanbul tercıh edıcem.

Canın saolsun geç canım:) Zaten sımdıden gecmıssın. Sen özelde çalışmışmıydın hiç. Ben 1 aydır evdeyım yenı ayrıldım işten. Bakalım ne kadar yapabılıcem 4 ayda sımdılık 75-80 net arası yapabılıyorum.( tarıhde duraklam gerılemedeyım daha) . 2010 sınavına gırmısmıydın sen. Puanlar 81e kadar düştü hatta ben tercıh etseydım 2 yere yerlesebılıyodum ama evlı oldugum için Istanbul tercıh edıcem.

Ben 2010 da öylesine girdim son iki hafta çalıştım 78 aldım ama hiç bi yere yerleşemedim. ÖZelde denedim şansımı hep olmadı. Ankaradayım ben üniversiteyi de burada okudum. Burda özel için torpil şart onu anladım bir sürü yere başvurdum hiç biyerden çağırmadılar beni. Bir de tecrübe istiyorlar bende olmadığı için olmadı şansımı kpssde denemeye karar verdim. Daha önce öğrenciyken bi kaç ay çalıştım özellerde biliyorum nasıl olduğunu da zor cidden sabah gidiyordum akşam yediye kadar çalışıyordum.Hatta eve iş bile getiriyordum proje yetişmiyordu bazen. Akşam sekizde pestilim çıkmış bir şekilde evde oluyordum. Kpss hem rahat hemde garanti. Benim özelde çalışan arkadaşlarımdan biliyorum bi kaçının şirketi iflas etti işsiz kaldılar garantisi yok yani. Bakalım bu sene evdeyim bilerek iş başvurusu yapmıyorum bende sınava hazırlanıyorum benim de 80-85 netim çıkıyor şimdilik bende duraklama gerilemeyi yeni bitirdim. Ciddi anlamda çalışmaya ocakta başladım aslında. Bakalım inşallah hepimiz istediğimiz yerelere gireriz bu grupta herkes çok çalışıyor. Allah hepimizin emeklerinin karşılığını verir inşallah.

Ben 2010 da öylesine girdim son iki hafta çalıştım 78 aldım ama hiç bi yere yerleşemedim. ÖZelde denedim şansımı hep olmadı. Ankaradayım ben üniversiteyi de burada okudum. Burda özel için torpil şart onu anladım bir sürü yere başvurdum hiç biyerden çağırmadılar beni. Bir de tecrübe istiyorlar bende olmadığı için olmadı şansımı kpssde denemeye karar verdim. Daha önce öğrenciyken bi kaç ay çalıştım özellerde biliyorum nasıl olduğunu da zor cidden sabah gidiyordum akşam yediye kadar çalışıyordum.Hatta eve iş bile getiriyordum proje yetişmiyordu bazen. Akşam sekizde pestilim çıkmış bir şekilde evde oluyordum. Kpss hem rahat hemde garanti. Benim özelde çalışan arkadaşlarımdan biliyorum bi kaçının şirketi iflas etti işsiz kaldılar garantisi yok yani. Bakalım bu sene evdeyim bilerek iş başvurusu yapmıyorum bende sınava hazırlanıyorum benim de 80-85 netim çıkıyor şimdilik bende duraklama gerilemeyi yeni bitirdim. Ciddi anlamda çalışmaya ocakta başladım aslında. Bakalım inşallah hepimiz istediğimiz yerelere gireriz bu grupta herkes çok çalışıyor. Allah hepimizin emeklerinin karşılığını verir inşallah.

Merhaba Canım

Sınava hazırlana cok fazla kişi var o yüzden bu sene son atamalarda yerlesmeyı o kadar cok ıstıyorumkı. Yenı mezun olduguna göre benden baya bi küçüksün ama benım son şansım bu. Keske mezun oldugumda gırseymısım sınava o zaman cok daha basıttı yerlesmek cunku bızım bölumden sınava gıren cok az kişi vardı. Ankara ıstanbula cok uzak degıl bır de Ankaranın puanları dusuyo o yuzden ben de yazıcam bakalım olurmu. Matematıge gelınce dedıgım gibi senın kadar yapamıyorum sen 2010da 78 aldıgına göre mat'ı cok ıyı yapmıssın. Pes etmıycem tabiki bakalım bu sene daha fazla yapabılırım. Sözele cok yuklenıcem bu sene çünkü matematıgı her muhendıslık mezunu yapıyor. Türkçe zor olacakmıs bu sene dıyolar aslında benım ıyıdır ama bızım dersane masus zor soruyo 5 yanlısım cıktı en son. 2010da 2 yanlıs yapmıstım. Bakalım ne olacak sonumuz

Çokk calısmalıyım cokkkk:)

vatandaşlığa yeni başladım. hayatımda bu kadar sıkıcı bir ders görmedim ya.. içim sıkıldı offfff diyorum :KK31:

Canım ben de sana katılıyorum ama sıkıcı mıkıcı yapıcaz baska caresı yok arkadasların da dedıgı gibi. Sen de benım gıbı aklında tutamıyorsan sınava kadar calıs derım. Ben özellıkle sınava yakın calıstıgım kısımları unutmam ama 1 ay önceden bıle bıraksam konu calısmayı vatandaslıktan unuturum kesın. Bir de söyle düşün mamematık türkceyı herkes yapıyo genelde bız dıgerlerını ıyı yapmalıyızkı öne gecelım

Matematikte tabi yardımcı olurum ama sorularını buraya yazma
çünkü bizim soru çözdüğümüz topic var http://www.kadinlarkulubu.com/kpss-sorular-cozumleri-f1191/ burda herkes yardımcı olur sana ara ara bende girip yapılamayan sorulara cevap yazıyorum.
Anayasa konusuna gelince de insan bir şeyi başarınca seviyor. Anayasayı sevmek için önce konuyu güzelce çalış sonra bol test çöz. Ben sözel derslerde şey yapıyorum mesela bir soruda bilgi eksikliğinden takılırsam hemen konu anlatımını açıp bi daha okuyorum ondan sonra çözüyorum soruyu. Tabi bu ilk başlarda öğrenirken oluyor. Sonra konu oturuyor zamanla kitaba gerek kalmıyor. Tüm bilgiler beyninde oluyor. Zaten bir derste başarılı olunca insanın hoşuna gidiyor ve o dersi seviyor yani :)

Bunları bilmem iyi oldu teşekkürler cnm
Senden yeni bi yöntem öğrendim
Çok hoşuma gitti.

beni de aranıza alın kızlar bu gün itibariyle kpssye çalışmaya başladm..çok programlı biri olmadığımdan sizi takip edicem..hedefim 95 herkese kolay gelsnnn:KK66:

beni de aranıza alın kızlar bu gün itibariyle kpssye çalışmaya başladm..çok programlı biri olmadığımdan sizi takip edicem..hedefim 95 herkese kolay gelsnnn:KK66:

hoşgeldin aramıza angelanil :nazar:

Kızlar bugün bende bi tuhaflık var cidden paylaşmak istedim. Tarih çalışmam lazım da hiç içimden gelmedi. Dedim ki coğrafya çalışayım bari değişiklik olur. İlk konuya çalıştım 60 soru çözdüm sonra yine bunaldım dedim türkçe test çözeyim bi tane 20 soruluk test çözdüm sonra ondan da sıkıldım dedim matematik çözeyin 20 soruluk bi test çözdüm ondan da sıkıldım
dedim tarih çözeyim biraz bi tane 20 soruluk test de ondan çözdüm. Sonra birden canım anayasa bakmak istedi :KK1: Ama daha bakmadım 120 soru çözmüş oldum aslında şimdilik ama tarihten konu çalışmam lazım bugün niye böyleyim hiç anlamadım. SAnırım konu çalışmaktan sıkıldım test çözmek daha güzel geliyor ondan olabilir. Ama konuları çalışmazsam da konular hiç bitmez ki kızdım kendime :KK20:Tarihi seviyorum da yaa ben niye kaçıyorum anlamadım neyse olmaz böyle gideyim avrupa tarihi var pegemde de ikiye ayırmış onu yakın çağ avrupası yeni çağ avrupası diye 10 sayfa bir şey var gidip onu çalışayım testlerini çözeyim daha duraklama gerileme soruları da duruyo bi sürü gerçi konuyu anladım ama daha çözmem lazım. Yatana kadar tarih çalışsam iyi olacak. Sizin nasıl gidiyor çalışmalar??

hoşgeldin aramıza angelanil :nazar:

Kızlar bugün bende bi tuhaflık var cidden paylaşmak istedim. Tarih çalışmam lazım da hiç içimden gelmedi. Dedim ki coğrafya çalışayım bari değişiklik olur. İlk konuya çalıştım 60 soru çözdüm sonra yine bunaldım dedim türkçe test çözeyim bi tane 20 soruluk test çözdüm sonra ondan da sıkıldım dedim matematik çözeyin 20 soruluk bi test çözdüm ondan da sıkıldım
dedim tarih çözeyim biraz bi tane 20 soruluk test de ondan çözdüm. Sonra birden canım anayasa bakmak istedi :KK1: Ama daha bakmadım 120 soru çözmüş oldum aslında şimdilik ama tarihten konu çalışmam lazım bugün niye böyleyim hiç anlamadım. SAnırım konu çalışmaktan sıkıldım test çözmek daha güzel geliyor ondan olabilir. Ama konuları çalışmazsam da konular hiç bitmez ki kızdım kendime :KK20:Tarihi seviyorum da yaa ben niye kaçıyorum anlamadım neyse olmaz böyle gideyim avrupa tarihi var pegemde de ikiye ayırmış onu yakın çağ avrupası yeni çağ avrupası diye 10 sayfa bir şey var gidip onu çalışayım testlerini çözeyim daha duraklama gerileme soruları da duruyo bi sürü gerçi konuyu anladım ama daha çözmem lazım. Yatana kadar tarih çalışsam iyi olacak. Sizin nasıl gidiyor çalışmalar??

aynen cnm test çözmek daha güsel konu çalışması hem zor ilerlio hem de ortada bişey yok :KK70:
ama testde çözdüğün soru sayısı mutluluk verio..

ben de son konuma geçtim tarihten :nazar: çok şükür konuyu bitirdim testlerine başladım 50 soru çözdüm ama yetmes..
pazara kadar 675 e tamamlamam lazım soruları :KK37:

sonrada coğrafyaya bi dalıcam o dalış :KK51::KK53::KK24:

vatandaşlığı sona bırakıyorum ezber çok die :KK4:

tarihten zaten tekrarlarla oturur..

pegemin tarih notlarını aldığım çok ii oldu tekrarımı hep ondan yapıcam..

vatandaşlık için soru bankası almam lazım..

çözümlü yada çözümsüz sizde neler var kızlar??

vatandaşlığı sona bırakıyorum ezber çok die :KK4:

tarihten zaten tekrarlarla oturur..

pegemin tarih notlarını aldığım çok ii oldu tekrarımı hep ondan yapıcam..

vatandaşlık için soru bankası almam lazım..

çözümlü yada çözümsüz sizde neler var kızlar??

Bende data var güzel bence eski basımı ama yenilerini de incelemiştim gayet güzel data tavsiye ederim
yediiklim
yargı
molekül seri
istikrar var tamamı çözümlü o da güzel
tüm dersleri içerek soru bankalarım var bir de işte onlar da beyaz kalem istikrar da öyle yargının tüm dersleri olan var 2011 bendeki ama soruları acayip güzel onun
2012 de yazarlar değişmiş olabilir bilmiyorum ama yargı iyidir. Yaprak testler var onları da çözüyorum ben yediiklimin.
Aslında bende çok soru bankası yok şöyle bakınca konu anlatımlı çok kitabım var benim tarihte onları da okuyorum hepsini çabuk bitiyor.

Şimdi aklıma geldi ekleyim hemen Vatandaşlıkta teoremin konu anlatımı güzel geldi bana almadım ama geçen incelemiştim. Anayasaya ben yedi iklimden çalışmıştım onu tek geçerim her şey var sınavlarda sorulan tüm şeyleri içeriyor gibi geldi ben ordan çalışmıştım.

Son düzenleme:
kızlar benm de daha 1. günüm kpss maratonunda..gecen yıldan biraz çalışmıslığım kendime göre çıkardığım özetlerm var onlardn devam edicem..bu gün anayasa da ilk konuyu bitirdm hukuk temel kavramlar fln soru da çözdm o konu okdir artk benm için..coğrafya çok zevkli gelio ama tarih bunaltıo..önceden çok önyargılydm sözel konusunda ama artk aştm diorm onu..sayısalcı olduğumdan mat fln sorun deil benm için..yediiklmden çalışıorm ben 2011 kpssye göre haızırlanmıs güzel bi kitap bence..ama sanırm bitince 2012 için daha beni zorlayacak kaynak almam gerekicek..daha yeni başladm çalışmaya çünkü gecen yıl 2 ay kala başlayıp tüm konuları bitirmiştm tekrar etmekten çok sıkılmıstm sınava da girmemiştm zaten:KK9:
disiplinli olursak başarırız kızlarr:KK51:

angelanil hoşgeldin canım.

kızlar bugün sabahtan öğlene kadar coğrafya ve mat baktım. öğleden sonra misafirlik... çocuk olunca mecbur arkadaşlarına götürmek gerekiyor. akşamüstü yine matematikten soru çözdüm akşamda deneme sınavına gittim. tabi konuların yarısını hiç bilmediğim için verimli geçmiyor sınavlar. elimden geleni yapmaya çalıştım. yarın sabah aynı tempo çalışmaya devam.

Son düzenleme:
selam kızlar :KK3:
bugün hiçç ders çalışmadım ben :18:
diş dolgusu yaptırdım bugün 3 tane.. baş ağrısı falan yaptı gün boyu kafamı kaldırmadım..
yarın hocaların verdiği testter var onları çözücem..

her gün aynı tempoda çalışamayabilirz ama hız kesmek yok kızlar devam devammmmm:KK52:
türkçe testi çözücem bende uyumadan her akşam 2-3 test çözsem tryi sınava kdr hallederm diorm kendmce:KK14:

her gün aynı tempoda çalışamayabilirz ama hız kesmek yok kızlar devam devammmmm:KK52:
türkçe testi çözücem bende uyumadan her akşam 2-3 test çözsem tryi sınava kdr hallederm diorm kendmce:KK14:

yakaladım seni kaçak çeyiz canavarı diyicem ama diyemiyorum burayı ben sana söledim çünkü iyikide burdasın canım :KK1::KK1::KK1:

selam kızlar taaa aralık ayında buraya yazmıştım ama aranıza katılamamıştım kendi planımı yapıyorum çalışıyorum die temponuzda uyamam demiştim ama çoğu yazınızı okudum bende akşamları son 1 aydır erkek arkadaşımla tarih ve coğrafya videosu izliyorum benim full onlar ama erkek arkadaşım sayısalcı o sıkılmasın die beraber izliyoruz uzağız ama video izleyip telde msn de soru çözümü yapıyoruz sınava tabiyiz anlıcağnız

benim tek eksik mat ne olcak bilmiyorum herşeyi full yapsam mattan az yapsamda olmuyor hiç yapmasamda olmuyor işte bende pratik yapmaya karar verdim ama cesaret edemiyorum herşeye sıfırdan başlamaya en yakın zamanda mat çalışcam tek eksiğim, başarırsam herşey iyi güzel olcak

sizinde başaracağınıza inanıyorum burda emek harcıyorsunuz belliki çalıştıklarınızı söleyip birinizi motive ediyorsunuz inşallah hakkımızda en hayırlısı olur hepimiz emek sarfedenler yerleşiriz

X