2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

walla ben sıfırdan başladım zirveye ulaştım desem yeridir. öyle her gördüğüm yayını almadım. ihtiyaçı bikere tek geçerim. konu çalışırken ihtiyaçtan yararlandım. soru çözerken uzman kariyer. artık konuyu iyice kavrayıp zor soruları çözmek için de yargıdan yararlandım. tarihe gelince ben meslek lisesi çıkışlı olduğum için tarihim çok zayıftı. en temek şeyleri bile bilmiyordum. gittiğim dersanenin tarih hocası alanında rakipsizdi. kısa sürede tarihi sevdirdi bana ve eğer şimdi buralara geldiysem onun sayesindedir. kitaptan çalışmadım ben tarihi onun notlarından çalıştım.

benimde tarihim 0 aklımdada kalmıyor çalıştığım sorulrn çoğunu yanlış yapıyorumm:KK14:inş. ileride netlerim artar

benimde tarihim 0 aklımdada kalmıyor çalıştığım sorulrn çoğunu yanlış yapıyorumm:KK14:inş. ileride netlerim artar

bende ilk başladığımda öyleydim. doğru sayım yanlış sayımdan az olurdu sinir olurdum :KK1: tarihten gözün korkmasın unutman normal başlarda. tekrar çok önemli. sınava kadar hep tekrar etmen gerek. tarih çok nankördür matematik gibi değil..

bende ilk başladığımda öyleydim. doğru sayım yanlış sayımdan az olurdu sinir olurdum :KK1: tarihten gözün korkmasın unutman normal başlarda. tekrar çok önemli. sınava kadar hep tekrar etmen gerek. tarih çok nankördür matematik gibi değil..

tekrar edicem hep konularım ilerlesin biraz 15günde bir haftada bir tekrar yapıcm matta iyiyim ama bu tarih bende ne moral bırakıyor ne bişi ilerledikçe konular oturur ozaman saol yaa rahatlattın beni cnm akşam bunalıma girmiştim valla bide 30 soru çıktığını düşündükçe fena oldum:KK31:

öğretmen değilim ben cnm gy ve gk den giricem ben ama tarihle kafayı yerim artık hiçççç bişey kalmıyor aklımda deli olcam:KK47:sen ne öğretmenisin cnm
anladım canım.ben ilk. mat öğretmeniyim tarih mahvediyor beni..bu haftasonu kursa başlicam umarım faydası olur=(

tekrar edicem hep konularım ilerlesin biraz 15günde bir haftada bir tekrar yapıcm matta iyiyim ama bu tarih bende ne moral bırakıyor ne bişi ilerledikçe konular oturur ozaman saol yaa rahatlattın beni cnm akşam bunalıma girmiştim valla bide 30 soru çıktığını düşündükçe fena oldum:KK31:

tarıhte osmalı tarıhı gozunu korkutsun sonrasında akıyor konu emın ol zevklı hale gelıyor bende ılk kıtabı bıtırdım denemelrde suan 20net cıkıyor ama suna ıcın yerlı degıl hedefım sınava kadar 28 cıakrmak yada fullemek *

tarıhte osmalı tarıhı gozunu korkutsun sonrasında akıyor konu emın ol zevklı hale gelıyor bende ılk kıtabı bıtırdım denemelrde suan 20net cıkıyor ama suna ıcın yerlı degıl hedefım sınava kadar 28 cıakrmak yada fullemek *

inş..çok soru çözünce anlaşılıyor aslında...

ben de dün tarihten 20yy siyasi tarih ve 1.dünya savaşından 200 soru çözdüm..
aynı konudan bugün bi 200 tane daha çözmem lazım bu konular biras karışık oturtmak için bol soru lazım..

yargının deneme sini aldım tarihten 50 deneme var içinde tavsiye ederim kıslar gerçekten sorular çok kaliteli..
konularım bitsin geçicem denemelere... aynı kitabın birde coğrafya denemesi var 50 deneme onuda aldım..

vatandaşlık ve türkçeside var onlarıda alıcam önümüzdeki ay...

aynı konudan bugün bi 200 tane daha çözmem lazım bu konular biras karışık oturtmak için bol soru lazım..

yargının deneme sini aldım tarihten 50 deneme var içinde tavsiye ederim kıslar gerçekten sorular çok kaliteli..
konularım bitsin geçicem denemelere... aynı kitabın birde coğrafya denemesi var 50 deneme onuda aldım..

aa bende bakyım deneler canım ayrı demı tarıh ıcın ayrı cografya ıcın ayrı en azından bıten derslerım ııcn deneme cozmem daha guzel benım ıcınde

aa bende bakyım deneler canım ayrı demı tarıh ıcın ayrı cografya ıcın ayrı en azından bıten derslerım ııcn deneme cozmem daha guzel benım ıcınde

evet cnm ayrı ayrı.. 11tl ye aldım hepsiburdadan... kitaplar uzun dikdörtgen şeklinde...
sorular çok kaliteli.. tarihten 50 tane deneme var içinde... 50 x 30 :1500 soru..

coğrafyada ayrı kitap 50 x 18 : 900 soru var çok kaliteli tavsiye ederim cnm..
Yargı Kpss Genel Kültür Tarih 50 Deneme 2012 - Kitap - Hepsiburada.com

evet cnm ayrı ayrı.. 11tl ye aldım hepsiburdadan... kitaplar uzun dikdörtgen şeklinde...
sorular çok kaliteli.. tarihten 50 tane deneme var içinde... 50 x 30 :1500 soru..

coğrafyada ayrı kitap 50 x 18 : 900 soru var çok kaliteli tavsiye ederim cnm..
Yargı Kpss Genel Kültür Tarih 50 Deneme 2012 - Kitap - Hepsiburada.com

ayy dun kesek verseydım kıtap aldım bende ıhtıyacın 24 saat kıtapları ve kartlarını neyse bır dahakıne yada carsıdan alırım bıtınce soru banklarım

günaydın kızlarr ya tarihten benim aklımda hiç birşey kalmıyor dün tüm gün ilk konuya çalıştım ama şuan hiç birşey hatırlamıyorum:KK50::KK14:nasıl öğrencem offf:KK43:

Yavrularım bir günde bir ünite bitirmeyin...
Bende tarih bilgisi 0'dı.
Hiç birşey bilmiyordum. En son lise 1 de aldım.
Ben 1 ayda hallettim tarihi...
Püf noktası günde 5-6 sayfadan fazla çalışmamak.
Ertesi gün diğer 5 sayfaya çalışmadan önce gelinen yere kadar tekrar etmek.
Böyle böyle her gün hem tekrar hem konu pekişmiş oluyor.
Hem önceki çalışılan sayfaların unutulmasını engelliyorsun, hem de çalışılacak olan sayfalarla bağlantısı kopuk olmuyor.
En korktuğum ders vatandaşlıktı ama ne yalan söyliyim şimdi çok sevdim.
Ön yargıları yıkmak gerekiyor altın kural bu...

alarafalara nolursun yine açıkla canım beynime iyice yer etsin mantığı. şimdi bu soruda a<b olduğu için a - olarak b + olarak mı çıkacak değerden dışarı. önce mutlak değerin içinde birşeyler yapılıyor sonra dışarı çıkarken tekrar değişiyor sanki.

a<b<0<c

olduğuna göre

/a-b/+/b-c/-/c-a/ ifadesi neye eşittir?

doğru cevap 0 mış.

Anlatacaktım ama arkadaşlar anlatmış.
Bu sorularda büyük sayıdan mı küçük, küçük sayıdan mı büyük çıkıyor diye dikkat etmelisin.
a, b 0 dan küçükmüş c büyükmüş.
Bir de mutlak değer dışarıya negatif çıkamaz.
Sayı vererek çözersen daha kolay olur.:KK34:

sen söyledikten sonra tarihini almıştım gerçekten çok memnun kaldım çok iyi
çalışırken akılda kalıyor saol sevgi meleğim sen olmasan o kitaptan hiç haberim olmayacaktı

Rica ederim ben yararını gördüklerimi paylaşıyorum, sizin ilgilenmeniz çaba sarfetmeniz beni de motive ediyor inan...

Bende var yargının deneme seti, çok memnunum.

Hem önceki çalışılan sayfaların unutulmasını engelliyorsun, hem de çalışılacak olan sayfalarla bağlantısı kopuk olmuyor.

hep tarihh hep tarihh tabi mat iyi ya sizdee hiç mat la ilgili tavsiye yok :d:KK37: depresyondayım zaten bugün mat a başlıcamm hala oyalanıyorum kahvaltı bile canım istemiyor yapmadımda zaten:KK14:

hep tarihh hep tarihh tabi mat iyi ya sizdee hiç mat la ilgili tavsiye yok :d:KK37: depresyondayım zaten bugün mat a başlıcamm hala oyalanıyorum kahvaltı bile canım istemiyor yapmadımda zaten:KK14:

Bende pek iyi sayılmam aslında ya hiç başlamadım daha matematiğe.
Vatandaşlık bitince aöf derslerime başlıcam.
Nisanın 2. haftası ancak başlayabilirim mata...
Of of kafayı sıyırcam derslerden.
Ama sana tavsiyem video izle mutlaka,
İhtiyaçda olur ekol hocada hatta hepsini izle..
Ne durumdasın şuan, tamamen sıfır değilsindir diye düşünüyorum.
Bu kadar stres yaparsan çalışırsan bile anlamazsın.:KK50:

merhaba kızlar havalardan mıdır nedir bilmem bende de konsantrasyon sorunu var bi türlü şöyle elime kitabı alıp saatlerce çalışamadım zaman da geçiyor,geçtikçe daha çok strese giriyorum ,istanbulda dersanelerin dışardan aktılıma açık denemeleri var mı bu aralar bilgisi olan??

kızlar bır arkadasım dershaneye gıdıyor bana dedıkı bu yıl tarıh bılgıye dayalı olucakmıs ve matematıkte kolay olucakmıs hocaları o sekıl soylemıs
Herhalde o dersanenin hocası hazırlıyor soruların hepsini ki biliyor hangi ders zor hangisi kolay:KK1:

Belli bir branşı da olmasa gerek hem matematik hem de tarih biliyor olsa gerek ki hangisi kolay hangisi zor biliyor:KK1:

Arkadaşlar inanmayın böyle şeylere uydurma hepsi, sorular benim bildiğim son bi ay kala falan havuzdan rastgele çekiliyor. KEndileri sürekli soru hazırlıyorlar bi havuza atıp ordan çekiyorlar bi tek anayasa güncel olsun diye onu son zamanlarda hazırlıyorlardır.
ya bugün tarihe başladım ilk ünite bitti 150 sorunun %80i yanlış çıktı hep:KK53:bendemi bir anormallik var çok moralim bozuldu:KK52:
günaydın kızlarr ya tarihten benim aklımda hiç birşey kalmıyor dün tüm gün ilk konuya çalıştım ama şuan hiç birşey hatırlamıyorum:KK50::KK14:nasıl öğrencem offf:KK43:

okyanus böyle olmasının sebebi konuya tam hakim olmadan soru çözmen olduğunu düşünüyorum. Bir konuya nasıl hakim olurum diye sorarsanız. Konuyu okuduktan sonra kitabı kapatıp anlatabiliyorsanız konuya hakimsiniz demektir. Tabi bu yapabilmek için oturup ezberlemeyin kesinlikle. Mantığını anlayın ilişki kurun zaten akılda kalıyor. Kitabı kapatıp anlatırken kesinlikle kitaptaki cümleleri ezbere tekrar etmeyin karşınızda biri varmş gibi kendi cümlelerinizle anlatın. Soru çözümüne öyle geçin.Zaten soru çözmenin amacı sorularla öğrendiklerinizi tekrar ederek pekiştirmektir. eğer çok hatanız çıkıyorsa soru çözmeye devam etmeyin tekrar çalışın aynı konuya.

Sevgi meleği, senin dediğini yaptım bende her gün çok az az çalışıyorum yavaş ilerliyorum ama olsun. Tarihten kuruluşu ayrı çalıştım test çözdüm. Yükselmeyi ayrı çalıştım test çözdüm bugün de kültür medeniyete başladım, hepsini çalışmadım ordu,hukuk, yönetim falan diye ayrılıyor ya her gün bi bölüme bakcam. Kalan zamanlarda da matematik türkçe çözüyorum ben. Öyle daha iyi oluyor akılda kalıyor. HEpsini mümkün değil unutuyorum zaman kaybı oluyor oturmuyor konular. Geçen 40 sayfa çalıştım 3 gün aklımda kaldı birazı ama çoğu şey havada kaldı yani. Az az çalışınca kesinlikle daha iyi oluyor.

Bende var yargının deneme seti, çok memnunum.
Yargının denemesi bende yok ama yargının soru bankasını almıştım önceden acayip kazık geldi yaa tarih vatandaşlık falan inanılmaz ayrıntı, tüm kaynakları taramama rağmen yapamadığım soru çıkıyor çalışırken. Her soru tipini görmek lazım diyip çözüyorum ama ben pek sevmedim açıkçası, çünkü gereksiz ayrıntılar gibi geldi bana.

MAtematik en basit derslerden biridir. KAfanızda büyütmeyin. Kaynak olarak yediiklimin konu anlatımlı seti var ya onun matematiği çok güzel her soru tipi tek tek çözümlü olarak mevcut tavsiye ederim. MAtematikten bi konuyu iyice anladıktan sonra çözümlü soruları inceleyin. Sonra inceledikten sonra çözümü kapatıp kendiniz çözmeye çalışıyın ben o şekilde öğrenmiştim matematiği. Ve de en sevmediğiniz zorlandığınız ders hangisi ile ondan başlayın çalışmaya. İStikrarlı kararlı olmak da çok önemli. Bi gün çalışıp ertesi gün vazgeçerseniz olmaz. Başlayın ve sonunu getirin.

Bende pek iyi sayılmam aslında ya hiç başlamadım daha matematiğe.
Vatandaşlık bitince aöf derslerime başlıcam.
Nisanın 2. haftası ancak başlayabilirim mata...
Of of kafayı sıyırcam derslerden.
Ama sana tavsiyem video izle mutlaka,
İhtiyaçda olur ekol hocada hatta hepsini izle..
Ne durumdasın şuan, tamamen sıfır değilsindir diye düşünüyorum.
Bu kadar stres yaparsan çalışırsan bile anlamazsın.:KK50:
Sevgi meleği sende böyle yaparsan olmaz. Burda bizi sen motive ediyorsun çünkü,
vazgeçmek yok, sıkılmak da aksine bence çalışmak bi şeyler öğrenmek çok zevkli
Artı bir işte ne kadar çok zorlanırsak mükafatı da o kadar çok olmakta. O yüzden sıkıştğınızda bir şeyler size imkansız gibi göründüğünde sakin bi şekilde o işe daha sıkı şekilde sarılın ki sonucu da mükemmel olsun o işlerin.

merhaba kızlar havalardan mıdır nedir bilmem bende de konsantrasyon sorunu var bi türlü şöyle elime kitabı alıp saatlerce çalışamadım zaman da geçiyor,geçtikçe daha çok strese giriyorum ,istanbulda dersanelerin dışardan aktılıma açık denemeleri var mı bu aralar bilgisi olan??

Konsantrasyon sorununun en önemli nedeni bir şeyi istememektir. Demek ki kpssden yüksek puan almayı tam anlamıyla çok da istemiyorsun aycaf. Ya da istiyorsun ama hayal olarak görüyorsun. Sürekli negatif düşündüğün için kendini yiyip bitirmekten de konsantre olamıyor olabilirsin. Eğer tam anlamıyla istersen sana kim engel olabilir ki? Birisi gelip kolundan çekip seni masanın başından kaldırmıyordur dimi :KK1: Hayır ders çalışmaycaksın diye sana engel olan da yok dimi :KK1: Senin çalışmana engel olan yine sensin. Bu sorunu da kendin çözeceksin nasıl dersen, geçmişi unut şimdiye kadar hiç çalışmadıysan da sorun değil bi sürü vakit var sınava. İleriye bak ne kadar konun var plan yap şu gün şunu çalışcam şeklinde ve sadece otur çalış hiç bi şey düşünmeden.

Ya ders çalışmak kendine meydan okumak güzel şeyler kafanızda büyütmeyin. Her zaman kendinizle yarışın her gün bi önceki günden daha fazlasını yapmaya rekor kırmaya çalışın sürekli sanki bi oyunmuş gibi o zaman gerekten çok zevkli oluyor çalışması.

Denemecim, bende arada bunalıyorum aslında aöf olmasa hiç şikayet etmicem..
Aksine ben ders çalışamayınca bunalıma giriyorum :KK1:

X