2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

mrb ve günaydın canım.

mutlak değerde, mutlak değer içindeki sayı negatifse eğer önüne (-) alıp çıkar

eğer pozitifse değişmeden aynen çıkar. yukarıda x<y<z dediği için

mesela örnek olarak söylüyorum. /x-y/ şimdi x sayısı y den küçük olduğu için bu sayı negatifdir. ve dışarı çıkarken önüne (-) alır

yani -(x-y) olur. buda -x+y dir. ama /z-y/ olursa z sayısı y den büyük olduğu için bu sayı pozitiftir ve aynen dışarı çıkar.

yani z-y olur. :KK66:)) başka sorun varsa çözmeye çalışırım canım. şu an işteyim ama boş vaktimde yazarım :))
merhaba canım ellerin dert görmesin ne zor bilmemek çaresizce uğraşıp uğraşıp yapamamak. yavaş yavaş anlayacağım galiba ben bu matematiği :)

günaydın kızlarr ya tarihten benim aklımda hiç birşey kalmıyor dün tüm gün ilk konuya çalıştım ama şuan hiç birşey hatırlamıyorum:KK50::KK14:nasıl öğrencem offf:KK43:

alarafalara nolursun yine açıkla canım beynime iyice yer etsin mantığı. şimdi bu soruda a<b olduğu için a - olarak b + olarak mı çıkacak değerden dışarı. önce mutlak değerin içinde birşeyler yapılıyor sonra dışarı çıkarken tekrar değişiyor sanki.

a<b<0<c

olduğuna göre

/a-b/+/b-c/-/c-a/ ifadesi neye eşittir?

doğru cevap 0 mış.

günaydın kızlarr ya tarihten benim aklımda hiç birşey kalmıyor dün tüm gün ilk konuya çalıştım ama şuan hiç birşey hatırlamıyorum:KK50::KK14:nasıl öğrencem offf:KK43:

günaydın canım konuyu çalışırken notlar al soruyu çözerken bile hatta tarihe başlamadım ama coğrafyada test çözerken deftere not alıyorum ben. faydasını görüyorum. bol test çöz konuyla ilgili.

canım benimde tarihten problemim vardı hep. sırf o yüzden dershaneye başladım ben.
sana tavsiyem okuduğunun aklında kalması için tamamen konstasyonun sağlam olmalı. yani sırf okumuş olmak için okuma.
yada "ya niye anlamıyorum" diye dersin başına geçme. ve mutlaka masa başında ders çalış.bi konuya çalışırken hemen altını çizerek okuma.
önce baştan sona oku. sonra ikinci kez okurken önemli gördüğün yerleri çiz. sonrada ben burda sevgi meleğinden duymuştum zihin haritası diye internetten araştırdım. çalıştığım konuyla ilgili zihin haritası çıkartmanın çok faydasını gördüm. yani benim çalışma formülüm bu. konuyu oku sonra çiz.sonra zihin hariitası çıkar sonrada konuyla ilgili test çöz. 4-5 saat verimsiz çalışmaktansa bu söylediğimi 2 saatte yapabilirsin ve çok da faydalı olur.
bu arada pegemin "kim korkar tarihten" diye ince bi kitabı var. ders notu niteliğinde. çok beğendim ben. hep yanımdadır.
vee tabiki olmazsa olmaz bol bol soru. tarihte soru çözerken süreye takılma sakın. yanlış yaptığın soruları niye yanlış yaptığını incele. her soruda yeni bişey öğrenirsin.
ayhhh ne uzun yazdım roman gibi :)))

alarafalara nolursun yine açıkla canım beynime iyice yer etsin mantığı. şimdi bu soruda a<b olduğu için a - olarak b + olarak mı çıkacak değerden dışarı. önce mutlak değerin içinde birşeyler yapılıyor sonra dışarı çıkarken tekrar değişiyor sanki.

a<b<0<c

olduğuna göre

doğru cevap 0 mış.

canım rakamları tek tek değilde mutlak değerin içini bir bütün olarak düşünceksin. şimdi tek tek söylicem.
/a-b/ de a sayısı b sayısından küçük olduğu için yani küçük sayıdan büyük sayı çıkarsa sonuç negatif olur dimi. o zaman bu önüne (-) alarak çıkacak.

/b-c/ buda aynı şekilde küçükten büyük çıktığı için negatiftir. buda önüne (-) alarak çıkacak.

/c-a/ burda büyük sayıdan küçük sayı çıktığı için sonuç pozitif olur yani aynen çıkıcak.

şimdi hepsini yerine yazarsam -(a-b)-(b-c)-(c-a) buradaki c-a nın önündeki (-) sorudaki (-) biz koymadık ok?

sonra -a+b-b+c-c+a çıkar. burdan hepsi birbirini götürür ve sonuç 0 çıkar canım.

kpss a ya hazılanıyorum hafta içi iş hafta sonu dershane hiç boş gün kalmadı calışamıyorumda fazla napcam bilmiyorum öfff.

canım benimde tarihten problemim vardı hep. sırf o yüzden dershaneye başladım ben.
sana tavsiyem okuduğunun aklında kalması için tamamen konstasyonun sağlam olmalı. yani sırf okumuş olmak için okuma.
yada "ya niye anlamıyorum" diye dersin başına geçme. ve mutlaka masa başında ders çalış.bi konuya çalışırken hemen altını çizerek okuma.
önce baştan sona oku. sonra ikinci kez okurken önemli gördüğün yerleri çiz. sonrada ben burda sevgi meleğinden duymuştum zihin haritası diye internetten araştırdım. çalıştığım konuyla ilgili zihin haritası çıkartmanın çok faydasını gördüm. yani benim çalışma formülüm bu. konuyu oku sonra çiz.sonra zihin hariitası çıkar sonrada konuyla ilgili test çöz. 4-5 saat verimsiz çalışmaktansa bu söylediğimi 2 saatte yapabilirsin ve çok da faydalı olur.
bu arada pegemin "kim korkar tarihten" diye ince bi kitabı var. ders notu niteliğinde. çok beğendim ben. hep yanımdadır.
vee tabiki olmazsa olmaz bol bol soru. tarihte soru çözerken süreye takılma sakın. yanlış yaptığın soruları niye yanlış yaptığını incele. her soruda yeni bişey öğrenirsin.
ayhhh ne uzun yazdım roman gibi :)))

var cnm o tarih notlarından bendede onda süper özet geçmiş dün 200 soru çözdüm bugünde 100 soru çözücm ilk üniteyle ilgili konular ilerledikçe oturur diyorlar ama baklım hayırlısı 2-3 günde bir konu çalışıcm yavaş yavaş gidicm pegemde zten harita çıkarmış ordan yararlanıyorum offf bir otursa su tarih başımın belası :KK14:okuyorum çok iyi anlıyorum ama bir saat sonra ucup gidiyor kafamdan :KK51:5soru bankam var bide modüler konu anlatımlı set simid sadece tarih olan bir soru bankası alıcm haftasonu ilk işim bu olacak ordanda bol bol sorular çözcm soru sekilleri aklımda kalsa iyidir çünkü her kitapta soru sekilleri birbirine benziyor:KK23:

kızlar azminize hayran kaldım :KK9: bende azimle çalıştım ve geçen yıl atandım. darısı başınıza. Allah emek verenlerin emeğini boşa çıkarmasın

a<b<0<c

olduğuna göre

doğru cevap 0 mış.
eğer mutlak değerin içi sıfırdan küçük oluyorsa- olarak çıkarıyorsun..ama iki taneyse ikisini de - ile çarpıyorsun..eğğer harflerle kafan karişiyorsa sayı ver en kolayı..

a<b<0<c
-2<-1<0<1
/-2--1/+/-1-1/-/1--2/iki eksi yanyana + olur
/-2+1/+/-2/-/1+2/
/-1/+/-2/-/3/
1+2-3=0
mutlak değer dışına her zaman + olarak çıkar

kızlar azminize hayran kaldım :KK9: bende azimle çalıştım ve geçen yıl atandım. darısı başınıza. Allah emek verenlerin emeğini boşa çıkarmasın

ay darısı başımıza inş. aminnnn:nazar:ya cnm bişi sorucm sana hangi kaynaktan çalıştın kpss ye enn önemlisi tarihi nasıl hallettin:26:

pegem akademi&#8217;nin tarih ders notları 2011 | kpss dökümanları 2012 indir kpss deneme indir kpss güncel bilgiler kpss pdf
kavram haritalarından oluşturulmuş bir kitap, tekrar açısından süper bişey.
Güncelini alman daha makbule geçer canım. Tarihte bir değişklik olmadığı için ben netten indirdim ordan tekrar yapıyorum.
Ama vatandaşlığın 2012 sini almayı planlıyorum.
Zaten vat-tar-coğ üçü bir 15 tl filan.

sen söyledikten sonra tarihini almıştım gerçekten çok memnun kaldım çok iyi
çalışırken akılda kalıyor saol sevgi meleğim sen olmasan o kitaptan hiç haberim olmayacaktı

ay darısı başımıza inş. aminnnn:nazar:ya cnm bişi sorucm sana hangi kaynaktan çalıştın kpss ye enn önemlisi tarihi nasıl hallettin:26:

walla ben sıfırdan başladım zirveye ulaştım desem yeridir. öyle her gördüğüm yayını almadım. ihtiyaçı bikere tek geçerim. konu çalışırken ihtiyaçtan yararlandım. soru çözerken data yayınları. artık konuyu iyice kavrayıp zor soruları çözmek için de yargıdan yararlandım. tarihe gelince ben meslek lisesi çıkışlı olduğum için tarihim çok zayıftı. en temek şeyleri bile bilmiyordum. gittiğim dersanenin tarih hocası alanında rakipsizdi. kısa sürede tarihi sevdirdi bana ve eğer şimdi buralara geldiysem onun sayesindedir. kitaptan çalışmadım ben tarihi onun notlarından çalıştım.

walla ben sıfırdan başladım zirveye ulaştım desem yeridir. öyle her gördüğüm yayını almadım. ihtiyaçı bikere tek geçerim. konu çalışırken ihtiyaçtan yararlandım. soru çözerken uzman kariyer. artık konuyu iyice kavrayıp zor soruları çözmek için de yargıdan yararlandım. tarihe gelince ben meslek lisesi çıkışlı olduğum için tarihim çok zayıftı. en temek şeyleri bile bilmiyordum. gittiğim dersanenin tarih hocası alanında rakipsizdi. kısa sürede tarihi sevdirdi bana ve eğer şimdi buralara geldiysem onun sayesindedir. kitaptan çalışmadım ben tarihi onun notlarından çalıştım.

X