2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

işin içinde çocuk olunca daha zor cnm...

neyse ayaklarımın üstünde durayım zaten çözülcek o sorunum :)

nasip kısmet... inşallah bu sene de iyi bi puan alırım..

mesela ben bu sene yerleşşsem sosyal hizmetleri bitirince bi daha sınava girsem oluyormu ?

evet oluyor.
kurum bir belge var onu verirse atanırsın vermezse 6 ay önce istifa etmen gerekiyor

yok yokk çok sormadın:))ptt ye yerleştim 89 puanla 2008 kpss ile çok zor değildi 2 ay çalıştım ama çok sıkı çalıştım günde 1000 soru çözerdim ya o iki ayda öle çalıştım kii başından hiç kalkmadım dersin

antikdeniz bi şey sorcam. 1000 soruyu nasıl çözüyordun yaa ben haftada 1200 anca çözebiliyorum o yüzden soruyorum. KEşke bende o kadar çözebilsem. ama dakikada bir soru çözsen 1000 soru 16-17 saati bulur. Sözel gerçi hızlı çözülüyor her soruyu yarım dakikada çözsen yine 8-9 saat eder ki çok yorucu olur yemek molası dinlenme molası derken o çalışma süresi 10 saati bulur. Nasıl yaptın merak ettim. Ben 6 saat çalışınca bile çok bunalıyorum yoruluyorum. Bi sırrı var mı acaba :) Benim de 90 ve üstü almam gerekiyor her sene açılan kadro sayısı azalıyor herkes yüksek puan aldığı için amacız mümkünse hepsini full yapmak oluyor.

dün akşam 100 soruyu zor çözdüm vallaa çocukla çok zor..

gerçi tam ortam olsa günde en az 500 çözerimde...

ev çocuk yemek 3 lüsü ile ancak günde 100 soru...

herkese slm bende buraya yeni düşenlerdenim:)) topici beğendim ilgi alanım kpss olunca gözüm kaydı hemen buraya benide alırmısınız aranıza .
ben 2012 kpss ye hazırlanıyorum b grubundan gireceğim ve kamu yönetimi mezunuyum.
sizin çalışma sevkinizi beğendim burayı takip edip bilği alışverişinde bulunmak istiyorum.kitap tavsiyeleriniz ve birbirinize verdiğiniz bilğiler güzel.benim de bir kızım var bende anne olarak hazırlanıyorum:KK43:( biraz zor oluyor ama ne yapayım bu sene kazanmak istiyorum hemde çokkkkkk...EKOL sende çocuklusun galiba nasıl ve kaç saat çalışıyorsun.derslerden nerelerdesin bana bilği verirsen sevinirim .
BİDE BU KADAR ÇOK SORUYU BENDE MERAK EDİYORUM NASIL ÇÖZÜYORSUNUZ YAA BEN O KADAR ÇÖZEMİYORUM DAHA KONU ANLATIMLARINDAYIM

herkese slm bende buraya yeni düşenlerdenim:)) topici beğendim ilgi alanım kpss olunca gözüm kaydı hemen buraya benide alırmısınız aranıza .
ben 2012 kpss ye hazırlanıyorum b grubundan gireceğim ve kamu yönetimi mezunuyum.
sizin çalışma sevkinizi beğendim burayı takip edip bilği alışverişinde bulunmak istiyorum.kitap tavsiyeleriniz ve birbirinize verdiğiniz bilğiler güzel.benim de bir kızım var bende anne olarak hazırlanıyorum:KK43:( biraz zor oluyor ama ne yapayım bu sene kazanmak istiyorum hemde çokkkkkk...EKOL sende çocuklusun galiba nasıl ve kaç saat çalışıyorsun.derslerden nerelerdesin bana bilği verirsen sevinirim .
BİDE BU KADAR ÇOK SORUYU BENDE MERAK EDİYORUM NASIL ÇÖZÜYORSUNUZ YAA BEN O KADAR ÇÖZEMİYORUM DAHA KONU ANLATIMLARINDAYIM

evet 2,5 yaşında oğlum var..
oğluş uyudumu atlıyorum derslere...
gündüz konu anlatımı akşamda çocuk uyuyunca test çözüyorum...
bi oturuşta en az 100 soru çözüyorum.. okumamda hızlı ondanda rahat ediyorum...
tarihten 4 konum kaldı ...
coğrafya ve vatandaşlık aynen duruyo hiç dokunmadım ...
türkçe konu anlatımlarım bitti test çözüyorum...
cnm ben 1 konuyu bitirdim mi arkasından okunuyla ilgili ne kadar soru varsa çözüyorum soru bankam çok her soru bankasının o konudaki sorularını
çözüyorum..pekiştiriyorum yani... her konudan en az 300-400 soru çözmek lazım ki pekişşsin...

ahh canımm öle deme gercekten bak yukardada dedim meslek seçimi çok önemli kurumları çok iyi araştırmak lazım bende ilk atamada nere olursa olsun dedimm tek atanayım dedimmm hiç önemli değil dedim ama şimdi ptt yazdım için pişmanım benden daha düşük alan arkadaşlarım ikinci alımla gittilerr ama daha rahat yerrlere gittilerr o yüzden sen al puanını ondan sonraa kurum araştırması yap tayin durumu nedir şartları nasıl şehir yazarkende bilmiyorum hangi şehirde yazşıyorsun ama doğu ve güneydoğu pekde iç açıçı değil.ev tutmak şehire alışmak ay sağlık bile problem oluyorr gidebileceğin iyi bir hastane bile bulamıyorsun:KK43:(o yüzden al puanını at cebinee ve istemedin hiç bi yeri ve şehri yazma tayinim çıkarr nolcak diye düşünme çünkü bir çok kurumda tayin çok zor çıkıyooo

orası öyle ama benım esım askeri personel o yuzden bır kaç kez dogu gorucez evet dogu hıc ıc acı degıl sınrakta gorev yaptık bu yılda tekrardan tayın var bıngole dıyarbakır mardın gıbı ıllere gıtme durmumuz var bu burda yaptıktan sonra yıne bıtmeyecek batı ortada bır yere atıcaklar tekrar dogu olucak oyuzden dedıgın gıbı ben ıyı bır puan alayım benım ıcın ataması kolay olucak yerlerı yazmam esımden dolayı cunku ıkıyılda dort yılda sureklı gocebe hayatı yasıyoruz

dün akşam 100 soruyu zor çözdüm vallaa çocukla çok zor..

gerçi tam ortam olsa günde en az 500 çözerimde...

ev çocuk yemek 3 lüsü ile ancak günde 100 soru...

aynen bende senın gıbıyımc anım bazen fırsat bıle bulamıyorum cocuk evdı isti mısafır derken hatta bu aksam arkadaslar gelıcek kunefe yapıcaz sızde gelın kızlar :)))

aramıza evlı kervanı olarak hosgeldın bence aynı sekılım evlıyım cocugum var ve bu yıl tayın durumuz var dogyuya oyle bır ucgenın arasında hazırlanmaya calsıyorum gunde 6 7 saat ayıran arkdaslarımız var hayranım onlara ama cocukla ayaıramıyorum ben o kadar suan tam aktıf donemıı

slm kızlar ben 2010 da girdim 83 aldım ama atanamadım haziran ataması son hakkım kararsızım calışmak ta zor geliyo sizce atanma sansım nedir

aynen bende senın gıbıyımc anım bazen fırsat bıle bulamıyorum cocuk evdı isti mısafır derken hatta bu aksam arkadaslar gelıcek kunefe yapıcaz sızde gelın kızlar :)))

ellerine sağlık cnm..
cuma günü günüm vardı 1 hafta ders çalışamadım..
temizlik ikram derken geçti gitti...

çok güsel oluyo ama işte şu kpss yi bi atlatsam çok daha iyi olucak...

bu sene ygs ye de giricem... aöf den tercih yapıcam... kpss var kpss tercih var :KK70: iş çook

orası öyle ama benım esım askeri personel o yuzden bır kaç kez dogu gorucez evet dogu hıc ıc acı degıl sınrakta gorev yaptık bu yılda tekrardan tayın var bıngole dıyarbakır mardın gıbı ıllere gıtme durmumuz var bu burda yaptıktan sonra yıne bıtmeyecek batı ortada bır yere atıcaklar tekrar dogu olucak oyuzden dedıgın gıbı ben ıyı bır puan alayım benım ıcın ataması kolay olucak yerlerı yazmam esımden dolayı cunku ıkıyılda dort yılda sureklı gocebe hayatı yasıyoruz

cnm benim eşimde askeri personel bu yıl bizde 5.bölgeye tayinciyiz 4. bölgede yazdık ama bakalım nasip 5. bölge çıkarsa büyük ihtimal karakol olck eş götürülmeyen yerler çok var öyle bir yer çıkarsa 2 yıl ayrılık gözüküyor bize :KK5:biran önce kpss ile atanmamız lazım yoksa böyle çok zor:KK5:

cnm benim eşimde askeri personel bu yıl bizde 5.bölgeye tayinciyiz 4. bölgede yazdık ama bakalım nasip 5. bölge çıkarsa büyük ihtimal karakol olck eş götürülmeyen yerler çok var öyle bir yer çıkarsa 2 yıl ayrılık gözüküyor bize :KK5:biran önce kpss ile atanmamız lazım yoksa böyle çok zor:KK5:

inşallah olmaz o ayrılıklar cok zor cevremde var benım oyle gıdemeyen allah yardımcıları olsu hepsının esın jandarma personelımı senınde :))

inşallah olmaz o ayrılıklar cok zor cevremde var benım oyle gıdemeyen allah yardımcıları olsu hepsının esın jandarma personelımı senınde :))

yok cnm piyade subay seninki jandarmamı? inş.ayrılmayız biz 4 aylık evliyiz daha :KK5:muhteme gelir belki diyorlar ama bizde sans yok kesin gideriz tayin listesinde ismimiz vardı yaptık tercih nisanda güncelliycz tekrar şırnak mardin gazantep van kars şanlıurfa ağrı hatay yazdık:KK31:

yok cnm piyade subay seninki jandarmamı? inş.ayrılmayız biz 4 aylık evliyiz daha :KK5:muhteme gelir belki diyorlar ama bizde sans yok kesin gideriz tayin listesinde ismimiz vardı yaptık tercih nisanda güncelliycz tekrar şırnak mardin gazantep van kars şanlıurfa ağrı hatay yazdık:KK31:

jandarma canım hakkınızda hayırlısı ınsallah gıdersın evlendıkten sonra zor oluyor ayrılıklar guzel yerler hatay gelırse yemek yonunden yasadın cok guzel bır mutfak kulturu var benımde esım ıskenderunlu gazıanetepte guzel bır sehır :KK1:

X