2011 Ocak Annelerine Tecrübeli 2010 Ocak Annelerinden Tavsiyeler...

Ya çok erken daha ama hamile kaldığımdan beri aklımda bir soru var sevgili 2010 ve önceki anneleropuyorumnanaktan
Tvde görüyorum.Biri doğum zamanı ıkının diyor.Biri ıkınmayın bebeğe zarar ne yapmak lazım sizce ?
:kedi:

bu topik çok güzel olmuş,2009 anneleri hepinize teşekkürler,eşim yaz mutlaka not al onları,ona göre alışverişimizi yapalım diyor.gerçekten elimde kağıt kalem dediklerinizi tek tek not ediyorumopuyorumnanaktan

tecrübeli anneler çoook sağolun o kadar çok soru oluyo ki beynimizde paylaşımlarınız gerçekten çok şeyi netleştiriyo

kızlar bugün bebek mağazalarını gezerken ceylanda indirimli ürünler gördüm isterseniz bakın seneye yazın giydirirsiniz
canbebe altaçma örtüsü
mycey emzirme örtüsü ki çok işinize yarayacak araba örtüüsü battaniye de oluyor
sağlıklı olması açısından cam biberon ve nukun ödüllü airsystem biberon başlığı gaz için birebir
otribebe burun aspiratörü ve serum fizyolojik
süt pompası paranız varsa mutlaka medela ya da ameda elektrikli
arada kullanacaksanız lansinoh manuel göğüs pompası alabilirsiniz.
göğüs kremi için lansinoh alın mutlaka
bi de avent silikon göğüs ucu bebek göğsünüzü tutamazsa..
hastane geceliğiniz mutlaka önden düğmeli olsun loğusa geceliğine asla para vermeyin hiçbi işe yaramıyor
onun yerine çıtçıtlı zıbın alın kendinize hani renk renk oluyor ya kışın atlet yerine kullanıyoruz beliniz yanınız açılmaz üstten emzirirsiniz
hastaneye mutlaka terliğinizi götürün
bebek arabanızı alırken anakucağı monte edilenden alın hatta ilk aylar için porbebe montesi olan varsa en iyisi dışarıda arabasında portbebeyi monte edersiniz biraz büyüyünce anakucağını bebek arabasına monte edersiniz evde de bebeği onda yatırıp oda
oda gezersiniz
hem arabada da bebek otokoltuğu olarak kullanırsınız
ben mothercareden 0 3 aylık önlük almıştım kızım çok kusuyordu hep kullandım onları
molfiks ya da prima alın bez
ıslak mendilinizz de dışarıda uni yenidoğan evdeyse pamuğu ıslatıp silersiniz daha sonra da havlu peçeteyle kurularsınız pişik olmaz
pişik kremi bepanthene alın
0 1 yaş kilotlu çoraplardan alın giydirirsiniz üşümez bebeniz
park yatak iyi oluyor alabilirsiniz ama gece bebeği görebileceğiniz şekilde yatırmak istiyorsanız sallanmayan bi ahşap beşiğin uzun kenarındaki korkuluk kısmını çıkarıp yatağınıza birleştirip kullanabilirsiniz.

ailenizden bebeğinize pazen battaniye diktirmelerini isteyin kışın 3 4 tane olsun iyi olur kundaklar yatırırsınız
hastane çıkışı 2 takım alırsınız 40 çıkana kadar kullanılır sonra normal giyime geçersiniz idil bebebnin almıştım ben ama bi tanesi çok kaliteli olmasa da olur
03 aylık çok almayın zira giyilmiyor 3 6 aylık alın
bebeği yıkamak için bebek küveti kovası ve maşrapası alın mutlaka bi de sakallı ipten lif örebilirsiniz çok yumuşacık oluyor sünger vücudunu acıtır
şampuan dalin iyi ben bu ay oriflameden bebe şampuanı aldım koklayan şeker gibi kokuyor diyorkokusu uzun süre gidiyor
bebek çantasını awio atta çantası alın makinede yıkanıyor ve çok dayanıklı inanın uzun yıllar kullanılır
evde benim pashanın anadizi var çok memnunum hala onda uyutuyorum kızımı
oyuncak almayın bebek kendini bilene kadar gerek yok bi dişlik bi çıngırak yeter zaten eline geçeni oynuyorlar boşa para vermeyin
bebek arabasını kullanmak zor olursa kanguru yerine babasling alın kısa mesafede eliniz de özgür olur kullanırsınız markette pazarda otobüste havalimanında vss..
şimdilik aklıma gelen bunlar aklıma geldikçe yazarım..

ben de hamileyken eşime derdim şunu alalım bunu alalım diye gerek yok derdi doğumdan vsonra hep lazım oldu gitti kuzu kuzu tarif ettiğim yerdenm aldı ve hamileyken almadığımıza pişman oldu

Benimde hemen aklima geçen yıl yaşadigimiz heyecan geldi:))
hepsini okuyamadim ama arkadaslar hemen hemen herşyi yazmişlar
aklima gelenler
1)hastaneye götüreceklerinizin arasina tek kullanimlik iç açmaşir goturun derim.sezaryen dikişinizin çok uzerinde yani çokta rahat

2)kişin benim gibi atelt giyip belinin açilmasindan hoşlanmayanlardansaniz atlet yerine emzirme badisini tercih edebilirsiniz

3)ayşe öner in eğiğtimleri oluyordu mustela nin sponsorluğunda ücretsiz.araştirin derim.katilmanizda fayda var.istanbul disindakilerde kitabini alabilirler.uzun sure kullandim.

4)hastaneler çok sıcak oldugu için kolsuz gecelik bile giyebilirsiniz yeterki rahat emzirebileceğiniz birşey olsun.

5)sutunuz az diyenler hatta yok diyenler bile olabilir.ama unutmayin 40ınızdan sonra sutunuzde artacak.

himmm başkaaa sut arttirici
6)Humana çayi bizde sutum gelsin diye hastanedeyken edindik.

7)aman amann hafif bebek arabasi.korunakli olmasıda onemli

8)tulum en guzel kıyafet bebek için.

şimdilik bu kadar:))

hepinize hayırlı doğumlar dilerim, ben düşününce yazarım tavsiyelerimi ama
üç çocuk annesi olarak sizin gurubu görünce yine özledim o heyecanları bir
merhaba diyeyim dedim, Allah hepinize kolay hamilelik ve doğum nasip etsin
inşaallah, gerçi bizim gurupta bir çok kişi ocağı bekleyemedik, aralıkta doğurduk,
ama yine de sağlıklı doğumlar yaşadık, sağlıklı bebişlerimiz var çok şükür, Allah
size de nasip etsin inşaalah...

evet birçoğumuz ocak diye yola çıkıp aralıkta doğurduk bende dahil. 36 haftalık geldi oğluşum

Su anda telefondan bagandigm icin fazla yazamayacagim daha sonra akima geldilce yazarim. Body sormussunuz ben 0-3 ay icin sevi bebenin uzun kollu hem onden acilan hem de alttan citcitli bodylerini almistom su onden baglanan zibinlarin altta da citcitlisi gibi ben cok rahat ettim diger bodyerdense bunlari giydirmek daha kolay. Patikllialtlardan alin tulumun icine giydirmek icin. En rahati tulum oluyor 0-3ay icin. battaniyeli alt acma takimarindan alin ben hareketlenmeye baslayana kadar salonda koltugun uzerine alt acmayi serip uzerinde yatirdim. 5-6 tane penye battaniyeniz olsun cok cabuk kirlemiyor bir de mora marka topitos battaniyeler var cok guzel yumusacik kadife battaniye yerine onlardan alabilirsiniz.

hepinize hayırlı doğumlar öncelikle; çoğunluğu aralık annesi olacak müstakbel olcak anneleri :KK1:
abartıp benim gibi kasım anası olmayında kaydirigubbakcemile3
uzun kollu badi kısmına katılıyorum. kış bebesi olacakları için genelde içine yarım kollu züerine uzun kollu giydireceksiniz. onun için uzun kollu badileri tek olarak 4.-5. ay civarında tek olarak giydirmeye başlayacaksınız.
badilerde mothercare'in poşetli 3'lü, 5'li, 7'li badileri normale göre biraz pahalı ama çook uzun süre giydirdim. hala daha onlardan kullanıyorum ben.
56 cm badisini oğlum 62 cm olaba kadar kullanabildim. kumaşı bayağı esnekti.

devlet hastanesinde doğum yapacak arkadaşlar; hastane çantanıza bardak yada kupa, çatal-kaşık-bıçak, tuvalet kağıdı, havlu peçete de koyun ekstradan. plastik kullan-at bardaklardan da koyabilirsiniz. iki de bir bardak çalkalama derdi olmasın diye.

çalışacak olan anneler süt sağma makinesi olarak manuel değil elektrikli bir makine tercih edin.
en iyisi medela'dır.
ama onu doğumdan sonra alın, zira sütünüz olmazsa -ki inşallah inşallah inşallah olur- boşuna almış olursunuz. ucuz birşey değil çünkü.

çok çok oyuncak falan almayın. ses çıkaran parlak renkli 1-2 şey yeterli. benim oğlum 10 aylık hala birşey almıyorum. çocuk bilinçlenmeden alınan tüm oyuncakları anneler kendini tatmin için alır düşüncesindeyim.

bebek odası yapmayacak annelere park yatağı tavsiye ederim. biz hala ve daha uzun zaman onu kullanacağız. çok memnunum ben.
odanızda yatırmak için beşik alacaksanız büyük paralar vermeyin. kullanım süreleri çok kısa zaten.

meme çatlakları için lansinoh krem alın ve bunu doğumdan 15-20 gün önce sürmeye başlayın ki meme ucunuz nemlensin, yumuşasın.

bebeklerinizi bol bol kucağınza alın. kucağa alışacak laflarına kulaklarınızı tıkayın. bilmediği bir dünyaya gözlerini açıyor ve bildiği koku, tanıdığı ses sadece sizinki. sizde onu kucağa alışmasın diye iyice yalnız bırakmayın. 3 ay bitene kadar yapışık da gezseniz alışmaz, merak etmeyin.

birde 2009 ocak annelerinin geçen sene bize verdikleri tavsiyeleri okumak isterseniz onlar da burada;
http://www.kadinlarkulubu.com/ocak-...lerine-2009-ocak-annelerinden-tavsiyeler.html

kızlar bugün bebek mağazalarını gezerken ceylanda indirimli ürünler gördüm isterseniz bakın seneye yazın giydirirsiniz
canbebe altaçma örtüsü
mycey emzirme örtüsü ki çok işinize yarayacak araba örtüüsü battaniye de oluyor
sağlıklı olması açısından cam biberon ve nukun ödüllü airsystem biberon başlığı gaz için birebir
otribebe burun aspiratörü ve serum fizyolojik
süt pompası paranız varsa mutlaka medela ya da ameda elektrikli
arada kullanacaksanız lansinoh manuel göğüs pompası alabilirsiniz.
göğüs kremi için lansinoh alın mutlaka
bi de avent silikon göğüs ucu bebek göğsünüzü tutamazsa..
hastane geceliğiniz mutlaka önden düğmeli olsun loğusa geceliğine asla para vermeyin hiçbi işe yaramıyor
onun yerine çıtçıtlı zıbın alın kendinize hani renk renk oluyor ya kışın atlet yerine kullanıyoruz beliniz yanınız açılmaz üstten emzirirsiniz
hastaneye mutlaka terliğinizi götürün
bebek arabanızı alırken anakucağı monte edilenden alın hatta ilk aylar için porbebe montesi olan varsa en iyisi dışarıda arabasında portbebeyi monte edersiniz biraz büyüyünce anakucağını bebek arabasına monte edersiniz evde de bebeği onda yatırıp oda
oda gezersiniz
hem arabada da bebek otokoltuğu olarak kullanırsınız
ben mothercareden 0 3 aylık önlük almıştım kızım çok kusuyordu hep kullandım onları
molfiks ya da prima alın bez
ıslak mendilinizz de dışarıda uni yenidoğan evdeyse pamuğu ıslatıp silersiniz daha sonra da havlu peçeteyle kurularsınız pişik olmaz
pişik kremi bepanthene alın
0 1 yaş kilotlu çoraplardan alın giydirirsiniz üşümez bebeniz
park yatak iyi oluyor alabilirsiniz ama gece bebeği görebileceğiniz şekilde yatırmak istiyorsanız sallanmayan bi ahşap beşiğin uzun kenarındaki korkuluk kısmını çıkarıp yatağınıza birleştirip kullanabilirsiniz.

ailenizden bebeğinize pazen battaniye diktirmelerini isteyin kışın 3 4 tane olsun iyi olur kundaklar yatırırsınız
hastane çıkışı 2 takım alırsınız 40 çıkana kadar kullanılır sonra normal giyime geçersiniz idil bebebnin almıştım ben ama bi tanesi çok kaliteli olmasa da olur
03 aylık çok almayın zira giyilmiyor 3 6 aylık alın
bebeği yıkamak için bebek küveti kovası ve maşrapası alın mutlaka bi de sakallı ipten lif örebilirsiniz çok yumuşacık oluyor sünger vücudunu acıtır
şampuan dalin iyi ben bu ay oriflameden bebe şampuanı aldım koklayan şeker gibi kokuyor diyorkokusu uzun süre gidiyor
bebek çantasını awio atta çantası alın makinede yıkanıyor ve çok dayanıklı inanın uzun yıllar kullanılır
evde benim pashanın anadizi var çok memnunum hala onda uyutuyorum kızımı
oyuncak almayın bebek kendini bilene kadar gerek yok bi dişlik bi çıngırak yeter zaten eline geçeni oynuyorlar boşa para vermeyin
bebek arabasını kullanmak zor olursa kanguru yerine babasling alın kısa mesafede eliniz de özgür olur kullanırsınız markette pazarda otobüste havalimanında vss..
şimdilik aklıma gelen bunlar aklıma geldikçe yazarım..

Benimde hemen aklima geçen yıl yaşadigimiz heyecan geldi:))
hepsini okuyamadim ama arkadaslar hemen hemen herşyi yazmişlar
aklima gelenler
1)hastaneye götüreceklerinizin arasina tek kullanimlik iç açmaşir goturun derim.sezaryen dikişinizin çok uzerinde yani çokta rahat

2)kişin benim gibi atelt giyip belinin açilmasindan hoşlanmayanlardansaniz atlet yerine emzirme badisini tercih edebilirsiniz

3)ayşe öner in eğiğtimleri oluyordu mustela nin sponsorluğunda ücretsiz.araştirin derim.katilmanizda fayda var.istanbul disindakilerde kitabini alabilirler.uzun sure kullandim.

4)hastaneler çok sıcak oldugu için kolsuz gecelik bile giyebilirsiniz yeterki rahat emzirebileceğiniz birşey olsun.

5)sutunuz az diyenler hatta yok diyenler bile olabilir.ama unutmayin 40ınızdan sonra sutunuzde artacak.

himmm başkaaa sut arttirici
6)Humana çayi bizde sutum gelsin diye hastanedeyken edindik.

7)aman amann hafif bebek arabasi.korunakli olmasıda onemli

8)tulum en guzel kıyafet bebek için.

şimdilik bu kadar:))
tek tek okudum..
emeklerınıze saglık..
guzel fıkırler edındım..
uyguluycam bende..
ozellıkle gogus kremını 10 -15 gun onceden surmek kesınlıkle gereklı..
ben ılk oglumda çok tecrubesızdım..
dogum sonrası goguslerım 1 ay ıyıleşmedı..çok kotu oldum..zar zor emzırdım..
yara olduktan sonrada ıyıleşmesı zor oluyor..çunku bebek ıkıde bır emmek ıstıyor..ayrıca lansınoh kremı ılkkez duydum..ama arastırdım herkes cok memnun..opuyorumnanaktan

Ya çok erken daha ama hamile kaldığımdan beri aklımda bir soru var sevgili 2010 ve önceki anneleropuyorumnanaktan
Tvde görüyorum.Biri doğum zamanı ıkının diyor.Biri ıkınmayın bebeğe zarar ne yapmak lazım sizce ?
:kedi:

Normal doğum yapan biri olarak sadece doktorunu dinle derim ben. O seni doğru zamanlamalarla yönlendiriyor.Ikınıcağın zamanda olacak ıkınmayacağın zamanda. Ve sakın sakın bağırarak kendini yorma, hiç bir faydası olmadığı gibi boşuna kendini yormuş olursun sadece hızlı nefes alıp vererek daha rahatlarsın

Ayrıca doğum öncesinde ağırlığınızı bahane ederek oturup kalmayın (eğer herhangi bir sağlık sorununuz yoksa tabiki) sürekli yürüyüş yapın ben bu aylardan itibaren 8.ayımın sonuna kadar günde 2-3 saat rahat bir tempoda sürekli yürürdüm son ayda ise yavaş yavaş azalttım. evde de elşmden geldiğince çok hareket ettim ve bütün bunların çok çok faydasını gördüm.

4 saatlik bir doğum sancısı ile oğlumu kucağıma aldım.

Öncelikle hepinize hayırlı doğumlar dilerim. Sağlıkla bebişlerinizi kucağınıza alırsınız inşallah. Ben de tavsiyelerimi sıralayayım.

1. 3-6 ay ikili ayaklı takımlar çok kullanışlı, tek tulumlar çok sevimli ama çabuk küçülüyor. 1-2 tane özel günler için alınabilir

2. Bodyleri mothercareden aldım, kısa kollu beyaz, 3-6 ay. Çok kullanışlı bence. Benim bebişin kakası çok çıktığı için çok sık yıkandı ama hiç yıpranmadı

3. Humana stil tee'yi hastaneye yanınıza götürün. Ayrıca eve de incir, rezene çayı, malt içeceği vs alın. Doğumdan sonra kendinize iyi bakın. Bol su için. Canınızı hiçbirşeye sıkmayın. Emin olun en geç bebeğin 40'ı çıktığında lohusalık hassasiyetinizden eser kalmayacak...

4. Emzirme yastığı benim çok işime yaradı. Hala emzirirken kullanıyorum. Oturmaya başladığından beri de oğlumu içine oturtuyorum.

5. Emzirme atletleri çok kullanışlı. Tavsiye ederim.,

6. Lansinohu ben de tavsiye ederim. Bir de ben hamileliğim boyunca göğsüme ve göbeğime Lierac çatlak kremi kullandım. Hiç çatlamadım. Ama doğumdan sonra malesef göğüslerim çatladı. Kullanmak hiç aklıma gelmedi. Devam etseydim muhtemelen çatlamazdı. Aklınızda olsun.

7. Hastaneye 2 gecelik 1 pijama götürmüştüm. Sezeryan oldum hemşirenin tavsiyesiyle pijama giydim, çok da rahat ettim.

8. Hasta bezi bulundurun. Benim gece suyum geldi, ondan taktım. İyi ki de takmışım kalan suyum takside geldi. Ya da bazılarının özellikle normal doğum yapanların kanaması çok oluyor, işe yarıyormuş.

9. Hastaneye götüreceğiniz terlik büyük numara olsun. Ayaklar şişiyor. Kıyafetler de sizi sıkmayacak şeyler olsun. Eski kıyafetleriniz büyük ihtimal olmayacaktır.

10. Park yataktan ben de çok memnundum şimdiye kadar. Gittiğimiz heryere götürüyoruz çok pratik. Ama şimdi tutunup ayağa kalkmaya başladığı için daha derine koyuyoruz. Kucağımda uyuduğunda yerine koymakta zorlanıyorum.

11. Bebek arabasını mutlaka hafif ve bagajda az yer kaplayan birşey alın. Bastonlar iyi ama tek taraflı oluyor. Özellikle küçükken bebeği görmek istiyorsunuz. O yüzden bence çift taraflı daha kullanışlı. 200-250 TL civarı birşey arıyorsanız ben baby2go'dan memnun kaldım. Ama çok daha iyileri var tabii de biraz pahalı.

12. Ana kucağı kesinlikle gerekli. hem de oto koltuğu olarak kullanırsınız. Portbebe de kullandım ben. Çok soğuklarda korunaklı oluyor bebek küçükken. 20-30 TL bişey zaten.

13. Elektrikli pompa çok kullandım ben. Buzluğa epey stok yaptım. Şimdi de kahvaltılarında kullanıyorum. Ama acele etmeyin, sütünüzün durumuna göre sonra da alabilirsiniz.

14. Ateş ölçer clever marka aldım ben. Çok da memnun kaldım. Sürekli oda ısısnı da onunla ölçtüm.

15. Evinizin ısısını mümkünse 23-24 gibi tutun. Banyo yaptırırken de 26 derece olmalı. Gebelik eğitiminde söylemişti doktor. Bu ısıda bebeğe body,çorap, tek kat kıyafet ve 1 yelek gayet yeterli Fazla sıcağa alıştırmamak gerekiyor bence. Yoksa sonra çok çabuk hasta oluyorlar. Çevremdeki çocuklardan biliyorum.

Epeyce yazdım. Aklıma gelirse yine yazarım.

Bu arada Aralık anneleri de böyle bir topic açmıştı. Belki işinize yarar

http://www.kadinlarkulubu.com/aralik-anneleri/379511-aralik-2009-anneleri-oneriyor-onermiyor.html

Kolaylıklar diliyorum...

kızlar artık yavaş yavaş bişeylerinizi tamamlamanın zamanı geldi...
bebek için önerilerim;
1-Hastane çıkışı takım 2 tane olsun ..
2-bebek bezi yeni doğan 1 paket alın yeter çünkü hemen küçük geliyor diğer numaraya geçiliyor..
3-unibaby ıslak mendil alın...
4-1 biberon 1 emzik ne olur olmaz bulundurun yanınızda..
5-havlu takumı alın...
6-bebek küveti mutlaka alın yıkamak çok daha kolay oluyor..
7-) 3-6 ay 2li takım zıbınlardan en az 5 tane alın..
:cool: 3-6 ay çıt çıtlı body biraz uzun kollu birazda kısa koluu mutlaka alın...
9- penye battaniye en az 2 3 olsun...kalın olanlardan da 2 alın dışarı çıkarken işe çok yarıyor..
10-portbebe tavsiye etmem anakucağı çok daha kullanışlı hem arabada hem evde...
11-bebek yağı şampuanı dalin johansen tavsiye ederim..
aklıma geldikçe yazarım yine...

anne için...
1-ben sezaryan oldum ve pijama takımı kullandım hemşirede doktorda bunu önermişti çok daha rahat..
2-orkid alın yatak koruyucu isterler hastanede...
3-terlik alın taç alın süsleyin kendizi :KK66:)
4-fotoğraf makineniz tarağınız mutlka yanınızda olsun..
5-kocişlere kaynanaya bol bol naz yapın yatın...
6-sakın bnm gibi oh rahatım deyip hemen kalkmayın ..bnm hiç ağrım sızım olmamıştı ertesi gün ayaktaydım annem yat derdi ben duramayıp evi toplardım..ama 2.si olursa eğer bol bol yatacam valla....

bende birsürü yenidoğan o incecik zıbınlardan var ama hiçbirini kullanamadım bol çıtçıtlı kısakollu yada sıfır kol badi alın siz yine ince battaniyelerde çok kullanılıyor çoraplı pantolonlar çok işime yaradı çok hızlı büyüyorlar ama çokda kıyafet değişiyor gün içinde ağız mendilleri var hazır onların iyi olanlarından alın bolca

aklıma geldikçe yazarım

allah tamamına erdirsin hepinizi inşallah

haa kızlar tırnak makası olarak chicconun makas şeklinde olanları var çok kullanışlı bebenin canı yanmıyo keserken
çamaşırı için dalanroxy lavantalı sabuntozu kullanmıştım ya da hacışakirin sabuntozu iyi
hastaneye giderken milupa stilll tea alabilirsiniz sütü gerçekten artırıyor doğuma girerken bebeğimi hemen emzireceğim diye motive edin kendinizi sütünüz gelir
eğer epidural doğum yapacaksanız bol bol su için doğumdan sonra vücudunuz nARkozu kolay atsın midenizz bulanmadan başınız dönmeden atlatırsınız

internetten alışveriş yapacaksanız bebeshopu tercih edin 75 liraüstü alışverişe kargo bedava
hepsiburadadan almayın çok problem çıkıyor bizim topikte sorun yaşayan çok çıktı

sıfır kollu çıtçıtlı ve kısa kollu badi ve ayaklı takımlar çok işe yarıyo..ayaklı takıom 6 ay giyoyo tulum bi kaç tane alın dışarı çıkarken işe yarıyo..tulum çok fazla almayın hemen küçülüyo..
kollu çıtçıtlı badi benim pek işime yaramadı ..
yarısı 0 6 alın yarısı 0 3 alın..
battaniye ince bi kaç tane kalın bita mutlaka sart..yazlık alın bi kaç tane baharın alıverişe hemen çıkamazsanız giydirirsiniz hediye çok geliyo evet ama kimi küçük kimi büyük geliyo hediyeleri oglum daha yeni giyiyo..bide çocuk olunca çıkamam dışarı diye düşünmeyin bebekle çıkmak daha keyifli oluyo..
hastene için önden dügmeli uzun gecelik. bi takım pijama şart..
çocuga 3 takım götürün hastaneye..kusuyolar..emzik biberon çok işe yaradı...orkid.
kusmuk bezi..ıslak mendiller
aklıma gelenler bunlar sonra yine yazarım..

alışverişinizi bedeniniz agırlaşmadan bitirin..sonra hiç bişey yapmayı gözüm kesmedi benim..
herkese hayırlı dogumlar.

aklıma geldikçe gidip gelip eklerim ben buraya :KK1:
burun aspiratörü olarak otribebe aspiratör alın. eczanelerde satılıyor. diğerlerinin hepsi fasa fiso, işinize yaramaz.

hava nemlendiricisi (soğuk buhar makinesi) alırsanız her ihtimale karşın nebulizatör özelliği olandan alın.
zaten diğerleri bebeğin boğazını kurutabiliyor.

kızlar bi de ateşölçeri popodan ölçenden alın.
2 yaşına kadar popodan ölçülen ateş doğrudur..

bahsettiğim bodylerin fotosunu ekleyeyim de daha anlaşılır olsun
ilk 1 ay ben kafasından bir şey geçiremiyordum
benim için bu bodyler hayat kurtarıcı oldu

arkadaşlar söylemişler ben de tekrar edeyim
lansinoh krem alın en azından 1 ay önceden kullanmaya başlayın
otri bebe burun aspiratörü alın eczanelerde satılıyor
diğer aspiratörler biişe yaramıyor
ben 20. haftadan sonra mustela çatlak önleyici krem kullandım
hiç çatlağım yok hem diğer kremlerden daha ucuz hem de gerçekten çokiyi
doğumdan sonra da 1 ay kullandım karnıımı gerginleştirdiğini hissettim
unibaby ıslak pamuk mendil depolayın
bol miktarda penye ağız mendili alın
bebek arabanızın hafif, çift yönlü ve katlandığında az yer kaplayan olmasına dikkat edin
görünüşüne aldanarak araba almayın
dünyanın parasını verip maxi cosi aldım hiç memnun değilim
oda yapacak olsanız bile ilk zamanlar kullanmak için küçük beşik yerine park yatak alın
tatile vs giderken yanınızda götürürsünüz bebek de siz de rahat edersiniz
banyo ürünleri olarak ben mustela aldım çok memnunum tavsiye ederim
kendiniz için emzirme sütyeni yerine emzirme atleti alın

aklıma geldikçe eklerim

X