2011 Ocak Annelerine Tecrübeli 2010 Ocak Annelerinden Tavsiyeler...

.evet çok almayın benimde elimde çok kaldı ama yeteri kadar olmalı 6 7 tane bence dedigim gibi çok banyo yapacak..
56 yı çok giyemiyor zaten çunku genelde 50 sm doguyor bebekler ilk ay 4 5 cm uzar düşünün:)ayaklı pijama yine giyer ama tulum kısa gelince kasar vucudunu rahat edemez..çok almayın siz yinede..
haklısın ayda 5 cm uzuyorlar ılk 2-3 ay demı..yada 3-4 aymıydı.

merhaba kızlar yerimseniben
benimde 15 ocak doğumlu bi kızım var :emir_bebek:
ve size şiddetle tavsiye edeceğim şu göğüs kremine önceden başlamanız
ben bunu sonradan duydum ama artık çok geçti
kızım 3 aylıkken işe başladığım için beni sadece 4,5 ay emdi
ama bu 4,5 ayın 2 ayı ğöğüs catlaklarımla geçti
o kadar acı veriyodu ki anlatamam
göğüslerim sürekli kanıyodu, artık kopma noktasına gelmişti nerdeyse
her emzirdiğimde hüngür hüngür ağlıyodum çok acıyodu çünkü
her emzirmemden sonra krem sürüyodum o biraz rahatlatıyodu en azından yumuşak tutuyodu
o yüzden size tavsiyem kreme önce başlayın çok faydası olduğunu duydum
krem olark da lansinoh tercih edebilirsiniz
allah bebişlerinizi sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah :Saruboceq:

allah kurtarsın hepinizi arkadaşlar sağ salim kucağınıza alırsınız inşallah benimde tavsiyem 0-3 ay fazla kıyafet almayın çünkü hediyede bol bol geliyor zaten bi çoğu 1 kere giyilip kalıyor ve tulumlar pek kullanışlı olmuyor patikli altlar en kullanışlı daha sonra aklıma gelirse yazarım yine ha bide park yatak alıcaklara tavsiyem mutlaka sallanır olmasına dikkat edin yeğenime aldıkları sallanmıyor ablam baya zorluk çekiyor şimdi

Kızlar yardımınıza ihtiyacım var. Burda bir mağaza kapanıyor ve ürünleri yarı fiyatına veriyor. Daha çok 3-6 aylık olanlar kullanılıyor dediğiniz için onlardan 3-4 tane tulum aldım.Birkaç tane altüst vardı zaten. Sanırım bu gruplar 3.ayın başından 6. ayın sonuna kadar 4 ay idare ediyor. Yalnız bebişimin 2 tane hastane çıkışından biri diğerine göre büyük olduğu için sanırım doğar doğmaz giyemez. Ayrıca da 2 tulumu var yeni doğduğuna giyebileceği. Yani ilk ay toplam 3, ikinci ay da +1 ekleniyor tulumlarına. Sizce ilk 2 ayı çıkarmak için yeterli mi? Eğer daha fazla kullandıysanız mağazadaki ürünler bitmeden almak istiyorum.

cnm bence 5-6 aylık bebişlere tulum kullanışlı olmaz hem 6 aylık olduklarında haziran oluyor daha rahat kıyafetler giyiyorlar 3 aylıkken bile tulum giydirmedim ben pek çünkü altlarını almak zor oluyor tulumla

slm arkadaşlar bende yeni gördüm bu bölümü çok şey öğrendim sayenizde verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Çıtçıtli badilerin altına atlet kullandınızmı birde şu bahsettiğiniz göğüs kremi eczanelerde satılıyormu yoksa internettenmi almak gerekiyor...opuyorumnanaktan

eczanelerde var cnm laninosh göğüs krmi 20 lira civarı...küçücük bişey ama çok faydalı zaten mercimek kadar sıkılıp sürülüyor...

bizim park yatağımız kanz cnm kırmızısı...çok rahat ettim ben çok da kolay kurulup sökülüyor...

slm arkadaşlar bende yeni gördüm bu bölümü çok şey öğrendim sayenizde verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Çıtçıtli badilerin altına atlet kullandınızmı birde şu bahsettiğiniz göğüs kremi eczanelerde satılıyormu yoksa internettenmi almak gerekiyor...opuyorumnanaktan

Hayır canım altına atlet giydirmene gerek yok. Aycanın dediği gibi eczanelerde bulabilirsin kremi. Mutlaka önceden başlayın ama bir de uyarı size, göğüs uçlarınızla çok fazla oynamayın. Beyne emme refleksi gönderdiğinden doğumu başlatabiliyormuş. Hamilelik eğitiminde söylemişlerdi. Bir de benim doktorun hemşiresi söylemişti. Ha bir de aşırı maydanoz tüketimi de söktücü etkisi nedeniyle erken doğuma sebep olabiliyormuş. Bunu da hemşire söylemişti. Belirteyim dedim...

eczanelerde var cnm laninosh göğüs krmi 20 lira civarı...küçücük bişey ama çok faydalı zaten mercimek kadar sıkılıp sürülüyor...
ay yazdıgın ıyı oldu..
2 hafta once eczaneye sordum..bır buyuk boy vardı..bır kuçuk boy..kuçuk boy olanı yetmez buyugunden alayım dıyordum..
benım ılk bebekte 1 aydan fazla surdu gogus yaralarım..o zaman baska bır krem kullandım eczaneden..işe yaramadı..
ama kuçuk olan yeterlımı dersın goguslere..mercımek kadar sıkmak yeterlımı..yayılması kolaymı oluyor nasıl..

Kızlar park yatak arıyorum. Şirin bişey olsun istiyorum. Önerileriniz var mı? Siz ne kullanıyorsunuz?
bende dun aldım..suuny ..
ama daha kurulmadı..
ılk oğlandan bebek karyolam var..ama o yatıyor ıçınde..buyuyen bebek karyolam var..
sımdı bır odada 2 bebek karyolası olucak...
ama buyuk olan seneye çıkar karyoladan..kuçk oglumu ona gecırırım..park yatagıda oyun parkı yaparım..

ay yazdıgın ıyı oldu..
2 hafta once eczaneye sordum..bır buyuk boy vardı..bır kuçuk boy..kuçuk boy olanı yetmez buyugunden alayım dıyordum..
benım ılk bebekte 1 aydan fazla surdu gogus yaralarım..o zaman baska bır krem kullandım eczaneden..işe yaramadı..
ama kuçuk olan yeterlımı dersın goguslere..mercımek kadar sıkmak yeterlımı..yayılması kolaymı oluyor nasıl..

bende dun aldım..suuny ..
ama daha kurulmadı..
ılk oğlandan bebek karyolam var..ama o yatıyor ıçınde..buyuyen bebek karyolam var..
sımdı bır odada 2 bebek karyolası olucak...
ama buyuk olan seneye çıkar karyoladan..kuçk oglumu ona gecırırım..park yatagıda oyun parkı yaparım..

inan cnm yeter...mercimek kadar sıkıyorsun yayııyor zatn...ve çok etkili bebişi emzirken bile sürebiliyorsun zararı yok....

daha önce yazdım mı unuttum
ates ölçeri muhakkak kulaktan ölçer alın cok rahat edersiniz...diğerleri çok zor oluyor durmuyor yerinde vs..ates ölçmek işkence gbi oluyor..

kızlar dün bir arkadaşımla konuştum
oğlunda park yatak kullanmış
çok ses yapıyordu diyor hatta konuşamıyorduk bile diyor.
markasını sordum hatırlamadı
acaba siz böyle sorun yaşadınızmı bende park yatak alamayı
düşünüyorum.
kumaşındanmı anlamadım.

bizim park yatağımız gıcırdıyor...sebebide artık tutunup kalkıyor yatakta sallıyor vuruyor
gıcırayan yer yatağın üst kenaları katlanan kısım..açıp içine yağ sürmek lazım ama sonra dikilmez ki :uhm: ama iyiki normal beişk almamısım kafasını gözünü kırarmış

bizim park yatağımız gıcırdıyor...sebebide artık tutunup kalkıyor yatakta sallıyor vuruyor
gıcırayan yer yatağın üst kenaları katlanan kısım..açıp içine yağ sürmek lazım ama sonra dikilmez ki :uhm: ama iyiki normal beişk almamısım kafasını gözünü kırarmış

teşekürler verdiğin bilği için.

teşekkürler bilgin için bende park yatak almıştım

Deneyimli annelere sorum var ;

Doğumdan sonra kaynana faktörünü naptınız çünkü etrafınızda herşeye çok fazla miktarda karışan insan olacak bide kaynanalar
Ben evlenmeden önce çok iyi diyordum fakat evlendikten sonra yaptıklarından sonra içimde inanılmaz bir nefret var doğumdan sonra herşeye karışacağını düşünerek acaip stres oluyorum çok rahatsızım bana bir akıl verin napmam lazım nasıl davranmalıyım bir gün sakinliğimi yitirip üstüne saldırmaktan korkuyorum...

Deneyimli annelere sorum var ;

Doğumdan sonra kaynana faktörünü naptınız çünkü etrafınızda herşeye çok fazla miktarda karışan insan olacak bide kaynanalar
Ben evlenmeden önce çok iyi diyordum fakat evlendikten sonra yaptıklarından sonra içimde inanılmaz bir nefret var doğumdan sonra herşeye karışacağını düşünerek acaip stres oluyorum çok rahatsızım bana bir akıl verin napmam lazım nasıl davranmalıyım bir gün sakinliğimi yitirip üstüne saldırmaktan korkuyorum...

ahh özgem ahhh ben de aynı dertten muzdaribim
normalde çook sakin bi insanım ama kaynanatör sağolsun acayip bi sinir bozma yeteneği var kadında:KK4:
bi de lohusalık stresi olcak ona nasıl katlanırım bilemiyorum
doğumdan sonra annemlerde kalcam ama ocak sonunda eşimin izni bitince eve döncez ve kaynanam da gelcek:84:
bize akıl varin naapalım :KK5:

X