2011 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

normal dogumdan bahsediyo suanda ööfff vazgectim ben sanırım..28saate kadar olabiliyo diyo:) ıkınacazmı 28saat allahım cok korkutucu:))) şöyle acıkladı not aldım bak izlerken:)

Hazırlık fazı: rahimagzının acılmasına deniliyor..8-10saat sürebiliyor..Bu evde gecirilien dönem..yarım saatte bir gelen kontrol edilebilen süreç

Aktif faz : Gelen dalgaların şiddeti fazla, daha hızlı rahim agzına bebek oturmuş..ortalama 4-5 saat...10dakkada bir kasılma..burda anneye su içirmek lazımmış..

Ikınma fazı: bebegin annenin rahimden cıkma durumu..ıkınma işlemi..

Dogum fazı: Bebegin ve plesantanın cıkma durumu..

1saat sonra anne ayaga kalkar ve bebegine bakmaya devam eder...ohh bitttiiiiii:KK9:

Ben sezeryan olucam zaten..
Dün kaynanama gittik benim hamiş olduğumu bilmiyorlar, eşimin teyzesinin kızı staj yapıyo hastanede..Anlatıp duruyo, 2 cm.açılma olmuş, onu görmüş.Sancısı çok oluyormuş.. Açılmıyormuş.Falan filan..
Dedim anlatıp durma ben sevmiyom öyle konuları..
Allah hepimizi bi avazda kurtarsın..
Benim yengem var ,kalça çıkığı var doğuştan.Akraba evliliği yüzünden olmuş.Kadına doktor ölürsün doğuramazsın dedi hamileyken, bu ölürsem ölürüm doğurcam dedi..Valla doğuma giriyo 10 dakkaya doğurup çıkıyo, hem de 3 çocuğu oldu..Şans işi biraz da sanırım..

saol canım cevabın için
aslında bizim 2 ye katlar die bildiğimiz yanlışmış
dr.um %60 artsa yeter dedi bana ama halk arasında bu 2 katı die bilinio dedi
inş. sağlıkla kucağıma alırım bende
daa usg ye girmedim kan değeri 1000-1500 lerde anca görülebilio kese
artık bayramdan sonra giderim nasipse

Valla sen benden daha bilgilisin sanırım bu konularda.
Ben 6+2 yken gittim, kalp atışı duydum..İnşallah sen de duyarsın miniğinin kalp atışlarını..Şu yaşıma geldim, duyduğum en güzel sesti o...Pıt pıt, pıt pıt, pıt pıt...

Ben sezeryan olucam zaten..
Dün kaynanama gittik benim hamiş olduğumu bilmiyorlar, eşimin teyzesinin kızı staj yapıyo hastanede..Anlatıp duruyo, 2 cm.açılma olmuş, onu görmüş.Sancısı çok oluyormuş.. Açılmıyormuş.Falan filan..
Dedim anlatıp durma ben sevmiyom öyle konuları..
Allah hepimizi bi avazda kurtarsın..
Benim yengem var ,kalça çıkığı var doğuştan.Akraba evliliği yüzünden olmuş.Kadına doktor ölürsün doğuramazsın dedi hamileyken, bu ölürsem ölürüm doğurcam dedi..Valla doğuma giriyo 10 dakkaya doğurup çıkıyo, hem de 3 çocuğu oldu..Şans işi biraz da sanırım..

ay kesinlikleee yaa..ama bende yani korkuyorum ikisindende ..gerci bunları düşünmek için cok erken..ama dediign gibi kimisi var cok rahat oldu diyo kimisi diyo cok kötüydü..kısmet artık...bebekler iyi olsunda...aaa sen neden söylemiyon kayınvaldenlere?

ay kesinlikleee yaa..ama bende yani korkuyorum ikisindende ..gerci bunları düşünmek için cok erken..ama dediign gibi kimisi var cok rahat oldu diyo kimisi diyo cok kötüydü..kısmet artık...bebekler iyi olsunda...aaa sen neden söylemiyon kayınvaldenlere?

Ben kocama bile söylemicektim de, bakma çenem durmadı...

O bebiş benim..Kıskanıyom milletten..Anneme de yeni söylemek zorunda kaldım, bayramda yanına gidemeyeceğim için..O da herkese duyurdu sinir oldum...
Kimse duymasın kimse bilmesin benim bebişimi..Sadece ben bileyim istiyom...

Sanırım kaynana Semralar böyle doğuyo...

mrb kızlar hepiniz sağlıkla alın kucağınıza bebeklerinizi
benimde sat 6 ekim bende temmuz annesi olucam inş.
ama size sormak istediğim bi soru var
pzrtsi 34 günümde test yaptrdm 45 çıktı
2 gün sonra çarş. 78 çktı
şubat ayında kürtaj olmak zorunda kaldığım için buda böyle olucak die umutsuzluğa kapıldım
ama dün çok şükür 206 çıktı
yarın tekrarlıycam bakalım
aranızda bu şekilde olan varmı?
yada sizin değerleriniz nasıldı

bende hiç kan testi yaptırmadım..yaptırmaya gittigimde doktor direk beni ultrasona soktu 4 haftalıkken kesesini gördüm..bence böle süphe edecegine direk ultrasona gir..öptüm..

O bebiş benim..Kıskanıyom milletten..Anneme de yeni söylemek zorunda kaldım, bayramda yanına gidemeyeceğim için..O da herkese duyurdu sinir oldum...

valla ya cadı kuzu..ee insan kendi annesindende saklarmı yaa...valla ben hemen söyledim..sevinsinler yazık..olmuyo sanıyolardı panikliyolardı..bide her gören soruyodu fenalık gelmişti..hazır olmuşken hepsinin çenesini kapatıyım dedim :KK23:

valla ya cadı kuzu..ee insan kendi annesindende saklarmı yaa...valla ben hemen söyledim..sevinsinler yazık..olmuyo sanıyolardı panikliyolardı..bide her gören soruyodu fenalık gelmişti..hazır olmuşken hepsinin çenesini kapatıyım dedim :KK23:

Benim olmuyordu zaten 5 senedir..
Bu sürpriz oldu velet..
Miyom diye gittim, doktor dedi senin miyomun kalbi atıyo..
Değişik bi duyguydu...
Kız ben çok kıskanırım.Kocamı da çok kıskanırım..Adam içmeye de benle gider, okey oynamaya da..Hele bi benle gitmesin..Kırarım bacaklarını...Millet olmadığına alıştı zaten, bi de benim kaynana gerim gerim gerilir..Benim gelinin çocuğu olacak...

Sanki kendi becermiş...

Yaşatmıcam bu hazzı kimseye..:KK66:

Benim olmuyordu zaten 5 senedir..
Bu sürpriz oldu velet..
Miyom diye gittim, doktor dedi senin miyomun kalbi atıyo..
Değişik bi duyguydu...
Kız ben çok kıskanırım.Kocamı da çok kıskanırım..Adam içmeye de benle gider, okey oynamaya da..Hele bi benle gitmesin..Kırarım bacaklarını...Millet olmadığına alıştı zaten, bi de benim kaynana gerim gerim gerilir..Benim gelinin çocuğu olacak...

Sanki kendi becermiş...

Yaşatmıcam bu hazzı kimseye..:KK66:

deliiii:) iyi söyleme boşver..zaten aslında 3aya kadar benimde söyleyesim yoktu...baksana bugün resmen hamile degil gibiyim..bigünde herşey degişebilir..kısmet..

ya mevsimi degil diye domates almıyom ki nasıl yapacam menemeni..öfffffffffffffff :))))))))))))

benim annem yazdan şişe domatesi yapıyor bana da veriyor. kışın çok iyi oluyor, hem hazır doğranmış domates. canın çok istediyse al bence. çeri domates al ya da onlar hala lezzetli ben alıyorum valla, çok seviyorum domatesi.

kızlar bakın eger daha önceden spor yada pilates yapmadıysanız, ilk3 ay yapmayın diyo tvde..ben yoga yapıyom diye önermiştim ya..yapmayın yani daha önceden yapmadıysanız...

kızlar günaydın.... Ya dün karnıma bi agrı girdi..epeyde sürdü1-2 saat sonra bi anda gecti..ayy şimdi sabah kalktıgımdada kendimi cok iyi hissediyorum..sanki hamile degilmişim gibi..bulantı yok bişey yok..ayy bu paranoyalardan ne zaman kurtulcaz yaa :KK43:((
hareketlenince orada olduğundan emin olunca kurtulcaz evhamdan

bebekpoyraz ege gözünüz aydın öğrenmişiniz cinsiyetlerini:))))
resmide çok güzelmiş annesi poyrazın
ay sağlıcakla bi gelseler dünyayada ısırsak o totolarını :KK16:

ben öğrenmedim yaa:))))

benim annem yazdan şişe domatesi yapıyor bana da veriyor. kışın çok iyi oluyor, hem hazır doğranmış domates. canın çok istediyse al bence. çeri domates al ya da onlar hala lezzetli ben alıyorum valla, çok seviyorum domatesi.

hım ne güzell..benimki yapmıyo öle seyler...alayım valla..saol canım...

valla ben de kıskancımdır ama seni okudukça eyvah diyorum:KK1: oğlun olmamalı senin, gelinine yazık olur:)

deliiii:) iyi söyleme boşver..zaten aslında 3aya kadar benimde söyleyesim yoktu...baksana bugün resmen hamile degil gibiyim..bigünde herşey degişebilir..kısmet..

Valla ben işyerindekilere de söylemedim de, öğür böğür kus anladılar..
Bi de diyolar sen gelme tatil yap hamişsin..
Size ne oluyo dedim, bebek benim istr gezdirrim, ister evde yatırırım gelecem..
İnşallah sende hep bugünkü gibi sorunsuz geçirirsin..Bulantı falan olunca çok zor oluyor..

valla ben de kıskancımdır ama seni okudukça eyvah diyorum:KK1: oğlun olmamalı senin, gelinine yazık olur:)

Oğlum da olsa, kızım da olsa vermicem kimselere..
Babasına bile vermicem ben..

Bulanan ben..
Kusan ben..
Öğüren ben..
Serum yiyen ben..
Tahlil olan ben..
Aç kalan ben...
Doktora giden ben...

O da bunları yaparsa sevebilir..Şimdilik sadece ben kusarken o da kusuyo..
Yoksa çocuk ayaklanıp ona gidene kadar yok...

esra öğrendimi resmini koymuştu amaaaa cinsiyetidemi beliiiii 2. oldu o zaman cınsıyet öğrenen neymişşşşşşşşşş neymişşşşşşşşşşşşş

X