2011 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

canım rezeneyi ilk 2 ay çok gaz sancısı çekiyordu ve uyumuyor ağlıyordu sürekli kızım dr sölemişti aimıştık...ama fazla vermedim ben evde öyle duruyordu arada bende içiyorum ama cezvede kaynamış su yaparken böcüğe içine atıyorum azıcık bişey..faydası oluyor ama daha güzel ve rahat uyuyor benimki...

Bebeğim 5.5aylik maalesef verdigim her mama alerji yaptı...hiriltili oksuruk burun tıkanıklığı yaptı...doktor da 6. Ay dolana kadar anne sutu ver dedi...bebegimin ağzına ne versem heryeri kipkirmizi kizariyor...aynı durumda olan varmi
:KK4::KK37::KK37::KK37:

sellam rabbim hepinizin bebeğini sizlere bağışlasın..
bende temmuz annesyim..10 gün sonra 5 aylık olacağız...kızlar size bir sorum olacaktı..bebeğim önceleri 3 günde bir kakasını yapardı...şimdi ek gıdaya geçeli günde 2 defa yapıyor ...buda beni üzüyor..acaba diyorum yedirdiklerim yavruma yaramıyormu...sizler ne dersiniz...ek gıda olarak

ülkerin hero baby gogle pirinç unu yoğurt muzlu bebe bisküvisi annne sütü....

arkadaş dışardan verdiklerim alerji haptı hırıltı diyor...

verilen ek gıdalar burun tıkanıklığı yaparmıki...oğlumun burnu tıkalı ..uyurken hiç birşey yok..uyanınca hırıltı başlıyor...heleki hızlı nefes alınca...

kızlar cevaplarınız için hepinize şimdiden teşekürler...yorumları bekliyorum....

Son düzenleme:
Doktorumuz inek sutu alerjisinden şüphelendi onunda belirtilerini internetten araştırırsan burun tıkanıklığı hirilti yazıyor...oyuzdensimdilik hiç ek gida vermicem umarimoyle bisiyoktur...

merhabalar. oğlum 30.06.2011 doğumlu 5.ayımıza girdik. bugüne kadar gece uykularında hiç sorun yaşamamıştık fakat 4 gecedir uykusunda çok huzursuz uymak istyor fakat uyuyamıyor her saat başı kalkıyor. gaz vs bir derdi de yok dişle ilgili olabilir mi?

merhabalar. oğlum 30.06.2011 doğumlu 5.ayımıza girdik. bugüne kadar gece uykularında hiç sorun yaşamamıştık fakat 4 gecedir uykusunda çok huzursuz uymak istyor fakat uyuyamıyor her saat başı kalkıyor. gaz vs bir derdi de yok dişle ilgili olabilir mi?

canım aramızda 2 gün var sanırım benm kızımda 1 temmuz doğumlu ve şu ana kadar düzenli uykumuz bir ayı bulmadı siz çok şanslıymışsınız :) uykusu hep düzenliyse mutlaka bişey vardır diş gaz karın ağrısı olabilir

bende temmuz annesyim..10 gün sonra 5 aylık olacağız...kızlar size bir sorum olacaktı..bebeğim önceleri 3 günde bir kakasını yapardı...şimdi ek gıdaya geçeli günde 2 defa yapıyor ...buda beni üzüyor..acaba diyorum yedirdiklerim yavruma yaramıyormu...sizler ne dersiniz...ek gıda olarak

verilen ek gıdalar burun tıkanıklığı yaparmıki...oğlumun burnu tıkalı ..uyurken hiç birşey yok..uyanınca hırıltı başlıyor...heleki hızlı nefes alınca...

kızlar cevaplarınız için hepinize şimdiden teşekürler...yorumları bekliyorum....

bebeğin kaka yapması iyidir.benimki ek besinden öncegün aşırı yapıyordu şimdi hergün bazen 3 kere bile yaptığı oluyor. o yüzden bence birşeyi yoktur.bağırsakları iyi çalışıyor demekki:nazar:

kızlar bizdede sorun tam tersi ek gıdaya geçmeden önce normal yapıyodu şimdi kabızlık problemi çıktı kayısı falan veriyorum hergün yapıyo ama çok katı al at bez tertemiz okadar yani.. bir fikri olan varmı si,zce ne yapmalıyım birazda genetik bizde bu problem

kızlar bizdede sorun tam tersi ek gıdaya geçmeden önce normal yapıyodu şimdi kabızlık problemi çıktı kayısı falan veriyorum hergün yapıyo ama çok katı al at bez tertemiz okadar yani.. bir fikri olan varmı si,zce ne yapmalıyım birazda genetik bizde bu problem

geçmiş olsun canım, kabız olmuş yavrum herhalde. elma da iyi gelir. bir de çorbalarına veya çorba vermiyorsan mamasına saf zeytinyağı koy 1 çay kaşığı. ayrıca su vermeye çalış aldığı kadar , iyi gelir inşallah.. biz de zorlanıyoruz, çok sevmedi ek gıda işini benimki, 6 ayını bitirmedi henüz diye üstüne varmıyorum ben de, inşallah sorun yaşamayız..

gelişim dönemlerinde hızlı büyüme dönemleri olurmuş.4 ve 5 ayda.bu dönemde uyku sorunları yaşanabiliyormuş..yada ek gıdaya geçmediysen anne sütü az yada doyurmuyor..

canım ek gıdaya geçişte kaka katı olur.ben kzımın yoğurduna suda yumuşattıp rendeden geçirdiğim kuru kayısı ekliyorum ha birde sabah armut puresi veriyorum işe yaradı bizde..

canım kaloriferliyse eviniz evinizin havası kuru olabilir ya buhar makinası yada kaloriferin üzerine ıslak bez koy birde oyle dene bakalım canım

bende 1 haftadır öğlene doğru muhallebi 2 saat sonra elma püresi yada suyu 2 saat sonra keçi sütünden kendi yaptığım yoğurttan veriyorum..gecede 9 gibi aptamil tahıllı mamadan yapıyorum..bunlardan az yediği olursa arada sütde veriyorum veee gece sadece anne sütü
yedirebilmek çok zor oluyor...bikaç gün sonra sebze çorbasınada başlıcam...havuç ve patatesle... kahvaltı henüz başlamadım..

doktorum bana keçi sütü kansızlık yapar dedi.evet anne sütüne daha yakon ama inek sütüne gore daha fazla kansızlık yaparmış cnm hbrn olsun

meyva olarak armut elma şeftali ve kayısı verilebliyor. tabii bu mevsimde armut ve elma en ideali.
sebze olarak da karnıbahar pırasa brokoli havuç patates beyaz lahana ıspanak semizotu enginar bunları sırayla verebilirsin 3 gün aynı sebzeyi dene ama alerji yapıp yapmadığını görürsün. ben mesela sebze çorbasına her 3 günde bir yeni sebze deniyorum drumun önerisiydi bunlar buarada.
pirinç unu muhallebi sürekli verme dediğin gibi kof şişiriyor ve de kabız yapıyor. yapasan da çok sulu yap katı yapma. hipp in yulaflı elmalısı özellikle gece verilirse çok güzel uyutuyormuş ben bulabildiğim sürece alıyorum ama pek bulunmuyor hippin ürünleri . o yüzden milupanın gece tahıl mamasından veriyorum mecburen. içinde soya lesitini ve mısır var milupada. beslenme uzmanlarına danıştım tamamaen organik olduğunu söylüyorlar. inanmak istiyorum ben de. gdo dan nekadar korumaya çalışırsak çalışalım herşeyin içinde var maalesef özellikle 2 sne sonra nasıl koruyacağız ki tüm çikolata bisküvilerde var aslında herşeyde var maalesef:KK43:

canım cevabın için teşekkür ederim. anca bakabiliyorum buraya. bi de misafirim vardı :KK43: anne olmak ne kadar zormuş. uzaktan görüldüğü gibi değilmiş. annemin kıymetini daha iyi anlıyorum.

kızımın burnu çok tıkalı songünlerde . ne burun aspiratörü sokturuyor ne damla damlattırıyor ne yapacağımı şaşırdım öneriniz var mı? siz neler yapıyorsunuz başka?

Geçmiş olsun, biz de aynı sorunu yaşadık, burun temizleyiciler, okyanus suları tek başına işe yaramadı biz de otri bebe nazal burun aspratörü kullandık, çok işimize yaradı...Önce okyanus suyunu damlatıp, nazal burun aspratörü ile ne var ne yok kolaylıkla temizlendi...İsterseniz google de ''otri bebe nazal burun aspratörü'' diye arayın...Bir ucunu ağzınıza,diğer ucunu bebeğinizin burnuna yerleştiriyorsunuz, ritmik ve hafif bir şekilde temizliyorsunuz,deneyin memnun kalırsınız....

selam kızlar nasılsınız.. ben pek giremiyorum... yoruluyorum kızlar ya.. oğlan da gece 2 saate bi uyanıyo... bağıra bağıra ağlıyo, meme haricinde hiçbişeye tepki vermiyo... yoruyo beni.. bugün hortlak gibi gezdim yarım yamalak uykuyla:KK37: bi de yanımda yatırıyorum bazen, belim zaten ağrıyo... kıpırdamadan ağrılarla uyuyom... bu ek gıda işi çok zor.. inat ediyorum hazır mama vermemek için, ama zorlanıyorum... sonumuz hayrola :KK53:

selam kızlar
Allah nasip ederse bende 2012 haziran annesi olacagım inşallah
bu hafta içinde alışverişe gitmeyi düşünüyorum
en iyi siz bilirsiniz aylarda ne giydirdiniz en cok ne lazım oldu bana bilgi verirseniz
mother care dn yapıcam alışverişi 7 li falan body leri varya onlardan falan almayı dusunuyorum
0 3 aylık küçük oluyor fala gibi seyler okdum
ilk 3 ay neler giydirdiniz en cok yardımcı olursanız sevinirimmmm :)))

selam kızlar
en iyi siz bilirsiniz aylarda ne giydirdiniz en cok ne lazım oldu bana bilgi verirseniz
mother care dn yapıcam alışverişi 7 li falan body leri varya onlardan falan almayı dusunuyorum

bence alışveriş yapmak için acele etme..son 3 ay al..
0-3 alma bence 3-6 al.bol bol kısa kollu ve askılı body al.ağustos sonuna kadar sadece bunlardan giydi benim kızım..

selam kızlar

kumaş konusunda hassas bir anne olarak sana kipa marketlerde satılan bebek elbiselerini tavsiye ediyorum. ben chicco dan tutta sevi bebe ye kadar bütün markalardan zıbın aldım ama en çok memnun kaldığım kipadaki bebek tekstli..kzım 6 aylık hala kullanıyorum..buyuk almıştım.giydirmesi çıkarması kolay oluyor diye..

bence alışveriş yapmak için acele etme..son 3 ay al..
0-3 alma bence 3-6 al.bol bol kısa kollu ve askılı body al.ağustos sonuna kadar sadece bunlardan giydi benim kızım..
teşekkür ederim ama dayanamıcam gibi en azından bi kaç parça alıp
kendime dur demeliyim sonra cunkı cok istek var :))
en azından o bodylerden almak istiyorum yani
ilk 5 ayda kısa kollu yerine uzun kollu giydirin diyorlardı bu konuda kararsısızım zaten nasıl alsam diye

kumaş konusunda hassas bir anne olarak sana kipa marketlerde satılan bebek elbiselerini tavsiye ediyorum. ben chicco dan tutta sevi bebe ye kadar bütün markalardan zıbın aldım ama en çok memnun kaldığım kipadaki bebek tekstli..kzım 6 aylık hala kullanıyorum..buyuk almıştım.giydirmesi çıkarması kolay oluyor diye..

bende kumaş konusunda secıcıyım ve mother care den almak istiyorum indiirm varmışta yarın
ama kipayada bakarım mersindeyim ben ne kadar çeşit vardır bilmiyorum ama bakıcam :)

X