2011 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

sorma kardeş bilmiyom walla... mayıs topiği toparladı kendini... maşallah güzel kaynatıyolar... bizimkiler çil yavrusu gibi dağıldı gittiler :KK31:

zaten biz şundan kaybettik canım giren baktı kimse yok çıktı hemen bir daha da girmediler ..girseler bi sürekli elbet denk gelicez ama onlar facede mutlu boşver :KK47:

topiğim topiğim canım topiğim.. burdayız cnlarım gitmedik bi yere sadece face e heryerden girebiliyoruz ocakta tekrar burdayım işe başlıycam

Arkadaslar
bebeginizin uyku ve yeme sorunu varsa bu konuyla ilgili harika bir kitap var
Tracy Hogg
Bebek bakim sorunlarina mucize cozumler( uyku beslenme davranis ve tuvalet egitimi )

Benim bebegim 6.5 aylik son zamanlar saat basi aglayarak uyaniyordu
bu kitabi uyguladim 1 hafta zorluk cektim cok ugrastim
ama suan kizim gece en fazla
2 kez uyaniyor o da aciktigi icin ve hedefim hic uyanmamasi :)
aksam 8 de yatiyor sabah 7 de ben uyandiriyorum artik 2 saat uyanik kaliyor yediriyorum 9 da yatiriyorum 11 e kadar uyuyor boyle gidiyor
uyku uykunun mayasiymis

bosu bosuna neler cekmisim meger caresi varmis

beslenmeside ayni sekilde duzene girdi herseyi saatle ve cok duzenli ve cok saglikli

bence bu kitabi mutlaka alin bana cok dua edersiniz :)

Gece 02.30 da yattım, sabah 08.00 Bu arada 3 kez büyük kızım ( anne yanıma yat, susadım, çişim geldi diye) 5 kez bebişim uyandı. Geçecek diye diye ben kendimden geçtim...

yine geldim kimse yok yarın akşam işten çıkana kadar bekleyeceğim arkadaşlar lütfen burayı ihmal etmeyelim ben çok sonra katıldım temmuz annelerindeydim ama kızım haziranda doğdu yarın herkesi bekliyor olacağım

6 aylık oldu kızım ama hala etrafında dönemiyor.onun dışında diğer ay hareketlerinin hemen hepsini yapıyor.hala dönemeyen bebişi olan var mı.ya da böyle olup sonradan düzelen bir örnek??
doktoruma sordum.korkma diyor ama ben yine de rahat değilim.acil cevap lütfenn

6 aylık oldu kızım ama hala etrafında dönemiyor.onun dışında diğer ay hareketlerinin hemen hepsini yapıyor.hala dönemeyen bebişi olan var mı.ya da böyle olup sonradan düzelen bir örnek??

Endişelenme canım, benim oğlum tam 6,5 aylık oldu ama yaklaşık 1 haftadır kendi kendine rahat rahat dönebiliyor
bir güne kalmaz şaşar kalırsın hareketlerine
Acele etme ve endişelenme
Dönecektir birkaç güne kadar :))

arkadaşlar ben eylül annesi olucaktım oğlum haziran 27 de doğdu 6200 64 cm siiznn bebekler ne durumda boy kilo olarak yakalıya bilicekmiyiz merak ediyorum 30 hatalık doğdu

arkadaşlar ben eylül annesi olucaktım oğlum haziran 27 de doğdu 6200 64 cm siiznn bebekler ne durumda boy kilo olarak yakalıya bilicekmiyiz merak ediyorum 30 hatalık doğdu
Allah bağışlasın canım... sağlıklı olsun da gerisi mühim değil... doktorunuz ne diyosa odur dimi canım..

zaten biz şundan kaybettik canım giren baktı kimse yok çıktı hemen bir daha da girmediler ..girseler bi sürekli elbet denk gelicez ama onlar facede mutlu boşver :KK47:
haklılar bişi diyemicem... ben de giriyorum kimse yok, soru soruyorum cevap yok... benim oğlum mayıs doğumlu, ara sıra mayıs topiğine de giriyorum, orda nüfus kalabalık... yardımcı da oluyolar sağolsunlar... buraya ısrarla devam etmeye çalışıyorum, ama zaten çocuk çok vakit alıyo, zorlanıyorum sık sık gelmekte... napalım böyle idare etcez sanırım...

topiğim topiğim canım topiğim.. burdayız cnlarım gitmedik bi yere sadece face e heryerden girebiliyoruz ocakta tekrar burdayım işe başlıycam
e gelin gari, yalnız kaldıkkkk

böyle şeyleri dert etmeyin kızlar... er geç döncekler, emeklicekler, yürücekler... herşeyin bi vakti var... benim oğlan 8.ayına girdi, 7.ayında anca tek tarafa dönmeye başladı, hala da pek hareket yok... ama hareketli bi bebek... sadece fırsat vermek lazım... kucakta öğrenemez sonuçta... keyfi bilir paşaların, prenseslerin...

yine geldim kimse yok yarın akşam işten çıkana kadar bekleyeceğim arkadaşlar lütfen burayı ihmal etmeyelim ben çok sonra katıldım temmuz annelerindeydim ama kızım haziranda doğdu yarın herkesi bekliyor olacağım
sağolasın canım... birileri olursa daha sık girmeye çalışır herkes...

Endişelenme canım, benim oğlum tam 6,5 aylık oldu ama yaklaşık 1 haftadır kendi kendine rahat rahat dönebiliyor
bir güne kalmaz şaşar kalırsın hareketlerine
Acele etme ve endişelenme
Dönecektir birkaç güne kadar :))[/QUO

teşekkür ederim canım biraz daha rahatladım inşallah bebişlerimiz sağlıklı olsun mutlu olsun her zaman

[

böyle şeyleri dert etmeyin kızlar... er geç döncekler, emeklicekler, yürücekler... herşeyin bi vakti var... benim oğlan 8.ayına girdi, 7.ayında anca tek tarafa dönmeye başladı, hala da pek hareket yok... ama hareketli bi bebek... sadece fırsat vermek lazım... kucakta öğrenemez sonuçta... keyfi bilir paşaların, prenseslerin...

sağol canım fıstık popişini kaldırsa dönecek demek:)) inşallah sağlıklı olsunlar bebişlerimiz

merhaba arkadaşlar kızım 23 haziran doğumlu pazartesi günü aşımız vardı hemde kontrolümüz kızımın boyu 74 cm kilosuda 10 kilo daha dişimiz yok ama çok hareketli doktorumuz ela 10 aylıkken yürür emeklemez dedi harbidende öylee dikeliyoo dimdiikk ama emeklemiyo ateşimiz olmadı çok şükür artık 1 yaşa kadar aşımız yok şükürler olsun sizin bebişleriniz ne alemde dişler felan

mehaba.bende haziran annesiyim henüz katıldım buraya.haziran 15 dogumlu oglum.67 cm ve 8700 kg.benimkide dönmüyor saga sola.ama birşey soracagım benim oglum hep yüzüstü yatıyor,öyle alıştı.. başka türlü, uyuyamaz.bir zararı olur mu?

merhaba arkadaşlar kızım 23 haziran doğumlu pazartesi günü aşımız vardı hemde kontrolümüz kızımın boyu 74 cm kilosuda 10 kilo daha dişimiz yok ama çok hareketli doktorumuz ela 10 aylıkken yürür emeklemez dedi harbidende öylee dikeliyoo dimdiikk ama emeklemiyo ateşimiz olmadı çok şükür artık 1 yaşa kadar aşımız yok şükürler olsun sizin bebişleriniz ne alemde dişler felan

efsunç74 mü 64 mü.çok uzun geldi bana ela,uzun mu:)

74 cm canım kızım uzun boylu maşallah bana çekmiş benim boyuum 1,70 babası 1,78 sanırım ondan 53 cm di doğduğundaa her ay 3 cm uzuyor genetik sanırım benide geçecek

Benim kızım emeklemiyor ama yuvarlanarak döne döne istediği yere gidiyor özellikle koltukların altına girmeye çalıışıyor sığmıyor aqyaklarıını sokmaya çalışıyor kızım eliyle ulaşamadığı herşeyi ayaklarıyla alıyorr :KK52:

yeni yılın ilk mesajını ben yazdımmmmmm... kalabalık bir forum ve samimi sohbetler diliyorum hepimize.... iyisinizdir inş? :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

X