2011 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Ya arkadaşlar, benimde ilk bebişim olacak kısmetse. Ama ne mide bulantım var ne baş dönmesi. İştahım da gayet iyi. Sağlık ocağında test yaptırmıştım geçen hafta. Öyle öğrenmiştim ben. Ultrason için randevum çarşamba günü. Kendimi bu kadar iyi hissetmem normal mi? Diğer arkadaşları okuyorum, 5. 6. haftalarında başlamış mide bulantıları. Bi sorun yoktur değil mi? bilmiyorumkismile

canım kimi hiç bulantı çekmeden, kimi sürekli bulanarak kimide bir süre sonra bulantılarından kurtularak tamamlar hamileliğini
illa herkeste olacak diye bişey yok
baş dönmesi ve iştah konusuda kişiden kişiye farklılık gösteriyo
hatta aynı kişi bir hamileliğinde çok bulantı yaşarken diğer hamileliğinde yaşamayabiliyo
dilerim ben ilk hamileliğimdeki gibi sorunlar yaşamam kafamçokkarıştı
dilerim tüm anne adayları sorunsuz bir hamilelik ve sağlıklı bir doğumla minikleri kucağımıza alırız

Son düzenleme:
Sağol canım. Ya ne bileyim, ilk bebek olduğu için acemilik var. Yaş da 32 olunca acaba diyorum... İnşallah bir sıkıntı yoktur. Allah hepimize sağlıklı bebekler versain...:ecrin_bebek:a.s.

Ya arkadaşlar, benimde ilk bebişim olacak kısmetse. Ama ne mide bulantım var ne baş dönmesi. İştahım da gayet iyi. Sağlık ocağında test yaptırmıştım geçen hafta. Öyle öğrenmiştim ben. Ultrason için randevum çarşamba günü. Kendimi bu kadar iyi hissetmem normal mi? Diğer arkadaşları okuyorum, 5. 6. haftalarında başlamış mide bulantıları. Bi sorun yoktur değil mi? bilmiyorumkismile

herkeste bulantı olmayabilir ki bünyeden bünyeye değişir. endişelenmeni gerektirecek bir durum yok yani

Sağol canım. Ya ne bileyim, ilk bebek olduğu için acemilik var. Yaş da 32 olunca acaba diyorum... İnşallah bir sıkıntı yoktur. Allah hepimize sağlıklı bebekler versain...:ecrin_bebek:a.s.

amin canım,
bu şekilde düşünüp kendini sıkma, strese sokma
bebeğinide bunaltırsın
doktorunla konuştuğun zaman bunun son derece normal olduğunu söyleyecektir

heee bide şöyle bir durum var, 8.haftadan sonra bulantısı başlayanlar çok var,
hatta son ay başlayan bile var
ilk hamileliğimde 7.haftamda başlamış 5.ayımda kesilmişti bulantılarım. son ay yeniden başlamıştı :bbo:
şu anda hiç birşey yok bende de

Önerileriniz için teşekkürler arkadaşlar. Genel olarak çok mutluyum. Pozitiflik hakim hep. Sadece bazı arkadaşların çok bulantım var vesaire gibi yazılarını okuyunca acaba bende niye yok diye düşündüm. Çarşamba günü muayeneye gideceğim. İnşallah bebişim görünür değil mi arkadaşlar en azından kesesi? O zaman rahat ederim.

merhabaaaaaaaaaaa bende aranıza geldim bende 2011 haziran annesi olucam inş. Allah nasip ederse 5 haftalık 3 günlük hamileyim.. bugünde kesesini gördük şükür....yerimseniben:sm_cool:

yasil_haktanemin, senin tecrübelerinden epey faydalanacağız. çok yakın zamanda yaşadın benzer duyguları. iyi olacak bizim için:)

Önerileriniz için teşekkürler arkadaşlar. Genel olarak çok mutluyum. Pozitiflik hakim hep. Sadece bazı arkadaşların çok bulantım var vesaire gibi yazılarını okuyunca acaba bende niye yok diye düşündüm. Çarşamba günü muayeneye gideceğim. İnşallah bebişim görünür değil mi arkadaşlar en azından kesesi? O zaman rahat ederim.

hamileliğin her aşamasında farklı ilerleyeceğiz kimi az kilo alacak kimi çok
kimi zor geçecek kimi kolay
kimi hiç rahatsızlık çekmezken çekenlerim hep farklı farklı rahatsızlıkları olacak
kiminin bebeği daha ağır kimininki hafif
kimininki uzun kimininki kısa olcak
kimse kendini bir başkasıyla kıyaslamasın bu yüzden :teselli:

tuvalete sıkışık git canım daha rahat görülür kese

kızlar herkeste bulantı olmayabilir dert etmeyin keyfini çıkarın..
şişkinlik ve gaz sorunu ilk zaman çok olabilir..hamiş kıyafetlerini 4 yada 5 aydan sonra giymeye başlarsınız..ama çok sıkıyorsa etek pantıolon alın nasılsa lastikli onların beli sürekli giyeceksiniz..

Haklısın canım. Acemilik endişeleri işte bizimki :) Neyse en azından şimdilik sıkıntım yok, tadını çıkarayım ben de dimi ama:dance:

tşkler tşkler aranıza alırsanız sevinirim......... bende öle abartılı mide bulntısı yok kusmadım daha öle iyiyim bende çok şükür

aman iiiinşallahta böyle devam eder
hem bebeğini güzel besleyebilirsin hem kendin zorlanmazsın

heee kızlar 8.haftaya kadar folik asit alın iyi olur
Folik asit içeren yiyecekler : Koyu yeşil yapraklı sebzeler tüm tahıllar ve kuru baklagiller de folik asit bulunur.

Ancak, ışık, ısı ve gıda işleme onu kolayca yok edebilir, dolayısıyla, azami yararı sağlayabilmek için sebze ve meyveleri taze olarak veya mümkün olduğu kadar az pişirilmiş şekilde tüketmek en iyisidir.

Fasulye, fındık, ceviz, yumurta sarısı, portakal da folik asit bulunan gıdalar arasındadır.

ayy biz baya eskimişiz bende 2009 annesiyimm
4 haziran doğumlu şeker bir kızım varr
allah hepinizin evlatlarını kucağına almak nasip etsinn
bol bol uyuyun dinleninn kızlar uykusuz yorgun geceler sizi bekliyoo:))
bende 2. hamileliği seneye düşünüyorum allah nasip ederse 3 yaş düşünüyorumm allahım o güzel duyguyu tekrar yaşatır inş
öpüyorumm hepinizi meleklerinize iyi bakınnopuyorumnanaktan

kızlar listeye beni de ekleyin.yaş 26 53 kilo da hamile kaldım.sat 28 ağustos.tahmini doğum tarihi 5 haziran.

X