Düğün 2011 gelinleri düğününüz nerelerde olucak...

Ben de kısmetse 2011 ama henüz tarih belli değil. Şubat -mart gibi nişan düşünüyoruz. Zaten nişan ile düğün arasını uzatmak istemiyoruz. Ağustos-Eylül gibi de düğün düşünüyoruz. İnşallah bir aksilik çıkmaz ve herşey planladığımız gibi olur...

Ay bizim de 2011 ama tarih almadık. Eylül gibi olacak sanırım. Şu anda para biriktirmeye çalışıyoruz o yüzden eylül iyi olacak gibi maddi açıdan. İnşallah hava kötü olmaz ya kır düğünü istiyorum ben de. Şimdi bizim şöyle bi durumumuz var bana da akıl verin napayım:
Benim ailem Bursa'da oturuyor 15-16 senedir. Dolayısıyla tüm çevremiz orda. Ama akrabalarımız Balıkesir'de hep. Sevgilimin ailesi ve tabi bizim gibi onların da tüm çevresi Ankara'da. Amaa akrabaları da İstanbul'da. Şimdi bu durumda sizce düğün nişan nikah vs nerde yapılmalı :eek:
Kına gecesini bizim akrabaların tarafında yapıcam kesin bi tek o var aklinialirimsmile
Annem nişanı Bursa'da istiyor. Sevgilim düğünü İstanbul'da istiyor. Kayınvalidem Ankara'da birsürü iş çevremiz var eş dost var hep onların düğününe gitik onlar da bizimkine gelicekler şimdi diye Ankara'da da bi kokteyl, nikah vs istiyor. Bunların hepsi masraf tabi :KK1:
İstanbul olunca mekanlar uçuyor, bissürü yerden fiyat aldım (zaten TL ile fiyat veren yok nerdeyse hepsi euro) kişibaşı 80-90 TL den aşağı yok bişey.. Off bi fikir lütfeeeenn :uhm:
Ay tabi 5 seneden sonra bunları düşünüp dert edinecek kadar yakın bi zamanda evleniyor olmak da ayrı keyif ama yaniii :sm_cool:

Ay bizim de 2011 ama tarih almadık. Eylül gibi olacak sanırım. Şu anda para biriktirmeye çalışıyoruz o yüzden eylül iyi olacak gibi maddi açıdan. İnşallah hava kötü olmaz ya kır düğünü istiyorum ben de. Şimdi bizim şöyle bi durumumuz var bana da akıl verin napayım:
Benim ailem Bursa'da oturuyor 15-16 senedir. Dolayısıyla tüm çevremiz orda. Ama akrabalarımız Balıkesir'de hep. Sevgilimin ailesi ve tabi bizim gibi onların da tüm çevresi Ankara'da. Amaa akrabaları da İstanbul'da. Şimdi bu durumda sizce düğün nişan nikah vs nerde yapılmalı :eek:
Kına gecesini bizim akrabaların tarafında yapıcam kesin bi tek o var aklinialirimsmile
Annem nişanı Bursa'da istiyor. Sevgilim düğünü İstanbul'da istiyor. Kayınvalidem Ankara'da birsürü iş çevremiz var eş dost var hep onların düğününe gitik onlar da bizimkine gelicekler şimdi diye Ankara'da da bi kokteyl, nikah vs istiyor. Bunların hepsi masraf tabi :KK1:
İstanbul olunca mekanlar uçuyor, bissürü yerden fiyat aldım (zaten TL ile fiyat veren yok nerdeyse hepsi euro) kişibaşı 80-90 TL den aşağı yok bişey.. Off bi fikir lütfeeeenn :uhm:
Ay tabi 5 seneden sonra bunları düşünüp dert edinecek kadar yakın bi zamanda evleniyor olmak da ayrı keyif ama yaniii :sm_cool:

canim benim ya siz iyice dagilmissiniz türkiye icinde
bende almanyada yasiyorum akrabalarimiz tekirdagda nisanlimda istanbulda akrabalari sinopta
nikahimiz almanyada kiyilcak sonrasi kücük bir eglence
kina gecem tekirdagda olucak
dügünümde istanbulda olucak sinoptaki akrabalarada otobus tutulcak biz böye bir cözüm bulduk belki sanada fikir olur yani nikahini kinani ve dugununu ayri sehirlerde yap :)))

canim benim ya siz iyice dagilmissiniz türkiye icinde
bende almanyada yasiyorum akrabalarimiz tekirdagda nisanlimda istanbulda akrabalari sinopta
nikahimiz almanyada kiyilcak sonrasi kücük bir eglence
kina gecem tekirdagda olucak
dügünümde istanbulda olucak sinoptaki akrabalarada otobus tutulcak biz böye bir cözüm bulduk belki sanada fikir olur yani nikahini kinani ve dugununu ayri sehirlerde yap :)))

Ay sorma yaa ne dağılmak hem de :) Sanırım bizim kına Balıkesir, nişan Bursa, nikah Ankara ve düğün de İstanbul olacak ohaoldumsmile
Bide ne diycem, İstanbul için düğün mekanı olarak neresi sizin, belli mi? Bide fiyat olarak araştırdın mı hiç canım ya? Bana yemekli bi yer lazım, 40-50 lira arası olsa bide tam süper olur :lepi: Var mı hiç bilgin?

Ay sorma yaa ne dağılmak hem de :) Sanırım bizim kına Balıkesir, nişan Bursa, nikah Ankara ve düğün de İstanbul olacak ohaoldumsmile
Bide ne diycem, İstanbul için düğün mekanı olarak neresi sizin, belli mi? Bide fiyat olarak araştırdın mı hiç canım ya? Bana yemekli bi yer lazım, 40-50 lira arası olsa bide tam süper olur :lepi: Var mı hiç bilgin?

olmazmi canim ya 7/24 mekan arastiriyorum :))
bizim yer belli degil ama aklima yatan biyer var fakat fiyati daha ögrenemedik görüsmeler sürüyor :))
sizin dügün kac kisilik olucak ve hangi yakadan bakiyorsun? nasil bi tarz istedigini söylersen sana yardimci olurum canim

olmazmi canim ya 7/24 mekan arastiriyorum :))
bizim yer belli degil ama aklima yatan biyer var fakat fiyati daha ögrenemedik görüsmeler sürüyor :))
sizin dügün kac kisilik olucak ve hangi yakadan bakiyorsun? nasil bi tarz istedigini söylersen sana yardimci olurum canim

Rahat bi 300 kişi olur sanırım. Anadolu ya da Avrupa diye düşünmedik açıkçası. Kır düğünü istiyorum, yemekli ve içkili olsun istiyorum ama ucuz olsun istiyorum :teytey: Olmadı gönlüme göre bi yer ve organizasyon olursa kişi sayısını da kısabilirim bilmiyorum tabi sevgilim karşı çıkar muhtemelen bu fikre orası ayrı tabi zemuszemus

Rahat bi 300 kişi olur sanırım. Anadolu ya da Avrupa diye düşünmedik açıkçası. Kır düğünü istiyorum, yemekli ve içkili olsun istiyorum ama ucuz olsun istiyorum :teytey: Olmadı gönlüme göre bi yer ve organizasyon olursa kişi sayısını da kısabilirim bilmiyorum tabi sevgilim karşı çıkar muhtemelen bu fikre orası ayrı tabi zemuszemus

tamam o zaman ben sana kendime arastirdiklarimi söyleyim cünkü benimkide 300 kisi civari olcak :))
yanliz kir istemedigim icin kir mekanlari pek arastirmadim siraliyorum canim :)))

-world point center (buyukcekmece) havuz, kir ve kapali alanlari var 45-53 tl arasi degisiyor

-piramit (bahcelievler) kapali mekan ama cok sk 35-45 tl arasi degisiyor

-citadel otel 50 tl den basliyor kapali ama mekan harika

-beyoglu ögretmenevi 20 tl den basliyor fiyatlar harika kis bahceleri var

-florya ibb sosyal tesisler kir havuz ve kapali mekanlari var 25 tl den basliyor fiyatlar

-sultan sarnic (fatih) 35-60 tl arasi tarihi cokguzel bir mekan ama ivir zivirlari cok pahali

-harbiye ordu evi 19-28 tl arasi fiyatlar havuz basi burasi

-maslak ordu evi var orasida cok guzel fakat fiyat bilmiyorum

-pekom polis merkezi (zeytinburnu) kira bedeli 2400 kisi bsi menude 15den basliyordu sanirim (havuzbasi)

-pasagarden (avcilar) burasi kir 50 tlden basliyor fiyatlari

-event garden (sariyer) kir 63 tl den basliyor

-bahar country (sariyer) kir oda 60 civarindan basliyor

-urza (macka) kir fix fiyat 25 bin di galiba

-fransiz bahceleri 70 tlden basliyor bildigim kadariyla

sariyer bahceköy yolunda kir mekanlari dolu gez gez bitmez yanliz ben gercekten hic önermem kir mekanlarini

suan aklimda bunlar var evde dosya yaptim kocaman tüm mekanlar bilgiler yaziyor :)) yazarim ordanda

bu arada bu mekanlar hep avrupa yakasinda anadolu yakasini pek arastirmiyorum ama bildigim yerler sabanci ögretmenevi birde cengelköy sopiha fakat fiyat bilmiyorum
duyduguma göre anadolu yakasinda daha cok secenek var dügün mekan olarak birde biraz daha uygunmus
seninde aklinda biryerler varsa bana söyle :))
haa biz suan ipek palas oteliyle ilgileniyoruz cok guzel mekan cokta uygun fakat maximum 180 kisilik napcaz bilmiyorum

Ben de senin yazdıklarının çoğundan fiyat almışım ama şöyle bi durum var fiyatlar farklı :uhm: nası oluyo öyle? Ben 2011 eylül diye belirtmiştim acaba ondan mı? Hani sen 2010 diye mi sordun diyorum?
Misal
- fransız bahçelerinde en ucuz fiyat 73 euro + kdv = hem o da haftaiçi bide fransız kültüre üye olmamız gerekiyormuş gelin-damat olarak o da 160 eurox2
- event garden kır büfesi en ucuzu o da 73 tl + kdv = 87 tl
- sultan sarnıç aynı fiyat
- urza 97 tl + kdv + %6 servis bedeli = 123 tl gibi bişey oluyo
- bahar country 65 tl + kdv = 77 tl hafta içi
fiyatlar neden farklı merak ettim açıkçası yaa. Benim baktığım bi kaç yeri daha yazayım sana canım sen de bi sor bakalım ne diycekler, en uygun fiyatlarını yazıyorum sana, istersesn diğer menüler için de fiyat istersin mekanlardan:
- mihrabat korusu 240-400 kişi arasında 60 tl
- le parc de mariage 55 tl + kdv = 65 tl
- sayfiye bahçeşehir 63 tl + kdv = 75 tl
Sen neden kır düğünü tavsiye etmiyosun bu arada canım? Eylül tehlikeli ay diye mi yoksa başka aksilikler duydun da ondan mı?

2010 fiyatlarini almistik biz hep biz sordugumuzda 2011in fiyatlari daha cikmamisti yeni yeni cikiyorlar iste
birde bikac tanesini aklimdan söyledim yanlis hatirliyor olabilirm ama hemen hemen ayni fiyatlar zaten
kir dügünü neden tavsiye etmem bikere kir mekanlarin ulasimi zor olur araba tutman lazim her yönden tutmazsan bile arabasi olmayan davetliler büyük ihtimal gelemicekler daha gecen ay event gardende dugune gittik ambians süper dicek lafim yok ama benim cok hosuma gitmedi cimenlerin ustunde oynamasida yürümeside zor oluyor birde ormanin icinde kendimi pek rahat hissetmedim

bende 16 nisan 2011'de evleniyorum.
şişli,osmanbey'de salon tuttuk 3500tl'ye kınayıda tuttuğumuz salonun üst katında daha küçük bir salonda yapacağız oranın fiyatıda 1000 tl.. sadece 4500 şu an mekan için yapılacak harcama.gelinlik,damatlık,kuaför vs. sanıyorum 10.000'i geçecek düğün masrafları ..

bana kalsa bi nikah yapar geçerdim,şu parayla mis gibi balayı yapardım ama ailelerimiz malesef düğün konusunda ısrarcı.

altından nasıl kalkacağız bilemiyorum :KK43:

bende 16 nisan 2011'de evleniyorum.
şişli,osmanbey'de salon tuttuk 3500tl'ye kınayıda tuttuğumuz salonun üst katında daha küçük bir salonda yapacağız oranın fiyatıda 1000 tl.. sadece 4500 şu an mekan için yapılacak harcama.gelinlik,damatlık,kuaför vs. sanıyorum 10.000'i geçecek düğün masrafları ..

bana kalsa bi nikah yapar geçerdim,şu parayla mis gibi balayı yapardım ama ailelerimiz malesef düğün konusunda ısrarcı.

altından nasıl kalkacağız bilemiyorum :KK43:

canim benim evlenene allah yardim ediyormus bizde kendimizi bu sözle teselli ediyoruz :))
hangi salonu tuttunuz? merak ettim...
keske 1 milyara dugun salonu degilde 200-300 tlye bi cafe fln tutsaydin kina icin

Bİzde düğün mekanımızı tuttuk kızlar çok mutluyum içimden büyük bir yük kalktı :KK1:
bizim mekanımızda SULTAN SARNIÇ 19.06.2011 alkisalkisalkis alkisalkisalkis

denizkızı bizim tuttuğumuz salon la bella düğün salonu. geniş ferah bi yer. kına salonu da çok güzel.içime sindi baya. hem merkezi bi yerde hemde ferah olması güzel oldu.

biraz tuzlu oldu ama napalım artık dediğin gibi evlenene Allah yardım eder inşallah :)

6.500 tl ye kokteyl menü şeklinde masa süslemesi gelin yolu pastası sınırsız içeçek şeklinde anlaştık alkisalkisalkis

aaaa cidden mi?? ben 10 milyardan asagi yapilmiyor diye biliyorum sultan sarnicta
kac kisilik anlastiniz? birde kisi basi ne kadara geliyor???

biz 500 kişilik anlaştık kişi başı hesaplama yok kokteylde eger yemekli olursa kişi başı anlaşma oluyor

aaa ne guzelmis ya bende cok begeniyorum orasini ama 10 milyardan asagi olmaz duyumlari alinca fazla arastirma geregini bile duymamistim
yüregime su serptin diye bilirirm :)))
biz 500 kisilik degilde 300 kisi falan düsünüyoruz 300 kisi kokteyl olunca fiyat düsüyormu yoksa kokteyl icin fix fiyatmi??
birde tam bilmiyorum cok fazla kolon oldugu icin bi sorun oluyormu? hic katildinmi bi dugune orda??

aaa ne guzelmis ya bende cok begeniyorum orasini ama 10 milyardan asagi olmaz duyumlari alinca fazla arastirma geregini bile duymamistim
yüregime su serptin diye bilirirm :)))
biz 500 kisilik degilde 300 kisi falan düsünüyoruz 300 kisi kokteyl olunca fiyat düsüyormu yoksa kokteyl icin fix fiyatmi??
birde tam bilmiyorum cok fazla kolon oldugu icin bi sorun oluyormu? hic katildinmi bi dugune orda??

300 kişilik kokteyl olunca fiyat galiba düşer gibime geliyor ama net bilmiyorum ... bi dezavantajı var kokteyl menülü sadece gündüz yapılıyor akşam kesinlikle yapmıyolar yemekliyi akşam yapıyolar kolonları sahneyi görme açısından endişeleniyorsan 3 tane perdeden izlenme şansı var o sorun olmaz oyun alanı fazla büyük deil düğüne hiç katılmadım izleme şansını sana tanıyorlar bigün bizi izlemeye çağırıcaklar bizimle ilgilenen kişi bize gelinle damat ın inişini izletti harika bişeydi

X