2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

günaydın

maşallah ege'ye:nazar:
ben bu ay ece'yi kontrole götürmedim
6. aydan beriher ay aynı şeylerisöylüyor
kilosu ve boyu için de gerek görmedim

günaydın

maşallah ege'ye:nazar:
ben bu ay ece'yi kontrole götürmedim
6. aydan beriher ay aynı şeylerisöylüyor
kilosu ve boyu için de gerek görmedim

gunaydın sağol canım bizde 2 ayda bir götürüyoruz. 6. ay gitmiştik en son. şimdi yine 10. ay gelin dedi

delf maşallah egeye ne güzel yemeklere geçmişsiniz Kuzey hala pütürlüleri yerken çok zorlanıyor nasıl alıştırsam bilmiyorum

kızlar mercimek çorbası vermeye başlayan varmı yan etki oluyomu
öğrt. keşke benimkide yutabilse ağzına ptürlü şey gelince öğryo paşam

canım ben geçenlerde yeşil mercimek çorbası verdim
soğanlı,salçalı, erişteli severek yedi
gaz da yapmadı amayedirdikten sonra hemen uyutmadım
eviniçindedolanırken gazını attı diye düşünüyorum

günaydın...

bebesi emeklemeyen anneler üzülmeyin...

bu dönemde bazı bebeler emeklemeye bazıları konuşmaya bazılarıda oyuncaklara falan ilgi duyuyormuş

benim oğlan fazasıyla emeklemeye dikkatini verdiki neredeyse 1,5 aydır emekliyor

artık emeklemek yetmiyor şimdide tutumup kndi kendine rahatça ayağa kalkıyor....

ama sandığınız kadarda iyi değil bu tutunup kalkmalar bu yüzden hergün defaslarca düşüyor...

koltuğun üzerindeki bişeyi almak için tutunup kalkıyor almak istediği şeyi alıyor ve hoop geriye düşüyor kafa gitti..

bu yüzden eşimle çok kavga ediyoruz bütün eve yumuşak bişeyler sermeliymişim düşünün buzdolabı- bulaşık makinesine bile tutunup kalmaya çalışırken düşüyor

nasıl mutfağa yumuşak bişeyler serebilirim?

canım ben geçenlerde yeşil mercimek çorbası verdim
soğanlı,salçalı, erişteli severek yedi
gaz da yapmadı amayedirdikten sonra hemen uyutmadım
eviniçindedolanırken gazını attı diye düşünüyorum
sağol canım bugün kızrmızı mercimek yapmayı düşünyorumda kaan abakalım yiyecekmi
bende öyle yapayım

delf maşallah egeye ne güzel yemeklere geçmişsiniz Kuzey hala pütürlüleri yerken çok zorlanıyor nasıl alıştırsam bilmiyorum

sağol canım. ne yapıyor atıyor mu ağzından yoksa yutamıyor mu?

günaydın...

bu dönemde bazı bebeler emeklemeye bazıları konuşmaya bazılarıda oyuncaklara falan ilgi duyuyormuş

benim oğlan fazasıyla emeklemeye dikkatini verdiki neredeyse 1,5 aydır emekliyor

artık emeklemek yetmiyor şimdide tutumup kndi kendine rahatça ayağa kalkıyor....

ama sandığınız kadarda iyi değil bu tutunup kalkmalar bu yüzden hergün defaslarca düşüyor...

koltuğun üzerindeki bişeyi almak için tutunup kalkıyor almak istediği şeyi alıyor ve hoop geriye düşüyor kafa gitti..

bu yüzden eşimle çok kavga ediyoruz bütün eve yumuşak bişeyler sermeliymişim düşünün buzdolabı- bulaşık makinesine bile tutunup kalmaya çalışırken düşüyor

gunaydın. bizde çok yaşıyoruz e yerler sert bizimde gidiyor kafa arada. ben yorgna tarzı birşey seriyorum artık ama evin hangi bir yerine sereceğiz ki emekliyor çünkü ege kuduruk onun üstünde durmuyor yorgan olmayan yere gidiyor oturuyor oynuyor

oh oh sivrim maşallah
bende bundan korkuyorum dediğinde doğru ay bu eşler herşeyi çok biliyo ne sereceğinide söyleseydi
bizimkide herşeye karışıyo çocuk konusunda

ama benimki hiç bişeye ilgili değil yaa
yürüteçle gezip biyerleri kurcalamaya çalışsın iyi

sced ecenin dişleri çıktımı emekliyomu seninkide bizimki emekleyeceğe benzemiyo

sced ecenin dişleri çıktımı emekliyomu seninkide bizimki emekleyeceğe benzemiyo

hala dişsiz ninneyiz biz
görünürde de bişey yok
3-4 haftadır emekliyor daha doğrusu sürünüyordu
birkaç gündür kaldırdı kendini şimdi bazen sürünüyor bazen emekliyor

günaydın...

cnm bende şimdi seni sormuştum..yarın maltepe carfeourda buluşma var gelirmisin

delfcim maşallah egeciğe kocaman adam olmuştu normal yemekleri yemeye başlarmış

julide ayarlasın yarın buluşalım o zaman..rapunzel gelicekmi..

sivri biber vardı o da pendikteydi belki o da gelirdi görmedim onu kaç gündür

cnm bende şimdi seni sormuştum..yarın maltepe carfeourda buluşma var gelirmisin

sağol canım...

ben oruç tuttuğum için gelebileceğimi zannetmiyorum

hafta içi bi gün yine maltepe carrefourda olsa gelme imkanım çok büyük
işyerinden gelirim ama oğluşum yanımda olmaz

günaydııın:KK3:
aşk olsun kızlar, ne yokluğumu gark etmişsiniz, ne de geldiğimi... büüüüüüüüüü
çok geçmişi okuyamadım ama, esmer, fatma zehra çok geçmiş olsun. ne kadar dikkat etsekde bu dönenemde düşmeler çok oluyor. biz de yaşadık ufak tefek bişeyler.

bir güzel tatil yaptık kızımla... plajın en küçük ikoncanıydı kızım kaydirigubbakcemile3 denizi çok sevdi, çıkınca ağlıyordu, bazen denizde Kucağımda uyuyakalıyordu. tatilden 2 tane dişimiz çıkmış halde döndük... :)) tam diş buğdayı yapalım dedik ramazan geldi. bu aralar çok iştahsız ama hiç birşey yemiyor.zorlamak da istemiyorum ama bazen zorluyorum işte... ne yapacağımı şaşırdım. sabah kahvaltıyla duruyoruz. beni emdi ama...

öyle işte.
şimdi zeynebi biraz dışarı çıkarmak istiyorum ama oruçlu oruçlu nasıl indireceksem arabayı, bi de çıkarması var tabi:KK43:

opuyorumnanaktan
hoşgeldin cnm,dişleriniz hayırlı olsun..
merhaba kizlar türkiyeden geldim 2 gün önce ramazan icin alisveris evi toplama derken ancak bakabiliyorum buraya

bir yaramazlik yoktur ins.

fatmazehra gecmis olsun benimki de yataktan düsmüstü cok korkmustum artik yanindan ayrilmiyorum
hoşgeldin cnm..
öğertmenim ben bugün mikemmel ev kadını pörtföyümü takındım ve kucama mikemmel yemekelr yaptım o derece iyiydim bugün:)

posi naber hacı epeytdir görüşemedik

utku şu uyku meselesini banada söelsen nasıl başardın emzirmemeyi

posi ve hemşirem hosgeldniz....

cadı bende mikkemmel ötesi yemeh yaptım herifime......
alkisalkisalkisalkisalkisalkiskızlar eferim size,neler yaptınız bakem kocelerinize,bize de örnek olsun,
ben de yarın eşim evde olursa şayet şöyle mikemmel bir sofra kuram,
hadi mönüleri bekliyoom
bizimde çıkmadı daha canım ama bizim abimizinde 10 ayı bitti öle çıktıdı ilk dişi çağan ne zaman çıkarcak merak ediyom ama dişetleri çok sertleşti bu ara
biz de hiç değişiklik yok gibi,hafif beyazlaştı gibi ama belki bana öyle geliyordur..
saol tutkucum deniyim bakıyım ama benimki gözünü açıyo ağzına memeyi tıkana kaa ağırii eşşek gibi nasıl yapcoz biz bu işi:))
kız cadı minnacık çocuğa hiç eşşek gibi denir mi,yazık pamuk çağanıma,
guanydın kızlar. dün egenin kontrolu vardı. hiç giremedim ente. Egemiz çok şükür bir problemi yok. 10.250 kg ve 71 cm olmuşuz. biz artık yemeklere geçiyoruz. Ege için özel yemek pişmeyecek. sizinkilerden yiyebilir dedi. salçalı soğanlı filan. tek olmaması gereken tuz. süt olmadığı için devam maması sadece sabah kalktığında içecek. yani ondan da kurtuluyouz. pilav makarna bulgur hepsini verebilirsin dedi.
maşaallah cnm egeye:nazar:
ne güzel herşeyi yemeye başlıyor artık özel hazılamaktan kurtulacaksın hiç değilse..

dün berili sağlık ocağına götürdüm aylık kontrole,
600 gr almış bu ay,10,400 kilo olmuş:nazar:(maşaallah)
boyu hiç uzamamış 70 cm de kalmışız:çok üzgünüm:

günaydın kızlar bugün orucum allah nasip ederse bakalım nasıl olcak ilk orucum anca abdestlendimrabbim banada herkezedeversin kolaylığını
smhsmh canım kocan çok biliyosa alsın hep o baksın sinir olurum böle adamlara benimkide arada yapıyo hemen al al diyom çok meraklı değilim ben bak bütün gün görem seni diyince aklı yerine geliyo

çağanı ben bebek arabasına koyuyorum ama heryeri karıştırıyoyakında o lcdnin camı kırlırsa şaşmıcam yani pat pat elini vuruyo hep

delfcim ne güzel herşeyi yicek ege ama bende bu konuda çok dertliyim dün akşam pilavı çorbanın suyuna kattım bide çatalla ezdim o halde bile boğazında kalıyo beyefendinin öğürecek gibi yapıyo bende korkuyom vermeye herşey boğazını alıyo dişi yok diyemiki acaba

mehlika dün et sote istedi eşim onu yaptım mercimek çorbası pilav döner yaptım bide yanına vişne hoşafı salata bu akşamda aynı menü olcak dünkileri yicez çorbayı taze yaaprım sanırsam gözüm alırsa

dün berili sağlık ocağına götürdüm aylık kontrole,
600 gr almış bu ay,10,400 kilo olmuş:nazar:(maşaallah)
boyu hiç uzamamış 70 cm de kalmışız:çok üzgünüm:

canım maşallah berile ne güzel kilo almış boyuda uzarsıkma canını çağanında 3 aydır boyu uzuyoama kilo alımı sıfır sadece 100 gram almış bakalım yarın kontrolumüz var

X