2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

ne çok yazmışsınız oku oku bitmedi:)
hepatit aşısı biz rotada oluyoruz diye bunu 7.aya atmıştı drumuz.onu olduk...
mehlika pastaneden birşeyler al gitsin,yanınada çay yaparsın.erkekleri kola kesmez çay iyi gider..
deppo seninkide ne fenaymış be öyle bu sıcakta burda pişeceginize acıyıp göndermesi gerek..
bu akşam kociki ikna turlarına başlıcam cuma gunu tekirdaga gitcez arkadaşımla yine bi arkadaşımıza umarım ikna edebilirim:)
zambak ne zaman dr gitceksin sen?kaç haftalık oldu bebiş?birde bulantın yokmu anlamıyorlamı?

kızlar ya...bebelere göz muayenesi yaptırdınız mı???
geçen doktorun teki 6 aydan sonra mutlaka baktırın şaşılık ya da göz tembelliği için dedi...

kızlar ya...bebelere göz muayenesi yaptırdınız mı???
geçen doktorun teki 6 aydan sonra mutlaka baktırın şaşılık ya da göz tembelliği için dedi...

evet bazı doktorlar öneriyorlar.
biz hastanedeyken prematüre olduğu için farklı bir göz muayenesi yaptırmıştırk. ROP testi diyorlar.
3 kere yapılmıştı.
oradaki doktorlar 1 yaşında bir göz doktoruna gösterin demişler; ama bunu sırf prematürelere değil her bebeğe öneriyorlardı.

betty ben bugun yaptırdım canım..yaptırılması gerekliymiş erken tanı için.şükür birşey çıkmadı..

canım öncelikle hayırlı olsun bebeğin neden söylemiyosun öğrenecekler zaten sonunda ?
ya benim çalıştığım kurumda o kadar çok hamile varki anlatamam sadece bizim katta 3 tane var onlardan hariç iki tanesi geçen ay doğum yaptı. burda hamişliğin değeri kalmadı bir.
ikinciside daha izinden yeni döndüm üç gün oldu samimi arkadaşlarıma söyledimhepsi şok oldu müdüre de söylesem şimdi olmaz daha yeni geldim bidaha gidecem diye beni yerimden edebilirler vs vs
zambak ne zaman dr gitceksin sen?kaç haftalık oldu bebiş?birde bulantın yokmu anlamıyorlamı?
cumartesi gitcem kaç haftalık olduğu tam belli değil geç döllenme olmuş bakalım cumartesi günü kalp atışına bakıcak bakalım hayırlısı ne ise o olsun
betty ben bugun yaptırdım canım..yaptırılması gerekliymiş erken tanı için.şükür birşey çıkmadı..

bizimkinde hafif astiğmat çıkmıştı yaşında tekrar gidicez doktora İnşallah geçmiş olur.

bulantıyıda sormuştun dimi ecrin
benim şükür iki bebiştede olmadı sadece aşırı fazla koku hassasiyeti oluyor bide halsizlik şimdilik bunlar var oda zaten belli olmuyor

anladım canım sen bekle en iyisi karnın çıktığında öğrenirler nasılsa
bide öğle süpriz bebeklerin ilerde en hayırlı evlat olduğunu
bi kaç kişiden duymuştum

gözün aydın cnm...bu ayki kontrolde ben de yaptırayım bari...koyu renk gözde farkediliyor da Gözdemin gözleri açık ya anlayamam gibi geliyor...
ayy ne çok göz geçti bu cümlede sempatiksalakcinni
betttyyy bana kuymak tarifi versene
sabah konuştunuz aklımdan çıkmıyo şimdi
hmmm nasıl verem ki...şimdiiik benim bakır sahanım var onda yaparım kuymağı...normal sahan da olur...yarısına kadar su koyuyorum...su kaynayınca fırınlanmış mısır ununu avuçlarımın içinden kaydıra kaydıra ekliyorum...buna gülme çünkü kaşıkla birden dökersen top top oluyo...bu arada sürekli karıştır, unla su boza kıvamına geldiğinde ben yöresel peynir kullanıyorum memleketten geliyo, sen kaşar da kullanabilersin doğrayıp ilave et...peynir tellenince işlem tamamdır...ayrı bir yerde cızırdattığın tereyağını da gezdir üzerine...oooooffffffffff...
dip not memleketten fırınlanmış mısır unu geldiğinden ben böyle yapıyorum, sen normal mısır unu kullanacaksan dibine yağla unu kavurup sonra su koyman lazım...

anladım canım sen bekle en iyisi karnın çıktığında öğrenirler nasılsa
bide öğle süpriz bebeklerin ilerde en hayırlı evlat olduğunu
bi kaç kişiden duymuştum

ay İnşallah mervecim ya ya inan çok üzülüyorum neden heyecanlanmıyorum. sevinmiyorum. kıpır kıpır olmuyorum diye Allahın gücüne gitcek diye ödüm kopuyo. istememezlik yapmıyorum ama ısınamadımda galiba Allah yardım etsin. dün oturup ağlıycaktım nerdeyse eve gidince hiç bişey yapamıyorum iki tane olsalardı ne yaparddım ya da ne yapıcam diye çok canım sıkıldı bebiş yakamı bırakmıyor kuzum çok özlüyo demekki offf

tabisiii herzamanki gibi ben yine hiiiççç anılmamışım cadı karılar :dilcikar:

insan dinirine memleket peyniriyle fırınlanmış mısır unu yollar ama nerde öyle dinir..
pehhhhhhh

tabi birden alışmak zor olur elbette
çok klışe bi laf oldu ama demekki
hakkında hayırlısı buymuş üzülme bence
daha sonra neden üzüldüm diye kızacaksın kendine
çok yakın bi arkadaşım bebeği 3 aylık ken hamile kaldı
işte aralarında 1 er yaş var çok üzülüyodu şuan iyiki oldu diyo
biri kız biri erkek o kadar güzel anlaşıyorlar ki odalarında birlikte
oynuyolar bir birlerini kolluyolar kimseye ihtiyaç duymuyo çoçuklar

sagol bettyy...sen trabzonun neresindensin..birde ayrisin gözünde doguştan gözbebeginde igne ucu kadar beyazlık vardı onuda merak ediyorum ilerde görmesine engel olurmu diye şükür önemli degilmiş..
zambak zamanla alışırsın kalp atışını duyunca duygulanırsın ne guzel yaa minicik bişey..
cssa neredeydin bakem?

hee gezdim ya cık cık cık ayıp ya ayıp
bebem hasta onlan uğraşıyom kocede nöbetteydi bugün geldi

iyi de bacım ne kadar yağ ne kadar un ne kadar peynir ne kadar su kullancam??????
bi de tereyağ mı kullancaz? yağda mısır ununu kavurcam sonra su eklicem sonra da peynir di mi? doğru anlamışım mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…