2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

feyza uzman tv de de öksürük için ılık bişeyler içirin,ıhlamur,ılık su falan diyordu dr..
dün işçıkışı yağmur yağdığı için aktara uğrayamadım,bari ılık su vereyim dedim,
şurup sanıyor açmıyor ağzını,şurupları sevmedi ağzını öyle kenetliyorki zorla içiriyorum o da gıdım gıdım ,
yarım ölçeğin hepsini birden verirsem hemen kusuyor midesinde ne varsa çıkarıyor,
oyy ne zormuş bebişlerin hastalığı..
Rabbim başka dert keder vermesin..

burda felaket bi yağmur vardı ıslandım sucuk gibiydim allahtan kapşonlu sweet giydim kafama geçirdim (şemsiyemde ablamda kaldı eşimn şemsiye alamadım klasım sarsılır die erkek şemsiyesi ya )eğer 5 dk daha geç gelseydim iç çamaşırıma varana kadr ıslanırdım herhalde

ay canım sıkma canını geçer yaa öksürüyosa ciğerde bişiy yoksa korkma kusması için bi doktora götür bakalım bi şurup fitil bişiy verir geçer yani canını sıkma bizimkiler emmiyo anne sütü alıyo ama çözemedim nedense çok hasta oluyolar:gitme:

evet canım sana dedimya buğlemde antibiyorik aldı 10 günü geçmişti hala düzelmiyordu öksürüğünü ıhlamur ve zencefil kattım az bal ile tatlandırdım(çok az bal koy yada pekmezede tatlandırabilirsn) ancak o şeklde geçti .allah kolaylık versin canım inş bir an önce düzelir hastalık çok zor oluyor o öksürdükçe benim içim parçalanıyordu
sen ihaml etme ıhlamuru biberonla vermeye çalış ben su biberonuyla 30cc veriyordum hepsini içiyordu çok iyi geldi günde 3defa verdim
bu arada zencefilli istemzse hemen normal ıhlamur yap belki sevmeyebilir hiç olmazsa ıhlamuru içsin

feyzacım çok geçmiş olsun canım yaa şükür buğleme bişiy olmamış sendie alıntı yapmıştım ama çıkmamış şimdi baktım yazam dedim kaynanana asöle aramasın gece vakti bebem uyuyo dee cadı kaynana ne olcek muhahahah anam bende kaynanana olacam ağlayan smileee anam gelinle beni eve sıokmayacak ahhh başım vahh başım anam gene enter yapmadım esmer beni dövecek muhahaha zauhahaha ben oğlanlarımı evermicem turşularını kurcam uğraşasmam el kızyla kendimden biliyorum :)))

günaydın kızlar..oğlumla kahvaltımızı yaptık..yeniden uyudu paşam..bende size merhaba diyim dedim..sporumu yapim gelim..

sağol cnm,bizimki kreşe başlayana kadar hiç hasta olmamıştı ,
kreşe geldik hastalıklar sorunlar peşimizi bırakmadı,
ilk zamanlar kreşte emmiyordu bir kaç gün kreşte emmedi evde emdi sadece..
sonra isal gibi oldu o geçti derken,öksürük çapak burun tıkanıklığı,
10 gündür de geçmedi(

evet feyza sana katılıyorum çağanda ıhlamur içeli durdu gibi öksürüğü çok terlediği zaman öksürüyo okadar hiçbir şurup fayda etmediama ıhlamur şıp diye kesti kesin kullan mehlika ben bi tutam ıhlamuru sıcak suda demliyom içine pekmez koyuyorum bal dahda çok tetiklermiş bebeklerde öksürüğü diye duydum çağan şerbet niyetine gümletiyo ben 3 sefer 50 cclik veriyom ama arada vermediğğim günelrde oluyo unutuyom:)))))

mehlika 37,2 ateşten sayılmaz merak etme. bebek terlese 37,2 olur zaten vücut sıcaklığı.
kusması da öksürükten kaynaklanmıştır. daha hazmetmediği için öksürünce midesindekiler geri gelmiştir. hastalık bağlantılı bir kusma olmayabilir.
sen gene de başka doktora götür ama endişelenme.
ama sen kocana bakma, bebeğin takibini yapan, geçmişini bilen ve tanıyan bir doktoru olsun.

mervecim geçmiş olsun, bence de diş olabilir.
ama ateşi yokken ve de öksürmüyorken niye calpol verdin ki?
bence bebeğin vücudunu ilaca alıştırma bu şekilde, daha sonra etki etmez sonra.

evet cnm yüksek değil çok etkilememişti gece ateşini ölçerken uyandı hareketlendi ses falan çıkarıyordu neşesi yerindeydi,
ateş fazla etkilememişti,ama 6 saat emmedi,akşam 8'den sabah 8,5'a kadar 2 kez emdi sadece
sabahki emdiğini öksürecem diye kustu,asıl sorun bunlar(

inliyodu canım uyku içinde ondan verdim

neyse ben acık kahvaltı hazırlıyım bebemde uyandı hadin görüşrüüz bugün sahile incez biz gezeye anneml ve çağanla ve süt kızım sudeyle bide gürhan okula gitmezsee anam nekadan kalabalıkmışız bee:)

sağol canım teşkkürler allaha şükür bişey olmadı ama çok korktum akannehir
kaynanamlar gelme işini yılan hikayesine çevirdler o yüzden gece yarısı bi lafa daldılar eşimde sinirlendi zaten tam olayın üstüne buğlemin düşmesiyle eşim çıldırdı .ailesine söylemdiği laf kalmadı lmaz:
bu arada oğluşun bulur sen istemesende şimdiki nesil ilkokulda sevgili buluyor
delikafadulden

ben ıhlamuru öksürdüğü dönem verdim .terdende öksürük oluyor uykudan kalkınca komple değişyorum uykuya yatrdığım zamn pijama giydiryorum uyanınca normal eşofman vs her defasında zor oluyor ama çok terliyor buğlem bilindk gb değil çoğu zamn çıtçıtlı badisi bile değişiyorum yada sırtınıa bez koyuyor terlemktende öksürük oluyor çok dikkat ediyorum.dün banyo yaptrdım kucağımda pijama giydrdim beşiğe yatrdın ee yap dedim geldim ki uyumuş bi uayndı ince pijamayla su içinde kalmış hepsinie yeniden değiştrdim .

günaydın kızlar..oğlumla kahvaltımızı yaptık..yeniden uyudu paşam..bende size merhaba diyim dedim..sporumu yapim gelim..

maşllh tutku sana düzenli spor yapıyosun kaydirigubbakcemile2 ben pazar günleri yapsam diyorum ama fırsatım bile olmuyor

aynı çağanı anlatmışın canım ben artık pıjama değele kısa kollu pıjama şort giydiriyom o halde bile tepeden tırnağa değiştiriyom gündüz okdar değilde gece çok terliyo yavrımm ama daha bizim çağan hiç banyodan sora kendi uyumadı bende dün gece yaptırdım 11de 12de babası uyuttu anneannesi mama yadirdi bu bebe 5e kadar uyur dedi çağan 2.5ta uyandı memeye ayyy bide memelerim bi yarık bi acıyooo off offf offff yaniii annem daha diş belirtiside yok dedi :2öffff

kızlar ben nick değiştrmek istıyorum feyzae olmasın kazenemi neydi unuttum kime mesaj atmam gerekiyor

ben 8'i 5 geçe kurumdan giriş yaptım,parmak basik ya orda yazii saat..
ben gelirken yağmur yağmıyordu ama kreşteyken bir yağdı şakır şakır,
iyiki erken gelmişim,
ama kreşten yerime geçerken şemsiye olmasına rağmen biraz ıslandım asfaltta su birikmişti hep ayaklarım ıslandı,kreştle benim çalıştığım birim arasında biraz mesafe var,3 bina var arada..asfaltı da kaç kez yaptırdılar gene su birikiyor..dökülen paralara yazık..
sağol cnm,inş. bugün işçıkışı çok yağmur yağmaz da hem aktara hem hastaneye uğrayabilirim..
senin yakışıklı oğluşları kızlar rahat bırakırsa turşularını kurarsın artık:)
günaydın cnm,maşaallah sana ya üşenmeden sporunu yapıyorsun
ben de içireyim mutlaka suluğumuz vardı küçük bir de onu deneyeyim balki o şekilde alır..

ah şu kocalar varya herşeyi çok biliyolar,
bugün sabah dedim iyi bir dr şart diye nerden bulim iyi dru diyor:mymeka:
inş. dediğin gibi bir hastalık yoktur,şu öksürükle kusmalar bitseydi rahatlıcaktık,
Rabbim tüm hasta bebişlere acil şifalar versin:Saruboceq:

buğlemin üst dişler belli ama patlamıyor bi türlü :ecrin_bebek:
bu 2-3 gündür soğuk hava o yüzden pijamayla yatrdım
hava güzel olunca bnde geceleri şort-t-shırt gündüzleri çıt çıt badisyle aytıryorum
ter olayının kiloylada alakası varmış .çağan maşllh zaten 10 kilo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…