Düğün 2010 haziran gelinleri düğüne hazırlanıyoruz :)

süpersin cnm maşallah sana :KK70: ben de öğlen yemeğimi yedim evi yarım saatte süpürüyorum..Yemek derdim de yok ayarladım süpürüp derse oturacağım hemen :KK70: kociş gelene kadar yetişiyo yemek derdi olmadığından..Bu arada mercimek çorbam çok sulu olmuş mercimek haşlayım içine ilave edip blenderdan geçirsem tekrar olur mu ki
canım kırmızı mı yeşil mi:) eğer kırmızıysa içine patates rendeleyip koy ama yeşilse yağ ve soğanla beraber un da kavur:KK9:
merhaba kıslar nasılsınız bende kurstan geldim yemek yicem ödeve otururum sonra da aksam yemegi bu aksam yarenkanın terbiyeli köftesinden yapıcam bakalım nasıl olcak :KK34:

yarenka ne güzel burası kıslarla doldu :KK9:

evet kız aniden çoğaldık:) ben de bu akşam köy tavuğu yapacağım düdüklüde:) burdaki kasapta satılıyor bir türlü almadık bu akşam alıp deneyelim bakalım nasıl olacak

canım kırmızı mı yeşil mi:) eğer kırmızıysa içine patates rendeleyip koy ama yeşilse yağ ve soğanla beraber un da kavur:KK9:

kırmızı canım...kırmızı mercimekle yaptım dün pişirdim ama sulu oldu...rendelediğim patatesi pişireyim mi cnm?? yoksa çorba ile tekrar mı kaynatayım

coğ ve vatandaşlık çalıştım aferimm bana :KK70:Evimi de süpürdüm... Yemeği halledim mat soru çözeceğm :KK70:

Son düzenleme:

kırmızı canım...kırmızı mercimekle yaptım dün pişirdim ama sulu oldu...rendelediğim patatesi pişireyim mi cnm?? yoksa çorba ile tekrar mı kaynatayım

coğ ve vatandaşlık çalıştım aferimm bana :KK70: Şimdi mat soru çözeceğm :KK70:

sonradan koyulaştırır mı bilmiyorum canım ama normalde mercimekle beraber patatesi de koyuyorum hiç sulu olmuyor, istersen şimdi çorbayla tekrar kaynat heralde işe yarar

sonradan koyulaştırır mı bilmiyorum canım ama normalde mercimekle beraber patatesi de koyuyorum hiç sulu olmuyor, istersen şimdi çorbayla tekrar kaynat heralde işe yarar

tamam canım çok sağol ben de pat soğan koydum ama sulu olmuş..Ölçüsüz yapmıştım.Sen kendi yaptığın tarifi bi verir misin ölçüleri varsa??? 2 kere yaptım ikisi de olmadı:KK14:

tamam canım çok sağol ben de pat soğan koydum ama sulu olmuş..Ölçüsüz yapmıştım.Sen kendi yaptığın tarifi bi verir misin ölçüleri varsa??? 2 kere yaptım ikisi de olmadı:KK14:

vereyim canım. önce bir soğanı kavuruyorum biraz salça ekliyorum sonra 1 su bardağından çok az kırmızı mercimek ekliyorum 7 su bardağı da su ekliyorum, 1 orta boy patates rendeliyorum, nane ve tuz da ekleyip kapağını kapatıyorum canım, pişince de blender'dan geçiriyorum bitiyor:)

vereyim canım. önce bir soğanı kavuruyorum biraz salça ekliyorum sonra 1 su bardağından çok az kırmızı mercimek ekliyorum 7 su bardağı da su ekliyorum, 1 orta boy patates rendeliyorum, nane ve tuz da ekleyip kapağını kapatıyorum canım, pişince de blender'dan geçiriyorum bitiyor:)

:21::21::21: çoook sağol yarenkacım valla bundan sonra böyle yapayım bari :)))

iyim cnm napim evdeydim yine :) ortalığı topladım ütü yaptım bugün hiç yemek yapasım yok valla dün yemeğim vardı tost yaptık bize hiç belli olmuyor

benim de bazen akşam 11 gibi canım tost çekiyor hatta 1-2 defa yaptık yedik ama kilo yapmasın diye canım çekse de unutmaya çalışıyorum:)

benim de bazen akşam 11 gibi canım tost çekiyor hatta 1-2 defa yaptık yedik ama kilo yapmasın diye canım çekse de unutmaya çalışıyorum:)

biliyorsun cnm biz aldık kiloları napalım yiyip duruyoruz hala :)) olsun cnm yemek lazım arada eşim gelsin öyle ne yapıcam karar vericem valla karasız kaldım

başka neler yapıyorsun cnm sende ne yemek var bugün ?

biliyorsun cnm biz aldık kiloları napalım yiyip duruyoruz hala :)) olsun cnm yemek lazım arada eşim gelsin öyle ne yapıcam karar vericem valla karasız kaldım

başka neler yapıyorsun cnm sende ne yemek var bugün ?

bende çorba ve bulgur var canım birazdan alışverişe çıkınca da köy tavuğu alıp yapacağız:)

evet kız aniden çoğaldık:) ben de bu akşam köy tavuğu yapacağım düdüklüde:) burdaki kasapta satılıyor bir türlü almadık bu akşam alıp deneyelim bakalım nasıl olacak

hım köy tavuğu iyihoşda yalnız canım kokabilir biraz ne bilim köy yumurtası çok kokar bana ama tabi çok sağlıklı

bende çorba ve bulgur var canım birazdan alışverişe çıkınca da köy tavuğu alıp yapacağız:)

cnm valla eşim arada kömürde kızarmış tavuk alıyor eğer yakında satan bir yer varsa hiç uğraşma derim çok lezzetli oluyor

hoşgeldin şebnemcimm...
Ben de yanına ek yapıyorum cnm çekti nette görünce :KK70:

hoşbulduk cnm

neli kek yapıcaksın benimde cnm çekti şimdi :)

hoşbulduk cnm

neli kek yapıcaksın benimde cnm çekti şimdi :)[/QUOTE]

yok canımmm kek yapmıyorum ek yemek demek istemiştim bulgur pilavı ile çorbam var yanına da patlıcan musakka yapıyorum

hoşbulduk cnm

neli kek yapıcaksın benimde cnm çekti şimdi :)

yok canımmm kek yapmıyorum ek yemek demek istemiştim bulgur pilavı ile çorbam var yanına da patlıcan musakka yapıyorum[/QUOTE]

hehe :) ay nasıl okumuşum kolay gelsin cnm bizde şimdilik yemek yok :))

X