2009 temmuz hamişleri hastane çantanız hazırmı?

bende hic bisi hazirlamadim. almadim hatta. annem ve kizkardesim ne aldiysa artik geri kalani da ben gidince tamamlarim ins. 30. haftamin sonunda allah nasip ederse turkiyede olucam. 2-3 haftada eksklerimi tamamlasam hazirlasam cok gec olmaz heralde..

huzuncum esinle birlikte hazirlamissiniz ne gusel. biz malesef son donemlerimi hep ayri gecircez. o burda ben turkiyede. ancak dogumda yanimda olabilcek ins tabi....

zaman az kaldı yaa insan duygulanmadan yapamıyoo herşeye ağlayası geliyo insanın eşim bana haber izletmiyo bişey göreyim hemen gözlerim dolu dolu oluyo kızıyo:ecrin_bebek:

aynen bende öyleyim canım eşimin yanında hiç ağlamadım daha gözyaşımı görmedi ama gündüz anasını ağlatıyorum gözlerimin...senağlama

çantamı hazırlayalı 1 haftadan fazla oldu koyduklarım
benm için:
hasta yatak örtüsü
hasta bezi
orkit
5 adet 7 numara kilot
çorap
3 gecelik
1pijama
havlu
terlik
kolonyağ
sabun
deodorant
ıslak mendil
saç bandı
tarak
ayna
YELPAZEE sengözlerimebaksanab
emzirme sütyeni
göğüs pedi
pipet
(ben bu kadar değildim ya hamilelik beni ne hale koydu )-tatlicadiarzu-

bebek için:
3 adet hastane çıkışı
2 adet çıt çıt badi
12 adet bebek bezi
emzik
cam biberon
yeni doğan ıslak medil
çorap
ağız mendili
türbent
pazen örtü (çıkışta sarmak için)

hepsi şu an hazır...bu hafta sonu odamızda geliyor geri kalan kıyafetlerinide artık o zaman yıkayıp ütütleyip koyacağım oda hazır olacak ben biraz garantici bir insanım....

artık doğru doğumaaaa

kıslar hasta bezinin bebek bezi gibi bellı bır boyu varmı?
large medium gibi.hangısınden aldınız acaba?

canım bana cogu kısı hasta bezı al dedı.
kafam karıstı sımdı.bende hem büyük pedlerden hemde hasta bezınden alayım barı icim rahat etmez sonra.:1closedeyes:

canım ben normal dogum yaptım öle asırı derecede kan falan gelmedı bı orkıt yetıyo ama kısıden kısıye degısebılır sen yınede al yanında bulunsuna.s

bu topik çok güzel olmuşşş alkisalkisalkis
eksiklerimizi buradan tamamlarız inş.a.s.
bende çoğunu tamamladım ama yine birkaç eksiğim var.onlarıda tatmlayınca sizlerle paylaşırımm :1hug:

bilgiler için tşkler kızalr
bende meme ucu alcam kendime hangi marka aldınız
aventi öneriyorlar ama siz ne aldınız ?
canım ben de aventin ürünlerini aldım.iki biberon iki kaşık,memeucu aldım şimdilik.bu haftada pompasını ve saklama kabını alcaz inş.,herkez çok memnun.ama heryerde bulunmuyo.tesadüfen toyikinin mazasında gördük.ve fiyatlarıda uygun olunca aldık.ama çoğu üründen kalmamıştı.olanlardandanda bi iki tane vardı.eksiklerimizide int.alacaz artık.

canım hurmayı normal doğum yapacak olan kişiler 36 haftadan sonra yemeleri gerekiyomuş hem doğumu kolaylaştırıyo hemde sütü arttırıyo haberin olsun:1hug:
bunun faydasını görenler çok var..bende günde bi tane yiyorum..inş hepimizin doğumu kolay geçer :Saruboceq:
yengem normal doğum yaptı.çok fazla kullanmadı ama ilk ıkı gün çok kan geliyormuş.o yuzden alınmıştı.ve bedenleri var.biz large almıştık.bende yengemden kalanları kullanacam..gerek olursa ..

selam kızlar haddim olmayarak hasta bezinin faydalı olduguna inanıyorum vede ilk dogumumda kullandım çünki bebek bezi gibi kavrıyor ve olası kazaları önlüyor kızlar hastanede kontrollere gittigimde dogum yapmış ve dolaşan bayanları görmüştüm afedresiniz geceliklerinin arkasını tahmin edersiniz allahım demiştim temiz dogumlar nasip et diye bu bizim elimizde her türlü imkanlarımız var allaha çok şükür bir damla bile lekem olmadan geçirdim lohusalıgımı fazla kanamanız olmuyorsa iç çamaşırınızın içine ped yerine bebek bezide koyabilirsiniz oda koruyor çünki bebegime yeni dogan bezini aldım şimdide kendime hasta bezi alıp koyucam çantama hepinize hayırlı dogumlar allah bir avazda kurtarsın :Saruboceq:

hurıcım yelpazeyı napıcaksın dogumhane zaten buz gıbı oluyokaydirigubbakcemile3
eee odalardada klıma var artıkalkisalkisalkis

bugünde hava nanelifisfisfis

benim yıkama işi önümüzdeki haftaya kaldı artık...

inşallah hava artık güzel olurrrrrr:Saruboceq:

hüzüncüm bebiş için klimayı çalıştırmamak daha iyi sanırım hastanede

kızlar benimde bebğimin cantası hazır benim çantamda hazır sayılır lahusa geceliği aldım.ama çıkışta gecelikten hariç giyeceğimiz pijama takımını nasıl aldınız yada alacaksınız.kısa kollumu saten mi esortman tipi spor mu ben ona karar veremedim.sizce hangisi rahat olur.bide yaz günü saten kullanışlı olur mu hastane köşelerinde?kafam karıstıfisfisfis...hımm bide terlik olarak sabolardan yani hemsire terliği mı alacaksınız

canım ben cıkıs ıcın yazlık esofman takımı almayı dusunuyorum altınada spor ayakkabı....

ben sorumu yanlış sormusum kusura bakma cıkış derken hani ameliyatdaan cıkarken hastanede yatarken giyeceğimiz esortman takımından bahsetmiştim.onu nasıl alacağız diye.penye türümü kısa kollu mu saten mi diye.a.s.

canım sen nasıl rahat edıyosan öyle al benım tercıhım satenden yana hem görsel olarak hemde satende cok rahat edıyorum
ama hem saten hem penye göturucem yanımda ne olur ne olmaza.s.

canım sen nasıl rahat edıyosan öyle al benım tercıhım satenden yana hem görsel olarak hemde satende cok rahat edıyorum
ama hem saten hem penye göturucem yanımda ne olur ne olmaza.s.

yardımın için saol canım bende iki tane alayım o zaman hemn saten olandan hemde penye türü olandan söyle yazlık üfür üfür olsunkaydirigubbakcemile3

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…