2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

pekı genel aneztesımı mı olucak hurremcım?
bırde dogum cantana neler koydun?aklımıza gelmeyen bırseyler varsa dıye sordum.

evet ecetubacım günümüz bitti bu hafta sezeryan olmasa doğum olurdu zaten son dakikaya kadar bekledi doktorumuz

amin zuzucum rabbim hepimizi bi avazda kurtarsın telim yok sanırım kimsede ama kardeşim girip verir habrelerimi inşallah

canım senın doktorun son ana kadar beklemıs.sımdı takvımınde gordum 39.haftadasın.
benımkını 10 gun onceden alıcakmıs.38.haftada.
neden bazı doktorlar once alıyor bazıları beklıyor?bır bılgınız varmı?

evett az kaldı rosem yatcaz kalkcaz yatcaz kalkcaz zuzumun dediği gibiii o kadarcık delikafadulden

Sen bi tane yatcas kalkcas say hürremcim son gece insan ne yattıgını ne kalktıgını bilir heralde heycandannnn delikafadulden Bu geceyi yatıp kalkarsan kronometre sıfırlarrrr kaydirigubbakcemile3 Ay ismi neydi senin kuzunun niye bi gece onceden yatırıyolar bi de yahuuu -tatlicadiarzu-

canım senın doktorun son ana kadar beklemıs.sımdı takvımınde gordum 39.haftadasın.
benımkını 10 gun onceden alıcakmıs.38.haftada.
neden bazı doktorlar once alıyor bazıları beklıyor?bır bılgınız varmı?

Rosemcim ben onu konusmustum doktorumlar, kimi 39 da kimi 38 de bazısı 37 de bile alıyo... Bebegin gelişimi ve annenin bünyesine gore belirliyolarmıs, belli bi risk oranı varmıs, mesela kısa boylu ve catısı dar bi anneden 4 kg. bebek almak 3kg.dan daha zor bi sürecmis, doktor mu beni yedi bilmiyorum ama bildigim bu kaydirigubbakcemile3

Rosemcim ben onu konusmustum doktorumlar, kimi 39 da kimi 38 de bazısı 37 de bile alıyo... Bebegin gelişimi ve annenin bünyesine gore belirliyolarmıs, belli bi risk oranı varmıs, mesela kısa boylu ve catısı dar bi anneden 4 kg. bebek almak 3kg.dan daha zor bi sürecmis, doktor mu beni yedi bilmiyorum ama bildigim bu kaydirigubbakcemile3

anladım canım.
benım doktordayken hıc aklıma gelmemıs gelseydı sorardım.
bu arada 38+3 ken sezeryana gırıcem yanı 39.haftada oluyorum.hihoyyyt

nesli de doğum yapmış sağlıkla almış bebeğini ne güzel darısı başımı

rosemcim eline sağlık liste güzel olmuş senle aynı gün doğum yapıcaz demek

molovanta bizde şu aöf belası ve askelik belasındayız negüzel bitirmişsiniz.benim eşimde 4 e geçti ve son hakkı busene bitimesi lazım allahım yadım eder işallah.

nesli de doğum yapmış sağlıkla almış bebeğini ne güzel darısı başımı

rosemcim eline sağlık liste güzel olmuş senle aynı gün doğum yapıcaz demek

molovanta bizde şu aöf belası ve askelik belasındayız negüzel bitirmişsiniz.benim eşimde 4 e geçti ve son hakkı busene bitimesi lazım allahım yadım eder işallah.
rica ederım canım.
bebıslerın dogum tarihlerı aynı olucak dedıgın gıbı.opuyorumnanaktan

kıslar sezeryanla haftasıyla ılgılı bılgı buldum sızınle paylasmak istedım.

Çeşitli nedenlerle (bebeğin ters veya yan durması, daha önce sezaryan ile doğum yapmış olmanız, plasentanın doğum kanalının girişini tıkaması, bebeğin iri olması ve diğer birçok nedenle) doktorunuz size "planlı sezaryan" önermiş olabilir. "Planlı sezaryan" belirlenen bir tarih ve saatte henüz doğum eylemi başlamadan uygulanan sezaryandır. Doktorların çoğu sezaryan ile doğumu 40. haftanız dolmadan önce ve bir çoğu 38+0 - 39+0 arasında yapılmasını önerir. Sizin bu durumda aklınıza ilk gelecek sorular "bebeğin henüz zamanı dolmadan önce doğması uygun mudur?", "biraz daha kilo alması beklense daha iyi olmaz mı?" şeklinde olacaktır. Doğrusu şudur: Bebeğiniz 38. haftadan itibaren artık doğmaya hazırdır. Daha fazla beklendiğinde daha "kilolu" doğacağı doğrudur ancak bebeğiniz rahim içinde günde 25-30 gram alırken doğduktan sonra, doğal olarak kaybedeceği tartıdan sonra günde 40 gram civarında alır. 40. haftaya yaklaştıkça sizin doğum sancılarınızın beklenmedik bir şekilde ortaya çıkma ihtimali artacak ve "planlanan sezaryan" "acil şartlarda gerçekleşen bir ameliyata" dönüşecektir. Bu nedenle sezaryan planlanmışsa doktorunuzun size 40. hafta dolmadan önereceği "planlı sezaryan" tarihini gönül rahatlığıyla kabul edebilirsiniz.

alıntıdır.

anladım canım.
benım doktordayken hıc aklıma gelmemıs gelseydı sorardım.
bu arada 38+3 ken sezeryana gırıcem yanı 39.haftada oluyorum.hihoyyyt

Banada muhtemelen ilk soyledigi tarihi vercek yine dönüp dolasıp 2 yada 3 temmuz bende 38+2 falan oluyorum o tarihlerde bakalım hayırlısı cnmmm hepimiz icin :lepi:

selam kızlarrr ben geldim babamı ziyaret ettim gelirkende bebek şekerlerimizin siparişini verdik sepetimizide beyendik 3 çeşit biblolu şekerlerimizz çok tatlılarr sepetide dahil 50 adet 110 ytl aldım ama cumartesi teslim edeceklerzemuszemus

sabah yazmıştım içimden bi ses biri daha doğurdu diyee :)

neslivicdan kullanıcısından alıntı
kızlar bende oğluşumu kucağıma aldım

cumartesi sabah suyum geldi

suni sancı normal doğumla doğdu

ayrıntıları sonra anlatırım

çok güzel bir duygu kızlar allah hepinizi kavuştursun

canım allah analı babalı büyütsün bebişini maşallahh diyelimm kolay olmuş çok şükür:nazar:

Banada muhtemelen ilk soyledigi tarihi vercek yine dönüp dolasıp 2 yada 3 temmuz bende 38+2 falan oluyorum o tarihlerde bakalım hayırlısı cnmmm hepimiz icin :lepi:
evet canım hayırlısı.
zaten apar topar hastaneye gıtmek daha cok ınsanı tedırgın edıyor.
ınsallah hersey yolunda gıder hepımız ıcın.:Saruboceq:

selam kızlarrr ben geldim babamı ziyaret ettim gelirkende bebek şekerlerimizin siparişini verdik sepetimizide beyendik 3 çeşit biblolu şekerlerimizz çok tatlılarr sepetide dahil 50 adet 110 ytl adlım ama cumartesi teslim edeceklerzemuszemus

sabah yazmıştım içimden bi ses biri daha doğurdu diyee :)

neslivicdan kullanıcısından alıntı
kızlar bende oğluşumu kucağıma aldım

cumartesi sabah suyum geldi

suni sancı normal doğumla doğdu

ayrıntıları sonra anlatırım

çok güzel bir duygu kızlar allah hepinizi kavuştursun

canım allah analı babalı büyütsün bebişini maşallahh diyelimm kolay olmuş çok şükür:nazar:
hosgeldın dılaracım.
ne gusel seker ısını halletmısın bende netten sıparıs verıcem sanırım.kaydirigubbakcemile2

hosgeldın dılaracım.
ne gusel seker ısını halletmısın bende netten sıparıs verıcem sanırım.kaydirigubbakcemile2

kendim yapmak çok istiyodum ama bir türlü eminönüne gidipte bakamadımm kendi el emeğim olsun çok isterdimm birdee içine şeker koydurmadım hatırası kalsın şekerini yemek isterler süsü bozulmasın diye içine kokulu lavanta koydurdum ev içinde hastane içinde 2 kilo madlen çikolata aldım onu dağıtcam:

kendim yapmak çok istiyodum ama bir türlü eminönüne gidipte bakamadımm kendi el emeğim olsun çok isterdimm birdee içine şeker koydurmadım hatırası kalsın şekerini yemek isterler süsü bozulmasın diye içine kokulu lavanta koydurdum ev içinde hastane içinde 2 kilo madlen çikolata aldım onu dağıtcam:

cok guzel düşünmüsün canım.
bende içinde badem sekerlerı olanlardan almak ıstıyorm.
bu arada senın sezeryan tarıhı 24 hazıran degılmı?

hihoyyyt***************************2009 TEMMUZ ANNELERı MUHTEMEL DOGUM TARıHLERı LıSTESı*************************hihoyyyt

ANNE ADI--------------------M.D.TARıHı----------------------------CıNSıYET--------------------D.ŞEKLı

1--hürrem_s------------------------23 haziran---------------------------kız-----------------------------sezeryan
2--dilara80-------------------------24 haziran---------------------------kız-----------------------------sezeryan
3--rosem-----------------------------1 temmuz--------------------------erkek----------------------------sezeryan
4--sibel07---------------------------1 temmuz-----------------------------kız------------------------------sezeryan
5--yserez----------------------------1 temmuz-----------------------------erkek---------------------------sezeryan
6--karen81-------------------------2 temmuz----------------------------kız-------------------------------sezeryan
7--ipegimu-------------------------2 temmuz-----------------------------kız----------------------------normal
8--nur84----------------------------6 temmuz------------------------------kız----------------------------normal
9--hüzün yılı------------------------6-7-8 temmuz dan biri----------erkek-----------------------sezeryan
10--beyazmelek-------------------7 temmuz-------------------------------kız------------------------------sezeryan
11--nazlıbahar------------------------9 temmuz----------------------------erkek-----------------------normal
12--_cankız__------------------------13 temmuz----------------------------erkek----------------------------normal
13--demet--------------------------15 temmuz------------------------------kız------------------------------sezeryan
14--huri37---------------------------17 temmuz-------------------------------kız---------------------------normal
15--blue_----------------------------17 temmuz--------------------------------erkek--------------------------normal
16--kibele---------------------------22 temmuz------------------------------kız-----------------------------henüz belli degil

Son düzenleme:
eline sağlık canım liste güzel olmuşşŞeniz
:kedi:
böyle daha kolay bırbırımızı takıp ederız dıye dusundum.:ecrin_bebek::emir_bebek:
gercı halen dogum tarıhlerı bellı olmayan arkadaslarımız var.onlarınkı de bellı olsun hemen eklerız.hihoyyyt

X