2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

Diloşşş ne kadar az kalmış allah sağlıkla kavuştursun canım bebeğine.Menekşe ne yaptı haberiniz var mı.

kız diloş 3 gün mü kaldı allahım sağlıkla kucağına almayı nasip etsin

Diloşşş ne kadar az kalmış allah sağlıkla kavuştursun canım bebeğine.Menekşe ne yaptı haberiniz var mı.

amin kızlar hepimizi bebeklerine sağlıkla kavuştursun allahımm canım menekşe dğün doğum yaptıı maşalalh gayet iyilerr sanırım artık pazartesi evden girer bi kaç kelime yazar iyi olursa:)

kızlar ya benim kasıklarımda adet sancısı gibi sancı var aradada belim ağrıyor ya vücut kendini mi hazırlıyor acaba

kızlar bişey sorucam temmuz annelerinde doğum yapan toplam kaç kişi oldu

5 kişi kesin , 6.sından [ bebişim :)) arkadaşımızdan ] henüz haber alamadık ...
teşekkür ederim canım seninkilerde geliyomuş seninde gözün aydın hadi hem bikere geldim işte bizde öle satışlar yok canım

ya kızlar ben öğlen uykusunda bi rüya gördüm hayra çıksın inşallah
vcde kanamam geliyo ama nasıl bi kanama bende gayet sakin bişiler le kapatıyorum annemi uyandırıyorum anne hadi doğum başladı diyorum onlarda telaş yapıyolar bendende nasıl kan geliyo ama anlatamam ama gayet sakinim
gerisimi
gerisi yok uyanmışım

sğol canım .. annemler burada zaten ,izmirdeler, kız kardeşim de öyle .. ablam ve yeğenim ank.dan geldiler :KK66:
kan rüyayı bozar derler ya , hayırlara çıkar inşallah ...

sıkılma beklemekten. zamanında salıkla gelsin yavrucağın. erken gelirse üzülürsün takarsın bu sefer hareketlerine bebişin. hayırlısı neyse o olsun ama keyfini çıkar son haftalarının ben tam keyif yapacakken kucağıma geldi paşam şimdi onunla keyif yapmaya çalışyorum :)

eminim çok keyiflidir :asigim:

çok güzel bir duygu selsinsincim tarifi çok zor uyuşturucu etkisi yapıyor resmen o kucağımda uyursa banada uyku yapıyor resmen :KK70:

dün şaka yaptı oğlum bize tam alt değiştiriyorduk ki öle bir kaka yaptıki tazikle fırlattı.resmen yarım metrelik bir alan yeşil kaka oldu yatak halı benim üst baş ve bunların hepsi krem rengi arkadaşlar eşim elinde bez 1 saat sildi halıları kullanmadığı kimyasal kalmadı anca çıktı. hee tam kakyı yaptı ne olduğumu şaşırmışken üzerinede bir sıvı ekledi. güleyim mi ağlayayım mı bilemedim :KK70: gün 5 karizmalar sıfır :kedi:

ahahah sevsinler şakacı şirini , mutlaka her anne-babanın başına geliyor bu tür kazalar galia :roflol:
süt olayı nasıl , iyi emebiliyor mu kreata yerimseniben

kocam getirmezse bugünde kabloyu döveceğim onu kablo olamadan foto yüklenmiyr ki.

arkadaşlar bende dikiş yok lazerle yapmışlar bir plastik bir bandaj var şu anda banyo falan yapabiliyorum. bir hafta sonra kendi kendime çıkaracakmışım bandajı ondan sonrada iz kalmasın diye bir krem verdi onu sürecekmişim. ağrılara gelince belimde ağrı vardı oda hafifledi. tabii oturup kalkarken zorlanıyor insan yalan yok öksürme gülme gibi faaliyetlerden uzak tutmak gerekiyor insan kendini başka bşi yok bende fıldır fldr yürüyorum :))

zaten bu hafta da eklemezsen , yakın turuyormuşuz birbirimize , kalkıp gelicem hem egemi öpücem hem de resimlerini-zi- çekip çarşaf çarşaf yayınlıycam burdan kaydirigubbakcemile3
canım nerde old doğumun ? kentte sanırım ??

arkadaşlar herkese merhaba,size bişey sorcam kızım çok ritmik hareket ediyo bazen yani nasıl diyim sanki kalbinin atışını göbeğimde görüyormuşum gibi bazen hızlı ve ritmik tepik atıyo ,bu kadar istikrarlı tekmelemesi garip değilmi ya CADIARZUsizdede oluyormu?

hıçkırık olmasın o yerimseniben

evet kızlar kapı süzümüzü aldık çikolatalarımızın siparişini verdik bakalım beğenecekmisinizzzhihoyyyt

kapı süsümüzopuyorumnanaktan
çikolatamızzzcokacimcoook çikolatamızın yazısı yazılacak sadece örnek aldım bir tane diğerlerini hazırlayacaklar 80 tane yaptırıyoruz

canımcımmmmmmmmmm
kıs ikisi de çok güsellll
özellikle kapı süsüne bayyyıldımmmmmmmm :asigim:

selam kızlar şuan hastanedeyim oğluşum 37+6 da genel anestezi ile 3480gr 50 cm dünyaya geldi..
mükemmel bir duygu bu darısı başınıza canlarım..

hayırlı olsun canımmmmmmmmmm, Allah sağlıkla ve hzurla anaı-babalı büyütebilmeyi nasip etsin . maşallah oğluna , boyu kilosu süper :nazar:
selam herkese arkadaşlar uzun zaman oldu nisandan beridir nete giremedim.. bu halimle bir de ev taşıdım kendi evime geçtim çok şükür ama bende bittim.. stresten doğurmadım yaa ona şaşıyorum.. neyse daha tam yerleşmedim kayınvaldemde kalıyorum :KK43: oyyyy ne zor ne zor kaburgalarım batıyo zaten ne oturabiliyorum ne yatabiliyorum dua edin benim içinde sağ salim yerleşeyim öyle alayım yavrumu sağlıkla kucağıma...

inşallah gönlünce olur herşey , sağlıkla ve zamanında gelir yavrun .. geçmiş günlerin telafisi için bol bol bekleriz madem yerimseniben

ahanda bende uyuyamadım işte:sinifsinif: diloş starr diger uyuyamayan hatunlar nerdesiniz bakem dön dön dön uyuyamadım yahuu kafamçokkarıştısizlere bakıyım dedim gündüzde fırsat bulup ugrayamadım topige herkes uyuyo şansıma uyuyun güzel anişler allah rahatlık versin hadi bakem a.s.

ay söylemesi ayııp lülülülülülü bugünlerde fena değilim şekerim , uykum bölünse de yeniden dalmakta pek sıkıntı yaşamıyorum :nazar:

Herkese merhaba kıslar, nasılsınız bakalımmm ??? Bis Alya'yla bilas hüzünlü basladk güne, inanamadım kendime cok bunalmısım bi anda uyandıgım gibi pıtır pıtır gözyaslarım dökülmeye basladı sanırım bilas yorulmus ve bunalmısım simdi cok iyiyim cok sükür, gülüyorum sabahki halimi düşündükçe kaydirigubbakcemile3

hüzün mü yaptınız bugün siz ana-kız :teselli:
zaman zaman oluyor dimi canım , aman ağlamamız böyle olsun tek , Allah acılar vermesin gözlerimizi nemlendirecek ..

ayy bende heyacanlandım =) kilo problemimiz var biraz 2,300 ismi eymen heyacanla bekliyoruz erkende dogurmak istemiyorum biraz kilo alsın tombiş olsun senin bebiş

aynı durum bizde de var canım ... senin kaç haftalık bebiş ??

starcım masallah arasımıza...hersey yolunda 2 ledin kilosunuda masallah..:)saglıkla gelsin ins.

canım su listenn guncellenme isi icin sey yapsanız ..dilosun hazırladıgı kucuk melekler topigindeki listeye birde bebeklerin dogum tarihini eklersek takibi kolay olur hazır azken duzenleme kolay olur.

sağol karenimmm bidenemmmm Şeniz
ne yalan söyliiim , önceki haftalardaki kilo alma oranına göre bi 300 gr daha fazla olmalıydı hesaplarıma göre :)))))))))) o yüzden biraz dızlanıyorum :bbo:
liste işini zaten rosemcim başlamış ben msj yazarken görmemişim hani kimse el atamıyorsa ben yaparım diye atmıştım kendimi ortaya kaydirigubbakcemile3

herkese merhaba tekrardan kızlar ben hala uykuluyum ve biraz agresif sayılabilirim bugun:KK43:

sende hosgeldin demetcim..ay ne biliim ya uykusuzluk tuttu beni b kac gundur..sabahları huzursuz oluorum uykumu alamayınca..keske gelseymisim laflardık..

aramıza hoşgeldin canım , adsız uykuszlar kulübü :))))))

maşallah canım oğluşunaa bencede canım ihmal etme kkb git belkide nefes almanı daha çok o etkiliyo belki verceği ilaç işe yarar:1hug::nazar:

saol diloş teyzemissss Şeniz
haklısın canım , bugün k.valdeyi uğurlama telaşımız vardı , o yüzden gidemezdik dr.a, yarın da ail açık olur , oradakiler de h.içi gelmemizi önereceklerdir kbb uzmanı olmadığı için .. mecburen h. içi eşimin müsait olabileceği bir zamana almam gerekecek randevuyu yada haftaya ctesi gidicez hiç kasmadan :uhm:

maşallah oğluna :nazar: :nazar:
benim kızımda senin haftanda başı aşağıdaydı ama dönüyo şuanda aşağıda değil

saol tatlımmmmmm Şeniz
bence de dönüyordur yaaa , çünkü mideme doğru , yani soluma doğru da hissediyorum hareketlerini aynı çizgide sağıma doğru , nasıl olur diğer türlü başı aşağıdaysa ???

kızlar merhabalar biz dersten geldik şimdi ek dersimiz cvardı şimdide ders çalışmaya başlayacaz...

kolay gelsin canım :1hug:
stardust maşallah:nazar: canım oğluşuna 2 kilo olmuş erken doğsa bile sorun olmayacaktır rahatla biraz.Umarım her şey yolunda gider canım.

saol kuzey deniz , haklısın canım da işte ....
senin de az kalmış bu arada , normal mi olacak doğumun ??

iyiyimm canım sen nasılsın vallahi 3 günüm kaldı heyecanlıyım:)

diloş yaaaa ,çarşamba olcak doğum dimiiiiii delikafadulden
kızlar ya benim kasıklarımda adet sancısı gibi sancı var aradada belim ağrıyor ya vücut kendini mi hazırlıyor acaba

canım yalancı sancılardır inşallah .. önemli olan sancıların sıklığı ve ne kadar sürdüğü ya.. bi isteren ona dikkat et biraz , uzun sürer de geçmezse dr.unla görüş , için rahat eder en azından .. belki bugün hem dersane hem ders çalışmak yormuştur bebişini yerimseniben

kolay gelsin canım :1hug:

saol kuzey deniz , haklısın canım da işte ....
senin de az kalmış bu arada , normal mi olacak doğumun ??

diloş yaaaa ,çarşamba olcak doğum dimiiiiii delikafadulden

canım yalancı sancılardır inşallah .. önemli olan sancıların sıklığı ve ne kadar sürdüğü ya.. bi isteren ona dikkat et biraz , uzun sürer de geçmezse dr.unla görüş , için rahat eder en azından .. belki bugün hem dersane hem ders çalışmak yormuştur bebişini yerimseniben

evet canım çarşambaa saat 9 da doktor bekliyo olcak beni delikafadulden büyük ihtimalle saat 11 gibide bebişim yanımda olurdelikafadulden

Maşallahhh. Menekşe de kendine gelir, toparlanır inşallah.
O şimdi uyuyamadığı gecelerin acısını çıkarıyordur.

Kız yok kimse beni sallamıyor ona sinir oluyorum. Doğum sancısı değil diyorum yok doğurursun sen diyorlar. Emzirme koltuğu istemem demiştim 1 ay önce. Kayınvalidem bugün geldi yine emzirme koltuğu al diyip duruyor. Ver 500 TL alayım diyecem. Kız herşeye pek hevesli. Nikah için kıyafet aldırttı ne oldu nikaha gidemiyorum. Düğün için de 300 tl'ya elbise aldırttı. Bakalım yarına doğurmazsam sinirden giyeceğim.
Sadece o değil. Çikolatayı da arkadaşımdan alıyordum ya. 1,5 kilo gönder dedim. 3 kilo gönderiyor. Parasını ben verecem nasıl bu kadar rahat benim adıma karar veriyorlar şaşırıyorum. Uyuz oldum valla. Bu düğünü de başka tarihe organize edemediler. Benim doğum tarihim belli sonuçta. 1 hafta önce sonra olmazsa olmaz mıydı. 6 senedir çıkıyorlar. Bu şekilde ben de yalnız kalıyorum. Dur daha bitmediii. Eşim dün iş çıkışı gitmiş arkadaşına laklak yapmaya. Oradan bir zahmet eve uğradı 5 dk durdu sonra kınaya gitti. Gecenin bir yarısı geldi. Sanki onu çok görüyormuşum gibi. Valla herkesin yaptığı fena batıyor yakında birini sallandıracam o olacak.

KV milleti böyle anacım .. benim ki de ayrı film zaten .. ist.dayken bana misafir gibi gelir giderlerdi , ben pek bi şeye ellettirmem yaptırmam fikirlerini sormam kendileri ima etselerde ya duymazlıktan gelirim yada hehe der yine kendi dediğimi yapardım , bu huyumu bildiklerinden pek buaşmazlardı bana bu anlamda .. şimdi 1 aydır bendeydi ya ( bugün gitti ) , malum hiç bi halta karışamıycam , ilk bir kaç haftadan sonra sanki evin hannnfendisi oldu çıktı ..
dün ablam-annem-babam-kızkadeşi-yeğenim felan geldiler KV gitmeden görüşelim durumları .. onlar da bebek için bissürü şey getirmişler .
kadın tutturdu " o kıyafetleri yıkamadan öylece geçen hafta pazardan aldığım küçük hurca koyalım " dedi ..
ben de " ne olursa olsun ben yıkamadan bi şey koymam dolaba " dedim ,
o " ama hurca koyucaz , zaten hemen giydirebileceğin kıyafetler değil ki "
ben " olsun benim içime sinmez biz yıkayalım yine hurca koyup kaldıralım sorun değil "
o , sanki söyledğini anlamamışım gibi tek tek üstüne basa basa " iyi de onları yıkasak bile hemen giyemeyecek ya " ( hani salaaaaaam ya , anlama gçlüğü yaşıyorum da bir yandan , o yüzden ısrarla üsteliyor , alt yazı geçiyor felan kötükedihüso )
ben ( ben de tek tek üstüne basa basa ) " anne ; benim içime sinmez dışardan gelen bir kyafetin yıkanmadan dolaba girmesi , onlar almadan önce kim bilir kaç kere dükanda-mağazada yere düşmüştür , nerden bilcezzzzz , hem ben kışlıkları kaldırırken de aynısını yaparım .. yıkar kaldırırım , zamanı gelince huçtan çıkartınca yıkar öyle giyeriz " dedim ve kafamı çevirdim , mevzu kapandı ..
sabah kalktım ki yıkamış hepsini , heyyoooooooo zafer benim :hooray:
ahahahahah

Senin olay da sinir bozucu. Bence de sen fitillerini kullan derim ama onlar yan etki yapmamış mıydı?

evet hem ne sinir bozucu .. üstelik dr. bugün yine sordu " endolü kestin dimi " diye yalan söyleyemedim , 34 e kadar kulllanıl dediğiniz için bu hafta bitsin öyle bırakayım bari dedim , yemedi tabi :))) çünkü benzer konuşmayı salı tel.da da yapmıştık :) u saatten sonraki endol kullanımları bebeğin kalbine zarar veriyormuş .. düşündüm taşındım , endlü bırakınca erken doğsa bile 35-36da doğar en kötü ihtimalle , çünkü halen nidilat kullanıyor olucam 36ya kadar , o da bir çeşit kasılma giderici .. o zaman da 2 kilonun üzerinde olacak belki 2,5u bile görürüz :bbo: yani kalp rahatsızlığı olma ihtimalini göze alamadığım için erken doğum riskini göze alıp bugün son fitili yapıp yarıdan itibaren kullanmıycam sanırım ..
ist.daki de sorarsa ( ki 36ya kadar kullanıcaz demişti ) kullandım diycem :sm_confused:

evet canım çarşambaa saat 9 da doktor bekliyo olcak beni delikafadulden büyük ihtimalle saat 11 gibide bebişim yanımda olurdelikafadulden

birilerinde vardır tel.nun değil mi , ay ne heyecanlııııııııı delikafadulden
hürremden halen ses yok dimi , yarın bi geliyomuş " kızlar ben doğurdm diye " :1shok:

dilos sen bilirsin ..bboyutu artırıyorum cozunurluk olarak ama en buyugu bile yine kucuk goruntu verio..

canım bende bilemicem hiç böyle çizelge hazırlamadım akdaş olsaydı yardım ederdi o öbür çizelgeyide böyle ayarlamıştı olsun canım ne yapalım bizde şimdilik bu boyutta idare edelim elbet bi beln vardır el atar çizelgemizeopuyorumnanaktan

X