2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

bende aynıyım ne gece uyku ne gündüz yatmak bi işkence yattığımda nasıl kalkıcam diye düşünüyorum devamlı aynı pozizyona gelemiyorum ayaklarım davul oldu şiş bide fazla ayakta kalınca acayip ağrı ve ayağımın üstleri sanki uyuşuk gibi hissetmiyorum ay bir sürü derdim varmış-tatlicadiarzu-

sayayım sana canım gece 11 de yattık saat 12 wc kalktım içersi sıcak hissetim camı açtım yattım tekrar saat 1,15 kalktım üşümüş hissettim camı kapadım tekrar wc girdim:) su içtim yattım saat2,50 uyandım tekrar wc:) tekrar su içtim yattım acayip içim yanıyo gecelerii saat 4 uyandımm tekrar wc:) tekrar yattım camı açtım tekrar saat5,30 wc-tatlicadiarzu- ayy delirdim böylee neyse eşimin gitmesine var dedim tekrar yattım saat 7 eşimin telefonu çaldı bahane zaten hem benim çiş geldi yine wc:) bölük börçük uyku dahada uyumadım kalktığımdan berikaydirigubbakcemile

kizlar gunaydin. dun pek yazamadim. dun ogleden sonra medical parkta bir seminer vardi ona gittim. ayse oner konusma yapti. diyor ki ilk 25 gun 1 ay biberon ya da emzik vermeyin. cocuk meme emmeyi iyice ogrendikten sonra verin. yoksa oburu cok kolay olur, memeden emmek istemez falan dedi. ben cantama emzik atmistim ama siz vermeyi dusunuyormusunuz?
menekse doguma gitti di mi - hadi insallah hersey yolunda gitsin bir an once kurtulsun kendi ve bebisi saglikla.

Günaydın,
Çok uykum var ama vücudumun yatağa yaptığı ağırlıktan uyuyamadım. Sağa döndüm biraz öyle yattım. Biraz solda. Dönemiyor da insan. Önce kalkıp oturup sonra dönüyorum. Allahım en sonunda kalkayım dedim. Hemen herkeste aynı sorun varmış. Bunlar yakında doğuracağımızın habercisi galiba.
Huri güzel haberler almışsın. Dr her ihtimale karşın öyle demiştir herhalde. Tabi sen dikkat et. Uzan biraz. Kanala 15 gün önceden girebiliyorlarmış.

Demet evin temizlenmiş. İçin rahatlamıştır. Kötü haber vereyim mi ? Yine kirlenecek:))
Temizlik bir evde en az dayanan şey herhalde. Bugün bana da kadın gelecek.
Bu arada çikolataları hala bekliyorum bekliyorum bekliyorum.
Bu gidişle çikolataya gerek kalmayacak.

günaydın kıslar.
bende erkenden uyandım artık eskısı gıbı uyuyamıyorum.
burcucum benımde yatınca kalcam bacaklarım agrıyor.
özellıklede sol tarafa yattıgım ıcın sol kalcam ıyıce agrımaya basladı.
hayırlısıyla bebıslerı kucaklarımıza bır alsaydık.

ipegimu cikolataları netten mi sipariş verdin?

hoş geldin canım ben vericem çok rahat oluyo ne kadarda deseler boş yani alacak olan çocuk emziği alıyo almayanda almıyo benim kızla komşumun kızı aynı sayılır 2 ay vardı aralarında onun çocuğu ne biberon aldı ne emzik ağzınaa alıştıramadılar almayan bebek almıyoo benim kızda aksilik doğduğu gibi hastanede kaptı ağzına emziği ama rahat ettim benim sütüm yoktu sütüm olsaydı emecekti yavrum ben şimdide vericem emziği tabiki biberonu sonra emmezse eğer biberonu bende ilk zman önermiyorum emdirmeye uğraşcan baktınki olmuyo yaapcak bişeyin yok mecbur veriyosun:1rolleyes:

Yok canım. Arkadaşım şeker çikolata işi yapıyor. Ona söyledim.
Tanıdıkla iş yapılmaz. Bir da ha anladım.

günaydın kızlar hoş geldinizzŞeniz

Ben sütümü sağıp biberonla dışarıda vermeyi düşünüyordum. Bu durumda 1 ay beklemem lazım gibi anladım sanki.

Yok canım. Arkadaşım şeker çikolata işi yapıyor. Ona söyledim.
Tanıdıkla iş yapılmaz. Bir da ha anladım.
anladım canım.
bende halen sekeri yaptırmadım. netten dün biraz arastırdımda o yuzden sordum.
bu arada bu cikolatalardan hastaneyede götürcekmısınız?
doktorunuza felan vermeyı düşünüyormusunuz?dogumdan sonra doktorunuza cicek felan yaptırmayı düşünüyormusunuz?kaydirigubbakcemile

Ben sütümü sağıp biberonla dışarıda vermeyi düşünüyordum. Bu durumda 1 ay beklemem lazım gibi anladım sanki.

bide bu göğüs uçları çok önemli eğer göğüs ucunuz varsa bebiş rahat emecektir gerek kalmaz biberonaasüprizzzzz benim göğüs ucum yok ve canım çok yanıyodu emzirirkenn

rosem selam ayni sorun bende de var. sol kalcam feci agriyor, orada tek bir nokta. doktora soyledim, kalsiyum verdi destek ama faydasini gormedim pek.

Çikolataları hastane için yaptırıyorum canım. Evde ikram falan olur herhalde. Onu da daha düşünmedim bu arada.
Doktora hediye işini de hiç düşünmemiştim. Daha önce doğum yapanlar. Siz yaptınız mı böyle bişeyler?

benim doktorum doğumdan sonra bişey kabul etmiyo geçen gün gözümün önünde olduu doğum yapmış haftasına bebeğiyle ailece kocası felan kontrole gelmişti ve koca bi çiçek çikolata yaptırmış odaya girdi 5 dakika sonra geri çıktılarr ellerinde çiçek çikolataylaa kabul etmedii bide okadar kalabalıktıki insan geri çevrilince bi acayip olur herhalde ben yaptırmıcam öyle bişey zaten bunca zamn paramızla iyi geçindiler öyle düşüniyorum:umursamaz:

anladim canim yine de her ihtimale karsi yanimiza alalim o zaman. insallah gerek kalmaz

bide bu göğüs uçları çok önemli eğer göğüs ucunuz varsa bebiş rahat emecektir gerek kalmaz biberonaasüprizzzzz benim göğüs ucum yok ve canım çok yanıyodu emzirirkenn

Arkadaşımın da senin gibi göğüs ucu yoktu. Silikon uç falan denedi. Yapamadı.
Emzirmeye çalıştı, çok canı yandı. Biberonla sağıp verdi. Sütü yetmedi. En sonunda mamaya başladı.
Ama bir akrabamız silikon uçla durumu kurtardı maşallah.

emzirme ile de ilgili olarak dedi ki ilk bir kac gun bir memeden 10 dakkadan fazla emzirmeyin (eger emen bir cocuksa tabi dedi) 10 dakika emsin sonra diger goguse gecin bie 10 dakika da oradan emzirin falan dedi. o zaman yara olmaz dedi. bir goguste aman cocuk emiyo deyip 20 dk yarim saat tuttunuz mu yara olur, kanar falan dedi. aklinizda olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…