2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

canım yaa işlerinde bitince iyice rahalarsınn benimde az kaldı son hazırlıklar prenses beklemede bugün saat 3 te kontrolüm varr bakalım nasıl oldu benim zilloşummopuyorumnanaktan

ah diloşum gözümde o kaa büyüyordu ki psikolojik olarak yoruyor resmen beni:gitme:
tülleri yıkamaya başladım akşam eşime taktırıyorum söylene söylene taktı akşam mutfak oturma odası hallettikkaydirigubbakcemile
nevresim dolabını döktüm tekk tekk tekrardan kırışıkları ütüleyip kitap gibi katlayıp yerleştirdimmm:lepi: anammm nevresime pikeye doymuyorum tavandan yere kaa olan dolap ağzına kaa dolu canım çıktı diloşummm biri beni durdursun almaya kalıncaaaaakaydirigubbakcemile

o zilloşunu yerimmmmmmcokacimcoook

ayyy hayırlı haberlerle gel inşallah canımmmm
çarşambaya kaa sık dişiniiiidelikafadulden:lepi:

herkese günaydın kızlarr, harkese güzel bir hafta diliyorum a.s.

sabah uyandım mide bulantısıyla bişeyler yedim ama geçmiyorr kafamçokkarıştı

veee zaman yaklaştıkça heyecan basıyor

günaydın hoşgeldin mad

sabahları bende de oluyor canım bulantı az kaldı sabırrrrrrkaydirigubbakcemile5

ne heyecan hemdeeeedelikafadulden

bende senden farksızım canmım pikee ve nevresim takımlarını sıkıştırmaktan dolaptaa yerim kalmıyoo eşimde kızıyoo çok müsrifsin diyee ne yapcan bu kadar çarşafı pikeyiilaelaelaelaelae dün bende tülleri attım astırdım sonra balkonu yıkattım balkondaki dolabı düene koydurdum eşimee banyo dolabında bir sürü gereksiz eşyaları vardı onları toplattım ve adam sonunda evden firar etiii:roflol:

demet cok tesekkur ederım. onu bılmıyordum ılk mamanın süt gıbı oldugunu. daha once dogum yapmayınca ve cevrede de bebek olmayınca. demet sen kac haftalık oldun

selam hanımlar.
henuz doktora gıtmedık.
sabah erkenden doktorumu aradım oglen gibi gel dedı.
sımdılık akıntım yok ama hafıf belım agrıyor.
12-1 gıbı doktorda olucaz.
benı merak eden herkese tesekkur ederım.
dünkü devlet hastanesındekı ebeye sinirim halen gecmedı.
insan saglıgı bu kadar ucuz mu.
ınsalllah hersey yolunda gıder.dualarınızı eksık etmeyın.

diloşş , demet hoşbulduk kızlar

demett o temizlik işi bende de fena durumda, benim eşim bide 40 kere söylerim 1 kere yaparsa yapar.
o yüzden annemleri bekliyorum asma silme işleri için falan.. Burda yanlızım kimsem yok maalesef beklemekten başka çaremde yok. annemlere telefonda naz yapıyorum haftaya gelicekler inşallah ve bende rahat edicem

kızlar hastaneye bıberon emzık falan goturmeye gerek var mı. bebek bıberon falan kullananmaz dımı ılk aylar gerek yok yanı
ya bır de hastaneye esyalarınızı nasıl goturceksınız. valızle mı canta falan mı aldınız
o kucucuk delıkten mama nasıl gecıcek. bır de bıberonları nasıl yıkadınız .

şştttt yapmayın aaa psikolojisi pozuluy bebişlerinizin...
annecik annecik soruların mantıklı aslında,ama bu siteyi keşfedip,bu kadar bilinçli annlerin arasında olup bunları sorman diloşa biraz tuhaf geldi bazen banada tuhaf geliyor aslında soruların ama hemen teyzemler annemler falan geliyor aklıma bilmediğin için yardımcı olmak istiyorum bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp ama bu site sadece bu topikten ibaret değil hastane çantalarını hazırlama var emzirme teknikleri,uyutma teknikleri,bebek kıyafetleri yıkama teknikleri...senin heves edip onlarıda gezmiş olabileceğini düşünerek böyle bir tekpki almış olabilirsin....
hem heveste etmen gerekir çok az vaktimiz kaldı tatlım sen bugün ne yap biliyormusun....git güzel bir bebek sabunu al çamaşır makinesinde kullanılan kıyafetleri at makineye bi güzel narinde kısa devrede yıka...sonracığıma valizde olabilir 2 çanta halindede olabilir diloş link vermiş sana ordan bakarsın kendi çamaşırlarınıda yıka hazırla bugün güneşte bi güzel kurut ütüle yerleştir hazır olsun değilmi....

ve sakın sakın bu siteden uzaklaşma çünkü gerçekten öğreneceğin çok şey var burda...ama brazda senin gayretin gerekli çünkü doğurduktan sonra siteye bu kadar sık giremeyeceksinmafoldumben yanında 7/24 biri de olmayabilir.o sebeple bol bol öğren oku aklında kalmazsa not al...

hadi öpüldsünüz anacım ben bugün yatcammm

demet cok tesekkur ederım. onu bılmıyordum ılk mamanın süt gıbı oldugunu. daha once dogum yapmayınca ve cevrede de bebek olmayınca. demet sen kac haftalık oldun

35 haftamız bitiyor bugün canım 36 ya giriyoruzzzz aynı zamanda 9. aya giriyoruzzzz:lepi:

hoşgeldin rosemcim hayırdırrrrrrrrrrrrr
merak ettim tatlım geçmişi okuyamadımmmm sorun mu var bişi mi olduu nasılsınnnnnn
tatlım güzel haberlerle gel inşallahhhhh ama vaktin varsa ne olduğunu merak ettimmm:bbo:
Allah bildiği gibi yapsın konuyu bilmesemde karnı burnunda bi kadını üzüyor ya o ebeyiiiklava:

hadi bakalım diloş salı ben çarşamba sen kavuşucağız inşallah kızlarımızaaa opuyorumnanaktan

hala çalışıyorum demetim benn hafta sonlarım temizlikle geçiyorr hafta içide işteyim canım çıktı herkes doğumdan önce dinleniyor ben doğumdan sonra dinlenicem kaynanamla annem hiç kıyamıyo biz sana bırakmayız bebişi o zamna bari dinlen diyorlar

rosemcim çok geçmiş olsun bi sıkıntı mı oldu

ayy canım hamileliğimden çncede ben tkmazdım tülleri yani hep o yapar ama her seferindede kırk laf sayarrr oflaya puflayaaaaaa:mymeka:
akşam bende saydımmm bu sefer hiç sesini çıkarmadı suçlu çünkü ellerine mi yapışır canımklava:
ayy her seferinde de demesin mi ki asılı tülde ne kir olacak yıkama şunları durmadan indiripte diyeeeÇok üzgünüm çoook
kadın o işlerle oyalansın istemiyorum kadın gelmeden tüller yıkansın sadece zor işler kalsın ki yetişsin demi ama tüm duvarlar silinecek zati koltuklar ayy çok iş var gerçi 2 kişi gelcek inşl yetişir:Saruboceq:

canım sanada Allah kolaylık versin iyiki anneler var benim annem ameliyaatlı o yüzden yapamaz kendine hayrı yok kadıncağızın:sinifsinif:

hadi öpüldsünüz anacım ben bugün yatcammm

hoşgeldin hurişş kız bu saatte ne uykusuuukaydirigubbakcemile

inşallah tatlımm iyi bari doğumdan sonraa seni yormasınlar yardımcın çok çalıştır onları iki dünür dönsün peşindee 40 gün yataktan çıkma sana tavsiyemmkaydirigubbakcemile3

tesekkurler kıslar iyi dıleklerınız ıcın.
demetcım gece devlet hastanesıne gıtmıstık leke gelınce.doktorumuz cep telını vermedıgı ve haftasonu oldugu ıcın ulasamayınca gıttık devlet hastanesıne.
vardıgımızda ebe hanım afedersın kıcını devırmıs uyuyordu.uykusundan uyandırdık hanımı.
suratsız bır sekılde neyın var dedı leke geldı dedım.
masaya cık dedı tamam dedım sonra bıraz asagı dogru gel dedı.
tedırgın oldum yavasca geleyım barı dedım off dedı hemen.
zaten masa felan pislik ıcındeydı.
sonra vajınal muayene yapmaya basladı elı cok agırdı canım acıdı ahh dedım tedırgın oldum dedım.sınırlendı hanımefendı hemen eldıvenlerını cıkarttı cope attımadem muayene olmayacaktın neden geldın dedı?
sasırdım kaldım ıyıde dedım ben muayene olmayacam demedım kı.
odadan cıkıp gıttı.neye ugradıgımı sasırdım hemen ustumu gıydım.
esıme kapıda sasırmıs vazıyette ,ne oldu dedı.
yürü gidiyoruz dedım.
afalladı adamacagız.
sonra ben sınırle bagırıyorum.esım gerı dondu ne old dedı ebeye?
bırsey yok muayene edemedım dedı.bende sayıstırmaya basladım.
kapıdan cıktın gıttın v.s.lülülülülülüklava:
ne bıcım saglıkcısınız madem gorevını yapmayacaksın nedne bu meslegı sectın felan dedım.
kıpkırmızı oldu ebe hatun.lülülülülülü
dedı nst ye baglayayım.
esım baglasın dedı.gıttık nst odasına.sonrasında korktu sanırım onu sıkayet ederız dıye.

ıste sola donun sunu yapın bunu yapın felan dıyor.
bende dayanamadım dedımkı kusura bakma uykundan ettık dedım.kaydirigubbakcemile3
ne demek ıstedıgımı anlayamadı yada anlamamazlıktan geldı bılmıyorum.
nst de bır agrı cıktı.
dedı ıstersen yenıden muayene edeyım ıstemem dedım.suyumu felan patlatır dıye korktum.Çok üzgünüm çoook
oylece eve geldık.
sabahı zor ettım ama bır daha leke gelmedı cok sukur.
sabah hemen doktorumu aradım gorusunce rahatladım sımdı bırazdan yola cıkıcam maueyene olucam ona gore haber verırım sıze.
bıraz uzun oldu ama kusura bakmayın halen etkısındeyım.mafoldumben

canım yaaaa kıyamam sanaaaamafoldumben

allah bildiği gibi yapsın o patronunu başka bişey demiyorum:umursamaz:

inşallah kuzucuğun çok uslu olur annesini hiççç üzmez
annenlerde ilgilense tatlım senin aklın bebişte olur için rahat etmezzzkaydirigubbakcemile3
inşallah geceleri falan üzmez seniii

ayy kızlarrr sizin yerinize bennnnnn heyecanlandımm noluyoo yaffffff delikafadulden

kızlarrrrr zuzumdan haber var mııı özledimmmm inşallah tombalak prenseste o da iyidirrrrrrrrr:Saruboceq:

güzel haberlerle gel rosemcimm inşallah herşey yolundadırr tatlım bence bebiş kanala felan yerşeltiyse ondanda gelmiştir çoğumuzda oldu o pembe akıntı sıvı halindee:ecrin_bebek:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…