2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

tesekkurler kıslar iyi dıleklerınız ıcın.
demetcım gece devlet hastanesıne gıtmıstık leke gelınce.doktorumuz cep telını vermedıgı ve haftasonu oldugu ıcın ulasamayınca gıttık devlet hastanesıne.
vardıgımızda ebe hanım afedersın kıcını devırmıs uyuyordu.uykusundan uyandırdık hanımı.
suratsız bır sekılde neyın var dedı leke geldı dedım.
masaya cık dedı tamam dedım sonra bıraz asagı dogru gel dedı.
tedırgın oldum yavasca geleyım barı dedım off dedı hemen.
zaten masa felan pislik ıcındeydı.
sonra vajınal muayene yapmaya basladı elı cok agırdı canım acıdı ahh dedım tedırgın oldum dedım.sınırlendı hanımefendı hemen eldıvenlerını cıkarttı cope attımadem muayene olmayacaktın neden geldın dedı?
sasırdım kaldım ıyıde dedım ben muayene olmayacam demedım kı.
odadan cıkıp gıttı.neye ugradıgımı sasırdım hemen ustumu gıydım.
esıme kapıda sasırmıs vazıyette ,ne oldu dedı.
yürü gidiyoruz dedım.
afalladı adamacagız.
sonra ben sınırle bagırıyorum.esım gerı dondu ne old dedı ebeye?
bırsey yok muayene edemedım dedı.bende sayıstırmaya basladım.
kapıdan cıktın gıttın v.s.lülülülülülü:eek:klava:
ne bıcım saglıkcısınız madem gorevını yapmayacaksın nedne bu meslegı sectın felan dedım.
kıpkırmızı oldu ebe hatun.lülülülülülü
dedı nst ye baglayayım.
esım baglasın dedı.gıttık nst odasına.sonrasında korktu sanırım onu sıkayet ederız dıye.

ıste sola donun sunu yapın bunu yapın felan dıyor.
bende dayanamadım dedımkı kusura bakma uykundan ettık dedım.kaydirigubbakcemile3
ne demek ıstedıgımı anlayamadı yada anlamamazlıktan geldı bılmıyorum.
nst de bır agrı cıktı.
dedı ıstersen yenıden muayene edeyım ıstemem dedım.suyumu felan patlatır dıye korktum.Çok üzgünüm çoook
oylece eve geldık.
sabahı zor ettım ama bır daha leke gelmedı cok sukur.
sabah hemen doktorumu aradım gorusunce rahatladım sımdı bırazdan yola cıkıcam maueyene olucam ona gore haber verırım sıze.
bıraz uzun oldu ama kusura bakmayın halen etkısındeyım.:eek:lmaz:

ayyyyyyy nası gerildim sanki ben yaşadım olayıııı:mymeka::mymeka:

valla ben olsam yolardım o ebeyii terbiyesize bak yaaaaaaa:eek:klava:

çok iyi dayanmışsın yine canımmm vallahi ben direk şikayet ederdim görürdü gününüüü

benim eşimde sağlıkçı
sabahlara kadar nöbet tutuyorrrr
ama görevleri yapacaklar sağlık bu başka bişeye benzemezzzzz
bazen o da bunalıyorrrr
aynı şeyi 40 kere soran hastalar oluyorrr
ama diyor ki bişey demiyorum insanın canı hasta olunca akıl başta olmuyor insanlık hali diyorrrrrr

Allah eksik etmesin ama düşürmesinde onların elineeeee:mymeka:

canımmm git bakalım bugün ne dicekler inşallah kuzucun bekler annesi zamanında sağlıkla gelirrrrr:Saruboceq:
bizi habersiz bırakma canım
ayy çok sinirlendim kadınaaaa

ay canım ya dikkat et ama düşük tansiyon gebeliğin sonlarında iyiymiş

İyi bari. Benim tansiyon da 9-5 çıkıyor. Kulağım kafam galiba bu yüzden sürekli uğulduyor.

Su gelirken bende birden bire foşşşş diye sanki bardaktan boşalırcasına kanla karışık sular gelmişti..yani sanki çeşmeyi birden tazyikle açmışsın gibi...Sonra da bebekler doğdu kolayca tabi..rahim ağzı açılırken pembemsi bir akıntım olmuştu..

Arkadaşlar,yeni doğum yapan var mı ? Doğum yapanlar varsa çok tebrik ediyorum..Salı günü yumurtalarım toplancak..Benim için dua edin ...Eğer tutunma olursa meleklerimin doğmasına yakın muhtemel bir zamanda öğrenicem sonucu...

Badem inşallah sağlıkla kuzularını kucağına alacaksın. Doğum sancısı çekerken edilen dualar kabul olur derler. Sen de listemdesin.

iyi geceler kıslar.biraz once devlet hastanesınden geldık acılden.
bugun benden wc ye gıdınce hafıf pembemsı bır leke geldı.peceteye sıldıkce hafıf hafıf gelıyor arada.
haftasonu oldugu ıcın doktoruma da ulasamadım.zaten gıttıgım hastane evıme 1,5 saat uzaklıkta.bızde baska bır hastaneye gıttık.gıtmez olaydık.mafoldumben
ALLAH kımseyı devlet hastanesındekı ebelere elın dusurmesın.:Saruboceq:
tam acıklık varmı dıye bakıcaktı bıraz canım yandı ahh dedım,ebe bana kızdı madem muayene olmayacaktın neden geldın dedı cıkıp gıttı.lülülülülülü
oyle sınırlendım kı hemen toparlandım cıktım muayene odasından esıme dedım hadı gıdıyoruz.ne oldugunu soruyor adamcagız, sinırden sayıstırıyorum.detaylarını sonra anlatırım sımdı cok fazla kalamıcam.
neyse sonra esım ebenın yanına gıttı ne oldu dedı.bıraz atıstık orda.
sonra ebe yumusadı benı nst ye bagladı.
agrım cıkmıs bır tane.yenıden muayene olucakmısın dedı yok dedım olmadan eve geldık.
hafıf agrım var belım agrıyor.
kendı doktorumun oldugu hastaneyı aradım eger agrı sıklasırsa ve artarsa hemen gel dedıler.
sabahı nasıl edıcem bılmıyorum.mafoldumben
insallah erkenden gelmez bebegım.mafoldumbendaha yaklasık 3 haftamız var.
sabah erkenden doktoruma gıdecez.
dua edın benım ıcın olurmu.:gitme:

Rosem, maalesef devlet hastanleri hala aynı. Hanfendiler lütfederek iş yapıyorlar. Sanki orada bedava çalışıyorlarmış gibi. İnsan gitmeye korkuyor çok haklısın. Bir de ellettirmek kurcalattırmak hiç güvenilir gelmiyor. Geçmiş olsun canım. Sen kendi hastanenden vazgeçme derim. İnşallah bugün güzel haberlerle gelirsin.

günaydın ........
güzel haberler aldığımız , hepimiz için sağlık ve huzur dolu bir hafta olsun ..
bölük pörçük uykularla geçen bir gecenin ardından havanın biraz aydınlandığını gördüm ve uyumak için zorlamadım artık kendimi ..
buna razıyım yine de , yattığımda nefessiz kalacakmışım , boğuluyormuşum hissi olmasa keşke ..
her defasında ( yaklaşık 1-2şer saat arayla ) kalk , yatakta otur , uyku iyice gelsin ve başın düşsün , ondan sonra hemmen yapıştır kafayı yastığa ...
az kaldı azzz diyerek teselli ediyorum kendimi ama gün boyu uykusuz gezmek ve her defasında aynı ritüeli tekrarlamak + gündüzleri mevcut duruma bonus olarak kaburgamda tepinen ve diyaframıma baskı uygulayan bir velet de olunca uyumak hakikaten lüks olmaya başladı şimdiden ..

aranızda benim gibi olan var mı , yani yattığı zaman nefes alamayacak gibi , boğazında bir yumru varmış gibi hisseden ????????

Ay bebişim sen hacıyatmaz mı oldun? Bazen bana da oluyor ama çok uzun süreli değil. Zaten nefesim daraldığında rahim kasılması olduğunu anlıyorum. Karnım da taş kesiyor. Ama artık geceleri öyyyle konforlu, kaliteli uyku dönemi kalmadı. Daha uzun bir zaman da kalmayacak gibi görünüyor. Yaklaşık 1 sene kadar daha hacıyatmaz moduna devam.

o kucucuk delıkten mama nasıl gecıcek. bır de bıberonları nasıl yıkadınız .

burcu sen de hazırlamıssın o zaman cantanı. aslında hersey tamam da yıkanmadı hıcbırı duruyor bır posetın ıcınde. her ıhtımale karsı yıne de alddıklarımı bı posete koydum. acıl bısey olunca hemen alıp cıkıcam artık hastanede yıkarız :))) etıketlerı falan duruyo uzerın gecelıgımın falan

Kız hakikaten bazen ben de sorularına şaşırıyorum hatta anlamıyorum. Bence en kısa sürede sen bebek bakımı ile ilgili bir kitap al. Çok faydasını görürsün. Bu şekilde çocuğu doğurursan mazallah çok yorulursun bebeği de çok yorarsın.

[

iyi dileklerinizi için teşekkürler tombul kızımın tombul teyzoşlarıııı

rosemcim zaten düşünüp duruyordun çatı muayenesini kötü bi deneyim olmuş bugün doktorun sıkıntısız kontrol eder inşallah güvebileceğin biri olduğu için sende rahat edersin hayırlı haberlerle gel canım

ayy canım hamileliğimden çncede ben tkmazdım tülleri yani hep o yapar ama her seferindede kırk laf sayarrr oflaya puflayaaaaaa:mymeka:
akşam bende saydımmm bu sefer hiç sesini çıkarmadı suçlu çünkü ellerine mi yapışır canım:eek:klava:
ayy her seferinde de demesin mi ki asılı tülde ne kir olacak yıkama şunları durmadan indiripte diyeeeÇok üzgünüm çoook
kadın o işlerle oyalansın istemiyorum kadın gelmeden tüller yıkansın sadece zor işler kalsın ki yetişsin demi ama tüm duvarlar silinecek zati koltuklar ayy çok iş var gerçi 2 kişi gelcek inşl yetişir:Saruboceq:

canım sanada Allah kolaylık versin iyiki anneler var benim annem ameliyaatlı o yüzden yapamaz kendine hayrı yok kadıncağızın:sinifsinif:

hoşgeldin hurişş kız bu saatte ne uykusuuukaydirigubbakcemile

iki kişi gelcekmiş canım çok rahat yetişir. valla annemlerden bir sorun çıkarda haftaya gelmezlerse bende kadın alıcam çarem yok. çünkü evim çok büyük 5+1 üstüne bide dubleks :kızgın:
zaten doğurduktan sonra çocuk biraz toparlansın taşıncam her şekilde zor oluyor temizliği
valla senin eşin yine yapıyormuş söyleyince. benimki yapmayada biliyo o yüzden kendiylennn hiiiiç bu konulara girmiyorum :kızgın:

8 ayı doldurdukkkkkk 2 haftamız kaldı inşalllaaaaaaahhhhhhhhhhhh oyyyyyyy ateş bastııııı:sm_cool:

çarşamba günü temizlik var 2 kişi gelcek bir günde biticek inşallah tüm temizlikkkkk:teytey:
halıları salıdan gönderirimmm

dün dolap içleriyle uğraştım öldüm yorgunluktannn:sinifsinif:
bugünde çekmece içleri var kızlarr Allahım ytardım etsin ayaklarım hemen balon gibi oluyorrrrr:kedi:

diloşum senden ne haber tatlişkom akıllı prensesimiz bekliyor demi vaktiniii:lepi:
canım hoşgeldin...Şeniztemzlik işi çok zor ya hele bu ara..ben çekmece içlerini halletim..izne ayrılmadan badanam yapıldı çarşamba perşembe.cuma caumartesi de kadın geldi..bitti sayılır ama kadın beni deli etti yakötükedihüso...buzdolabını çekmiş yanlarını üstlerini silmemiş ha bi de kalorifer borusundaki boyaları temizlememiş.neden yapmadın deyince oralar gözükmüyor ondan yapmadım dedi.öyle şey mi olur dedim bana diyo ki sen ne kadar pimpiriklisin çabuk yaşlanırsın böyle yaparsan diyo...banyodaki kovayla mutfak dolaplarını silecekmiş..çok sinir oldum çok..bi ara kovacaktım kadını ama sabrettim...demetcim sana inşallah iyi biri gelir tatlım...
günaydınnn tombalakk hanımlarrr :CüvCüv:

dün gece uzun zamndır ilk defa harika uyuduk ağrı kesiciler sayesinde kızım bugün çok rahat maşallah tam bir hafta sonra bugün hastaneye yatıyoruzzzz delikafadulden heycan dorukta
bu hafta kesin bi doğuranımız olur diye bekliyorummm

günaydın canım...ne güzel uyudun rahat ettin..ayyy senin çok az kaldı ama sen hala çalışıyorsun ne kadar acımasız bir patronun var ya..:kızgın:hayırlısıyla pamuk kızının kucağına alırsın inşaallah...

ah diloşum gözümde o kaa büyüyordu ki psikolojik olarak yoruyor resmen beni:gitme:
tülleri yıkamaya başladım akşam eşime taktırıyorum söylene söylene taktı akşam mutfak oturma odası hallettikkaydirigubbakcemile
nevresim dolabını döktüm tekk tekk tekrardan kırışıkları ütüleyip kitap gibi katlayıp yerleştirdimmm:lepi: anammm nevresime pikeye doymuyorum tavandan yere kaa olan dolap ağzına kaa dolu canım çıktı diloşummm biri beni durdursun almaya kalıncaaaaakaydirigubbakcemile

o zilloşunu yerimmmmmmcokacimcoook

ayyy hayırlı haberlerle gel inşallah canımmmm
çarşambaya kaa sık dişiniiiidelikafadulden:lepi:
canım benim eşim de öyle söylene söylene yapar işini sinir eder beni..ben de zorunlu olmadıkça ona iş söylemem...ben de pike hastalığı var ne etcez bilmiyom:kedi:

bugün doktora gidicek arkadaşlar hayırlı haberlerle gelsinler.artık çok az zamanımız kaldı.13 günüm kaldı.içime korku girmeye başladı

hadi bakalım diloş salı ben çarşamba sen kavuşucağız inşallah kızlarımızaaa opuyorumnanaktan

hala çalışıyorum demetim benn hafta sonlarım temizlikle geçiyorr hafta içide işteyim canım çıktı herkes doğumdan önce dinleniyor ben doğumdan sonra dinlenicem kaynanamla annem hiç kıyamıyo biz sana bırakmayız bebişi o zamna bari dinlen diyorlar

rosemcim çok geçmiş olsun bi sıkıntı mı oldu

Kız sen sopalıksın. Huriden sonra seni sıraya aldım.:eek:klava:
Nedenini anladın sen. Konuya artık girmeyeceğim.

canım hoşgeldin...Şeniztemzlik işi çok zor ya hele bu ara..ben çekmece içlerini halletim..izne ayrılmadan badanam yapıldı çarşamba perşembe.cuma caumartesi de kadın geldi..bitti sayılır ama kadın beni deli etti yakötükedihüso...buzdolabını çekmiş yanlarını üstlerini silmemiş ha bi de kalorifer borusundaki boyaları temizlememiş.neden yapmadın deyince oralar gözükmüyor ondan yapmadım dedi.öyle şey mi olur dedim bana diyo ki sen ne kadar pimpiriklisin çabuk yaşlanırsın böyle yaparsan diyo...banyodaki kovayla mutfak dolaplarını silecekmiş..çok sinir oldum çok..bi ara kovacaktım kadını ama sabrettim...demetcim sana inşallah iyi biri gelir tatlım...

canım benim eşim de öyle söylene söylene yapar işini sinir eder beni..ben de zorunlu olmadıkça ona iş söylemem...ben de pike hastalığı var ne etcez bilmiyom:kedi:

Emin ol hepsi aynı. Her hafta yarım gün kadın alıyorum. Evde olmadığım zamanlarda zigonu bile silmiyor. İşi hemen bitirip kaçıyor. Bir de çok vakti varmış herşeyi halletmiş gibi eşyalarımın yerlerini değiştiriyor. Bin kere söyledim elleme hiçbirşeyimi diye yine kendi kafasına göre takılıyor. Artık ben de evdeyken onu çağırıyorum. Normalde 3 saatte bitirdiği işi 5 saatte bitiremiyor. Tamam kalsın bir sonraki sefere yaparsın diyip ben gönderiyorum. Yapacaklarına ben karar veriyorum evim daha temiz oluyor. Uzun lafın kısası sen başında durup şunu yap bunu yap de. Onlara kalırsa suya bastı çalıya astı olur canım.

kıslar hepınıze tesekkur edıyorum.
gercekten kötü bir deneyım oldu benım ıcın.
sımdı cıkmam lazım anca hazırlanırım.
cok opuyorum hepınızı.

bende senden farksızım canmım pikee ve nevresim takımlarını sıkıştırmaktan dolaptaa yerim kalmıyoo eşimde kızıyoo çok müsrifsin diyee ne yapcan bu kadar çarşafı pikeyiilaelaelaelaelae dün bende tülleri attım astırdım sonra balkonu yıkattım balkondaki dolabı düene koydurdum eşimee banyo dolabında bir sürü gereksiz eşyaları vardı onları toplattım ve adam sonunda evden firar etiii:roflol:

dün bende 1 çanta attım valla diloşşş :lepi:
ben söyledim söyledimm kendin söyle kendin işit oldu balkon meselesi o sinirle ben yapcaktım ama vaktim kalmadı :mymeka: ben kalkışınca mecbur gelip alıyo elimden:1closedeyes:

iki kişi gelcekmiş canım çok rahat yetişir. valla annemlerden bir sorun çıkarda haftaya gelmezlerse bende kadın alıcam çarem yok. çünkü evim çok büyük 5+1 üstüne bide dubleks :kızgın:
zaten doğurduktan sonra çocuk biraz toparlansın taşıncam her şekilde zor oluyor temizliği
valla senin eşin yine yapıyormuş söyleyince. benimki yapmayada biliyo o yüzden kendiylennn hiiiiç bu konulara girmiyorum :kızgın:

ayy tatlım 2 daire say sen eviniii
allah yardımcın olsunnnn
bazen deli ediyolar insanı bu kocişlerrrrr:eek:klava:

canımmmm hoşgeldinnnŞeniz

valla aklımdan geçiyorsun benim temizliği düşündükçee badanan benim gözümde büyüyorduuukaydirigubbakcemile3
çokkk şükürrrrr kurtulmuşsunn:lepi:
canım ben öyle kaç kadın kovdum evden hatırlamıyorummm:mymeka:
hatta birtanesi büfemin camını da kırdı gitti delirtti beni resmenn:eek:klava:

ama yaklaşık 4 senedir aynı kadın geliyor evimi çok iyi tanıyor artık ve bakma gereği bile duymuyorum o kadar güveniyorum bıraksam dolap içlerini bile döküp temizlicek ama bırakmıyorum.
inanırmısınız büfeyi indirip bulaşık makinesine dolduruyor temizleyip yerleştiriyor benim düzenime de alıştı yani çok şükür allaha kızlar o konuda içim rahat:Saruboceq:
1 de arkadaşı var arada büyük temizliklerde onu da getiriyor 1 günde bitiyor:lepi:

ipeğimu hoşgeldin tatlımmmm nasılsın görüşmeyeliiiŞeniz

starcım alıntıdan okudum canım bende uyuyamıyorum geceleri durmadan kalkıyorummm:umursamaz:
o nefes daralmaların kansızlıktan da olabilir tatlım kanın ne durumda
az kaldı sabredelim canımmmmmm Şeniz

oğlum uyandı teyzoşları acıkmış biz kahvaltı edelimmmmm cokacimcoook

rosemcim canım ne kadar şanssız bir gün geçirmişin öyle...geçmiş olsun sen anlatırken ben gerildim.o ebe var ya tam oklavalık:eek:klava:...

Kız sen sopalıksın. Huriden sonra seni sıraya aldım.:eek:klava:
Nedenini anladın sen. Konuya artık girmeyeceğim.

Emin ol hepsi aynı. Her hafta yarım gün kadın alıyorum. Evde olmadığım zamanlarda zigonu bile silmiyor. İşi hemen bitirip kaçıyor. Bir de çok vakti varmış herşeyi halletmiş gibi eşyalarımın yerlerini değiştiriyor. Bin kere söyledim elleme hiçbirşeyimi diye yine kendi kafasına göre takılıyor. Artık ben de evdeyken onu çağırıyorum. Normalde 3 saatte bitirdiği işi 5 saatte bitiremiyor. Tamam kalsın bir sonraki sefere yaparsın diyip ben gönderiyorum. Yapacaklarına ben karar veriyorum evim daha temiz oluyor. Uzun lafın kısası sen başında durup şunu yap bunu yap de. Onlara kalırsa suya bastı çalıya astı olur canım.

zaten başında durmayıncaa oo daha beter yapıp gidiyolarr üstün körü yani:) vallahi insan temizlikçinin peşinde daha çok yoruluyoo onu yap şunu et bölye olur buraya koyy gibi haa bide ev değiştirme merakları hepsinde var bunlarınn:) bütün iş btti sıra ev değiştirmeye geldiikaydirigubbakcemile3

canımmmm hoşgeldinnnŞeniz

valla aklımdan geçiyorsun benim temizliği düşündükçee badanan benim gözümde büyüyorduuukaydirigubbakcemile3
çokkk şükürrrrr kurtulmuşsunn:lepi:
canım ben öyle kaç kadın kovdum evden hatırlamıyorummm:mymeka:
hatta birtanesi büfemin camını da kırdı gitti delirtti beni resmenn:eek:klava:

ama yaklaşık 4 senedir aynı kadın geliyor evimi çok iyi tanıyor artık ve bakma gereği bile duymuyorum o kadar güveniyorum bıraksam dolap içlerini bile döküp temizlicek ama bırakmıyorum.
inanırmısınız büfeyi indirip bulaşık makinesine dolduruyor temizleyip yerleştiriyor benim düzenime de alıştı yani çok şükür allaha kızlar o konuda içim rahat:Saruboceq:
1 de arkadaşı var arada büyük temizliklerde onu da getiriyor 1 günde bitiyor:lepi:cokacimcoook
hoşbuldum tatlım sen şanslıymışın o konuda bana hep böyleleri rastlıyor maalesefmafoldumbensenin temizlikçi yaptığı işin hakkını veriyor...bana da öyle biri rastlar inşaallah...git kahvlatını yap canım afiyet bal şeker olsun..

X