2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

Kıslarrrrrrrr acil durum
zuzum aradı şimdi beni hastaneye yatırmışlar 3,5 saat süren sancısı tutmuş ve 10 dkda bir geliyomuş sancılar bu gece hastanedeymiş nst ye bağlıymış sürekli kontrol ediyolarmış sancıları
Suyu azalmış ondan sancılar başlamış olabilir demiş doktoru sizlerden bol bol dua istedi
Şuanda 35+1 de 2 hafta daha durursa çok iyi olur bebek için bol dua edin lütfen :Saruboceq:

yaaaa gamzecim dualarımız zuzuyla
canım benim inş bebeği 2 hafta daha sabreder
kilosu falanda yerindeydi Allahtan herhangi doğum olayı olursa bile endişlenmesin

kibele bende ctesi nst ye bağlandım 3 grafik vardı bende de canımcım
ilk 2 grafik bebeğin kalp atışları ve hareketleri alttakide benim kasılmalarımı gösteriyodu

benimki de oyleydi. kalp atislari 130-160 arasi idi. daha cok 140lardaydi.

kasilma da cikti bol bol. bebek tekmesi de cikti bol bol.

hemsire drumun vajinal kontrol yapip yapmadigini sordu. yapmadi deidm. daha erken degil mi zaten?

ama dr u gordugumde soylemeyi unuttum. cunku ben dr u bebegi az hissediyorum diye arayinca ( ki oyle bir durum yoru, sadece bebegi merak ettim) benim dr yoktu, ortagi dr nst ye girsin demis.

yani benim dr un nst den haberi yok. soylemsyi de unuttum. bir sonraki randevum 2 hafta sonra.

aaaa zuzu demek hastenede ay inş . önemli bişey olmaz biraz daha sabretse bebişi dua edelim bol bol.

:bbo:ayy kıyamam ya tam aklımdan geçiyordu nerde acaba gözükmüyor diye
allah yardımcısı olsun kuzuma ve kuzusuna inşallah
allah sağlıklı ve hayırlısını versin
çok şükürki allahın izniyle hepimiz tehlikeli dönemleri atlattık
çok şükür allah yardımcısı olsun hayırlısı ne ise o olsun inşallah
ben çok duygusallaşmaya başladım ya bak şimdi ağlamaya başladım okuyunca
heycan mı yaptım ne
zuzummmmmmmm dualarımız seninle seni çok sefiyommma.s.a.s.a.s.

ilsu bebegın saglıklı dogması ıcın en az kac kılo olması gerekır. bır de bu demır hapını bız bebek ıcın mı kendımız ıcın mı ıcıyoruz

Melekcim gecmis olsun.

Canim kan hapi demir iceriklidir heralde. bir arkadas demir haplarinin 3 degerlikli degil 2 degerlikli olmasi gerektigi konusunda bir yazi yazmisti. hamilelerden haberler konusunda. 3 degerliklilerin kan tedavisi 1444 gun suruyormus. malesef Tr'de dr lar nedense ! hep 2 degerliklileri veriyorlarmis. o yaziyi bulabilirsem ozelden gonderirim sana simdi.

bir de kalsiyum iceren seylerle almamaya bak kan hapini. cunku demir ve calsiyum birbirine tutunup direkt atiliyorlar vucuttan. yani faydasi olmuyor. yani bir bardak sut icip ardindan yakin saatte alma kan hapini.

ben gunu ikiye boldum. sabahlari yarim lt sut, alsamlari ise kan haplarimi aliyorum.

bir de kan haplarini C vitamini iceren seylerle icersen emilimi daha hizli olur. insllah iyilesirsin canim. hamileligin son donemleri artik. bebegin iyi saglikli. hersey yolunda.

ayy canım yaa geçmiş olsun inşallahh iyileşir bebişinede bişeycik olmazzz:Saruboceq:

evdeyim diye herhalde işe fazla kaptırdı kendini ağır bişeymi kaldırdı ne yaptı öyle yaaa:teselli:

ilsu bebegın saglıklı dogması ıcın en az kac kılo olması gerekır. bır de bu demır hapını bız bebek ıcın mı kendımız ıcın mı ıcıyoruz

kilo için belli bir kıstas yok canım, bebek zayıfta olsa sağlıklı olabiliyor .aksine kilolu bebek sağlıksız olabiliyor .kilo ölçüt değil yani .
demir hapını kendin için içiyorsun , cünkü bebek depondan demiri cekiyor senin ve kansızlık baslıyor .bu da doğum da sana zorluk yaratabiliyor .

kızlar yakın zaamanda taşınan var mı . tasınmak zor bı ıs mı . ben dogumdan 2 hafta once evımı tasıcam. oyle bı karar aldım bakalım hayırlısı ıns zor olmaaz

geçmi,ş olsun canım bende gezmelerde olduğun için bugün burda değilsin sandım.. 9 biraz düşük gerçektende benim 10 çıktı en son sabah akşam içtim kan ilacımı 11.47 ye kadar çıkartabildik hala günde 2 tane kullanıyorum. seninkide yakında yükselir bu arada pekmezle takviyede yap bence. özellikle keçiboynuzu pekmezi kan oranını arttırıyormuş..birde siyah kuru üzüm ben aklıma geldikçe yemeye çalışıyorum

çok saolun kıslar dün birazcık ev işi yapmış ütü felan yorulduğu için ağrısı oldu sanmış ama bitmek bilmemiş ağrısı öyle olunca doktorunu aramış tarif etmiş gel nst ye bağlayalım demiş doktoruda işte sancılar çıkmış
ınş. aksilik olmazda 2 hafta daha durur kuzucuk

tamam canim bende dugmeye basma olayi yoktu. ondan 3 tane. otomatik kendisi belirliyordu hareketi.

zuum geçmiş olsun inşallah kasılmaları durur doğsada sağlıklı olur artık 36 haftada maşallah

dualarımız onunla allah yardımcısı olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…