2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

selam kislar iki gun yoktum ,oku oku bitmedi biraz gerginlik olmus galiba hepsini okuyamadim zaten ama burasi iyi olmus,hayirli olsun
ben de bebegim tekme atti dicektim size:)) vazgectim kendini cok dinlemekte iyi degil sanirim

canım cok gecmış olsun:teselli:
sınırlenınce ve banyoda fazla kalınca aynısı banada oluyo malesef ınsallah bıran once atlatırsın bıtanem gercekten cok kotu:çok üzgünüm:

tşk.ederim canım umarım ilaçsız atlatabilirim..evet banyoda ve stres halinde daha çok oluyor maalesebebişleri kucağımıza alınca inş. unutacağız bunları:teselli:

yaa arkadaşlar cinsiyetleri belli olanlar varmıııı
doktorum söylemedi 15.haftaya yeni girdim
ama bazı arkadaşların belli olmuşş .meraktan ölcem yyaww-tatlicadiarzu-

kızlar ya can sıkıcı bi gelişme oldu doktorum nefesimşn kesilmesi-ateş basması ve kalp çarpıntılarıma panik atak teşhisi koydu ve antidepresan ilaç yazdı 2 tane ama ben ilaç kullanmak bütün gün uyumak istemiyorum..ayrıca bu ağır ilaçlar bebişime zarar verir diye korkuyorum...

Sibelcim cok cok gecmiş olsun oncelikle... Mümkün olabildigi kadar sakin tepkiler vermeye calıs olaylara. Gözünde cok büyütme hicbir seyi. Sende bebeginde cok önemlisiniz. Bebegine de hicbirseycik olmaz bence. Sonucta doktorlar kadın dogum bolumleri ile yardımlaşma halinde yazıyorlar diye biliyorum birtakım ilacları. Sen iyi olursan bebeginde iyi olur merak etme annesi kaydirigubbakcemile5

yaa arkadaşlar cinsiyetleri belli olanlar varmıııı
doktorum söylemedi 15.haftaya yeni girdim
ama bazı arkadaşların belli olmuşş .meraktan ölcem yyaww-tatlicadiarzu-

canım kesın olmamakla beraber buyuk ıhtımalle erkek olabılır dedı doktorum ama 13.haftamda demıstı 7 subatta gıdıcem ozaman kesın bellı olur sanırımhihoyyyt
bazen dıyorum acaba baska doktoramı gıtsem dıye ama esım karsı cıkıyo nedensefisfisfis

Benim şubatın ilk haftasıydı randevum ama dayanabilirsem 14 şubatı beklicem,cinsiyetini öğrenmek için :) .

Bu arada beyaz melek bebişin kesinleşti mi kız olduğu? Ben cumartesiden beri bakamadım,geçmişi de okuyamıyorum diğer taraf kapatılmış.

GÜNAYDIN KIZLAR... YENİ TOPİĞİMİZ HAYIRLI OLSUN. birden nete girince şaşırdım kızlar.. neyse unutalım gerginlikleri....

NASILSINIZ BU SABAH?

Yaaaaaa aşımı olcas benim hicbiseyden haberim yok doktorum hicbisey solemedi. Ayrıca o kadar kan aldırdım serum yedim ama aşı deyince bi garip oluyorum. Cok korkuyorum nedense...senağlama

canım kesın olmamakla beraber buyuk ıhtımalle erkek olabılır dedı doktorum ama 13.haftamda demıstı 7 subatta gıdıcem ozaman kesın bellı olur sanırımhihoyyyt
bazen dıyorum acaba baska doktoramı gıtsem dıye ama esım karsı cıkıyo nedensefisfisfis

bende 1kereliğine başka doktora gitsemmi diye düşünüyorum
erkek önceden belli olurmuş demek kız :)
tamam sağlılklı olsunda ama insan merak ediyo:uhm:

Waowwww mesaj yazıcaktım ama durumum aynı. 13.haftada %70 erkek dedi doktorum. Randevum 6 şubatta insallah o zaman cinsiyeti belli olur en azından yüzdesi artar:dance:

Waowwww mesaj yazıcaktım ama durumum aynı. 13.haftada %70 erkek dedi doktorum. Randevum 6 şubatta insallah o zaman cinsiyeti belli olur en azından yüzdesi artar:dance:

yok yok siz böyle yazdıkça ben çıldırcam:KK43: başka doktora gitceeemmm:CüvCüv:

ay canım ya.benimde 6 şubatta randevum.senin kaçta randevun.nasıl beklicez 6 şubata kadar.bende inşallah bebeğimin cinsiyetini öğrenicem.bana % bile söylemedi doktor amcamız

bende 1kereliğine başka doktora gitsemmi diye düşünüyorum
erkek önceden belli olurmuş demek kız :)
tamam sağlılklı olsunda ama insan merak ediyo:uhm:

hayırlısı olsun ınsallah
evet ınsan gercekten cok merak edıyo keske bastan hıc soylemeseler ınsan tereddutte kalmazkaydirigubbakcemile3

Sibelcim cok cok gecmiş olsun oncelikle... Mümkün olabildigi kadar sakin tepkiler vermeye calıs olaylara. Gözünde cok büyütme hicbir seyi. Sende bebeginde cok önemlisiniz. Bebegine de hicbirseycik olmaz bence. Sonucta doktorlar kadın dogum bolumleri ile yardımlaşma halinde yazıyorlar diye biliyorum birtakım ilacları. Sen iyi olursan bebeginde iyi olur merak etme annesi kaydirigubbakcemile5

çok tşk ederim canım:1hug:

canım gunaydın senı burda görmek cok guzel:1hug:
bu arada aşı ıcın benım doktorum bana bılgı vermedı acaba bu ası mecburımı?
anım öyle çok mecburi bişey olmazsa olmaz değil ama yapılmasında fayda var tetanoz aşısının...

kızlar ya can sıkıcı bi gelişme oldu doktorum nefesimşn kesilmesi-ateş basması ve kalp çarpıntılarıma panik atak teşhisi koydu ve antidepresan ilaç yazdı 2 tane ama ben ilaç kullanmak bütün gün uyumak istemiyorum..ayrıca bu ağır ilaçlar bebişime zarar verir diye korkuyorum...
canım öncelkle kendi kendini tedavi etmeye çalış...rahat ol iyi şeyle düşün bebişini düşün ve pozitif ol...hamilelikte bu tür yakınmalar olabilir canım ama bence bir süre kullanma ve kendi kendini iğleştirmeye çalış..mutlu ol ve bu belirtilerini düşünmemeye çalış...naktın hala olmazsa o zaman belki ilaç tedavisini tekrar gözden geçirirsin
günaydın kızlar..
Açıkçası baya bi şok oldum ve de üzüldüm, nihayetinde çocuk değiliz belli yaşlardaki yetişkinleriz!
Biz farklı olalım, birbirimize çok bağlı olalım ve sevelim demiştik... Baya bi farklı olmuşuz kilitlenerek..

Neyse yeni başlığımız güzel olmuş inşallah öyle de olur...
merhaba tatlım benim..yaşanan yaşanmız bende çok üzüldüm ta en başından biyetde patlak verecek diyordum oldu da hayırlısı inşallah..
prensesin nasıl bakalım

selam arkadaşlar yeni topiciniz hayırlı uğurlu olsun.
dün yaşananları hayretler içinde okudum. kim kime neyi ne hakla kabul ettirmeye çalışıyor yaaa. çin takvimiyle sağda veya solda diye cinsiyet tahminleri yapılıyor. hepimiz katılıyoruz eğleniyoruz. hiçbir bilimsel gerçekliği olmayan şeylerei konu ediyoruz aramızda. ama iş hissedilen birşeye geldiğinde doktor kesilip mümkün değil deniyor. neye göre mümkün değil. bilime gönülden inanan biriyim. ama şunuda eklemek isterimki tıpta bile % 100 yoktur. öyle olsa aynı vakada 3 doktor 3 farklı şey söylemezdi. birşeyin yok denen hastalar ölmez, hastalık son safhada kurtuluş yok denen hastalar teşhisten sonra uzun yıllar yaşamazdı.

hem ne sakınca var anlamıyorum. mutlu güzel bir hamilelik geçiren bir anne gerçekte olmasa bile bebeğini hissettiğini düşünüyorsa bu niye diğerlerini rahatsız ediyor. sonuçta hissettiğini düşünen anne mutlu olduğuna göre onun mutluluğu diğerlerinide sevindirmeli. biz mutluluk ve üzüntülerimizi paylaşmak için burda değilmiydik. bazı arkadaşlarımızın doktor edasıyla imkansız mümkün değil gibi sözler söylemesi hiç hoş değil. inanmasanızda saygı duyun.

umarım burada bu tarz şeyler yaşamazsınız. sizi takip etmeye çalışıyorum. cinsiyetler belli oldukça seviniyorum. hele beyaz meleğe... sonradan oğlu olacak diye ödüm koptu. dizi gibi izliyorum sizi. bizde bu ay başladık bakalım. hayırlısı olsun. inşallah güzel haberler veririm size. hepinizi öptüm

:lepi::lepi::lepi:ayyynen katılıyorum...
bebek hareketlerinin hissedilmesinin kime ne zararı var anlayamıyorum ya..bırakın hissetsinler ya hissediyorum diye mutlu olanlara yok illa hissedemezsin diyerek muhalefet olmaya hiç gerek yoktu..sonuçta burda tıp kitabı yazmıyoruz ki...........
ben d henüz pek hissetmedim am benim doktorum 15-16 hafta civarı hissedebilirsin bu normal dedi..hissetmemen de normal 22. haftaya kadar yolu var dedi..
tıp ta bence çok bilimsel değil...........hayat mucizelerle dolu..........
doktorum bile her şey olabilir bazen tıpta öyle büyük mucizeler oluyor ki biz bile sessiz kalıyor açıklayamıyoruz diyor...
yani nasıl diyeyim.......BAZEN SENİN ASLA NORMAL YOLLA ÇOCUĞUN OLMAZ DİYOR TIP....AMA HİÇ UMMADIĞIN ANDA HAMİLE KALIVERİYOR İNSAN........
KİMİNDE İSE Bİ PROBLEM OLMASA DA ÇOCUĞU OLMUYOR...NEDEN NİÇİN AÇIKLASIN BUNU BİLİM BAKALIM..........
AMA SEBEPSİZ İNFERTİLİTE DEYİP ÇIKIYOR İŞİN İÇİNDEN.......
benim için düşüncelerini okuyunca çok duygulandım bitanem...nasıl mutlu oldum anlatamam.çok teşekkür ederim allah razı olsun kızım olacak bunu o kadr yürekten dilemiştim ki allah kabul etti...hele hele eşim çok mutlu 2 gündür sevinçten uyuyamıyoruz..kalkıp kalkıp kızım benimmmm diye nasıl içten seviyor karnımı bi bilsen...
canım benim senin de hayırlısı inşallah...allah o güzel gönlüne göre versin tatlım.inşallah en kısa zamanda sende kavuşacaksın meleğine..
allah yardımcın ,melekler başucunda olsun tatlıma.s.

bız pıpısını felan goremedık :eek:
doktoruma sordum sız gordunuzmu dıye hayır dedıbenneyaptımki
ama kemık ölcumlerı felan yaptı sanırım buna dayanarak öyle soyledı
ınsallah bu gıdısımızde ogrenırız yoksa meraktan ölucem:asigim:
en azından kesınlesır ya oglum dıye severım yada kızımkaydirigubbakcemile3
:nazar:

kizlar bana da 12. haftada %80 kiz demisti doktorum. carsamba gidiyorum - 1 aydir gormedim melegimi. cok tuhaf randevu zamani yaklastikca cok heyecanlaniyor insan. hafta sonunu zor gecirdim valla...

X