2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

merhaba kızlar aklım hep sizde kimler doğum yaptı yapmadı hiç bişmiyorum yvrularını kucaklarına alan anneleri tebrik ediyorum darısı diğerlerinin başına . evim çok kalabalık misafirler dolu aklım burda ama giremiyoum. bebeğim fazla ememiyo mama takviyesi yapıyorum çok üzülüyorum sizlerde nasıl neler yapıyosunuz anne sütü dışında mama vereniniz varmıı biberona alışmasındanda korkuyorum . öpüyorum sizi kızlar fırsat bulduğumda kızımın resmini ekliycem.doğum yapmayanlara hayırlı doğumlar diliyorum.

canım geçmiş olsunn sağlıkla büyüt bebişinii bende ilk bi kaç gün mama verdim ama şimdi kestim mamayı sütüm yetiyo şimdilik ama hem biberonuda veriyorum arada öğrensinn emzikte arada emiyoo hepsine alışsınn rahat olurrkaydirigubbakcemile5

kızlarr yaa benim kızz kusuyoo her emmeden sonraaa iyimi kötümü anlayamadımm:umursamaz:

dılaracım emınce sutun fazlasını kusuyor derlerdı gamzem kusunca kotu bısey deıldır ya panık yapma bence ole bıseydır oda senınde ıkıncı bılırsın belkı ole demezlermı sızdede

hihoyyyt comebaby'nin fıstıklarııııııııııııııııııııı :nazar: :nazar:
hastaneden eve çıktıkları ilk gün çekilmiş , yani 29.06.2009
soldaki Bensu , sağdaki Nilsu

çok şekerler bunlar yaaa 41 kere maşallah amanında amanın kıyafetleride bol geliyomuş ne minnoşlar bunlar yaaaa ısır ısır dur bunları ay kyamamkiii
bugün başka bir dr.a daha göründüm , yserez'den olumlu referans aldığım ve sezoşumu orada yapmayı planladığım hastaneden bir dr.a ..
çünkü buradaki dr.umun anlaşmalı olduğu hastaneyi beğenmedim . olası bir ani doğumda ist.daki dr.um gelemeyeceği ve ben de ona mecbur kalacağım için onun dediği yere paşa paşa gitmek istemiyordum . ama çoğu dr.-hastane de son haftası gelmiş hamileyi takibe kabul etmiyorlar diye duyduğum için bari son bir kaç kontrole gideyim , ist.daki de. da gelemezse en azından bu yeni dr. yapar sezoşumu diye ve dahası salı günkü kontrolde oğluşum 2 hafta kadar geri çıkmıştı , gerçekten var mı böyle bir şey deyip bir başka göz de görsün ve farklı usg de ölçümler farklı çıkabilir belki dedik ama değişen bir şey olmadı .. aradaki fark 12 gün .. yani oğlum 33+4 günle uyumlu çıktı benneyaptımki
dahası 1 günlük tam idrarda protein ve kreatinin bakıldı , protein abartı yüksek çıktı:çok üzgünüm:
40,00-150,00 referans değer , benim sonuç ise : 993,6 ..
ödemlerimin olması ve yüzümdeki şişlik + geçen haftalardaki kusma-bulantı ve halen devam eden gözümün önünde uçuşan parıltılar + nidilattan önce yüksek seyreden tansiyonum = preeklampsi olduğuma işaretmiş .. ayrıca plasentada infarktlar vardı (infarkt : dokuda besleyici damarın pıhtı ile tıkanması sonucu meydana gelen çürümüş doku bölgesi ) ..
plasenta kireçlenmesi yada yaşlanması yokmuş ama bu veriler olunca bebeğin gelişiminin bu şekilde geriden gelmesi ve kiloca düşük olması bu sebeptenmiş ..
nst ye de girdim , bir şey çıkmadı , o esnada ist.daki dr.umuz aradı sezoş tarihimi söylemek için , o zaman onda da söyledik bu preaklampsi olayını ve idrardaki proteini , önemsemedi , bizim için önemli olan bebeğin hareketleri dedi ...zaten bu saatten sonra yapılacak da bir şey yok ..
ayrıca bu yeni dr. bebekte preaklampsi varsa gelişimi geriden de olsa daha iyi ve dirençli oluyorlar diğer bu haftalarda doğan diğer bebeklere göre dedi ..
bu yeni dr. şunu da istedi hergün 3 kere dijital olmayan tansiyon aletiyle tansiyonumu ölçmemi istedi , sonuç 14-15ten büyük olursa hemen hastaneye gelmemi ve sez. gerçekleştirmek zorunda olacaklarını söyledi ..
inşallah şu 2 haftada böyle bir şey yaşamayız ve oğluşum 18 temmuza kadar benimle devam eder büyümeye :Saruboceq:

ay bir de ne yaptım :eek:klava:
dün de oynamıştım , kulağımın tam altında kılcal damar çatlağı gibi kırmızı benim vardı .. dün oralarda bi sivilce var zannettim oynadım , birden kanadı biraz sonra durdu .. bugün hastanede sonuç beklerken yine elim gitti hemen baktım şakır şakır kanıyor , eşim peçete bulana kadar ılık ılık akmaya başladı , herkesin gözü açıldı faltaşı gibi :1shok: kaydirigubbakcemile3
biraz baskı uyguladık bir tomar peçeteyle , o sayede durdu .
şimdi bant yapıştırdık elim yine gitmesin diye :mymeka:
bizden haberler böyle :sm_confused:

aslında davulun sesi uzaktan hoş gelir derler hakkaten öle yaşamadanda bilinmezmiş
ama seninle bir bütün olduk oğluşun için eminim herkez canigönülden dua ediyodur
oda maşallah herşeye rağmen hep sıkı sıkı tutundu bundan sonrada inşallah seni üğzmicek
tüp bebekler için kıymetli derlerya seninki kıymetlininde ötesinde bişi olacak ama hep bunları düşün
bizim iyi dileklerimiz içindeki yangınları söndürmez ama bilki bi nebze üfleyerek acılarını hafifletir

kızlar meleğimin son hali
amanda aman maşallah gıdıkta yapmışız

işte benimm minik tavşanımmmm uyumadan önce çektimm :))))
kızım en küçük emzik bumu yakışıklının yüzünü kaplamış maşallah tavşanına

dılaracım emınce sutun fazlasını kusuyor derlerdı gamzem kusunca kotu bısey deıldır ya panık yapma bence ole bıseydır oda senınde ıkıncı bılırsın belkı ole demezlermı sızdede

benim bildiğimde süt malum gaz yapıyo midede ve tam o gazı hıçkırırken azcıkta sütten çıkabiliyo
bazen bizimde çıkabiliyo dimi ama bebeklerde bu durum daha çok oluyo malum bebekler

merhabalaaaar....
nezamandir girmiyordum, masallah cogumuz dogurmus bileee,
ama ben hala doguramadiiim mafoldumben
bizim oglan tembel cikti, cikmaya hic mi hic niyeti yok....

merhabalaaaar....

cnm meraklanma bende pesınden gelıyorum bızımkıd e ole walla cıkmaya nıyetı yok galıba
sende normalsın deılmı?hıc belırtı yokmu daha?

cnm meraklanma bende pesınden gelıyorum bızımkıd e ole walla cıkmaya nıyetı yok galıba

nazlıcım senin ilkide normaldi galiba dimi
eğer öleyse bişi soracam şimdi bu ikinci doğumlarda kesi atılmıyomuş diye duydum sen hiç soruşturdunmu varmı böle bişe yoksa tekrar atılıyomu

nazlıcım senin ilkide normaldi galiba dimi
eğer öleyse bişi soracam şimdi bu ikinci doğumlarda kesi atılmıyomuş diye duydum sen hiç soruşturdunmu varmı böle bişe yoksa tekrar atılıyomu

ewet cnm ılkımde normaldı ınsallah buda ole beklıyoruz
keşi dedığın sey de dikiş sanırım deılmı?gelınımız 20 gun once doğum yaptı ve normal onun da ıkıncı ona atıldı bılmıyorum bı bılgım de yok cnm :KK43:

evet canim bende normal dogum, maalesef hic bi belirti yok, suana kadar hic catlamamistim ama dun karnima bi baktim catlamisim, bir haftadir ayaklarim cok sis, acaba bunlar belirtimi bilmiyorum???
doktorun ne dedi daha kaç gün daha bekliceksiniz

canim ta gecen haftadan 1 cm aciklik vardi, dr 1 hafta beklemez felan dedi, ama hala bekliyoruz....

evet canim bende normal dogum, maalesef hic bi belirti yok, suana kadar hic catlamamistim ama dun karnima bi baktim catlamisim, bir haftadir ayaklarim cok sis, acaba bunlar belirtimi bilmiyorum???

cnm ya bende de hıc catlak yok 9kılo aldım sadece ama benımde hıc sısmeme
ıstı m bu hafta bıraz haraketsız kalayım hemen sısıyor elım ayagım bılmıyorum kı :KK43:hayırlısıyla gelsınler artık ben yoruldum ıyıce sabırsızlanıyorum

Teşekkür ederim. Allah bütün hamileleri bebeklerine kavuştursun.
Çok az kalmış bebeğine kavuşmana. İnşallah ikiniz de sağlıklı olarak birbirinize kavuşacaksınız. Hele bir doğsun o 2 hafta açığını hemen kapatır merak etme.

amin canım , inşallahhhhhh :Saruboceq:

canımm benimm..
ben eski foçadayım yangın yeni foça da oldu ama çok üzüldüm tabii.. bayağı bi hasar var.
ibrahim egem çok iyi maşallahh uyudu şimdi. emmediği için mama veriyorum malesef onun için çok üzülüyorum bi de kabızlık başladı gibi zorlanarak yaptı. kıyamammm kuzuma. pzt dr a götürücem. havalr çok sıcak ama allah tan hergün banyo yapıyoruz. hergün daha bi değişiyor kuzucumm...

ay canım yaaa kıyamammmmm , kabız mı olmuş kuzucuk benneyaptımki
göbüşünüz düştü mü , hani göbüş düşmeden yapılmaz derler ya bıcıbıcı fisfisfis

sevindim canım....yaşadığın sorunları yok sayıyorum yorum yapmak istemiyorum canının acımasını hiç istemiyorum sorunları görmezden geliyoruz...hep iyi düşünüyoruz herşey iyi olacak sen ben burdaki annişler sağlıkla bebişlerimizi kucağımıza alıcaz...resimleri paylşaşcaz...
benim bebişim senin bebişini döferrrrrrrr......benim kızımın arabası sizin evden bilem büyyüüükkk.....
8 bunuda mahallede bi çocuktan duydum benim yartış arabam var sizin evden büyyüüüükkkkkk diyo ötekide diyo ki yok ya evden büyük yarış arabası olmazki hiçte bilem oluuuuuurrrrrrr )

canım benim ekliyorum seni de listeye sonra giyinmeye gidiyorum...öptüm siziiiii

sağol hurişimmmmm Şeniz
ben hakikaten alıştım artık ya , her defasında Allah daha beterinden korusun diyorum ve biliyor musun biraz zaman olarak erken de olsa diğer sez. doğumlara göre , yine de seviniyorum .. çüünkü son 2 kontrolüm olacak yada olmayacak ve artık olumsuz şey duyma ihtimalim olmayacak bundan sonra ..
Allah sabrını da veriyor sanırım , yada alıştım ve duyarsızlaştım artık ..
kul olarak yapabileceğim bir şey yok dua etmekten başka ...
hepimize sağlıkla versin yavrularımızı kucağımıza o büyük Allah ...

işte benimm minik tavşanımmmm uyumadan önce çektimm :))))

çok tatlı senin bu tavşanın annesiiii :nazar:
teşekkür ederiz kızlar

canım ya inş hayırlısıyla alırsın kucağına kuzunu

allahım sizide kavuştursun yavrunuza canım benim

canım benim su veriyorsun değil mi?

amin canım benim inşallahhhhhhhh :Saruboceq:

kızlar çıkmadan bi avatarımıda değiştireyim dedim...hohohohohoho hadi ben kaçtım öpüldünüz ...gelince yazarım....tırsıyorum şu an yalnız başıma sokağa çıkmaya eşimi iş yerinin önüden alacağım....

bu da şirin ama diğeri daha bi afacandı yaaaaaa delikafadulden
aslında davulun sesi uzaktan hoş gelir derler hakkaten öle yaşamadanda bilinmezmiş
ama seninle bir bütün olduk oğluşun için eminim herkez canigönülden dua ediyodur
oda maşallah herşeye rağmen hep sıkı sıkı tutundu bundan sonrada inşallah seni üğzmicek
tüp bebekler için kıymetli derlerya seninki kıymetlininde ötesinde bişi olacak ama hep bunları düşün
bizim iyi dileklerimiz içindeki yangınları söndürmez ama bilki bi nebze üfleyerek acılarını hafifletir

canım kikoşummmmmmmmmmmmmmm :1hug:
bilmez miyim ettiğin-iz- duaları , öyle olmasa acaba bu kadar yüreğim fearh olur muydukiii ..
iyiki seni ve senin gibi nice dostları tanıdım burada
karşılıksız edilen duanın karşılığı var mı acaba şu yeryüzünde ...
iyi şeyler düşünmek , çok daraldığımda sizlerle dertleşmek , sizlerle makara yapmak kendimi çok iyi hissetmemi sağladı şimdiye kadar , iyiki tanıdım hepinizi ..
evet , bizim mucizemiz biraz nazlı geldi ve öyle devam etti-ediyor sürecine .. ben bir şekilde atlatıyorum içimden beynimden geçenleri , Rabbim ona dayanma gücü ve sağlık versin :Saruboceq:
iyi dilekleriniz , teselileriniz kendimi iyi hissetmemi sağlayan bir kaç şeyden biri desem yerimseniben

merhabalaaaar....

ebushcummmm dr.un ne diyor bu duruma
suni sancı olayına değinmeyecekler mi acabafisfisfis
ablamın da öyle oldu , bir de baktılar ki bebiş de ters , sonunda sez.la aldılar

ya bıde bısey sorcam benım dr. acıklık varmı yokmu dıye hıc bakmıyor sızın ıstegınız uzerıne mı bakıyor acaba?nasıl oluyor bu?kızmaya basladım ben dr.uma

cnm ya bende de hıc catlak yok 9kılo aldım sadece ama benımde hıc sısmeme
ıstı m bu hafta bıraz haraketsız kalayım hemen sısıyor elım ayagım bılmıyorum kı :KK43:hayırlısıyla gelsınler artık ben yoruldum ıyıce sabırsızlanıyorum

of sorma bende artik cok yoruldum, tasiyamiyorum artik,
heran dogurcam diye disari da cikamiyorum,
en ufak bi sancida, evet simdi dogurcam diye seviniyorumm,
ama nafilee, bu gidisle sezeryan olurum diye cok korkuyorum, cunki hic sezeryan istemiyorum... ins korktugum basima gelmez.....

of sorma bende artik cok yoruldum, tasiyamiyorum artik,
heran dogurcam diye disari da cikamiyorum,
en ufak bi sancida, evet simdi dogurcam diye seviniyorumm,
ama nafilee, bu gidisle sezeryan olurum diye cok korkuyorum, cunki hic sezeryan istemiyorum... ins korktugum basima gelmez.....

ınsallah cnm ya bu kadar bekledık onlarda gelırler ınsallah
bu arada kac kılo bellımı bana carsamba gunu 3kılo dedı kızımda 3150gr,doğmustu buda ole doğar dedı gırmemeslık yapma tamam mı ben merak ederım senı sımdı nete gır tamam mı?

Starcim bebek ters degil, kafasi dogum kanalinda, hatta 1 cm aciklik var, ama biturlu sancim yok!!! pzt yine gitcem dr a bakalim ne dicek???

ınsallah cnm ya bu kadar bekledık onlarda gelırler ınsallah
bu arada kac kılo bellımı bana carsamba gunu 3kılo dedı kızımda 3150gr,doğmustu buda ole doğar dedı gırmemeslık yapma tamam mı ben merak ederım senı sımdı nete gır tamam mı?

benimkide en son 3 kilo 300 felandi,
tmm canim girerim, haberdar ederim sizleri ins..
yeterki dogurayiiiiim!!!!!

ebrucum hareketlerı nasıl ?
benımkı hala cok hareketlı dr. bıle sasırıyor
normaldır dımı ya bu benı cok endıselendırıyor

X