2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

gunaydın kızlar...size dun geceki maceramı anlatmam lazım..

dun aksam azcık yuruyuse cıkmıstık ki bebek asagıda idi ve tekmeleri adet sancısı gb kısa kısa karnıma giriyodu.yuryuste gydigim terlikte b kaydı balerin gb dizime coktum sert b sekilde..ama bişi olmadı..sonra benm bebek daha hareketlenmeye baslayınca eve donduk yattım uzandım..neyse gece oldu ben surekli wc yapıorum.gece saat 2:40 da kalktım...2 dk sonra tekrar..peceteyi tuttugum gb su gb ıslanıo pecetem ama ayaga kalkınca ole gelmniodu..korktum ama artık algılarımı kaybetmiştim idraR mı yoksa su mu diye emn olamadım ve hemen hazırlandım.ust kattan yengemi aradım annemi uyandırdım abimlerle hastane cantalarımızla hastaneye yola cıktık.

dr um yoktu ebeleri ve hemsiresi vardı hemen alttan baktılar bu bişi deil suyun gelse bosalır durduramazsın dediler.ama ben emn deildim,panik yapma diip durdular.sonra gelen suyun ne oldugunu anlamak icin turnusollu ped verdiler.ebe o kadar emn di ki idrar olduguna amnios sıvısı olursa renk deistrr dedi.nst ye bagladılkar o arada beni 20 dk..nst normal cıktı.ped den cıkan turnusol turuncu olmustu ceyrek hizada ama cok deildi..ben demiştim dedim sonucta bende saglıkcıyım biliorum dedim..hemen dr umu aradılar..herseyi normal azcık renk deişimi var sızıntı seklinde olabilir eve gidebilir hasta demiş dr um.bişi olursa hemen gelsin die geri yolladılar beni..ama bendeki telas ve heyecanı gorceksiniz..hazırlıksızdım yane..gece 4 te donduk eve..gerci sezeryan dı benm ama coook korktum dun gece sanırım kızım 2 temmuza kadar beklemicek benm kız..

bizden bole...kandiliniz de kutlu olsun kızlar dualarınız kabul olsun..

ayyyyyyyyy kuzu heyecanlandırdı desene hadi hayırlısı güzelim geçmiş olsunopuyorumnanaktan

dun aksam azcık yuruyuse cıkmıstık ki bebek asagıda idi ve tekmeleri adet sancısı gb kısa kısa karnıma giriyodu.yuryuste gydigim terlikte b kaydı balerin gb dizime coktum sert b sekilde..ama bişi olmadı..sonra benm bebek daha hareketlenmeye baslayınca eve donduk yattım uzandım..neyse gece oldu ben surekli wc yapıorum.gece saat 2:40 da kalktım...2 dk sonra tekrar..peceteyi tuttugum gb su gb ıslanıo pecetem ama ayaga kalkınca ole gelmniodu..korktum ama artık algılarımı kaybetmiştim idraR mı yoksa su mu diye emn olamadım ve hemen hazırlandım.ust kattan yengemi aradım annemi uyandırdım abimlerle hastane cantalarımızla hastaneye yola cıktık.

dr um yoktu ebeleri ve hemsiresi vardı hemen alttan baktılar bu bişi deil suyun gelse bosalır durduramazsın dediler.ama ben emn deildim,panik yapma diip durdular.sonra gelen suyun ne oldugunu anlamak icin turnusollu ped verdiler.ebe o kadar emn di ki idrar olduguna amnios sıvısı olursa renk deistrr dedi.nst ye bagladılkar o arada beni 20 dk..nst normal cıktı.ped den cıkan turnusol turuncu olmustu ceyrek hizada ama cok deildi..ben demiştim dedim sonucta bende saglıkcıyım biliorum dedim..hemen dr umu aradılar..herseyi normal azcık renk deişimi var sızıntı seklinde olabilir eve gidebilir hasta demiş dr um.bişi olursa hemen gelsin die geri yolladılar beni..ama bendeki telas ve heyecanı gorceksiniz..hazırlıksızdım yane..gece 4 te donduk eve..gerci sezeryan dı benm ama coook korktum dun gece sanırım kızım 2 temmuza kadar beklemicek benm kız..

karencım cok heyecanlı bır gece gecırmısın.gecmıs olsun.
acaaba terligin kaymasının etkısıyle mı geldı akıntı?
benımde wc den sonra gelıyor akıntı hatta bu aralar iyice fazlalastı.
senden gelen beyazımsımıydı acaba?bebegın suyu sarı renkte oluyormus,benım akıntı süt gibi.kafamçokkarıştı

canım benimki 39+0 görünüyor ama begünkü nst sonucuna göre değişirmi bilmem.
bende cumartesı gunu nst ye gırıcem bakalım ne dıcek.
senınkı bayagı gecmıs canım.doktorun mu oyle ıstedı?

yaaaaaaaa starım yok ortalarda dünde girmedi gecede yoktu bügünde yokk merak ettim şimdi iyidir tosbamızla inşallah stoşummmm nirdesinnnnnnnnnnnnnn mafoldumben

çokkkkkkkkkkkkkk sıcakkkkkkkkkkkkk cancazlarım yanıyommmmmmmmmmmmmmm mardinnnnnnnn yanıyoooooooooooooooooooo

selam kıslarr...bis geldik....opuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

gecmişi hiç okumadım. sadece aramıza katılan melekleri takip edebildimm... öle çok heyecanlandım kiii anlatamamm.. diğer tüm arkadaşlardan da gusel haberler vardır inş..:Saruboceq:

bis kızımla cok sukur iyiyiz.. ilaçlarımıza ve seruma dvm ediyoruz.. pazar gunu catı muayenemiz varr.. normal istiyoruz ama bakalımm.. sezeryansa gun belirliycez inş..

canım o senin çatı durumuna bağlı sanırım

valla ben annemin ilk çocuğuyum ve 5 750 doğmuşum hemde normal:lepi:
gerçi azıcık yırtmışım ama:kedi:-tatlicadiarzu-

eskiden öyleymiş cnm şimdi 4 ün üzeri sezeryan diye duyuyorum hep bakalım hayırlısı artık bu arada sanada maşallah yani patates bebek kaydirigubbakcemile3

maşallah canım kuzucuğuna
canım çatı muayenesi oldun mu çatınla ilgili doğup doğamayacağı

salı çağırdı cnm o zaman çatı muayenesi yapacakmış ay iyice stres oldum ben ne olacağım belli değil

rosemcim dr um öyle istedi 40. haftadan 1 hafta önce olur sezeryan dedi heralde bende de sancı falan olmayınca sonuna kadar beklemeyi düşündü.hayırlısı artık.benim kuzunun kilosuda pek fazla değil geçen hafta 2700 şimdi noldu haftaya nolur bilmem.inşallah beklerde bira et toplar.::)))

merhaba hanımlar.
kandiliniz mübarek olsun.:Saruboceq:
masallah bizim bebeler cok hayırlı günlerde gelıyor.
dilaracımda ıyıymıs cok sevındım.masallah kuzusuna.:nazar:a.s.

hoşgeldin canım teşekkürler seninde
yakın arkadaşım epidural normal yaptı 38 haftalıkken dediler bebek 3.550 gram 40 ı doldurursan sezeryana girer bebek çok büyür doğurman çok zor dediler gelişimi tamamalanmış suni sancı ile seni doğurtalım dediler kız sezeryan hiç istemiyordu doktor belki doğurursun ama belki gamanti veremem çünkü daha 2 haftan var ve bebek çok iri kafasıda büyük doğurman zor dediler kız suni sancı ile doğurdu..evet çok zor suni sancı ama 4cm e kadar çekiyorsun sonra zaten epidurali takınca sancın ağrın gidiyor.sen doktoruna bu konuyu bi danış sezeryanı hiç istemiyorsan...sonra suni sancı seçeneğinde kalmaz...

10 temmuz değilmi senin tarih 8 temmuz mu canım?pardın...

hurişcim 10 temmuz ama sıralama da altta kalmışımmmm:umursamaz:kaydirigubbakcemile3

kıslar sezeryana gırecekler genelde kacıncı haftada doguma gidecek?
benımkısı 38+ 3 oluyor.sizinkiler kac oluyor?

benimde aynı seninki gibi canım

abbovvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv 5 750miiiiiiiiiii ah anacın ahh biz 3 küsürleri çıkarcaz die düşünüyoz anneye alkışşşşşşşşşşşşşalkisalkisalkisalkisalkisalkis pek iri dogmuşun demoş yahuuuu

evet azcıkın tombalakmışımmm tüm hastaneyi gezdirmişler kucaktan kucağa zemuszemus

karenimmmmmm canım benim geçmiş olsun az kaldı bencede hayırlısıyla gelsin minik serramızzzzopuyorumnanaktan

günayyyydıııııııın kızlar,ne güzel dualar edilmiş ben gelene kadar ,hepinizin kandili mübarek olsun
el açıp istediğiniz herşey kabul olsun inşallah.
dilara canım valla çok sevindim eve bu kadar erken dönmene,sütünde gelecektir tatlım inşallah,boyu kilosu maşallah kızımıza.

günaydın canımmmm

karen hadi bakalım yoksa bebişimiz sabırsızlıkmı yapacak dersin.....

demet cvp versene yaaa...8 mi 10 mu?

verdimmmmm:lepi:

selam kıslarr...bis geldik....opuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

gecmişi hiç okumadım. sadece aramıza katılan melekleri takip edebildimm... öle çok heyecanlandım kiii anlatamamm.. diğer tüm arkadaşlardan da gusel haberler vardır inş..:Saruboceq:

bis kızımla cok sukur iyiyiz.. ilaçlarımıza ve seruma dvm ediyoruz.. pazar gunu catı muayenemiz varr.. normal istiyoruz ama bakalımm.. sezeryansa gun belirliycez inş..

hoşgeldin sılacım iyi olmana sevindimmmŞeniz

ben dün yemeği yaktım bugün kahvaltımı yaktım şimdide ağızımı yaktım yakarın nan bu topiğiiiiii heeeyyyyyyttttttttdelikafadulden:1ninca:Çok üzgünüm çoook:teytey:

allah yakmasın hurişcimmmmkaydirigubbakcemile3

kızlarrrrrrrrrrr annemler geldi ben çıkıyorum kısa kısa yazdım ama kusura bakmayın hepinizi öptümmmmmmmmŞeniz

salı çağırdı cnm o zaman çatı muayenesi yapacakmış ay iyice stres oldum ben ne olacağım belli değil

canım hiç korkma o kadar kötü geçmiyor benim mesela çatı normal çıktı ama üstten basıkmış 4ü geçerse doğmaz dedi drun söylüyor zaten

yakın arkadaşım epidural normal yaptı 38 haftalıkken dediler bebek 3.550 gram 40 ı doldurursan sezeryana girer bebek çok büyür doğurman çok zor dediler gelişimi tamamalanmış suni sancı ile seni doğurtalım dediler kız sezeryan hiç istemiyordu doktor belki doğurursun ama belki gamanti veremem çünkü daha 2 haftan var ve bebek çok iri kafasıda büyük doğurman zor dediler kız suni sancı ile doğurdu..evet çok zor suni sancı ama 4cm e kadar çekiyorsun sonra zaten epidurali takınca sancın ağrın gidiyor.sen doktoruna bu konuyu bi danış sezeryanı hiç istemiyorsan...sonra suni sancı seçeneğinde kalmaz...
anladım cnm o zaman salıya beklemeyip gidip konuşmama lasım suni sancıda hiç istemiyorum aslında çok zor geçiyomuş

10 temmuz değilmi senin tarih 8 temmuz mu canım?pardın...

nurcum bende bebek 4 kiloyu bulunca normal dogum olmuyor diye biliyorum.

hoş geldin cnm seninde kandilin mübarek olsun . evet cnm bende öyle biliyorum bakalım inş olmazda o kadar normal doğurururm

***************************2009 TEMMUZ ANNELERİ MUHTEMEL DOGUM TARİHLERİ LİSTESİ************************

ANNE ADI--------------------------M.D.TARİHİ-----------CİNSİYET--------------------D.ŞEKLİ--------------- D.TARİHİ-----------DOGUM HAFTASI

:nazar:adenzar--------------------------*------------------------kız----------------------------normal---------------------13mayıs---------------------29+6 :hooray:
:nazar:comebaby-----------------------*----------------------ikiz/kız----------------------g.anez.sezeryan-----------2haziran--------------------32+4 :hooray:
:nazar:amartis74------------------------*-----------------------erkek-------------------------sezeryan------------------14 haziran-----------------35+2 :hooray:
:nazar:papetlant------------------------*---------------------ikiz/erkek/kız-----------------------*-------------------------17haziran--------------------*-------:hooray:
:nazar:menekseak-----------------------*-----------------------erkek-----------------------g.anez.sezeryan-----------19 haziran-----------------38+2 :hooray:.
:nazar:nilayyy----------------------------*-----------------------erkek-----------------------g.anez.sezeryan-----------19haziran------------------37+6 :hooray:
:nazar:neslivicdan-----------------------*-----------------------erkek---------------------------normal------------------20 haziran-----------------38+4 :hooray:
:nazar:selsin------------------------------*-----------------------erkek--------------------------sezeryan-----------------21 haziran-----------------37+3 :hooray:
:nazar:ipegimu---------------------------*-------------------------kız---------------------------epi.normal---------------23haziran------------------38+6:hooray:
:nazar:hürrem_s-----------------23 haziran-------------------kız----------------------------sezeryan-----------------doğurmuş olması lazım ama hala haber alınamadı
:nazar:dilara80-----------------------24 haziran---------------kız--------------------------epi.sezeryan-----------------24haziran----------------- 38+5 :hooray:
:nazar:jasmincin---------------------------*------------------------*------------------------------sezeryan--------------------24haziran------------------35+1 :hooray:

:nazar:derin--------------------------1 temmuz-------------------kız-----------------------------sezeryan
:nazar:rosem------------------------1 temmuz------------------erkek----------------------------sezeryan
:nazar:sibel07-----------------------1 temmuz------------------kız-------------------------------sezeryan
:nazar:yserez------------------------1 temmuz----------------erkek------------------------------sezeryan
:nazar:karen81----------------------2 temmuz-------------------kız-------------------------------sezeryan
:nazar:nurr34-------------------------5 temmuz------------------kız--------------------------------normal
:nazar:nur84-------------------------6 temmuz-------------------kız-------------------------------normal
:nazar:zuzuuum------------------- 8 temmuz-------------------kız----------------------------sezeryan:
:nazar:hüzün yılı---------------6-7-8 temmuz dan biri---------erkek--------------------------sezeryan
:nazar:beyazmelek----------------------7 temmuz----------------kız------------------------------sezeryan
:nazar:nazlıbahar------------------------9 temmuz---------------erkek---------------------------normal
:nazar:çiceks------------------------------9 temmuz-------------erkek-------------------------sezeryan
:nazar:demet-----------------------------10 temmuz-----------------kız--------------------------sezeryan
:nazar:annecik_annecik----------12 temmuz---------------------kız-------------------------sezeryan
:nazar:cankız__------------------------13 temmuz----------------erkek--------------------------normal
:nazar:grübchen-----------------------13 temmuz-----------------erkek--------------------------normal
:nazar:babaylon---------------------------16 temmuz----------------kız---------------------------normal
:nazar:huri37------------------------------17 temmuz-----------------kız---------------------------normal
:nazar:blue_-------------------------------17 temmuz----------------erkek------------------------normal
:nazar:aysenur2009--------------------20 temmuz------------------kız----------------------------normal
:nazar:kibele-------------------------------22 temmuz------------------kız-----------------------------henüz belli degil

aaa herkeş sırasını bilsin gelmiyim oraya :eek:klava::sm_cool:

kızlar hepinize tesekkurler gecmis olsun dilekleriniz icin:)

sanırım erken gelicek ama umarım bekler kızım..

rosemcim rengi seffaftı ama son gelen sarımtrakdı hakkaten..

kızlar hepinize tesekkurler gecmis olsun dilekleriniz icin:)

sanırım erken gelicek ama umarım bekler kızım..

rosemcim rengi seffaftı ama son gelen sarımtrakdı hakkaten..

inş bekler canım.zaten 6 gününüz kaldı.
6 gün daha durur inş.

X