2009 Şubat Anneleri

Kızlar, ben Adana da yaşıyorum, burda Sab Simplex damlayı bulamadım bi türlü siz kolay mı buldunuz burdaki eczacılar adını bile bilmiyor

Kızlar merhabalar hepinize çok teşekkür ederim destekleriniz için. evet çok kötü günler geçirdim inanın hastanede 4 gün geçirdim bebeğime bakıp bakıp ağladım ama şimdi düzeldik çok şükür.
Aman kızlar grip olunca sakın bebeğinizi maskesiz emzirmeyin. ben öyle yaptığım halde bebeğim sepsis olmuş. herkes kendine bebeği için iyi baksın yoksa onlarda hastalanır.
Kızlar bebeğim çok kusuyor doktor toz verdi sizdede kullanan kullanan var mı?

merhaba arkadaşlar, kızımın 15. gününde kalça ultrasonu çektirdim ben de. Doktor sağ kalçasında gelişim geriliği olduğunu söyledi, çift bez kullanmamızı ve 2. ay sonunda kontrole getirmemizi söyledi. Söyledikleri benim içime pek sinmedi, internetten de biraz araştırdım. Kalça çıkığı konusu ile normalde ortopedi ilgileniyormuş, bazı doktorlar çift bez kullanın diyor bazıları bu uygulamanın hiçbir tedavi değeri olmadığını söylüyor şaşırmış kalmış durumdayım:KK43: Bu konuda bilgisi olan var mı aranızda??

kizlarr dünden beri kasiklarima siddetli bi agri giriyor sol tarafim agriyor simdi
sizdede oldumu hic böyle agrilar ??? dün gece iki defa aniden agri saplandi ne yapcagimi sasirdim
bi kac gün daha devam ederse doktora gidicem yada agri siddetlenirse

cimcime canım kendini çok yorma büyüyk ihtimalle yorulduğun için ağrıların oluyor
daha yeni doğum yaptın biraz dinlen yorma kendini
öpüyorum kara oğluşunu
bu arada ne güzel saçları var onun maşallah benim oğluşum keltoş:)

kızlar daha öncede yazmıştım ama farketmediniz galiba kzımın gözlerini sürekli tüyler giriyor yada kirpiği sizin bebişlerede oluyormu kendim çıkarmam imkansız annem kendi kendine çıkar diyor bugünde gözüne kirpiği kaçmış ben rahatsız oluyorum görünce canı yanıyormuudr acaba

emekbebek saol hayatim sanirim yorgunluktan oldu azcik bi isim kaldi onlarida yapiyim esim gelince uyucam tabii bebisde uyursa :KK66:)))
bizde sizi cook öptük cnm

beyazbulut cnm ben önceki yazini okudum ama benim bebegime öyle bisey daha olmadigi icin bilmiyorum nasil cikarmamiz gerektigini :KK43:( cocuk doktoruna giden varsa yakin zamanda bi sorsa aslinda cok iyi olur ....
bu sayfayi buldum cnm ama formdaki kisiye tek bir kisi cevap vermis malesef ......bi bak istersen
BabyStar | Forum Mesajları

beyazbulut bnm kızında gozunde oluyo arada bı gozunu kapatıyorum ben elımle goz kenarına doğru hafıf cektırıyorum goz kapağını kenarına cıkıyo genelde bı dne ıstersen

günaydin güzel annislerrrrrr
biz hergün calar saat gibi ayni saatte uyaniyoruz :ecrin_bebek: sizdede öylemi ?? derinden haber varmi hic girmiyor bu aralar merak ettim ...

AŞIRI SU KALBı YORUP, BEYıN HÜCRELERıNı ŞıŞıRıYOR
Çok fazla su içmek beyni PATLATIYOR!

Amerika'da 4 yaşında bir kız fazla su içince öldü. Doktorlar günde 3 litreden fazla su tüketmenin beyin hücrelerini şişirip ani ölümlere sebep olabileceğini söylüyor.
ABD'nin Salt Lake City kentinde Richard ve Jenette Killpack adlı gaddar bir çift, 4 yaşındaki üvey kızlarına zorla su içirerek ölümüne sebep oldu. Killpack çifti, yaramazlık yapmasına kızdıkları 4 yaşındaki Cassandra'ya ceza olarak zorla su içirmeye başladı. Uzun süre devam eden bu işkence sonunda beyin hücreleri şişen minik kız, hayatını kaybetti.
3 BARDAK ıÇTı
Gözaltına alınan aile, kıza sadece 3 bardak su içirdiklerini iddia etti. Ancak doktorlar aşırı derecede alınan suyun kızın kanındaki sodyum oranını arttırarak beyin hücrelerini parlattığını söyledi.
Trajik olay, bol su içmenin faydalarına ilişkin bilgilerimizin çok da sağlıklı olmadığını ortaya koydu. Uzmanlar gereğinden fazla alınan suyun hayati tehlike doğurabileceğini belirtiyor. Doktorlar, çok fazla suyun aniden içilmesi sonucunda 'su zehirlenmesi' adı verilen bu tür olaylara rastlandığını, önemli olanın gün içinde azar azar, ölçülü su içmek olduğunu söylüyorlar.
SU ZEHıRLENMESı
Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ıç Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zeynep Oşar, tıpta 'su zehirlenmesi' adı verilen olayın kalp ve böbrek yetersizliğine sebep olarak ölüme yol açabileceğini belirterek şu bilgileri verdi: "Fazla su içme durumu patolojiktir. Yani hastalık olarak kabul edilir. Günde ortalama 2.5-3 litrenin üzerinde sıvı alan kişinin metabolizmasında bir bozukluk var demektir. Ya da psikiyatrik rahatsızlıklara bağlı su içme durumu olabilir. Aşırı su içmenin devamlılık arz etmesi durumunda, altında yatan sebebi aramak lazım. ıdrar yoğunluğuna mutlaka bakmak gerekir. ıdrar yoğunluğu normalse başka şeylere bakmak gerekir. Çünkü suyun fazlası zararlı ve öldürebiliyor. Kişinin aldığı sıvıdan 500 mililitre eksiği idrar olarak dışarı çıkartılır. Aldığınız sıvıyı vücuttan atamadığınız durumda problem başlar. Kalp ve böbrek suyu çıkartamadığında hücreler zorlanıp şişiyor... Bu da beyin ölümüne yol açıyor. ıdrar çıkışını bozan hormonun eksikliğinde de bazı üzücü olaylar gerçekleşebilir. Bu durumda fazla su vücutta birikiyor ve öldürücü oluyor".
PROF. DR. HÜSREV HATEMı:
5 litre su öldürücü

ıç hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Hüsrev Hatemi de tıpta su zehirlenmesi denilen bu vakaların zaman zaman görüldüğünü belirterek olayı şöyle anlatıyor: "Su anormal zamanda ve anormal miktarda içilmiş. Hücre içinde anormal miktar su girmiş. Bu durumda hücreler patlayacak gibi oluyor ve beyin ölümü gerçekleşiyor. Bir de kalp yetmezliği oluyor. Zaten kalp günde 5 litre kanı dolaştırıyor, bir de üstüne 5 litre su içilirse, pompalama yetersiz oluyor. Kalbin gücü buna yetmiyor ve akciğer ödemi oluşarak ölüm gerçekleşiyor".

Kaynak/www.suvakfi.org

kizlar ben günde en az 3 litre ama genellde 5-6 litre su iciyorum
ebem cok iyi demisti ama simdi hangisine inansakk ???? cok su icmemelimiyiz acaba gercekten ?? ben bir bucuk litreyi bir saatte bitiriyorum

canancım yazı için teşekkürler artık neye inanacağımızı bilemez durumdayız fazla suyun zararlı olduğunu bilmezdim ne kadar su içeceğimizi nasıl ayarlıycaz

kızlar bişey sorucam benim oğluş eve biri gelip gittiğinde huzursuzlanıyor ağlıyor birtürlü susturamıyoruz sizde de böyle oluyormu?

Kızlar, ben Adana da yaşıyorum, burda Sab Simplex damlayı bulamadım bi türlü siz kolay mı buldunuz burdaki eczacılar adını bile bilmiyor

buradaki tüm cezanelerde var. kapağında güvenlik kapağı yok diye ben bi kaç eczane dolaşıp bakmıştım hepsinin güvenlik kapağı yoktu.

bisey degil beyzacim böyle önemli bi bilgiyi paylasmadan edemezdim ben siseyle su iciyorum sende eger öyle yaparsan ayarliyabilirsin

X