2009 Şubat Anneleri

daha dikatli olmaya çalış canancım geçmiş olsun..
benim bebişe burun damlası kullanıyoruz genizi tıkalıymış uyurken horluyor desem yeridir :KK43:
işallah en kısa zamanda düzelir yavrucuklar..

selma kız rahat vermıokı ılgılenım senle nsl oldu kızın hala ağlıyomu en son yazdıklarını msnde okumadım esımde sılmıs bılmeden

cnm gece 2 ye kadar susmadı.en sounda yıkadık masaj yaptık kucakta uyuttuk anca öyle.sabahın köründede kalktı bücür :emir_bebek:

Kızlar geçmiş olsun bebişlere çok zor ya benim en korktuğum şey hasta olmak şuanda en kısa zamanda iileşirler inş. sizde kendinize dikkat edin
Kalça ultrasonu için Kızılay ı aradım çekmiolarmış onlar özel hastanede de ssk lı 60-100 tl arası deişio fiyatlar bilgisi olan var mı
Ya bide benim oğluşun uzun zamandır suratında sivilce var azdı dr terleyemeyince bu şekilde atmış terini dedi pek içime sinmedi hala da geçmedi çoğaldı onun için de bi doktora götürmem lazım ya aynı büyük insanların suratında sivilce olur ya öle oldu bebeğimin yüzü çok sinir oluyom

selamlar
aranızda sab simplex gaz ilacını kullanan arkadaşlar varmı? sanırım beyazbulut ve ssaslan kullanıyosunuz. benim dr günde 4 kez 8 er damla vermemi söyledi ama bana bu biraz fazla geldi. ben 4 kez 4 er damla veriyoum. sizler ne kadar veriyosunuz?

herkese merhaba kızlar benim bebşin gözüne kirpiği kaçmış gözünün içinde nasıl çıkar sürekli kaçıyor sizin bebilerin oluyormu böyle

Kızlar meraba 1 ayını doldurunca kalça ultrosunu çektirmek gerekiyomuş çektiren var mı biz 1. ayı doldurduk yakın zmanda gidip çektircem
Beyazbulut canım benim oğlan da ara ara memeyi tutmakta zorlanıo ne kadarda mendil koysam heryeri ıslanıo ben de kızıom büyüdün sen yeni doğmuş bebek gibi memeyi tutamıon diom :))) Sinirliler ya minicik bebeklerde bukadar sinir ne bu ya annelerden geçio galiba:)))))

özlemcim bizim drumuz 1. ayı dolmadan kalça ultrasonunu çektirdi allaha şükür herhangi bir sorun çıkmadı:Saruboceq: oğluşum çekilirken çok uslu durdu. sana tavsiyem çekilmeden önce karnını doyur.

özlemcim benimkide memede uyuyunca gazını çıkarmıyor saatlerce uğraşıyoruz ama çıkarmıyor, uyanmıyor yatırıyoruz mecburen sonra kalkınca çıkarıyor
dilekcim geçmiş olsun canım allah miniklerimizi korusun

kızlar bebişim 10 gündür kabız, dr fitil verdi bir kaç tanesini kullandım sadece fitile alışmasın diye zeytinyağı veriyorum kulak çubuğunu yağa batırıp poposuna sürüyorum öyle yapıyor kakasını nasıl geçicek bu kabız bilmiyorum :KK43:( çok ıkınıyor, kıpkırmızı oluyor, ağlıyor ama yapamıyor :KK43:
2-3 gündürde uyumuyor geceleri oturuyoruz sabaha kadar dün gece 3 te yattı 4 te uyandı karnı tok altı temiz gazını çıkardım uyumuyor tam daldı diyorum koyuyorum yerine başlıyo ağlamaya gözünü yummadı bütün gece ve belki inanmazsınız saat akşam 7 de uyudu tam 15 saat uyumadı tabi bende hiç uyumadım gözlerim şişti,
baktık olmicak saat 6 da gittik acile dr gaz sancısı olabilir dedi karnı ağrıyodur dedi bi fitil verdi az önce kakasını yaptırıp verdim uyuyor şu an nasıl geçicek bilmiyorum :KK43:(((
bide uyumasını engelleyen bi etken daha var uyurken çok sıçrıyor elleri kolları havada uçuşuyo resmen ve ağlıyo sizin bebişler nasıl ya yicem ben kafayı sütümde azaldı günde 200 ml anca sağıyorum çok sıvı tüketmeme rağmen böyle ne yapıcam bilmiyorum humana içiyordum bitti almadım bi daha zaten haftada 20 tl mama parası veriyoruz almayayım dedim şimdide sütüm azaldı tabi uykusuzluk, halsizlik ve streste azaltıyo sütü :KK43:((

bazı geceler bizimkide uyumuyor canım altı temiz karnı tok oluyor ama gazını alttan çıkaramayınca başlıyor ağlamaya ne yapacağımızı şaşırıyoruz.
elleri hep dışarıda havalarda geziniyo sanki boksor devamlı biriyle kavga eder gibi :roflol:
böyle oluncada uyanıyor tabi
sütünün olması için bol sıvının yanında dinlenmen gerekiyor canım

selamlar
aranızda sab simplex gaz ilacını kullanan arkadaşlar varmı? sanırım beyazbulut ve ssaslan kullanıyosunuz. benim dr günde 4 kez 8 er damla vermemi söyledi ama bana bu biraz fazla geldi. ben 4 kez 4 er damla veriyoum. sizler ne kadar veriyosunuz?

canım ben zinco kullanıyorum günde 3 defa 4 damla ama ben genelde 2 defa filan damlatıyorum

ben penye battaniyesi ile kundak gibi sarıyorum o zaman elleri kıpırdamıyor.ama bir süre sonra çıkarıyor.annem ve kayınvalidem sarmamı tavsiye ettiler.pek taraftar olmasamda mecburen sarıyorum.bir deneyin derim.

devit 3 kullananlar hergün aynı saattemi damlatıyorsunuz sabah dediler bize ama benim onu damlatmam öğleni buluyor tok karnına damlatılması gerek ama emdikten sonra uyuya kaldığı için hep saati geçiyor hergün farklı sattlerde damlatılsa etkisini kaybedermi

ben penye battaniyesi ile kundak gibi sarıyorum o zaman elleri kıpırdamıyor.ama bir süre sonra çıkarıyor.annem ve kayınvalidem sarmamı tavsiye ettiler.pek taraftar olmasamda mecburen sarıyorum.bir deneyin derim.

benimkininde elleri sürekli havada sarmaya çalıştım ama ağlamaya başlıyor uyurken battaniyenin altına koysam bile uyanıyor

bu arada bende kundaklamıyorum ama annem de kalınca ellerini sardı ve o gece cok güzel uyudu maşallah.sardırmıyordu ama alıstırıcam ellerini sarmaya.sıpsıkı kundan şeklinde degilde ellerini sardıgım zaman sıcramıyor.güzel uyuyor

cnmmm aman dikkat et ben oglullarima hic battaniye örtü kulanmadim tek uyku tulumu kullaniyorum
Allah korusun üstlerini falan örtüyorlar basima geldii kizlar ( pencereyi acarken üstüne battaniye sermistim üsümesin diye :eek:klava: hemen üstünü örtmüs yavrum ) cok sükür bisey olmadi yetistim nefessiz kalabilirdi bebisim benim yüzümden :çok üzgünüm:
gecen gün emzirdim emzirirken uyudu ben kusar diye önlük taktim babasi koltukta uzanirken yanina koydum esim tv izliyordu iki sn bakmadim hemen önlügüyle burnunu falan örtmüs dedi :1shok:
aman kizlar dikkat edin kullancaksanizda örtüyü yataga SIKISTIRIN bunun icin özel citcitli seyler satiliyor yatak kenarlarina baglamak icin örtüyü .... onlar bizler icin herseyden önemli rabbim o korunmasiz melekleri korusun :Saruboceq:

selamlar

bende sab simplex kullanıyorum günde 3 kez 4 damla olarak acaba 4 kez mi versem :uhm:

X