2009 Şubat Anneleri

kızımın resimlerinden koyuyorum alıntı yapmayın kaldırmak isteyince kaldıramıyorum
pager.jpg

selmacimmmm massallah cnm berruna cok tatli massallah

benimkide kucagimda uyuyor korkup duruyor yavrum ,sizinkilerde uykusunda korkuyormu ??

kızlar benim bebişin yanakları kırmızı kırmızı isilekler oldu bebegi nin yüzü isilek olan varmı
neden oluyormuş bilginiz varmı sıcaktanmı oluyor bilmiyorum bana yardım ederseniz sevinirim

kızlar iyi geceler...
sorunlarınızın genelde ortak olmasından hareketle söylemek istediğim tek bi cümle var. kırk gününüzün dolmasını bekleyin lütfen.. bana söylenince çok kızıyodum ne olacak mucize falanmı diyordum ama gerçekten insanın hayatı birden daha normale dönüyor bence.
o depresyon durumunu sanırım yaşamayan yok. ağlama krizleri, terleme vs.. Ayrıca bu zaman içinde bebek size siz ona alışıyorsunuz ve bence büyüdüğünü hissediyorsunuz.
o yüzden şiddetle üzülmeden ve paniklemeden bugünlerin geçmesini bekleyin.. siz de umarım benim gibi bu değişimleri bir an önce hissedersiniz..

kızlar iyi geceler...
sorunlarınızın genelde ortak olmasından hareketle söylemek istediğim tek bi cümle var. kırk gününüzün dolmasını bekleyin lütfen.. bana söylenince çok kızıyodum ne olacak mucize falanmı diyordum ama gerçekten insanın hayatı birden daha normale dönüyor bence.
o depresyon durumunu sanırım yaşamayan yok. ağlama krizleri, terleme vs.. Ayrıca bu zaman içinde bebek size siz ona alışıyorsunuz ve bence büyüdüğünü hissediyorsunuz.
o yüzden şiddetle üzülmeden ve paniklemeden bugünlerin geçmesini bekleyin.. siz de umarım benim gibi bu değişimleri bir an önce hissedersiniz..

dört gözle bekliyorum kırkımızn çıkmasını delikafadulden

bizde bugün 42 olduk inşallah biter şu lohusalık depresyonu valla çok sıktı beni normal haytıma dönmk istiyorum artık
demircool maşallah Berru Hanıma Çok tatlı allahım nazarlardan saklasın

kızlar benim bebişin yanakları kırmızı kırmızı isilekler oldu bebegi nin yüzü isilek olan varmı
neden oluyormuş bilginiz varmı sıcaktanmı oluyor bilmiyorum bana yardım ederseniz sevinirim

cnm Tanda hic bisey yoktu yüzünde nezaman babasi onu öpmeye basladi bizimkininde yüzünde isilikler cikmaya basladi
kim söyledi hatirlamiyorum ,eslerimiz nekadar SIKLIKTA tras olsalarda hafif sakallar cikmaya baslayinca batiyor ve isilikler olusuyor
nekadar öpme desemde öpüyor benim kocis ,sizinkilerde öpüyormu bebisleri böyle ya düsünmüyorda sakalim baticakmi diye daha dün taras oldum diyor :kahve:

bide kizlar bebislerin düsen göbüslerini ne yaptiniz ??? ben evde saklamaya düsünüyorum
bide cok önemli bi sorum var hani göbek düsünce göbegin orasi kabuk oluyor ya o kabugu ebem gecen gelisinde cekitti göbegin orasinin hava almasi gerekiyormus ama yeniden kabuk bagladi bebisin göbegini
simdi gelicek gene cekitcek kendiliginden gitmesi gerekmiyormu o kabugun ??????
kafam cok karisik herkez niye öyle yapmis ebe diyorlar

günaydın arkadaşlar
demircool maşallah kızın çok tatlı
bizde birazdan aşı olmaya gitcez aşı olan varmı aramızda

Canancım bebişin göbeğini iyi eğitim görmesini istersen üniversiteye göm derler, bence evde tutma bizim bi yakınımızın 20 yaşında oğlu vardı göbek hala evde duruyormuş çocukta asosyal oldu, bunlar batıl inanç ama insanın aklını bulandırıor yinede

nilcim gercekten ya kafa karistiriyor bende gömiyim bi yere
ama oglumun göbegini ben anneme göndermistim sanirim off yaaaa ins. asosyal olmaz tuanim

merhaba kızlar bugün biraz temizlik yaptım canım çıktı dahada yapılıcak çok şey varda bekliyolar bakalım aybukecim bizde seni çok özledik seninle satlarımız aynıydı senin bebek 2 aylık olmuş maşşallah biz daha 20 günlüğüz özletme kendini arada sırada gel buralara canan ben kızımın göbeğini evde saklıyorum banada kitap arasına koy dediler kitap okumayı çok sevsin diye bende pek inanmam ama yinede atamıyor insan göbeği düştükten sonra kalan kabuk banyo yaptırdıktan sonra kendiliğinden düştü canım

kızlar selam...öncelikle geçmiş kandiliniz mübarek olsun...dün aynı zamanda oğlumun mevlitini yaptık..kalabalıktan ve yorgunluktan feleğim şaştı..yine de gelenlerden allah razı olsun tabi...bugünde doğum günüm...bu cumartesi de 40 mız çıkacak inşallah...benim oğlum 40 günde 40 huy değiştiriyor..inşallah dendiği gibi 40 mız çıkınca bir mucize olur..bugünkü savaşı emzikle...ağzında tutamıyor dakika başı ağzına emzik sokuyorum...veeee şu anda yine bir ıngaaaaaa sesi...görüşürüz kızlar..

bide kizlar bebislerin düsen göbüslerini ne yaptiniz ??? ben evde saklamaya düsünüyorum
bide cok önemli bi sorum var hani göbek düsünce göbegin orasi kabuk oluyor ya o kabugu ebem gecen gelisinde cekitti göbegin orasinin hava almasi gerekiyormus ama yeniden kabuk bagladi bebisin göbegini
simdi gelicek gene cekitcek kendiliginden gitmesi gerekmiyormu o kabugun ??????
kafam cok karisik herkez niye öyle yapmis ebe diyorlar
canım ben öyle birşey duymadım kendiliginden toparlanıyor o zaman hep yara olur mikrop kapar bizim dr ellemeyindedi göbek düşdükten sonra 1 kerelik batikon döktük gazlı bezle kapattık başkada ellemedik

selam arkadaşlar,bende 40 ın mucizesini bekleyenlerdenimdelikafadulden
CANANcım bi türlü teşekkür etme fırsatı bulamadım sana ( şapkayı aldığın yeri söylediğin için).ben daha bakamadım ama eve yakın bi C&A var bi ara gidicem.bu arada benimkide uykusunda korkuyor,normalde günde 1-2 kez olurdu geçen gece zor uyuttuk uykuya daldığı an sıçrayıp çığlığı basıyordu.
SELMA maşallah allah nazarlardan korusun canım,bak böyle fotoları koyuyorsun sonra kapını aşındırcaz damat anneleri olarak:asigim:

Bizde geçen hafta aşımızı olduk,kalça ultrasonu falan çektirdik,normaldi herşey.

Kızlar bende bişiy sorcam bizimkinin kakası ilk haftalardaki gibi değil,yeşile döndü tekrar ve ishal gibi sanki.test falan yapıldı normal çıktı,doktorlarda ''olabilir annenin sütünden kaynaklanabilir,kilo alıyorsa korkulacak bişey yok'' diyorlar.kilo alımıda normal 1 ayda 1250 filan almış ama ben yinede huzursuz oldum,sizinkilerde de varmı böyle bişiy?

delirmek üzereyim kızlar ya..bugün emzikle derde uğradı benim çocuğum..gündüzleri hiç alışkanlığı yoktu..hayırdır inşallah..valla akıl sır ermiyor..acaba başka bir sıkıntısı olabilir mi ki?? ateşi normal..kaka/çiş durumu normal..sütü de içiyor..dün kalabalıktan nazar mı değdi çocuğa acaba..bir anlasam dilinden...

delirmek üzereyim kızlar ya..bugün emzikle derde uğradı benim çocuğum..gündüzleri hiç alışkanlığı yoktu..hayırdır inşallah..valla akıl sır ermiyor..acaba başka bir sıkıntısı olabilir mi ki?? ateşi normal..kaka/çiş durumu normal..sütü de içiyor..dün kalabalıktan nazar mı değdi çocuğa acaba..bir anlasam dilinden...
canım bebegine misafirler gittigi zaman kulvü felakla nası oku nazar olmuş olabilir benim bebek de öyle oldu karnı tok altı kuru gazıda yok bebek görmeye gelmişlerdi misafirler gittigi an çıglık çıglıga eşime söyledim bunu doktora getirelim diye tam evden çıkarken bi teyzemiz vardı bebegi okudugu an bebegim uyudu bebeklern yıldızı düşüktür dedi bize canım sende oku

X